Přehled zpráv – RusVesna 7.7.2020

1_aleksey_reznikov1; Rusko výslovně nepožadovalo zvláštní status pro Donbas, tvrdí ukrajinský ministr pro reintegraci „dočasně okupovaných teritorií“ vyjednavač Reznikov. Poznamenal, že ale zástupci ruské delegace přímo zadali otázku plnění bodu 11 Minských dohod o právních aspektech urovnání konfliktu v Donbasu.

2; V OSN oznámili, že teroristé využívají koronavirus. Informuje o tom šéfka Správy OSN pro drogy a kriminalitu.

3; Ukrajina zvažuje otázku vyslání mírových sil OBSE na Donbas. Ruská federace by mohla souhlasit s vysláním mírových sil OBSE, myslí si Alexej Reznikov.

4; U dětí s koronavirem byly objeveny nové symptomy. Během magnetické rezonance byly u nich pozorovány změny ve zbytnění kalózního tělesa (odpovídá za propojení mozkových hemisfér).

5; Írán požaduje od USA kompenzace škod vzniklých v důsledku sankcí. Washington je povinen kompenzovat Teheránu škody způsobené sankcemi bez ohledu na to, kdo se stane příštím americkým prezidentem.

6; Vpád Ruska na Ukrajinu? Velitel OOS (ATO) neočekávaně vyvrátil slova šéfa ukrajinských vojenských námořních sil. Sergej Najev komentoval hrozbu vpádu ruských vojsk.

7; Opilý policista v Charkovské oblasti na Ukrajině hodil dítě do vody, aby se nalokalo. Bylo zahájeno služební vyšetřování. Dítě je v pořádku, utrpělo ale velké leknutí.

8; Ruský herec Michail Jefremov přišel o poslední zbytky úcty jak jako herec, tak i jako člověk, poté, co cynicky prohlásil, že se cítí nevinen.

9; Nové „spiknutí“ s Ruskem jako vymakaná past na Trumpa New York Times psali o jakémsi spiknutí Donalda Trumpa s Ruskem. S jakýmikoli důkazy se list už tradičně absolutně nezatěžuje.

10; S námi je Amerika! Velitel ukrajinských vojenských námořních sil Alexej Neižpapa se rozhodl vyhlásil Moskvě válku. Tento vysoký námořní důstojník (kontradmirál) už těch nesmyslů napovídal víc než dost.

11; USA, opusťte Sýrii! Lid vystoupil proti americkým okupantům. Podrobnosti z demonstrací jsou obsaženy v reportáži ze Syrské arabské republiky.

12; Ukrajin může nakonec být hodně. Anebo také vůbec žádná... Prohlásila to tisková služba Výboru Státní dumy pro vědu a vzdělávání.

13; Testy ruské vakcíny na dobrovolnících Ministerstva obrany. Klinické tesy vakcíny proti COVID-19 odstartovaly v Sečenovské univerzitě 18. června.

14; Prastaré viry se mohou probudit v důsledku tání věčného ledu. Informovali o tom ruští vědci.

15; Nad Tokiem explodoval meteorit. Došlo k výbuchu, který ozářil celý horizont.

16; Generální tajemník zveřejnil nejhorší možný scénář po pandemii. Po jejím skončení jsou možné prakticky jen dva scénáře: postupný návrat k normálu během několika málo let nebo rozdrobení světa na izolované a vzájemně pouze omezeně spolupracující jednotky.

17; V okupované Stanici Luganské muž zničil znak Ukrajiny. Informovala o tom tisková mluvčí okupační policie zbytkové Luganské oblasti Taťjana Pogukaj.

18; Ukrajina učinila neočekávané prohlášení ohledně pasů Ruské federace na Ukrajině. Dříve z Ukrajiny zaznívala hrozivá slova o ztrátě veškerých občanských práv pro ty, kteří zůstali po roce 2014 v Donbasu. Dnes jsou už jen označováni za „rukojmí“ bez trestní odpovědnosti.

19; Prilepinova strana vyzvala k referendu o připojení Donbasu k Ruské federace. Bylo též navrženo stejným způsobem připojit k Ruské federaci Abcházii a Jižní Osetii.

20; Vláda nemá právo znovu zavádět tvrdé zákazy kvůli koronaviru, říká Poslanec Státní dumy Gennadij Oniščenko. Já nemluvím o ztrátách,m které jsme utrpěli v ekonomice, ale až 30% lidí v podmínkách sebeizolace se ocitlo na hranici psychického zhroucení.

21; Poradce šéfa Roskosmosu byl zadržen pro podezření z vlastizrady. Měl pracovat pro tajné služby jednoho ze států NATO. U Rogozina funkci zastával jen pár měsíců.

22; Koronavirus v Rusku: Téměř 200 zemřelých za posledních 24 hodin. Počet nakažených se v Rusku blíží 700 tisícům.

23; Honička v Oděse: SBU chytala členy etnické bandy. Zadržení několika lidí předcházela automobilová honička.

24; Byly vyjmenovány výhody, které může Rusko získat v důsledku soupeření USA a Číny. Zesílení nepřátelství mezi Čínou a USA nepřináší jen rizika, ale také příležitosti pro intenzivnější spolupráci mezi Moskvou a Pekingem.

25; Poláci podpálili ubytovnu s ukrajinskými dělníky. V polské obci Pogorzyce v Malopolském vojvodství vyhořela ubytovna, ve které bydleli ukrajinští gastarbeiteři.

26; Vědci slibují lidstvu nový koronavirus. Jeho příchod je naprosto jistý, prohlásila skupina vědců ze Singapuru.

27; Strašlivé záplavy v Japonsku. Je hlášeno mnoho obětí na životech. V nejbližších dnech se očekávají nové lijáky.

28; Mimořádné prohlášení: Dělostřelectvo a protivzdušná obrana Luganské republiky odráží agresi nepřítele.

29; Gorlovka byla terčem barbarského ostřelování, hlásí starosta Ivan Prichoďko. Pomocí videozáběrů ukazuje, že ukrajinská armáda cíleně útočí na životně důležité infrastrukturní objekty.

30; Vyšetřovací výbor nalezl u Verzilova z Pussy Riot druhé (kanadské) občanství. Bylo zahájeno trestní řízení, protože v Rusku existuje zákonná povinnost druhé občanství oznámit úřadům.

31; Ukrajinská armáda přišla o devět lidí za jediný den. Vyplývá to z pravidelné zprávy z Donbasu. Ozbrojenci z batalionu Ajdar udržují ve strachu obyvatele Kyjevem okupované obce Novotroickoje.

32; FSB odvrátila teroristický čin v Astrachani. Byl zadržen zločinec, který obdivoval teroristy z Islámského státu a plánoval ozbrojené přepadení administrativních budov.

33; Bývalý vicepremiér ruské vlády Dvorkovič předpověděl Rusku „nejtěžší období krize“. Jsem přesvědčen, že poněkud podceňujeme to, v jakém bodě se nyní nacházíme.

34; Za hrubost a urážky hrozí nyní úředníkům trest. V Rusku se objeví nový zákon. Dnes, 7. července byl schválen návrh zákona o trestech pro úředníky, kteří urážejí občany.

35; Proti šéfovi Doněcké republiky byla spáchána nová diverze. Na jeho stránkách se objevilo falešné oznámení o rušení mateřských a dalších škol.

36; Lukašenko pochválil Minsk za to, jak se vyrovnal s koronavirem. Mohu vás pochválit: Zvládli jste to.

37; Erdogane, buď hoden Atatürkovy památky. Ve Státní dumě vyzvali Turecko, aby projevovalo úctu k Rusku.

38; V OSN obvinili USA z nezákonné vraždy generála Sulejmáního. O protizákonném jednání spáchaném na rozkaz prezidenta USA promluvila zpravodajka OSN pro mimosoudní popravy.

39; Situace s koronavirem v Republikách Donbasu: Za posledních 24 hodin přesáhl počet nově zjištěných případů nákazy dvojnásobně počet uzdravených pacientů.

40; Na Moskvu i Kyjev se ženou nebezpečné uragány. Bylo vydáno mimořádné varování. Informuje o tom Moskevská správa ruského ministerstva pro mimořádné události.

41; Světová zdravotnická organizace učinila prohlášené ohledně dýmějového moru. V organizaci prohlásili, že případy nákazy se dají velmi dobře léčit.

42; Strašlivý požár v Donbasu. Hoří les, vesnice a chatová osada. Jsou hlášeny oběti na životech. Obyvatelstvo je evakuováno. Informuje o tom ukrajinská státní služba pro mimořádné situace.

43; V Abcházii tvrdě odpověděli na návrh Prilepinovy strany na připojení k Rusku. Abcházský parlament i ministerstvo zahraničí kritizovaly návrh Prilepinovy strany „Za pravdu“ o připojení Donbasu, Abcházie a Jižní Osetie k Rusku na základě místních referend.

44; Střelba na základně námořní pěchoty USA. Jeden zraněný. Informuje o tom velení Sboru námořní pěchoty USA.

45; Zelenskij se přiznal k porušení zákona a je připraven podrobit se trestu. Nedávno neposkytl Národní agentuře pro prevenci korupce zprávu o podstatných změnách svých aktiv.

46; Ruská vláda povolila vydávání poukazů místo vracení peněz za zrušené lety. Pokud poukazy nebudou využity do tří let, pak je společnost povinna vrátit peníze.

47; Šíření koronaviru ve světě se jen zrychluje. Vrcholu ještě nebylo dosaženo, zaznělo ve Světové zdravotnické organizaci.

48; V zájmu bezpečnosti Evropy: Estonsko předalo Ukrajině 2.400 vyřazených pistolí Makarov, aby „pomohla při obnově suverenity a teritoriální celistvosti“.

49; Kdepak nějací mrtví... Nejdůležitější je přece byznys. Bylo oznámeno, která země EU nejméně ze všech utrpí v důsledku koronaviru. Jedná se o Polsko, jehož ekonomika se propadne letos o „pouhých“ 4,6%, zatímco evropský průměr bude 8,7%. Kdyby se negativní dopady hodnotily podle počtu obětí, nejméně postiženou zemí by bylo Slovensko s pěti mrtvými na milion obyvatel. Další zemí v pořadí by bylo Lotyšsko s 16 mrtvými na milion obyvatel. Ekonomicky „nejméně postižené“ Polsko vykazuje 40 mrtvých na milion, tedy osmkrát více než Slovensko.

50; Soud uvalil vazbu na poradce šéfa Roskosmosu. Přelíčení v případu Safronov proběhlo v uzavřeném režimu, protože podklady obsahují tajné informace.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!