Přehled zpráv – RusVesna 10.7.2020

1_kamera_pressa1; Ve Státní dumě navrhli zrušení akreditací pro západní novináře. Informoval o tom šéf komise Státní dumy pro vyšetřování faktů vměšování do vnitřních záležitostí Ruské federace.

2; V Donbasu zlikvidoval ostřelovač ukrajinského okupanta. O jeho smrti informovala 30. brigáda ukrajinské armády.

3; Zelenskij prodal svůj dům u Kyjeva a přestěhoval se na státní chatu. Před nastěhováním Zelenského byla v domě provedena generální oprava.

4; Hlad vyvolaný koronavirem může zabíjet tisíce lidí denně, píše organizace Oxfam. Organizace navrhuje, aby byly vybrány peníze pro země, ve kterých se šíří hlad.

5; Chabarovský gubernátor nepřiznal vinu. Členy Veřejné pozorovací komise, kteří jej navštívili ve vazební věznici, o tom informoval sám Sergej Furgal.

6; Nedaleko Oděsy mladíci zavraždili a rozřezali cizince. V oděské oblasti spáchali chlapec a dívka surovou vraždu cizince. Motivem byly osobní vztahy.

7; V Rusku byla založena další unikátní platforma na těžbu plynu. Minulý týden v Astrachani byla zahájena výstavba unikátní platformy odolné proti ledu.

8; Strašlivý požár v Donbasu. Velitelé skrývají mrtvoly uhořelých vojáků. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.

9; Ve Francii naléhavě žádají, aby ukrajinská elita byla poslána do blázince. V Evropě už stanovili diagnózu ukrajinským „aristokratům“. Ke svému závěru došli novináři AgoraVox po podrobné analýze posledních výroků ukrajinských představitelů.

10; Vůdce kosovských separatistů byl předvolán k výslechu do Haagu. Že by Anglosasové házeli přes palubu svou další loutku? „Prezident“ samozvané „Republiky Kosovo“ Hašim Thaci přijede k výslechu do Haagu 13. července.

11; Smrt v důsledku beznaděje. V USA narostly sociální problémy do kolosálních rozměrů, a to mezi bílým obyvatelstvem.

12; Proč překračovat červenou linii? V Rusku nazrává protest proti postupu Turecka. Svaz Pravoslavných bratrstev Ruska, Ukrajiny a Běloruska vyjadřuje zděšení a protest proti záměrnému ponížení pravoslavných věřících.

13; Šílený výrok Hillary Clinton o Putinovi jako Hitlerovi vypadá spíše na jakýsi krycí manévr. Valentin Dněprov se podělil o své názory na vývoj podpory Ruska a Putina osobně ve Spojených státech a na dopady boje proti Rusku na americkou vnitřní politiku.

14; Margarita Simoňjan umravnila Američany po jejich nových útocích na Rusko. Ve Spojených státech se domnívají, že se Ruská federace chystá útočit na svobodu tisku. Simoňjan připomněla, že v USA během nepokojů bylo zatčeno a uvězněno 58 novinářů. Minimálně 470 novinářů bylo zraněno americkou policií. Proto je americká starost o úroveň svobody tisku cynická a pokrytecká.

15; Jen se koukni, Putine! Velká Británie se rozhodla vystrašit Moskvu. Britští námořníci v ponožkách chtějí děsit Severní flotilu Ruských vojenských námořních sil. Manévry pod kódovým označením Dynamic Mongoose v severovýchodním Atlantiku je prý odpovědí na aktivní činnost Ruska v Arktickém regionu.

16; Rusko se bude muset vrátit do karantény, tvrdí Světová zdravotnická organizace. Podle posledních informací počet nových případů nákazy COVID-19 za posledních 24 hodin vzrostl o 6.500 a nyní činí 707.300 případů.

17; Specnaz podporuje führera. Z čeho jsou obviňována německá vojska? 75 let po porážce fašistického Německa se v bundeswehru rozhořel ultrapravicový skandál.

18; V Srbsku byli „ukrajinští žoldáci“ obviněni z organizování protikaranténních protestů v Bělehradě. Nepokoje začaly poté, co prezident Srbska avizoval zavedení zákazu vycházení kvůli koronaviru.

19; Výbuch plynu v obytném domě v Kirovské oblasti. Jeden mrtvý. Evakuováno bylo 16 lidí, probíhá rozebírání sutin.

20; Po částečném uvolnění karanténních opatření se do Turecka vracejí první skupiny ruských turistů.

21; Podlé útoky na Doněckou a Luganskou republiku. Jedna čtvrť zůstala bez proudu. Ukrajinští okupanti ostřelují civilní obyvatelstvo ve městech.

22; V Chabarovsku byli zatčeni poslanci za Žirinovského Liberálně-demokratickou stranu Ruska. Domovní prohlídky a zatýkání poslanců dumy Chabarovského kraje mohou být spojeny s trestním případem vůči gubernátorovi Furgalovi.

23; Rusko je agresivní jako nikdy předtím. NATO vypracovává novou strategii pro Evropu. Nový program se má týkat všech prostorů včetně kosmu a také hybridních, kybernetických a tradičnějších hrozeb.

24; Ukrajina spočítala vojáky Ruské federace na Krymu. Ukrajinská armáda údajně denně dostává informace o ozbrojených silách Ruské federace na Krymu, které poté pečlivě analyzuje. Podle jejich tvrzení má být na Krymu nyní 200 obrněných vozidel, 31 tanků, 684 kusů vojenské techniky a 32,5 tisíce vojáků ruské armády. Z nich 11,5 tisíce patří k pozemnímu uskupení.

25; Stoletý veterán Velké Vlastenecké války Ivan Něsmejanov byl surově zavražděn v Baškirii. Před smrtí byl mučen, aby prozradil, kde má ukryté úspory.

26; Zemřelých na koronavirus je v Rusku už 11 tisíc. Nedávno v WHO prohlásili, že trvalý nárůst počtu nemocných v Rusku je varovným znakem.

27; Do roku 2025 ropa zdraží až na 150 dolarů za barel, píše The Wall Street Journal. Už do konce roku 2020 by měla cena překročit 100 dolarů.

28; Ukrajinský vicepremiér promluvil o „mimořádných volbách v Donbasu“ Prý by měly být provedeny podle speciálního ukrajinského zákona.

29; Na Ukrajině byl zneuctěn pomník velitele Rudé armády. K incidentu, který do detailu připomíná pubertální akci primitiva a rádoby umělce Davida Černého v Praze na Smíchově, došlo ve městě Rovno v noci na 10. července.

30; Ukrajinský Južmaš, který dříve vyráběl rakety, bude vyrábět pro Korejce autobusy. Informuje o tom s hrdostí ukrajinský premiér Denis Šmygal. Občané ale jeho optimismus rozhodně nesdílejí.

31; Na Ukrajině se vyděsili kvůli slovům Borise Gryzlova o existenci dvou dalších států na území Ukrajiny. Stálý zástupce Ukrajiny se dovolává diplomatických zkušeností Sergeje Lavrova a žádá jej, aby uvedl Gryzlovova slova na pravou míru.

32; Na gubernátora Furgala byla uvalena vazba. Gubernátor chabarovské oblasti je podezřelý z organizování vražd a atentátů na podnikatele.

33; Byly vyjmenovány regiony Ruska s nejvyšším stupněm rozšíření psychických poruch. Nejhůře jsou na tom Čukotka (každý desátý obyvatel!), Altajský kraj a Židovská autonomní oblast. Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo i seznam oblastí, kde je situace naopak nejpříznivější: Čečna, Moskva (dva ze sta obyvatel), Ingušsko, Sevastopol a Severní Osetie.

34; Saakašvili prohlásil, že současná vláda Gruzie je nelegitimní. Gruzie obvinila Kyjev z „ostudné propagandy“ a požaduje oficiální vysvětlení.

35; V Rusku bylo navrženo provést denominaci měny. Mezi lidmi je příliš mnoho oběživa (12,42 bilionu rublů). Škrtnutí dvou nul by znamenalo návrat kopejek do oběhu. Rubl by v takovém případě stál 0,7 dolaru.

36; Svatá Sofie se stává opět mešitou. Soud dnes zrušil rozhodnutí prvního tureckého prezidenta Atatürka o přeměně chrámu v muzeum.

37; Ukrajina zcela odmítla dohody o Donbasu, kterých bylo dosaženo na setkání v normandském formátu v Berlíně, prohlásil Lavrov.

38; Katastrofa MH17: Nizozemsko přišlo s velmi podivnou iniciativou proti Rusku. Chtějí žalovat Ruskou federaci za sestřelení letadla. V Radě federace kroutí hlavou, kdo mohl takový nesmysl vymyslet, když případ dosud nebyl vyšetřen. Je ale možné, že jde jen o projev strachu z toho, že by vyšetřování mohlo nabrat jiný směr než je na Západě tvrdošíjně omílaná verze svalující vinu na Rusko.

39; Vzájemné přestřelky, výbuchy, hromadné rvačky... V řadách ukrajinských karatelů v Donbasu je velmi složitá situace. Jen tento týden přišla ukrajinská armáda v rámci nebojových ztrát o 27 ozbrojenců.

40; Případ novináře Safronova, který měl pracovat pro českou rozvědku, budí pozornost z dalšího důvodu? Jak je možné, že do funkce poradce šéfa státní korporace Roskosmos byl teprve nedávno uveden člověk, na kterého už dnes existuje sedm svazků s obviněními? Cožpak nebyl předtím důkladně prověřen?

41; Ukrajinské ministerstvo obrany prohlásilo, že Rusko poslalo na Donbas nejnovější ostřelovačské komplexy. Kyjevské propagandistické zdroje píšou, že Rusko vyslalo na Donbas novou várku ostřelovačů a diverzantů.

42; Kyjevský propagandista Denis Kazanskij si udělal ostudu, když prohlásil, že Putin schválně nahrával svůj rozhovor s Porošenkem, aby ho mohl později proti němu použít. A Porošenkův rozhovor s Bidenem také nahrával Putin? Oděský novinář Jurij Tkačov v této souvislosti prohlásil: Když říkám, že politické ukrajinství je formou psychické choroby, ani v nejmenším nežertuji. Ukrajina nepotřebuje nějaké úvěry od MMF, ale mírové síly složené výhradně z psychiatrů.

43; Internet se baví. Bylo zveřejněno video, kde je zaznamenán neúspěšný pokus o útěk z Ukrajiny do Ruska přes plot.

44; Konečně se Ukrajina může také něčím pochlubit: Ukrajinská modelka Mila Kuzněcova obdržela oficiální diplom Národního registru rekordů Ukrajiny s názvem „Největší přírodní poprsí“. Podle exaktního měření dosahuje velikosti 13.

45; U Zelenského avizovali konání summitu Normandské čtyřky. V Kremlu ale poznamenali, že nevidí žádné důvody pro konání nového summitu hlav států Normandské čtyřky.

46; Operace SBU: Byla odhalena strategie zrušení mírové smlouvy z roku 1920 a vrácení ukrajinských zemí (Zakarpatska) Maďarsku.

47; Ruská vicepremiérka Taťjana Golikova porovnala letošní úroveň úmrtnosti s loňskými ukazateli a konstatovala, že zůstala na původní úrovni. Pokud se tedy úroveň úmrtnosti nezměnila (letos i vloni 12,9 na tisíc obyvatel), znamená to, že všechna úmrtí na koronavirus jsou kompenzována sníženou úmrtností na jiné diagnózy.

48; V Radě federace komentovali rozhodnutí Turecka ohledně chrámu svaté Sofie. Turecko má na takové rozhodnutí právo, ale musí být zaručeno zachování chrámu jako kulturního dědictví světového významu. Svatá Sofie byla otevřena pro věřící 27. prosince 537 a více než tisíc let byla největším chrámem křesťanského světa.

49; V Kyjevě vysvětlili svůj postoj ohledně revize Minských dohod. Kyjev tvrdí, že Minské dohody jsou v mnohém ohledu již neaktuální.

50; V Rusku probíhá boj o kulturní hegemonii. Liberální menšina je vnitřně solidární a dělí společnost na „my“ a „oni“.

51; Turecko se vrhá o šest století zpět. Řecko tvrdě zareagovalo na situaci s chrámem svaté Sofie.

52; Putin odpověděl na dotaz, proč Rusko tak nápadně zdvořile odpovídá na buranské útoky přicházející ze Západu. Rusko nemá zapotřebí vypadat jako nějaký blbeček či šílenec, kterému se do ruky dostala břitva a on teď běhá, šermuje s ní a ještě častuje všechny okolo různými nepublikovatelnými výrazy.

53; Marija Zacharova se vysmála Trumpovu prohlášení o nových amerických raketách.

54; Spojené státy neočekávaně vyjádřily zklamání nad rozhodnutím Turecka ohledně chrámu svaté Sofie. Turecká vláda se zavázala, že zachová přístup do chrámu pro všechny návštěvníky.

55; Pryč s daněmi a soudy! V USA soud uznal polovinu státu Oklahoma za zemi původních obyvatel. Na vymezeném území žije zhruba 1,8 milionu lidí, z nichž 15% jsou původní obyvatelé

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!