Přehled zpráv – RusVesna 9.7.2020

ballon_himoruzhie_damask_dzheysh_islam_protivogaz1; Ruští vojáci varovali před provokacemi teroristů s chemickými zbraněmi v Sýrii. Informoval o tom vedoucí ruského Centra pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii admirál Alexandr Ščerbickij.

2; Požár na ubytovně Ukrajinců v Polsku. Byl zveřejněn motiv žháře. Budova v důsledku požáru takřka totálně vyhořela. Dnes už v budově nikdo nebydlí. Dvaačtyřicetiletý žhář popřel národnostní motiv. Požár založil kvůli čistě osobním sporům s jinými nájemci.

3; Pobaltské šílenství. Rusofobie ničí zdravý úsudek. V Litvě zakázali vysílání pěti televizních stanic s odůvodněním, že je nepřijatelný jejich šéf – Dmitrij Kiseljov. Jenže si popletli Russia Today s RT HD, RT Spanish, RT Documentary HD a dalšími. Šéfredaktorkou RT je Margarita Simoňjan, která nemá s Kiseljovem nic společného a žádné sankce se jí netýkají.

4; Nemáme silnice, žereme zvětralý chléb, kácí nám tu nezákonně lesy.... Ukrajinci zasypali v Bukovině Zelenského nepříjemnými dotazy a výčitkami. Po několika odpovědích ve smyslu, že si zde zvolili špatné místní zastupitele, se Zelenskij s lidmi přestal bavit a zase odjel.

5; Advokát informoval, proč Jefremov odmítl přiznat vinu na dopravní nehodě. Advokát prý shromáždil dostatek důkazů o jeho nevině a přiznat vinu mu zakázal.

6; Saakašvili vyprávěl, jak se chodil s Trumpem bavit. Trump je podle jeho slov velmi sentimentální člověk, který zbožňuje hudbu.

7; Záplavy u Moskvy. Protržená hráz způsobila, že následná vlna spláchla mnoho domů. Evakuováni byli obyvatelé několika obcí.

8; Z Kyjeva přišel rozkaz stáhnout jednotky ukrajinské armády z fronty v Donbasu. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

9; Tyto zbraně mohou vyhubit celou Ukrajinu. USA utrácejí miliardy na vytvoření zbraní hromadného ničení na Ukrajině. Nakolik jsou pro USA důležité biologické laboratoře umístěné na Ukrajině?

10; Timošenková učinila halasné prohlášení. Zelenského označila za loutku řízenou zvenčí.

11; Sbohem, Ukrajino! Bývalý premiér Doněcké republiky informoval, jak se Donbas postupně stává součástí Ruska. Lidové republiky Donbasu jsou politicky už prakticky integrovány do Ruska, ekonomická integrace je už rovněž faktem.

12; Bolest a utrpení západních tajných služeb. Srbové odpověděli Americe na Kritiku Putina a změn v ruské ústavě. Populární srbský bulvární list Večernije novosti zveřejnil materiál o dvojí tváři amerických politiků.

13; Případ MH17 může nabrat nový směr. Rusofobové se pak budou před Ruskem zodpovídat za sankce uložené na základě falešných obvinění.

14; Krvavý gubernátor. FSB zatkla šéfa Chabarovského kraje za vraždy podnikatelů. Podrobnosti oznámila oficiální představitelka ruského Vyšetřovacího výboru Svetlana Petrenko.

15; Speciální agent za Zelenského zády. „Bidenův řidič“ Valerij Kondraťuk řídí Ukrajinu. Potvrdila se informace o tom, že Vladimir Zelenskij je pouhou loutkou.

16; V jedné řadě s Kolumbem a Geporgem Washingtonem. Ve Slovinsku podpálili dřevěnou sochu Melanie Trumpové, která byla instalována poté, co se Melanie stala první dámou USA.

17; Ukrajinská politička Anna German vysvětlila, proč Donbas a Krym jsou pro Kyjev navždy ztraceny. Jak chcete bojovat za návrat těchto území, když terorizujete jejich obyvatelstvo?

18; Srbsko se vzbouřilo. Protesty proti karanténě zachvacují stále více měst. Přes Srbsko se převalila vlna nepokojů vyvolaných rozhodnutím úřadů o zavedení zákazu vycházení.

19; Společnost Amazon dodávala zboží a služby na Krym navzdory sankcím. Odbor kontroly zahraničních aktiv amerického ministerstva financí prohlásil, že společnost Amazon bude pokutována.

20; Německo vysvětlilo, proč hlasovalo proti ruské rezoluci ohledně Sýrie. Rezoluce se týkala dodávek humanitární pomoci do země. Důvodem odmítnutí byly formulace týkající se sankcí proti Sýrii.

21; Porošenkův spolustraník požaduje odstoupení Zelenského. Byla zveřejněna petice. Pokud počet podepsaných překročí 25 tisíc, Zelenskij se bude muset zabývat požadavkem na své vlastní odstoupení.

22; Kadyrov: Čečenského bloggera v Rakousku zabily zahraniční tajné služby. Prodejné děvky dostávají peníze a svou práci a pak je zabíjejí jako údajně nevinné oběti vymyšlené pravdy, shrnul na závěr.

23; Havarované jihokorejské plavidlo s tisíci automobilů bude potopeno v Atlantském oceánu. Na palubě dvousetmetrového MV Golden Ray je 4,2 tisíce automobilů značek Hyundai a Kia.

24; Koronavirus v Rusku: Počet zemřelých se blíží 11 tisícům. Denní přírůstek nových případů je ale nejnižší od 5 dubna.

25; Poslanec za stranu Sluha národa rozbíjel palicí závory u pláže v Oděse. Účastníci performance nezakrývali své tváře a naprosto se nebáli trestního stíhání.

26; V USA informovali o novém jaderném objektu odhaleném v KLDR. Tento podnik je velmi aktivní, Oni stále ještě vyrábějí jaderné zbraně, prohlásil profesor Institutu mezinárodních studií.

27; U příležitosti Zelenského návštěvy vojáci ukrajinské armády odčerpávali vodu z kaluží. Asi další dovednost podle standardů NATO...

28; Byla zveřejněna třetí část Porošenkových nahrávek – rozhovory s Bidenem a Putinem. Tvrdí se, že rozhovor prezidentů Ukrajiny a Ruska se konal v roce 2015. Tón ukrajinského prezidenta je překvapivě velmi servilní.

29; Zástupce šéfa administrativy ruského prezidenta Dmitrij Kozak srovnal rozhovory s Ukrajinou o Donbasu s absurdním divadlem.

30; Starosta Sobjanin vyhlásil návrat Moskvy k normálnímu životu. Byly stanoveny lhůty obnovy plného fungování sféry vzdělávání, otevření divadel, kin a dětských zábavních center.

31; Babčenko byl zařazen na seznam teroristů a extremistů. Připomeňme, že skandálně známý „novinář“ už dávno uprchl z Ruska a vyhrožoval, že se do Moskvy vrátí na americkém tanku.

32; Za problémy Ukrajiny může přestupný rok, říká Zelenskij. Evidentně stačí počkat půl roku a všechno se mávnutím kouzelného proutku obrátí v dobré.

33; Koronavirová vzpoura. Ukrajinští ozbrojenci z batalionu Donbass vyhrožují, že opustí linii fronty. Kromě toho nenasytnost velitelských struktur 10. brigády vyprovokovala nový konflikt mezi jednotkami ukrajinských ozbrojených sil.

34; Zadržený gubernátor Chabarovského kraje byl převezen do Moskvy k výslechu. Sergej Furgal byl zatčen dnes ráno. Je podezřelý z vražd několika podnikatelů.

35; V USA bylo dosaženo rekordu v počtu osob nově nakažených za jediný den. Rekordní čísla byla hlášena v Missouri, Texasu, Tennessee, Utahu a Západní Virginii.

36; Pedofilní ukrajinský voják zaútočil na chlapce v průjezdu domu v Záporoží. Čtyřiatřicetiletý inspektor roty dotíral na třináctiletého chlapce a nabízel mu peníze za intimní styk.

37; Lukašenko slíbil, že udělá pořádek se svobodou slova v Bělorusku. Alexandr Lukašenko prohlásil, že svoboda slova neznamená, že je dovoleno naprosto vše, i když si to mnozí jistě myslí.

38; Vyšlo skandální interview s Žirinovským, které se Gordon bál zveřejnit na Ukrajině. Podle Gordonových slov toho Žirinovskij napovídal tolik, že by je to oba na Ukrajině dostalo do vězení.

39; Nová Lidová republika na jihu Ukrajiny. SBU oznámila zadržení separatistů. SBU se pochlubila zadržením skupiny separatistů, kteří se údajně pokoušeli vytvořit Záporožskou lidovou republiku.

40; Bude zajímavé, jak budou hájit Porošenka po zveřejnění skandálního rozhovoru s Putinem. Politická síla, které bývalý prezident velí, už se blýskla prvním povinným prohlášením, že zveřejněný záznam je hrubě zfalšovaným podvrhem z dílny Kremlu, který se Porošenkovi chce pomstít.

41; Není přece možné napájet okupanty naší vodou! Cherson se obrátil s výzvou na Zelenského. Poslanci Chersonské městské rady hlasovali pro výzvu prezidentovi, aby nedopustil dodávky vody na Krym.

42; Skandální interview pro Gordona. Proč je Žirinovskij pro historii velmi cenný? Navzdory své pověsti „šaška u moci“ je Žirinovskij velmi zajímavý týpek.

43; „V Bělorusku byli zadrženi důstojníci GRU“. Po setkání s Lukašenkem rozvířil vody internetu novinář Pjotr Petrovskij, který napsal: „Bylo zveřejněno, že pracovali v Tichanovského týmu“. Tichanovskij je opoziční blogger, který se pokoušel zaregistrovat jako prezidentský kandidát.

44; Mezinárodní měnový fond informoval o nových podmínkách úvěrování Ukrajiny. Po odvolání Smolije z funkce šéfa ukrajinské národní banky MMF zdůrazňuje důležitost odpovědné politiky centrální banky.

45; Známý vojenský dopisovatel Dmitrij Stěšin se vyjádřil k případu Safronov: Existuje pouze jediné kritérium: Je to prospěšné či škodlivé pro vlast? Ivan Safronov byl zatčen pro podezření z práce pro tajnou službu jedné ze zemí NATO (patrně České republiky).

46; Svět se nachází stále ještě na počátku globální pandemie koronaviru, říká vědec. Kromě toho Anthony Fauci poznamenal, že WHO je navzdory určitým nedostatkům pro svět potřebná.

47; Ukrajina vyzývá Západ, aby podpořil revizi Minských dohod. Reznikov si myslí, že západní svět je v tuto chvíli na vážkách, jak nejlépe „zadržovat znovu se rodící revizionistické Rusko“.

48; Lukašenko promluvil o bezprecedentním tlaku na Bělorusko a o nutnosti nové ústavy. Prohlášení prezident učinil na setkání s kolektivy velkých médií.

49; Chabarovskému gubernátorovi bylo sděleno obvinění. Furgal byl vyslýchán v roli obviněného.

50; Jak pravoslavný a celý křesťanský svět přichází o svatou Sofii – perlu Konstantinopole. Orientalista a bývalý politik Igor Dmitrijev komentuje situaci s Erdoganovým záměrem udělat z chrámu mešitu.

51; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na informace o „ruské stopě“ v nepokojích v Srbsku. Tvrzení ministerstvo označilo za podřadnou práci na zakázku.

52; Zdaňují celé lidstvo. Durov informoval o digitální diktatuře společnosti Apple a Google. Těmto korporacím slouží tisíce lobbyistů, právníků a PR agentů. A jejich rozpočty jsou neomezené.

53; Ruský ministr zdravotnictví informoval, jak budou využívány nemocnice v době koronaviru. Pneumonie existuje jako onemocnění i nezávisle na koronavirové infekci, prohlásil Muraško.

54; Lukašenko ostře komentoval slova o „ceně suverenity“ Běloruska. Komentoval zmínku o tom, že vyjednává s Ruskem „slušnou cenu“ za běloruskou suverenitu. Suverenita a nezávislost nejsou na prodej.

55; Na ukrajinském ministerstvu vnitra informovali o tom, s jakým cílem byly pořizovány skandální záznamy rozhovorů Putina a Porošenka. Geraščenko navrhl, aby obsah záznamů posoudili voliči.

56; Jsem připraven. Zelenskij má v úmyslu vytvořit program transplantací orgánů.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!