Přehled zpráv – RusVesna 12.-13.7.2020

gazmanov_41; Ukrajinský novinář Gordon špinavými metodami zaútočil na Gazmanova a okamžitě dostal pádnou odpověď. Svého někdejšího přítele označil za „putinského vlezdoprdelku“. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat: Kdo mohl v roce 1991 tušit, že tento bleďounký provinční chlapeček se stane placeným provokatérem kyjevského fašistického režimu a výplatní pásce Američanů?

2; Ruské motory budoucnosti nahradí ty ukrajinské. V těchto dnech byly v Rusku otevřeny hned čtyři unikátní komplexy pro výrobu vrtulníkových motorů.

3; Masové protesty v Chabarovsku. Co přimělo lidi vyjít do ulic? Fakt je, že za žádný peníz nedostanete lidi o ulic, pokud oni sami nebudou chtít.

4; Hlasování o změnách ústavy. Liberálové navždy promarnili svou šanci. Odpůrci stávající moci se zacyklili na Putinovi a na obraně jelcinovských ústavních zmetků.

5; Útok na kolonu americké armády v Iráku, Hoří technika. Po explozi nástražné miny byla zahájena palba na kolonu.

6; Prilepin komentoval možnost znovuzískání původních ruských teritorií. Pozornost médií vzbudila Prilepinova výzva, aby se ruskojazyčné regiony (a nejen ty) pomocí referend připojovaly k Rusku.

7; Dálný Východ nemá rod Moskvu. A to je nebezpečné. Nejde tolik o nějaké rozpočtové vztahy, ale o rovinu identity.

8; Výbuch v Donbasu zlikvidoval automobil s ukrajinskými vojáky. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

9; Operace „Mars“. Proč tuto bitvu ta neradi připomínají, ačkoli byla možná důležitější než Stalingrad? Prezidenti Putina Lukašenko odhalili ve Rževu v Tverské oblasti gigantický památník na počest padlých sovětských vojáků, kteří zahynuli v bitvě trvající 14 měsíců. Podle oficiální verze činily ztráty 1,3 až 2 miliony.

10; Nemáš jinou možnost než skončit v pekle! Donbas si pamatuje své vrahy. Ani na sekundu nezapomíná Donbas jména a příjmení ukrajinských karatelů, kteří vraždí jeho lid.

11; Sýrie: Mohutná armáda teroristů proti čečenským ozbrojencům. O podrobnostech vzniklé situace informoval syrský armádní zdroj.

12; Krvavá noční můra v Donbasu: Oni přišli zabíjet, ale do cesty se jim postavili lékaři. Pracovníci Starobeševské centrální okresní nemocnice podávají svědectví o zvěrstvech ukrajinských karatelů.

13; Velmi podivná reakce liberálů na zatčení zrádce z Roskosmosu. Oni snad vědí více než vyšetřovatelé? FSB zahájila trestní řízení vůči novináři Ivanu Safronovovi v případu vlastizrady.

14; V Donbasu Ukrajinu už nic nepřipomíná. V Kyjevě vysvětlili nemožnost plnit Minské dohody. Jak v takové oblasti pak pořádat ukrajinské volby?

15; Rusko chystá invazi! Hysterií se v Kyjevě snaží odpoutat pozornost od důležitých událostí. Jubilejní informační bouře o válce Ukrajiny s Ruskem zesiluje, ale zdá se, že opět vznikla na prázdném místě. Nic než plácnutí do vody...

16; V Rusku byly dokončeny testy první vakcíny proti koronaviru na světě. Bezpečnost vakcíny proti koronavirové infekce byla potvrzena během klinických testů.

17; Trump se poprvé objevil před kamerami v roušce. Stalo se tak během návštěvy vojensko-lékařského centra Waltera Reeda.

18; Nejvyšší představitel poprvé ukázal trochu lidskou tvář. Leonid Pasečnik obvykle dbá na stoprocentní protokol. Nyní ale zveřejnil svou soukromou fotografii, ze které vyplývá, že je náruživý rybář.

19; Viroložka uprchlá z Hongkongu do USA prozradila „palčivou pravdu“ o koronaviru. Čína zbavila Hongkong autonomie. Někteří se jí mstí, jak mohou.

20; Protikaranténní protest v hlavním městě Srbska skončil hromadnou rvačkou. V sobotu večer se v Bělehradě konala rozsáhlá protivládní protestní akce, která přerostla v hromadnou rvačku.

21; Koronavirus zabíjí i jinak: Zbitý řidič francouzského autobusu, který požadoval od cestujících, aby si navlékli roušky, podlehl svým zraněním.

22; Pusťte Furgala domů! Chabarovský kraj už druhý den za sebou vychází do ulic. V neděli v Chabarovsku lidé znovu přišli na protestní akci proti zadržení a zatčení gubernátora kraje Sergeje Furgala.

23; Palebná aktivita okupantů byla potlačena. Ukrajinská agrese nadále přináší bolest a utrpení obyvatelům Doněcké republiky. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky.

24; Je to shnilotina. U Zelenského si nebrali servítky vůči „režisérovi“ Sencovovi. Náhlá a velmi neočekávaná prohlášení na adresu div ne ikony všech politických Ukrajinců.

25; Kreml učinil prohlášení o Krymu a Donbasu. Vladimir Putin si nemyslí, že zhoršení vztahů mezi Kyjevem a Moskvou je spojeno s Krymem. Je to mnohem staršího data.

26; Nakažlivost koronaviru stoupla o 30%. Byla nalezena příčina mutace. Virus si „vypěstoval“ nová chapadla. Zatímco se od jednoho nakaženého dříve mohly nakazit dvě až tři osoby, dnes se mluví o třech až pěti.

27; Střílejí bez přestávky. Obyvatelé utrápené obce Golmy vyprávěli, k čemu se rozhodli ukrajinští okupanti. Ostřelování obytných čtvrtí a obcí v Donbasu nepřestává.

28; Luganská republika otevírá nové hraniční přechody v Donbasu. Byly zahájeny práce na vybavení dvou kontrolních stanovišť.

29; Nálet nepřítele na základnu ruského letectva v Sýrii. Komplexy Pancir nedaly nepříteli šanci. Palba z prostředků protivzdušné obrany zlikvidovala dva drony. O podrobnostech promluvil armádní zdroj.

30; Čekají nás potíže, to je evidentní, říká Peskov. Myslím tím globální rozměr ekonomické krize, prohlásil Putinův tiskový mluvčí.

31; Další průšvih Nornikelu. Na Tajmyru došlo k úniku paliva. Tentokrát bude odstranění následků složitější. Letecký kerosin se dostal do půdy.

32; Křesťanské mozaiky ve Svaté Sofii budou během muslimských bohoslužeb skrývány pomocí speciální techniky. Nic nesmí urážet muslimy, kteří si z křesťanské svatyně udělali mešitu.

33; Pokračují boje na arménsko-ázerbajdžánské hranici. Jsou hlášeny boje s použitím dělostřelectva a oběti na životech vojáků.

34; Lékaři z Wu-chanu se vzdali Američanům a vypovídají. Svět se bude divit. Washington hraje vabank proti Pekingu. Jestlipak se podaří zopakovat úspěch s vylhanou zkumavkou Colina Powella?

35; Rusové poklekají jen před svou vlastí, vlajkou a před Bohem. Závodník formule jedna znovu neustoupil BLM a podruhé odmítl pokleknout.

36; Odzbrojil policisty a utekl. V Německu hledají muže s lukem a šípy. Policie pátrá po neznámém muži ve městě Oppenau.

37; Koronavirus: V USA se očekává další nárůst počtu zemřelých. Informoval o tom asistent ministra zdravotnictví Brett Groir.

38; Degradace a pokračován v Porošenkově kursu. Na Ukrajině požadují odstoupení Vladimira Zelenského a jeho týmu. S požadavkem vystoupila strana Opoziční platforma Za život.

39; Světová zdravotnická organizace zaregistrovala rekordní přírůstek počtu nových případů nákazy koronavirem. Nejvíce nových případů zaznamenali v Severní a Jižní Americe.

40; V Íránu učinili neočekávané prohlášení ohledně sestřelení ukrajinského letadla. Mezi komplexem protivzdušné obrany Tor-M1 a velitelským stanovištěm neexistovalo spojení.

41; Zelenského administrativa si udělala ostudu, když nevěděla, že neexistuje Lucká oblast. Luck je hlavním městem Volyňské oblasti.

42; Bolest a rozčarování. Světová rada církví žádá Turecko, aby přehodnotilo rozhodnutí změnit svatou Sofii na mešitu. Od roku 1934 byla svatá Sofie místem otevřenosti, setkání a inspirace pro představitele všech národností a náboženství.

43; Množství protilátek se u pacientů, kteří prodělali koronavirus, prudce snižuje. Informuje o tom stránka německé televize ZDF.

44; Jeden zákopový náboj narušil pozice 57. brigády ukrajinské armády. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice.

45; Opilý Ukrajinec vyhrožoval, že odpálí volební místnost v Polsku. Byl zadržen policisty. Nyní mu hrozí osm let vězení.

46; Na výsadkové lodi amerického válečného námořnictva došlo k výbuchu. Rozhořel se požár. Vojáci a hasiči bojují proti ohni.

47; Otevřený terorismus. Nacisté zaútočili na Šaríjovy stoupence v Charkově. Jsou hlášeni zranění. Tři lidé byli zraněni během srážek mezi ozbrojenci Nacionálního korpusu a stoupenci Šaríjovy strany v Charkově.

48; V Chersonské oblasti pracovníci nočních klubů zablokovali provoz na mostě. Během hodiny třikrát zablokovali dopravu.

49; Pracovníci „Lékařů bez hranic“ obvinili organizaci z rasismu. Organizace byla vytvořena v roce 1971 v Paříži, kteří pracovali jako dobrovolníci Mezinárodního červeného kříže.

50; Italové v průzkumu potvrdili, že si nepřejí letos v létě vidět ve své zemi Američany jako turisty. Podobné výsledky byly zjištěny také ve Francii, Španělsku, Německu, Dánsku, Norsku a Finsku.

51; Známá rocková skupina Bon Jovi věnovala píseň Georgi Floydovi. Informuje o tom americký časopis Rolling Stone.

52; Členovi Pravého sektoru z USA hrozí nejvyšší trest, ale Ukrajina ho nevydá do USA, protože bojoval v ATO. Už téměř rok Ukrajina odmítá vydat do USA bývalého vojáka americké armády Craiga Langa.

53; Exploze vlastnoručně umístěných nástražných min kosí řady ukrajinské armády. Vyplývá to z nedělní zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.

54; V USA zemřel po koronavirovém večírku muž, který považoval COVID-19 za podvod. Před smrtí se sám přiznal, že záměrně navštívil večírek s nakaženým člověkem.

55; Probíhají boje mezi Arménii a Ázerbajdžánem. Nedávno se psalo o smrti tří ázerbajdžánských vojáků. Nejméně tři další byli zraněni.

56; Globální fiasko USA. Export zkapalněného plynu se stal nevýhodným. Nyní v celém světě pozorujeme nadbytek paliva a Američané se mohou jít se svým zkapalněným plynem klouzat.

57; Erdoganova protikřesťanská facka. K čemu je prezidentovi Turecka změna chrámu svaté Sofie na mešitu? Celý svět je proti tomu.

58; Děsivá skutečnost. Ve Velké Británii se do dnešní doby snaží bojovat s otrokářstvím. Oficiálně bylo zrušeno 1. srpna 1838. Ve skutečnosti nevymizelo do dneška. Nejvíce případů otroctví bylo zaregistrováno v britském městě Lester.

59; Nebezpečné procesy v USA. Země směřuje k balkanizaci. Pokud se někomu zdá, že Spojené státy jsou silným a soběstačným státem, tak se šeredně mýlí. Odstředivé a separatistické tendence jsou tu už po staletí velmi silné.

60; Případ MH17 Nizozemsko odmítlo čekat na výsledky vyšetřování a rovnou svalilo veškerou vinu na Rusko. Vláda Nizozemska odmítla vyčkat výsledků vyšetřování a za viníka rovnou označila Rusko.

61; V Nižněgorodské oblasti se zřítilo letadlo. Jeden člověk nepřežil. Informuje o tom ruské ministerstvo pro mimořádné situace.

62; Američané zveřejnili příčinu výbuchu na výsadkovém plavidle. Plavidlo se nacházelo v procesu oprav. Posádku tvořilo kolem tisíce lidí.

63; Centrální banka varuje před novým schématem podvodů. Rusové jsou varováni, aby nedůvěřovali nabídkám snadných výdělků.

64; V Krasnojarském kraji byl vyhlášen režim mimořádné situace kvůli úniku paliva. Palivo se dostalo i do bezejmenného jezera.

65; Pokuty za zápach. V Rumunsku oficiálně zakázali páchnoucí provozy. V Rumunsku začal platit zákon o nevítaných čichových vjemech.

66; COVID-19 nabírá na síle. WHO informovala o rekordním přírůstku počtu nových případů. Třetina (zhruba 42 tisíc) z nich je z USA.

67; Tisíc Ázerbajdžánců vyšly do ulic a požadují válku s Arménií. V Baku a Tovuze demonstrovaly tisíce lidí po včerejším incidentu na hranicích s Arménií.

68; Objevila se informace, že Maďarsko jako první země EU otvírá hranice pro Rusy. Informace ale ze stránek ministerstva zahraničí velmi brzy zmizela.

69; Na Krymu pracovníci položili desítky kilometrů velmi důležitého potrubí pro zásobování poloostrova pitnou vodou.

70; Koronavirus v Rusku: Půl milionu vyléčených. Každodenní přírůstek nových nemocných je stále ještě vysoký.

71; Boje na hranici Arménie a Ázerbajdžánu. Organizace Dohody o kolektivní bezpečnosti svolává mimořádné zasedání.

72; Velká voda zničila stovky kilometrů silnic na Západní Ukrajině. Místní stěží mohou počítat s brzkou obnovou dopravní infrastruktury.

73; Putin promluvil o historické šanci, která nesmí být promarněna. Je šance postavit do roku 2026 byty pro pět milionů rodin.

74; Trump na počátku svého prezidentství chtěl prodat „zbytečný ostrov“ Informovala o tom bývalá ministryně vnitřní bezpečnosti.

75; Ruské ministerstvo obrany vydalo působivé záběry z cvičení raketových křižníků v Barentsově moři.

76; Byly zveřejněny operativní záběry zásahu FSB proti teroristům Islámského státu na jihu Ruska. Bandité připravovali útoky na pracovníky policie a plánovali teroristické akty ve zdravotnických a školních zařízeních.

77; Turecko vyhrožuje, že se zapojí do konfliktu Ázerbajdžánu a Arménie. Turecký ministr zahraničí Çavuşoğlu u vyzval Jerevan, aby se vzpamatoval.

78; Ukrajinská armáda informovala o ztrátách v Donbasu. Ukrajinská strana se tradičně pokouší připsat své ztráty na účet mýtických ruských ozbrojených formací.

79; Černý kouř zakryl nebe. Došlo k silnému požáru v Samaře. Plocha požáru činí 2 tisíc čtverečních metrů.

80; Reformy jsou mrtvé a slova prezidenta vůbec nic neznamenají. The Washington Post píše o výsledcích prvního roku Zelenského v úřadě prezidenta. Na Západě si myslí, že se dnes Ukrajina ocitla před hrozbou návratu ke zhoubné ekonomické politice z dob Viktora Janukoviče.

81; Arménské ministerstvo obrany informuje o novém úderu ázerbajdžánské armády. Cílem minometného útoku byla pohraniční vesnice Činari.

82; Úctyhodné číslo. Americký list spočítal, kolikrát za své prezidentství Donald Trump lhal. Počítány byly výroky od roku 2017. Výsledek činí 20.055 veřejných výroků odporujících skutečnosti.

83; Berou nám práci, málo nám platí a bijí nás. Problémy ukrajinských dělníků v Polsku. Zajímavé je, že vítězství stávajícího polského prezidenta nerozdělila jen Poláky, ale také místní hostující dělníky z Ukrajiny.

84; Kdo je vůbec Sergej Furgal? Expert píše o chabarovském fenoménu. Kde se vůbec vzal a jak se stal gubernátorem Chabarovského kraje?

85; Je to útok. V EU kritizovali Turecko. Ministři zahraničí kritizovali v pondělí Turecko za rozhodnutí změnit status chrámu svaté Sofie.

86; V Donbasu došlo ke konfliktu tří ukrajinských batalionů. Kromě toho ukrajinští ozbrojenci narazili obrněným vozem do sloupu elektrického vedení a přerušili tak dodávku proudu do části okupovaného města.

87; Ukrajinský ministr zahraničí byl kritizován za podivný výrok, že Ukrajina není agentura pro plnění zbožných přání. Podle slov Dmitrije Kuleby nemá Rusko co požadovat zvláštní status pro Doněckou a Luganskou oblast. Patrně mu ušlo, že Ukrajinské vedení k tomu zavazují Minské dohody podepsané Petrem Porošenkem.

88; Ukrajinka byla zatčena v Polsku za podpálení obchodního centra. Hrozí jí až deset let vězení.

89; V Samaře byl zlikvidován rozsáhlý požár skladu barev a laků.

90; Proti přehodnocení totální ukrajinizace. Porošenko svolal protestní akci před budovu Nejvyšší rady. Ve čtvrtek Nejvyšší rada informovala, že bude projednávat návrh zákona o odložení přechodu ruskojazyčných škol na ukrajinštinu o tři roky. Porošenko chce nejen zabránit přijetí tohoto zákona,l ale zmařit i jeho pouhé projednávání.

91; Ve Světové zdravotnické organizaci oznámili, že nejméně postiženou kategorií jsou děti do deseti let věku, které v různých zemích představují 1 až 3% případů. Průběh onemocnění je pak zpravidla velmi lehký.

92; Ukrajina uskuteční vojenská cvičení podle estonského vzoru. Budou trvat zhruba měsíc.

93; Svět se v nejbližší budoucnosti nevrátí k normálnímu životu, hlásí WHO. Světová zdravotnická organizace opakovaně varuje, že situace s koronavirem se ve světě zhoršuje.

94; Tvrdá protiopatření. Ázerbajdžán oznámil zničení arménských vojenských objektů, techniky a likvidaci živé síly. Podle údajů ministerstva obrany bylo zabito přes dvacet arménských vojáků.

95; Ukrajinští diverzanti umírají na vlastních minách u Gorlovky. Vyplynulo to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky. Nepřítel nezanechává pokusů destabilizovat situaci v Donbasu.

96; Ksenija Sobčak se obrátila na Vyšetřovací úřad s prohlášením o útoku na její natáčecí štáb v klášteře na Uralu koncem června.

97; Arménské ministerstvo obrany komentovalo informaci o ztrátách během bojů na hranicích s Ázerbajdžánem. Arménské síly plně kontrolují situaci na hranici.

98; Rusko zruší povinnou karanténu pro návštěvníky. Nedávno Rospotrebnadzor navrhl obnovení leteckého spojení s třinácti zeměmi.

99; „Žabí útok“. Ukrajinská armáda se pokoušela odříznout kousek Luganské republiky. Ukrajinští vojáci zahájili obsazování „šedé zóny“ poblíž obce Doněckij.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!