Řecká vláda požádala Rusko o pomoc proti Turecku

109787207_1078518425922001_2660575628764705094_nNa hranicích řeckých pobřežních vod u ostrůvku Kastellorizo poblíž Kréty na sebe třetím dnem míří odjištěnými raketami skupiny tureckých a řeckých fregat. Prsty na spoušti odjištěných torpéd mají i velící důstojníci řeckých a tureckých ponorek. Ve vzdušném prostoru mezi Kyprem, řeckou Krétou a Tureckem se vzájemně nahánějí řecké a kyperské stíhačky na jedné straně s tureckými bojovými letadly na straně druhé. Řecko a Turecko se dostaly na hranu války v pondělí, kdy bylo ohlášeno, že turecká vrtná loď Oruc Reis doprovázená konvojem 19 tureckých vojenských lodí a 2 ponorek vnikne do řeckých pobřežních vod s úmyslem nelegálně těžit řeckou ropu a plyn. Cestu k ložisku uhlovodíků jim přehradilo 21 bojových plavidel řeckého námořnictva a 2 řecké ponorky.

V úterý se Řecko pokusilo hledat mírovou cestu k řešení této nebezpečné situace. Řecký ministr zahraničí Nikos Dendias telefonicky požádal generálního tajemníka OSN Antonia Guterrése o svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN. Řečtí velvyslanci v zemích, které jsou stálými členy Rady bezpečnosti (USA, Rusko, Čína, Francie a Velká Británie) problém projednávali s ministry zahraničí těchto zemí. Řecký ministr obrany Nikos Panayotopoulos požádal generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, aby se pokusil přesvědčit Turecko, které je stejně jako Řecko členem Aliance, aby upustilo od pokusu takto vojensky obsadit řecká ložiska nerostných surovin.

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis telefonicky požádal Angelu Merkelovou, jakožto kancléřku Německa, jež právě předsedá Evropské radě, aby zprostředkovala Řecku pomoc EU. Kancléřka Merkelová v reakci na to podle německého deníku Handelsblatt telefonovala tureckému prezidentu Recepu Erdoganovi a snažila se jej přimět k upuštění od plánu těžby ropy a plynu v řeckých a kyperských pobřežních vodách. Při telefonátu mu však ani nepohrozila uvalením sankcí na Turecko. Spokojila se s Erdoganovým vysvětlením, podle něhož Turecko nepovažuje místo, na němž chce těžit, za teritoriální vody Řecka.

Do Athén vzápětí přiletěl německý ministr zahraničí Heiko Maas. Mitsotakis mu připomenul řeckou žádost o uvalení sankcí na Turecko za soustavné krádeže ropy a plynu v pobřežních vodách Řecka a Kypru. Německý ministr zahraničí jej šokoval svým plánem řešit současnou kritickou situaci AŽ V ZÁŘÍ na mimořádném summitu ministrů zahraničí EU. V té době už přitom může být polovina Řecka i Turecka v troskách po vzájemném raketovém ostřelování.

Na společné tiskové konferenci se svým řeckým protějškem Nikose Dendiasem německý ministr Heiko Maas zpočátku pronesl několik chlácholivých vět o „posvátnosti řeckých hranic“. Turecko vyzval k dodržování mezinárodního práva, což je podle jeho prohlášení „možné pouze tehdy, pokud se Ankara vyhne provokacím ve východním Středomoří“.

Poté však podle řeckého webu ethnos.gr veřejně urazil své hostitele, když se postavil na stranu Turecka. Ve svém projevu neoznačil ložiska ropy a plynu, kde Turci chtějí těžit, za výhradní ekonomickou zónu Řecka, kterou je podle Úmluvy OSN o mořském právu, ale za „sporné území“. Maas tím veřejně vyjevil, že Německo, jako země předsedající Evropské radě, nestojí na straně Řecka, které je členem EU, ale že sdílí postoj Turecka, jež lokalitu za řeckou nepovažuje.

Ve středu ráno vyplulo z tureckého přístavu Akzas dalších 15 těžce vyzbrojených tureckých válečných lodí, aby početně posílily flotilu snažící se vniknout do řeckých pobřežních vod. V reakci na to náčelník generálního štábu řecké armády Konstantinos Floros vyslal do oblasti stejný počet řeckých bojových lodí. Obě skupiny se na místě setkaly kolem středečního poledne.

Odpoledne podnikl řecký premiér Kyriakos Mitsotakis bezprecedentní diplomatický tah. V telefonickém rozhovoru s ruským prezidentem Vladimírem Putinem požádal o pomoc Rusko. Podle agentury TASS oba státníci jednali nejen o situaci ve východním Středomoří, ale i o problémech, které vyvolává v Libyi turecká vojenská spolupráce s džihádisty sdruženými ve vládě národní dohody (GNA), jejímž mluvčím je samozvaný premiér Faís al-Sarrádž.

Putin si s Mitsotakisem vyměnili i názory na přeměnu chrámu Hagia Sophia v Istanbulu na mešitu, kterou nařídil turecký prezident Recep Erdogan. Proti tomuto aktu veřejně protestovali představitelé ruské i řecké pravoslavné církve. Podle prohlášení zveřejněného ruskou agenturou „Putin a Mitsotakis podrobně zvážili budoucí pokrok rusko-řecké spolupráce v různých oblastech včetně rozšíření právních základů pro dvoustranný vztah“.

Již na jaře požádal Rusko o vojenskou pomoc proti Turecku Kypr. V březnu oznámilo Turecko úmysl již poněkolikáté vyslat do kyperských pobřežních vod těžební loď Yavuz, aby tam nelegálně těžila plyn. Kyperská vláda požádala o pomoc EU, která se však dodnes nedohodla na uvalení jakýchkoli účinných sankcí proti Turecku. Vláda neutrální kyperské republiky proto v nouzi požádala o pomoc Rusko a nabídla mu prostor, v němž Turci chtěli krást plyn, k bezplatnému pronájmu za účelem vojenského cvičení. Ruské letectvo a námořnictvo v oblasti skutečně uspořádalo několikatýdenní cvičení s ostrými střelbami, které Turky spolehlivě odradily od plavby a těžby v tomto sektoru.

V případě řecké žádosti však jde o unikátní situaci. Je to poprvé v historii, kdy jeden členský stát NATO požádal Rusko o pomoc proti jinému státu NATO. Severoatlantická aliance přitom sama sebe definuje jako vojenský pakt proti Rusku.

Řečtí europoslanci včera požádali, aby se tureckou vojenskou invazí do řeckých pobřežních vod zabýval i Evropský parlament na mimořádné schůzi, která byla svolána na dnešek. Plénum bylo původně svoláno k projednání závěrů Evropské rady, která rozhodla zadlužit EU 750 miliardami půjček. Frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolaní v ČR za SPD, podpořila žádost řeckých kolegů o rozšíření programu schůze i o bod týkající hrozící války mezi Řeckem a Tureckem.
10 Komentářů k Řecká vláda požádala Rusko o pomoc proti Turecku

 1. Maroš napsal:

  He - tu mi chýba podstatná informácia, že tzv. euroval Grécku sa skoro kompletne premenil na vyzbrojenie Grécka nemeckými zbraňami, z čoho profitovalo Nemecko, takže táto situ s Tureckom bola pripravovaná. No a už len stačí do toho zatiahnuť Rusko že. Niekto nepočítal s tým, že Putin bude doteraz pri moci.

  • Maroš napsal:

   Ctenar - diki za inšpiratívny odkaz.
   1/ Meno Woodman /žid/ sa spája s organizáciou Zlatý Úsvit.
   https://sk.wikipedia.org/wiki/Hermetick%C3%BD_r%C3%A1d_Zlat%C3%A9ho_%C3%BAsvitu
   2/ Woodman zakladal Prvopodstatu - totálne ezoterický web! Ezoterizmus = okultizmus = satanizmus. Iste - naši predkovia tiež používali okultizmus - vedeli o ňom, preto Lužičania svojich mŕtvych spaľovali, zatiaľ čo židokresťania-katolíci mŕtvych hromadili, aby mohli manipulovať s ich energiou.
   3/ Keď sa René Koukal alias Tomáš Marný odpútaval od Prvopodstaty a zakladal Tadesco - fandil som mu práve kvôli tomuto. Dnes viem, že som sa namotal. No - občas musí človek dôverovať a nebiť úplný paranoik, že. Dobre. Pravda lezie cez konečník a občas to trvá. Dnes som presvedčený, že v prípade Prvopodstaty a Tadesco došlo k typickému "divide et impera". Tie dve kurvy pochopili "možnosti trhu" Chaos et Ordo. O tom to celé je! Provokatívna činnosť Protokolov sionu.
   4/ Čiže - ak je prioritou zber informácií ČO VIE O NÁS NEPRIATEĽ /lebo som bol kurva prieskumník a navádzač delostrelectva - čiže tento systém to posral tým, že zaradil práve mňa do vojenskej pozície s privilégiom byť v prípade zajatia za živa stiahnutý z kože - toto mi kládol veliteľ batérie na srdce - "chlapci - nesmiete sa nechať chytiť!" - že Krowáku kurva/, tak musím brať do úvahy aj alternatívu, že tie skurvené "AntiTadesco" stránky boli vytvorené práve za účelom, aby tie kurvy vedeli čo o nich ľudia vedia! Bodka. A skús mi to vyvrátiť. Ale dobre - diki - aspoň poznáme ich ďalší nástroj. Otázočka - ako si sa ku tomu dostal práve ty?
   5/ Spasiteľský komplex je mocenský komplex. Aký je rozdiel medzi typickými "defenders" = Ochrancami a psychopatmi s mocenským komplexom /väčšinou práve židia - preto robia perifériu moci GP/.
   Je to jednoduché - zober si baterku a v noci si pozri osy zalezené niekde v murive - budú tam vojaci radiálne postavení k diere - ku vchodu do muriva.

   To podstatné - ochrancovia nikdy NEPOTREBUJÚ ovládnuť svoju societu - sú pripravení za ňu zomrieť! Tak fungujú správni vojaci. Len tá skurvená banda psychopatov "politikov" s mocenským komplexom potrebuje ovládnuť celý národ, štát a vyššie štruktúry a zároveň - títo zmrdi sú pripravení tento objekt svojho záujmu kedykoľvek opustiť, zradiť, odhodiť. Ak existujú ľudia, ktorí vedia zradiť svoju vlasť - existujú aj starostovia, ktorí vedia zradiť svoju dedinu! Existujú ľudia, ktorí zradia a opustia svoju rodinu. Existujú ľudia, ktorí opustia samých seba. Zrada a pasce fungujú na všetkých úrovniach. Fuj - a už ďalej nemám chuť písať.
   6/ Treba si začať všímať prístup psychopatov ku nám - či k nám pristupujú ako ku subjektu našej vôle, alebo ku nám pristupujú ako ku objektu ich svojvôle.
   7/ Cenzúra na Tadesco jednoznačne ukazuje na to, že k diskutérom pristupujú ako ku objektom ich svojvôle. A ak je pravda, že Alue Loskotová cenzuruje Tadesco ako Tereza - a to sa tam objavila aj "moja láska" Raja - tak ide jednoznačne o podvod v identifikácii - ide o to, že pseudonym má svoj ochranný význam, ale pokiaľ v určitej organizácii pôsobia všetci ľudia s inou identitou - je to nedôveryhodné - toto už nemá kredit. Pičoviny s malými písmenami. "S láskou a úsmevom."
   8/ Za socíku pôsobil/a/ v redakcii SMENA rubrika "Listy pre Alenku". /Aljuška-haluška/
   Bola to akože poradňa pre vzťahové problémy /často sexuálne/ mladých ľudí. Keďže matka môjho kamaráta bola tzv. štb - policajtka nasadená v novinárskej agentúre - vedel som pravdu. Tá "Alenka" bol transvestita - dnes by sa dalo povedať, že jeho doménou vtedy bolo miečo ako LGBT. A opäť sme v Tadesco. "Aluška". Náhoda? Hovno! Modelové scenáre. Chaos a ranná kávička...

   "Soukromý život a aktivismus

   Z přelomu 80. a 90. let má syna.[2] V roce 1998 podstoupila operativní změnu pohlaví.[3]

   V roce 1998 stála u zrodu občanského sdružení TransForum, první oficiální organizace svého druhu ve východní Evropě.[2][16] V roce 2003 o ní Andrea Majstorovič natočila díl z dokumentárního cyklu společnosti Febio Zpověď – Zpověď matky, která byla otcem.[17][18] "
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Tereza_Spencerov%C3%A1

   • proud napsal:

    "2/ Woodman zakladal Prvopodstatu - "...............na Woodmanovu prvopodstatu si vzpominam,nez ji zkurvil ten brnenskej zmetek Marny a nejak si ji s ezoterikou spojit neumim,s plochou Zemi ano...................

    • Maroš napsal:

     Takto - prvé názorové konflikty som zažal mať s TM práve preto, že sa na T.... začala znovu objavovať ezoterika a ja som z Prvopodstaty odišiel k TM preto, že si uvedomujem tú schému - ezoterika, okultizmus, satanizmus. No a keď to potom TM na T.... rozbalil znova s AL - začalo mi byť jasné, že Prvopodstata a T.... sú len rozšírené portfólio Woodmana a Koukala - nie úplne odlišné weby. Veď tak sa zakladajú aj politické strany - orientáciou na riešenie určitých vytipovaných tém. No a potom je fuk, koľko pravdy tam kto uvádza, keď najdôležitejšie je to percento lží. Kontrolovaných cenzúrou. Ich problém spočíva v tom, že sú u nich diskutéri, ktorým to postupne dochádza. A to ich dobehne. He - začali už mrviť tak design /kvôli okienkam/, ako aj dramaturgiu. Tie okienka TM vytvárajú chaos V ARCHIVÁCII čitateľa. Normálny človek si pamätá tému - nie blbý dátum "okienka" s množstvom tém. Na toto som TM reagoval - zmazali to. No a tie komentáre "Už sa nevieme dočkať, kedy bude okienko!" - to už je sprostá sekta.

     Takže ako tu uvádza Ctenar - Chaos je priorita na T.... a mnohí tam sa vyjadrujú, že už majú v hlave guláš. A ešte si ho vyžerú. "Zlomil som nad tým rákosku!" Oni dopadnú tak, že svojím obsahom zmenia formu - o to som sa tam snažil - zmeniť formu designu, aby vyhovovala očakávanému obsahu. Len keď má byť obsahom Chaos - bude časom aj forma chaotická. A zásadne nežeriem z hrnca, do ktorého neviem čo kto hádže.

     • proud napsal:

      Tezko uplne soudit,prvopodstatu jsem mel rad kvuli obsahu do doby nez se tam nacpal "marnej srac" a celou ji zkurvil.Duta Zeme me oslovovala vzdycky a oslovuje porad i kdyz nic netvrdim,protoze to nemuzu dokazat,ale podle toho co o svete a oficialnich lzich vim,je mi jasny,ze se Zemi to rozhodne neni jak nas ucili a jak nam troubej,ale jak to skutecne je,to je taky otazka a spada to do hledani pravd o nas a o svete i Universu. Pravda osvobozuje i kdyz je mi jasny ze dokaze i poradne zdeptat nebo nasrat.

  • Maroš napsal:

   Tak tomu sa hovorí už totálna vylízanosť. Alebo si tieto pamflety píše redakcia sama na seba . "lebo malá kopa pýta viac"!

   " padre 24.7.2020 v 15:56

   Když chceš lepší kvalitu života, tak se dívej na Tomáše Marného, který ze všech sil létá, aby sehnal pro nás pár informací, abychom žili líp. To je hrdina, před kterým se otvírá nesmrtelnost. Třeba na to taky nějak navážem"
   https://tadesco.org/marneho-okenko-24-q7-2q2q-pry-se-neodehravaji-zadne-udalosti/comment-page-3/#comments

 2. Maroš napsal:

  Nemám kam, tak sem - ozaj dobrý dokument ako to funguje na Zemi - s dodatkom, že cca v 600 km hĺbke /neviem ako - dok. "Pozoruhodná věda" a viď Kolský vrt 12 km/ objavili obrovské zásoby vody, čo korešponduje s teóriou potopy sveta, ktorá bola údajne spôsobená práve s výronom tejto vody. Takže sme zaujímavo organizovaní - teória o zemskom jadre zjavne neplatí.
  ZEMĚ Z VESMÍRU - jeden z nejlepších dokumentů o planetě Zemi!
  https://www.youtube.com/watch?v=fH6Ym2X1_2Q
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolsk%C3%BD_superhlubok%C3%BD_vrt

 3. Tomáš napsal:

  no jo? ale existuje tedy nějaký web, kde je "pravda" bez manipulací? nelze stejně ověřit co je a co není manipulace

  • proud napsal:

   Odpovedel sis vlastne sam.Nicmene existujou weby,tohle je jeden z nich,kteri pravdy alespon hledaji.Situace je takova,ze pravdy minulosti jsou hodne relativni a s tim nic neudelame,ale muzeme se zajimat o pravdy soucasny a jejich verny popisovani a zaznamenavani pro ty kdo prijdou po nas aby na tom nebyli tak mizerne jako my.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!