Přehled zpráv – RusVesna 14.7.2020

naftogaz_karikatura_risunok1; Ukrajinský Naftogaz varoval před hrozbou zhroucení topné sezóny. Nedávno ukrajinská vláda prodloužila zvláštní povinnosti společnosti ohledně dodávek zemního plynu pro potřeby obyvatelstva do 1.8.2020.

2; Nepřítel zaútočil na Doněckou republiku a dostal pádnou odpověď. Vyplývá to z textu mimořádného prohlášení oficiálního představitele Národní policie Doněcké republiky.

3; Plavidlo amerického válečného loďstva hoří už více než den. Systém hašení požáru byl vypnut. Při hašení se dbá na to, aby se oheň nedostal k nádržím s palivem.

4; Nejvyšší představitelé mnoha zemí zvolili nesprávnou cestu boje s koronavirem, říká Světová zdravotnická organizace. Vlády musí správně informoval své občany a využívat veškeré metody pro záchranu životů před koronavirem.

5; Turecko odpovědělo na kritiku EU kvůli svaté Sofii. Díky novému statusu prý bude mešita otevřena pro představitele všech náboženství.

6; V Rusku by získali značně překvapivé výsledky, kdyby testovali tak důkladně a kvalitně jako my, říká Trump. Vysvětlil, že v USA je nejlepší a nejintenzivnější systém testování na koronavirus COVID-19. Bohužel tomu neodpovídá úmrtnost na koronavirus v USA...

7; Fyzická síla a pouta. Ukrajinští policisté surově zatýkali starého důchodce. Lidé, kteří se shlukli kolem, požadovali, aby policisté přestali používat fyzickou sílu proti člověku v takovém věku a raději zavolali záchranku.

8; Pro ukrajinskou armádu to znamená druhou frontu. Na Donbas přijeli ozbrojenci Pravého sektoru.

9; Student jel měsíc a půl domů na kole poté, co byla zavedena karanténa. Nebylo mu dovoleno odletět ze Skotska do Atén, a tak sedl na kolo a ujel 3.500 km.

10; Koronavirus se v Rusku stal motorem procesu náhrady dovozu. Ne nadarmo se říká, že na všem špatném by člověk měl hledat něco dobrého.

11; Vzniká nový internetový projekt „Horké léto 1945“, který bude prezentován veřejnosti, aby se seznámila s procesy probíhajícími po konci války v Evropě. Jde p logickou reakci na rozpory mezi nedávnými spojenci ohledně výkladu vzniku, průběhu a výsledků Druhé světové války. Autorem projektu je historik Vjačeslav Nikonov.

12; Pobaltí se ocitlo na pokraji války LGBT. Prezidentka Estonska Kersti Kaljulaid vždy a všude podporuje „evropské hodnoty“.

13; Lék na koronavirus. Americké elity podplácejí EU a spekulují na COVID-19. Když se ve světě děje něco špatného, lidé se dělí na dvě skupiny – na ty, kteří nezištně pomáhají, a na ty, kteří na situaci chtějí za každou cenu vydělat.

14; Vím naprosto přesně, co budou zítra o Rusku psát Deutsche Welle, BBC nebo CNN, říká srbský spisovatel. Politika Západu je hnána nikoli touhou po spravedlnosti a pravdě, nýbrž pouze sobeckými zájmy.

15; Do Sýrie bylo přesunuto 8 tisíc kusů vojenské techniky. Nepřítel chystá mohutný úder. Turecká armáda vybudovala výcvikový tábor kolem pozorovacího stanoviště v okolí města Sarakib.

16; V Sýrii byli dopadeni ozbrojenci, kteří pořádali útoky na ruské objekty. Jeden z ozbrojenců přiznal, že úkolem ozbrojené skupiny bylo shromažďování informací.

17; USA v cílové rovince. Pro nadzvukové zbraně byly objednány první stíhačky. Kromě toho ozbrojené síly USA vyhlásily dlouhodobý kontrakt na dodávky nespecifikovaného počtu stíhaček v ceně 23 miliard dolarů.

18; K moci a do řídících orgánů se derou otevření odpůrci,kteří pak záměrně napomáhají rozpadu, říká velitel brigády v Doněcké republice Alexandr Chodakovskij na stránkách osobního blogu.

19; Nejprodávanější značky salámu na Západní Ukrajině jsou Sovětskaja a Sojuznaja. Informoval o tom zástupce předsedy Antifašistického výboru Ukrajiny Alexandr Kononovič.

20; V Žirinovského straně už mají připraveného náhradníka za Furgala a vymysleli si i stranický pozdrav, který ovšem dost připomíná pozdrav členů NSDAP. Od nynějška se budou liberální demokraté zdravit výkřikem „Chabárovsk!“.

21; Panika ve štábu ukrajinské armády: Včera byl těžký den ohledně výše ztrát. Štáb okupantů informuje o ztrátách a o eskalaci napětí na frontě. Stěžují si, že jejich vojáci byli 18-krát ostřelováni. O tom, kolikrát oni sami ostřelovali civilní obyvatelstvo Donbasu, se ale nezmiňují.

22; Uprostřed epidemie byl v Doněcké republice odvolán ministr zdravotnictví. Na dlouhých štrekách je prostě občas potřeba vyměnit tažného koně...

23; Akcionáři jsou připraveni podpořit výměnu vedení společnosti Nornikel kvůli ekologickým katastrofám. Společnost RusAl začala pochybovat o kompetentnosti managementu Nornikelu a je připravena obrátit se na Vladimira Potanina s rezolucí.

24; Sebelikvidace speciální skupiny ukrajinské armády u Gorlovky: Roztrhané tělo a bezhlučný samopal.

25; Arménská armáda zveřejnila záběry z likvidace ázerbajdžánských pozic. Brzy se objeví nové video, slibují v Jerevanu.

26; Koronavirus v Rusku: Zemřelých už je přes 11,5 tisíce.

27; V Sýrii došlo k útoku na kolonu armád Ruska a Turecka.

28; Šéf německé diplomacie Haiko Maas hodnotil rozhovory normandské čtyřky. Řešení situace v Donbasu bude předpokladem pro to, aby uvnitř EU vůbec bylo možné mluvit o tématu Ruska. Toto trochu nejasné vyjádření nejspíše souvisí s předsednictvím Německa v Radě EU, které si vytklo za cíl věnovat pozornost vztahům s Ruskem.

29; Arménská armáda zlikvidovala generála a plukovníka ázerbajdžánských ozbrojených sil. O smrti dvou důstojníků informuje ázerbajdžánské ministerstvo obrany.

30; Odvetné opatření: Ázerbajdžán oznámil likvidaci důležitých pozic arménské armády. Byla zničena vojenská technika, velitelské stanoviště, rezervy v hloubi obrany a živá síla nepřítele, sděluje ázerbajdžánské ministerstvo obrany.

31; Opoziční politik Babariko byl vyloučen z voleb prezidenta Běloruska. Nedávno vůči bývalému předsedovi představenstva Belgazprombanky a jeho synovi bylo zahájeno trestní řízení.

32; Havarovala stíhačka F-16 amerického válečného letectva. Je to už pátá havárie bojového letadla v USA od května a už druhá v tomto měsíci.

33; Řecko se snaží poštvat EU na Turecko. Otázka byla nastolena na setkání ministrů zahraničí EU, které se konalo v Bruselu a bylo věnováno hlavně Turecku.

34; Arménské ministerstvo obrany přiznalo první ztráty v bojích s Ázerbajdžánem. Zahynuli arménští důstojníci.

35; Rusko bude moci trestat politiky z Ukrajiny i USA za hysterické výroky o Krymu. Informoval o tom předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin. Nyní bude možné požádat o jejich vydání ze zahraničí do naší země. V případě příjezdu amerických občanů je lze zatknout na ruském území.

36; Za Porošenkova prezidentství bylo na Ukrajině rozkradeno 5 miliard americké pomoci. Vyplývá to ze senzačního odhalení Rudolpha Giulianiho.

37; Na Moskvu se spustily neuvěřitelné lijáky. Odpoledne bylo hlavní město sevřeno mezi dvěma mocnými cyklónami, které přicházely od jihu a severu.

38; Šílené rozkazy velení posílají ukrajinské vojáky na onen svět. Další pokus o průnik diverzní skupiny do Doněcké republiky skončil pro nepřítele jen dalšími ztrátami.

39; Výzkum nakažlivosti osob nemocných koronavirem dalo v Rusku neočekávané výsledky. Nepotvrdila se slova WHO, že bezpříznakoví nositelé viru jsou méně nakažliví.

40; Poprvé v historii moderního Ruska převýšily příjmy z prodeje zlata zisky z prodeje zemního plynu, a to hned téměř o polovinu.

41; V nejtěžších krizových dobách na Ukrajině uzákonili dosud nelegální byznys – hazard a kasina. Autoři současného konceptu počítají, že od účastníků tohoto segmentu trhu vyberou každoročně 150 až 200 milionů dolarů na daních a poplatcích.

42; Dýmějový mor se dostal už do USA. Choroba se šíří prostřednictvím nakažených blech domácích zvířat.

43; Opilý účastník ATO střílel z okna svého bytu ze startovní pistole po dětech hrajících si na dětském hřišti. Nelíbilo se mu, že příliš křičí. Při domovní prohlídce pak byl nalezen celý arzenál zbraní a munice.

44; V USA se klub Redskins (Rudoši) kvůli (anti)rasistickým protestům rozhodl vzdát svého tradičního názvu a zvolit si jiný název.

45; V Tulské oblasti byla zmařena činnost organizace „SSSR“ (Svaz Slovanských sil Rusi), která neuznávala rozpad Sovětského svazu, tudíž ani zákonodárství Ruské federace.

46; Každý sud má špunt... Do konfliktu mezi Arménií a Ázerbajdžánem se neočekávaně zamíchala Ukrajina. A hned dostala odpověď od Arménie. V pondělí ukrajinské ministerstvo zahraničí vyjádřilo znepokojení kvůli vyostření situace na hranici Arménie a Ázerbajdžánu a vyslovil se pro dodržování suverenity a teritoriální celistvosti Ázerbajdžánu, tj. včetně uznání Náhorního Karabachu za ázerbajdžánské území. Arménská strana informovala o případech porušení režimu přerušení palby,m ostřelování civilní infrastruktury a útocích ázerbajdžánských vojáků na civilní obyvatele na severovýchodě země.

47; Vyřešíme otázku bez Ruska.. Ukrajina má v úmyslu vytvořit vyjednávací platformu pro „deokupaci“ Krymu. Zajímavé je toto prohlášení v souvislosti s novým ruským zákonem,který označuje pokusy o odtržení ruského území za extremismus.

48; Byly zveřejněny záběry z útoku na kolonu ruských a tureckých vojáků pořízené z kabiny obrněného vozu.

49; Na výsadkovém plavidle americké válečné flotily se už třetí den nedaří záchranářům uhasit požár, který už zasáhl téměř celou loď Bonhomme Richard.

50; Erdogan velmi tvrdě reagoval na vyostření mezi Arménií a Ázerebajdžánem. Turecko rozhodně odsuzuje útoky ze strany Arménie proti spřátelenému a bratrskému Ázerbajdžánu, prohlásil Erdogan. (Ázerbajdžánci a Turci jsou etnicky blízce spřízněni a jejich jazyky jsou bez potíží vzájemně srozumitelné).

51; V Rusku srovnali mzdy mužů a žen. Podle Rešetnikových slov v Rusku od roku 2017 probíhá národní strategie akcí v zájmu žen.

52; Ukrajinská armáda opět zaútočila na Doněck. Jsou hlášeni zranění. Informovali o tom v v oficiálním zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

53; Rána pro vzájemné partnerství. V Německu odpověděli na hrozbu sankcí proti „Severnímu proudu – 2“. Výňatky z dopisu šéfa výboru Bundestagu pro otázky hospodářství a energetiky Klause Ernsta uvedl list Süddeutsche Zeitung.

54; V Bělorusku se rozšířily masové protesty občanské neposlušnosti v souvislosti s vyřazením opozičního kandidáta Viktora Babarika z prezidentských voleb.

Zdroj: https://rusvesna.su/news

Pokud byste někdo i v této nelehké době chtěli finančně podpořit překládání každodenních informačních přehledů, můžete tak učinit na účet číslo

63127359/0800

Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX

Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!