Dělejte si klidně ten Zelený úděl, ALE NE ZA NAŠE PENÍZE!

EU-Green-Deal-1Zhruba tak by šlo stručně shrnout poměrně dlouhé usnesení Zemědělského výboru Evropského parlamentu k dokumentu Evropské komise „Jak financovat Zelený úděl?“. Spolu s kolegy z frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí europoslanci zvolení v ČR za SPD, jsme podpořili všechny pozměňovací návrhy, které žádají, aby Zelený úděl nebyl financován pomocí škrtů peněz určených na dotace zemědělcům. Návrh jako celek jsem však při finálním hlasování podpořit nemohl. V textu výbor vyzývá, aby EU zavedla nové daně, které by občané a firmy museli platit rovnou do pokladny EU. Finanční úřady členských států by je sice vybíraly, ale všechen výnos by byl rovnou odesílán do Bruselu.

V žádném případě nemohu souhlasit s tím, aby občané byli nuceni platit do Bruselu novou daň z plastů nebo z oxidu uhličitého. To už je jen kousek od situace známé z pohádky O staré bambitce, kde královi ministři financí Jiří Lábus a Miroslav Vladyka zavedli daň ze vzduchu.

Evropská komise chce na tzv. Plán obnovy hospodářství EU v rámci Víceletého rozpočtového rámce pro léta 2021 až 2027 zdvojnásobit množství peněz v rozpočtu EU. Což znamená, že by členské státy měly platit do Bruselu dvojnásobné odvody ze státních rozpočtů. Kromě toho však chce Komise v rámci Zeleného údělu na občany a firmy uvalit další daně, jejichž výnos by byl placen rovnou do pokladny EU.

Z nových daní, které by měly zdražit motorová paliva až na 90 Kč/litr, elektřinu na dvojnásobek současných cen a teplo na troj až čtyřnásobek – podle způsobu výroby - by komise chtěla financovat tzv. „klimatická opatření“. Tedy dotace elektromobilů, fotovoltaických a větrných elektráren. Jenže jen výnos nových daní, které chce Komise zavést, by však na provedení předraženého Zeleného údělu nestačily. Komise si to dobře uvědomuje. Proto v novém návrhu Víceletého fiskálního rámce pro léta 2021 až 2027 navrhuje snížit dotace zemědělcům o 34 miliard eur.

Jenže v Zemědělském výboru tvrdě narazil právě požadavek na snížení dotací pro zemědělce a převedení peněz na klimatické projekty. Velká většina výboru – téměř všichni kromě europoslanců za Zelené – to v usnesení odmítla.

Některé formulace jsou pro člověka, který nežije dlouhá desetiletí v bruselském euroskleníku, obtížně pochopitelné. Výbor doporučuje, aby opatření ze Zeleného údělu nebyla financována za cenu škrtů zemědělských dotací. Zelený úděl jako takový většině poslanců nevadí. Takže navrhují, aby klimatická opatření byla financována výhradně z tzv. „nových zdrojů“. Což jsou právě ty nové daně.

Připomíná mi to povzdech posledního generálního tajemníka ÚV KSSS a posledního prezidenta Sovětského svazu, podle nějž „všichni podporují Perestrojku, ale chtějí aby se prováděla v sousední továrně, městě nebo oblasti“.

Europarlamentními mazáky jsem byl poučen, že takto „křivolace“ se v Bruselu mluví mnoho let. V EU není zvykem Komisi odporovat přímo, ale jaksi oklikou. Když někdo s novým záměrem Komise nesouhlasí, tak většinou neřekne jasné „JSEM PROTI“. Místo toho má většina profederalistických europoslanců ve zvyku říkat, že „záměr podporuji, ale navrhují je trochu vylepšit“.

Jde prý o takovou tradici, která vychází ze zvyklostí v církvích. Prostý věřící nemůže faráři po mši říci: „Velebnosti, dnes jste v tom kázání plácal samé nesmysly“. Po staletí – už od doby, kdy byla zřízena inkvizice, která mohla nechat upálit prostého věřícího i neposlušného kněze – se to říká: „Souhlasím s tím, co jste řekl ve svém kázání. Jen bych k tomu doplnil...“. Tím se ovšem dává legitimita i těm nesmyslům.

Nejsem zvyklý říkat „ANO“, když chci vyjádřit„NESOUHLAS“. Protože nesouhlasím s odebíráním peněz zemědělcům hlasoval jsem jasně PRO pozměňovací návrhy o zákazu škrtů zemědělských dotací. Protože však nesouhlasím ani se Zeleným údělem a nechci, aby byl financován z nových daní, hlasoval jsem PROTI návrhu usnesení jako celku. Zavedení nových daní by totiž nutně poškodilo zemědělce zdražením potřeb pro pěstování rostlin a chovu zvířat a tím potravin pro spotřebitele.
8 Komentářů k Dělejte si klidně ten Zelený úděl, ALE NE ZA NAŠE PENÍZE!

 1. Ilona napsal:

  Zakázaná rtuťová trvalá baterie pro bezplatné osvětlení a vytápění.

  https://noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

 2. .lak napsal:

  To je rouhání bohům a už dospělému? gretovi. :lol:
  Snad nechcete poslancům teda zákonodárcům (green ajťáctví) brát kapitolu z které si mohou nakrást, neziskově pro výsosti nejvyšší.
  https://www.youtube.com/watch?v=S9BPaItTNG8
  Z ae
  https://aeronet.cz/news/ruska-fsb-zadrzela-poradce-sefa-kosmicke-agentury-roskosmos-ktery-vynasel-informace-ceskym-psikum-americkych-tajnych-sluzeb-podle-zdroju-z-fsb-melo-jit-o-agenty-ceskeho-vz/
  DMPR
  Tak doufám, že mu dají alespoň kvalitní půst jako Savčenkové, tedy ho odparazitují a tak se z něj vyprofiluje možná i chazarobijec a bude halasit pravdu ve všech médiích. To bude skandál! Stačí ho “jen” pročistit.

  13 OdpovězČvc 9, 2020 1:03
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Ledaže by mu dělal lektora brutopýr. :-)))
  Z Nr Anonymní1. července 2020 21:04
  Mohl by to někdo přeložit do češtiny? Takhle nemluvili ani komunisti.
  Odpovědět
  https://www.youtube.com/watch?v=34PvlVOZD_Q
  https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/on-line-koronavirem-se-nakazilo-pres-12-milionu-lidi-v-cr-jejich-pocet-stoupl-na-12-814-40330053#seq_no=2&source=hp&dop_ab_variant=387300&dop_req_id=DHQBdW0Lvp8-202007090538&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vedci-odhaluji-dalsi-dopady-koronaviru-na-zdravi-vyvolat-muze-i-cukrovku-111439#seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=wmNIhud4gNX-202007090538&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=

  0OdpovězUpravČvc 9, 2020 7:40

 3. Leni napsal:

  Říkám to pořád, že v EU nastane taková bída, že lidi po celé Evropě půjdou do ulic a bude konec celé slavné EU. Zdražit benzín na trojnásobek, elektřinu na dvojnásobek a teplo dokonce čtyřnásobně, nejen pro firmy, ale i pro občany jako nová unijní daň !! Tak to je síla. Dovedete si představit, že bochník chleba bude stát třeba 200 Kč? Kilo mouky třeba 50 Kč? Že za teplo a elektřinu doma místo nynější měsíční zálohy třeba 1500 Kč zaplatíme potom třeba i 5000 Kč měsíčně? Nezbláznili se ti idioti? Četla jsem článek, kde se mluvilo o tom, že když se něco takového zavádí, zavádí se to bez ohledu na sociální dopady. Tak si počkejme.

  • proud napsal:

   Pokud me pamet neklame,staval za komancu bochnik podmaslovyho chleba 3 Kcs,slovy: Tri koruny! Zeme nebyla zadluzena,dluzilo se naopak nam. Byli jsme v jidle uplne sobestacni,jeste jsme vyvazeli.......a podobne.......takze kdyz vidim kam nas privedlo debilni cinkani klicema tupcu co si vycinkali a pak nechali ukrast,pak verim ze si zdejsi prizdisracove uz nechaji libit uplne vsechno!!!!!!!!!!!!!!!

   • proud napsal:

    A muzu pokracovat,treba deti,i dospeli,meli krouzky,sport a podobne temer,deti uplne,zadarmo a bylo jich hafo. Rodice se nemuseli bat poustet deti ven,ani ty predskolni.Nehrozilo ze by je nekdo vyvezl za hranice a rozebral na nahradni dily. Jit mohl clovek v prirode kamkoliv,fakticky bez omezeni,beze strachu z nejaky nablbly "zony" a soukromyho vlastnictvi(jak muze vubec nekdo vlastnit pudu krome nutnyho mista k bydleni,nechapu,nevyrobil ji,nevytvoril,jak si ji muze privlastnit?Patri vsem.) Kazdejch par km byl spital,pohotovost,nezraly se drahy sracky,na to byly prisny normy.Takhle by slo popsat hodne stran! Pak to popsany svazat do tlusty knihy a tu omlatit debilnim kretenum co shazujou misto trockistu komunisty,ale hlavne socialisty,ji omlacovat o jejich debilni hlavu dokud kreteni nevydechnou naposledy,kdyz jecej,ale republiku zachovat zmrdi nedokazali!!!!!!!!!!!

 4. proud napsal:

  Pokud me pamet neklame,staval za komancu bochnik podmaslovyho chleba 3 Kcs,slovy: Tri koruny! Zeme nebyla zadluzena,dluzilo se naopak nam. Byli jsme v jidle uplne sobestacni,jeste jsme vyvazeli.......a podobne.......takze kdyz vidim kam nas privedlo debilni cinkani klicema tupcu co si vycinkali a pak nechali ukrast,pak verim ze si zdejsi prizdisracove uz nechaji libit uplne vsechno!

  • Leni napsal:

   Ano, je to tak. Cinkali jsme, ale měli jsme úplně jiné představy o budoucnosti. Nikdo nemohl vědět, že to všechno dojde do takových obludností. Na druhé straně, svět je tak zaneřáděný, zadlužený a zdegenerovaný, že si říkám, že nakonec asi bude nejlepší řešení, aby to celosvětově krachlo všechno. Na shnilou podlahu se nový koberec položit nedá, propadne se podlaha i s kobercem. A tak, až to všechno krachne, k čemuž to všechno spěje když se podíváme ne celosvětové dění, začnou státy pěkně od píky a hlavně samy za sebe.

   • proud napsal:

    Ta predstava je pekna,ale podle me je malo realna.Realna by byla kdyby jsme jeste zili v sociku se zavrenou carou a lidovou armadou.Jeste lepsi by byla kdyby to tak bylo,ale ve zrizeni bez komancu,ale i bez kapitalistu i ruznejch modifikaci obojiho,proste jen podle lidi a referend,s pomoci profesionalu ze vsech oboru.Caru bych otevrel,ale plot a pohranicniky nechal,evidenci odjizdejicich a prijizdejicich bych taky nechal,prave kvuli kriminalite a bezpeci domacich,ovsemze bez potupnyho sacovani. Pak by byl onen krach snesitelnejsi,bez rabovani,se schopnosti branit se "parazitum".Ale dneska dojde na to,ze soused bude rabovat sousedovi,a vim o cem mluvim,pospolitost je v hajzlu,zustala prinejlepsim lhostejnost,vetsinou ale vzajemna nenavist......proto si myslim,ze to vidis prilis optimisticky,ovcani nejsou vyvhovani cokoliv zvladat,budou teda rabovat,vrazdit se a zrat navzajem,jeste to budou povazovat za v poradku a nutnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!