Plán obnovy stále není. Prezidenti a premiéři se stále nedohodli

109650053_1075625822877928_1922635529401635867_oJednání o plánu obnovy EU - tzv. Recovery fondu - stále pokračují. Ve hře jsou různé varianty, které všechny ale společně znamenají zadlužení Evropy. Samy o sobě dnes dluhy příliš neděsí, jde o to, na co mají peníze jít. Pouze nemnozí, například náš premiér, souhlasí v podstatě bez podmínek s tím, aby dvě třetiny ze 750 miliard šly na Green deal, digitalizaci a 5G sítě, či abychom penězi našich daňových poplatníků ručili za dluhy zemí, kde mají lidé vyšší životní úroveň než u nás.

Tzv. „šetrné či lakomé země“, mezi které patří Rakousko, Holandsko, Dánsko a Švédsko, částečně i Finsko, trvají na přísné kontrole takto vydaných peněz, aby neskončily v korupčních projektech. Holandský premiér Marc Rutte, stejně jako německá kancléřka Merkelová, prosazují, aby státy, které si půjčí, musely předat kontrolu nad svým státním rozpočtem a majetkem Evropské komisi a věřitelským zemím. Pravděpodobně jde o „rozkradení“ Itálie a Španělska po vzoru Řecka. Podle vlastních slov s předáním moci bankám nesouhlasí rakouský kancléř Sebastian Kurz.

Komise prosazuje, aby čerpání půjček i dotací bylo podmíněno tzv. dodržováním principu právního státu. EU však nemá žádné směrnice ani nařízení, které by problematiku právního státu upravovalo. Požadavky na právní stát jsou zakotveny v Evropské úmluvě o ochraně lidských práv a základních svobod, což je ale dokument Rady Evropy, nikoli EU. Členem Rady Evropy je i Rusko.

Rada Evropy proti Maďarsku ani Polsku pro porušování principů právního státu nikdy nevedla žádné řízení. Ale EU se neúspěšně pokusila obě země zbavit hlasovacích práv.

Maďarský premiér Orbán hrozí, že bude návrh Recovery fondu vetovat, pokud by Komise měla mít pravomoc takto svévolně zemím odebírat dotace.

Celkem se při jednáních ukazuje, komu jde o vlastní občany a solidaritu a komu především o prospěch a zisk na něčí úkor.
7 Komentářů k Plán obnovy stále není. Prezidenti a premiéři se stále nedohodli

 1. .lak napsal:

  Prdlačku starou :lol:
  Z ae
  https://aeronet.cz/news/video-cesky-primar-ze-soukrome-kliniky-ve-svycarsku-potvrdil-informace-aeronetu-a-pta-se-proc-jsou-lide-nuceni-nosit-rousky-kdyz-dlouhodobym-nosenim-si-lide-poskozuji-vlastni-zdravi/

  .B.
  My dostaneme míň, Bába právě v rádiu říkal, že to je solidarita s těmadle zeměma, my tam vyvážíme jako, my chceme, aby se jim dobře dařilo, abysme tam jako mohli prodávat.
  To je neskutečná kurva!

  6OdpovězČvc 20, 2020 19:52
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  To říkám dlouho že ecb je tiskárna €araboafriky. Jste jak 3. dny staří slepí psi ale už se vám začínají oči otevírat. Vám dají € až za zboží a služby pokud se nezachovají podle naturelu a víry. Brutopýrní slabikáři. :-)))
  https://pravyprostor.cz/v-evropske-unii-se-zblaznili/
  čas 16:00:04 a reakce

  0OdpovězUpravČvc 20, 2020 22:29

 2. Ilona napsal:

  Bezplatná elektřina ze země. Postavte si obrovskou svařovací baterii ! Svařujeme a topíme zdarma. Vydupejte s ČEZem i s vládou a topte si v baráku zadarmo. Do 60 roku se to vše ještě učilo ve školách. Máte starý dopotopní dům ve Frýdku, Ostravě nebo v Aši a na jeho střeše stojí od nepaměti postavená taková kaplička, jako malý kostelíček? Viz. Stará budova Pracáku u frýdeckého nádraží, nebo budova hygieny na Palackého ulici v Místku. Ty kostelíky na střechách se od Druhé občanské války, až do 1. Světové války stavěly masově všude. Od roku 1910 byla stavba r. antén na domech zakázána po celém světě. Tyto Ruporné antény, měly na špici kouli se rtuťovým amalgámem a vyráběly elektřinu zdarma. Dnes mají všechny všude ustřižen nulák, a dají se hravě zapojit, i na starém kostele, který býl dříve elektrárnou to dnes ještě jde. Máte dva staré měděné chladiče z Volhy? Zakopejte je do země, hrubší dráty od nich uzemněte zabitím hrubých měděných tyčí do země. Vše hodně zalejte slanou vodou a máte proud mezi 160 do 250 v , což vám na chatě stačí. Nebo si uďelejte zemní baterií pomocí starého kastrólu, hliníku a černého uhlí. S tím už můžete zdarma svařovat. Návod na nekonečnou rtuťovou baterií je také na stránkách Archy. . Nechcou nás pustit buzny k volbám ? Hovada! Nepřestanem krz nich kouřit, ani chlastat, ale kamarád kamarádovi pomůže postavit na dvorku elektrárnu, a budeme mít elektřinu zdarma a od státu si někoupíme ani wat. Tím je naserete. Vše a všechny plánky jsou na videích na stránkách Archy. Je to válka. Oni loví nás !! Budeme ležet s bachorem na divaně, tak ve 30tém roce, jak se zvedne všude voda o 65 metrů, my Češi už tady třeba ani nebudem…

  https://noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta.2/

  • proud napsal:

   Bez skutecne kvalitniho prekladu kterej je k navodum,nerkuli planum naprosto klicovej,postavis akorat tak hovno! O tech prekladech uz jsem psal.

 3. Helda napsal:

  Je to jasné, jasnější nežli den, že voliči ANO naletěli na image hodného lidového "strejdy". Nemám jim to za zlé, my během času naletěli jiným předešlým různým zločincům. Kdo ví úplně přesně na 100% kdo je kdo, že? Nicméně, tento chameleon jménem Babiš je momentálně tam, kde je a "úspěšně" využívá své - námi jemu svěřené - moci PROTI NÁM. Tolik voleb se po...lo během posledních 30ti let, že pokus o zásadní změnu by nebyl od věci. Pojďme volit opravdu jen ty strany, které mají v programech vystoupení z EU a NATO a odvolatelnost politiků. Ještě by však do svých programů měly vsunout "zákaz nekontrolovaného volného pohybu osob, zboží a kapitálu! To nemá např. SPD, naopak je pro, což je matoucí. Jak by asi chtěli republiku ochránit před nekalou zahraniční konkurencí, vlastní trh, výrobní zdroje a vůbec skutečné vyprodukované hodnoty?!
  V tomto si protiřečí a pak člověk neví, zda je to ryba či rak. Měli by se nad tím zamyslet a voliči také. Nechceme tady žádný cizí kapitál, natož cizí banky, žádný nadnárodní diktát v čemkoli! Jasně, jsme malá země, navíc totálně vykradená a na kolenou, tudíž potřebujeme a nemůžeme existovat bez garanta. Jediná země, jež připadá v úvahu, je Rusko. Jak se říká - svý k svému. Jsme země slovanská a ať se to komu líbí či ne, patříme ke Slovanům! Západní Evropa a v první řadě vždy Germáni, pro nás znamenali hrozbu. I dnešní stav naší vykradené země, hrozby z EK, EU parlamentu, čemuž velí opět Německo, je toho výmluvným důkazem. Dejme si pozor na podobné vlky v rouše beránčím, neboť není vždy zlato zlatem, co se leskne.

  • proud napsal:

   Reseni je jednodussi nez jednoduchy,na co vecne sazet na loterii. Co takhle prestat bejt pohodlnejma a zrikajicima se veskery odpovednosti a delat si to vsechno spolecne sami? Nevidim ani jedinou nevyhodu,jen vyhody..........Staci si uvedomit ze nikdy zadna kontrola ani vychova neni na veky a kazdej zastupce se proste VYMSTI,protoze s jidlem a moci roste chut,kdy uz nam to konecne dojde???

 4. Jozef Glinsky napsal:

  Vau !Nieco sa na tom svete prevratilo!
  Chazin a Starikov na oficialnom ruskom kanale!
  A obidvaja naraz!
  Naozaj!
  - to su reakcie fanusikov ekonomov a politologov blizkych Pjakinovi

  Prvy rusky kanal kvoli ostrej kritike elitnych liberastov nedavno vyhodil slavneho rezisera Michalkova,ale teraz oslovuje aj najkompetentnejsie "revolucne osobnosti".

  Tesim sa aj ja.
  vojna,narocna,uporna najma informacna vojna s liberastami a piatou kolonou v Rusku smeruje k vitazstvu.

  Chazin a Starikov vo vcerajsom komentari k udalostiam v Bruseli /v gejrope,slovami jedneho z diskuterov/
  https://www.youtube.com/watch?v=r34v4b7oYeA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!