Jak hlasovali poslanci Evropského parlamentu o gigantickém společném zadlužení?

f7cKyc75sh7vx838AGE24Z1JČtvrteční hlasování (23. 7. 20) o zadlužení států EU ve výši 750 miliard Euro za účelem podpory firem ne států a to jejich projektů s velkou převahou buď v rámci „zeleného údělu“ nebo zavádění 5G sítí je naprosto zásadní, protože daňové poplatníky členských států zatíží vysokými dluhy na desítky let. Samotná dohoda premiérů je hrozivá a společná deklarace většiny frakcí v EU ji chtěla ještě přitvrdit a rozšířit. Ti, kteří hlasovali proti deklaraci možná schvalují dohodu premiérů, ale už ne europarlamentní přitvrzení.Proto stojí za to si všimnout, jak o tom hlasovali poslanci Evropského parlamentu. V souladu s mým očekáváním zadlužení podpořily dvě třetiny poslanců (465), 150 hlasovalo proti a 67 se zdrželo.

Pro zadlužení hlasovala velká většina poslanců Evropské lidové strany včetně všech poslanců KDÚ-ČSL, TOP09 a Starostů (Šojdrová, Zdechovský, Pospíšil, Niedermayer, Polčák), téměř všichni Zelení včetně Pirátů (Gregorová, Kolaja, Peksa), většina Sjednocené levice včetně Konečné za KSČM, téměř všichni „Socialisté a demokraté“ (ČR nemá zastoupení), naprostá většina liberálů z Renew.

Proti hlasovala většina Evropských konzervativců (ECR) včetně poslanců Tošenovského, Vrecionové, Vondry a Zahradila (ODS), většina euroskeptiků z naší frakce Identita a demokracie (za SPD Blaško a David), menší skupina Evropských lidovců, socialistů a liberálů (hlavně Rumuni a Maďaři) a ze sjednocené levice někteří tzv. „severští zelení“.

Hlasování se zdrželo 9 liberálů z Renew včetně všech poslanců za ANO (Charanzová, Maxová, Hlaváček, Kovařík, Knotek a Dlabajová), Italové z frakce ID, malé skupinky z jiných frakcí.

Z hlediska České republiky je zajímavé, že deklaraci nepodpořilo 12 z 21 poslanců EP (SPD, ODS, ANO), podpořilo ji 9 poslanců EP (Piráti, KDÚ-ČSL, KSČM, TOP09, Starostové). To jsou jistě zvláštní „koalice“.

Pokud by se chtěl laskavý čtenář přesvědčit, najde informace na stránce Evropského parlamentu. Jedná se o hlasování č. 62 ze dne 23. 7. 2020 „Rezoluce“ B9-0229/2020. Předchozích 61 hlasování byly pozměňovací návrhy Sjednocené levice nebo Identity a demokracie proti společné rezoluci lidovců, socialistů, liberálů a zelených a „sjednocené levice“
5 Komentářů k Jak hlasovali poslanci Evropského parlamentu o gigantickém společném zadlužení?

 1. A je to napsal:

  Kdo nic nemá, nic neztratí, ani mu nevezmou.

 2. Jana K. napsal:

  Všichni, kdo hlasovali PRO jsou zrádci svého lidu, který je volil. Měli by být odvoleni a alikvotní část toho dluhu by se jim měla doživotně strhávat z příjmu - když to chtějí, ať to mají. Tady se nejedná jen o tento dluh, který je děsný; přijdou další dluhy a ty budou ještě horší. Jak jednou stát žije na dluh, tak s tím těžko přestane. Ať si každý zodpovídá za svoje. Ten celý nápad se společným dluhem je urážka pro zdravý rozum každého myslícího člověka. Divím se pouze, že Česká republika je ještě součástí Evropské unie.

  • proud napsal:

   .......a pak se div,ze co jsem se vratil domu a nepoznal to tady,divim se temer vsemu a neustale................Protoze uz nejsou Cechy,Cesi a narod a neni tu ani socik,ani kapitalismus,ale jakejsi divnej mismas diktatur a existenci.

 3. martin bareš napsal:

  Děkuji panu poslanci Davidovi za informaci.
  Souhlas s komentářem od Jany K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!