Většina Evropského parlamentu je nespokojena s dohodou premiérů

110313261_1079310309176146_8757422922197099327_o„Společné zadlužení je další důležitý krok k evropské integraci“, řekla včera španělská lidovecká poslankyně Rosa Esteras Ferragut. Poslanci si stěžují na malou ambicióznost a malou orientaci na budoucnost. Stěžují si na škrty v návrzích na větší výdaje ve výzkumu, cestování mládeže v projektu Erasmus, na snížení nákladů na „zdravotnictví“. Stěžují si, že premiéři neschválili některé projekty na získání „vlastních zdrojů“. Co je tedy smyslem celé akce? Je to převzetí dalšího dílu rozhodování od států a jejich občanů a přenos moci na nadnárodní korporace, které prostřednictvím představitelů největších států ovládají EU.

Znovu jsem si ověřil rozdíl mezi jednáním premiérů a poslanců EP. Zatímco premiéři (alespoň v lepším případě) rozhodují s ohledem na riziko možného volebního neúspěchu a mají (obvykle) představu o fungování státu a jeho hospodářství a využívají doporučení odborníků, aby jejich jednání budilo dojem hledání prospěchu pro stát, který zastupují, poslanci se rozhodují (většinou) intuitivně, užívajíce hlavy plné ideologie a jednoduchých hesel. Jsou velkou většinou bez odborných znalostí a zkušeností s hospodařením velkého celku. Řídí se ideologií s naivní představou o dlouhodobém obecném prospěchu. Z toho důvodu jsou rozhodnutí Evropského parlamentu obvykle ještě škodlivější než rozhodnutí summitu premiérů. Zhoubnější bývají už jen návrhy Evropské komise.

„Ambiciózní“ je oblíbené slovo unijních fanatiků. Znamená, že alespoň relativně rozumný návrh je neuspokojuje. Žádají více, hlouběji, přísněji. V tomto případě žádají více zdrojů, tedy větší budoucí dluhy. Nestačí jim zvýšení „evropských daní“ členských států o 40% od příštího roku. Žádají další „vlastní příjmy“, tedy takové, které se rovnou seberou členským státům. Nespokojují se s novou daní z plastů, trvají na svých původních rozhodnutích o dani z uhlíku a z přenosu digitálních dat. A vymýšlejí další.

Tito poslanci mají představu, že nasypou-li se do eurounijního automatu peníze, vypadne dobro. Jako by nebyli tak často svědky promrhání „investic“ a gigantické korupce. Věří, že vyřešení problému rakoviny a epidemií vyřeší peníze sebrané státům. Jestli unijní protiepidemická instituce za stamilióny eur ročně byla k ničemu, tedy je třeba do ní přisypat peníze. Vytýkají premiérům, že dostatečně nemyslí na budoucnost. Dlouhodobé finanční závazky jim vůbec nevadí, oni to platit nebudou.

Žádné projekty ve skutečnosti neexistují, jen seznam chimérických cílů. Stamiliardy spolknou vybrané firmy ze dvou třetin na své „ekologické“ a digitální projekty. Žádné peníze nejsou svěřeny státům podle jejich vlastního mínění o naléhavých potřebách. Jako by nestačilo, že Evropa už dávno zaostává za lépe organizovanými a vyspělejšími zeměmi. Nevadí jim, že prostředky určené pro zemědělství byly sníženy o 10%. Zemědělství totiž poslanci ve své většině označují jako hlavního škůdce životního prostředí.

V diskuzi vystupující poslanci euroskeptické frakce ID (k níž patří SPD) poukazovali na zásadní nepřípustnost vydávání dluhopisů Evropskou komisí, protože je to v rozporu s Lisabonskou smlouvou, která jednoznačně zakazuje jiné než vyrovnané hospodaření. Výhrady měli i někteří konzervativci. Angel Dzhambazki z Bulharska také konstatoval: „ Půjčili jste si od našich dětí a jednáte v rozporu s evropskými smlouvami!"

Samozřejmě, že projde „ambiciózní“ společný návrh evropských lidovců (za ČR TOP09, KDU-ČSL, Starostové), „Socialistů a demokratů“, Renew (ANO), Zelených (Piráti) a Sjednocené levice (KSČM). Uvidíme, jak bude hlasovat ODS z nejednotné frakce konzervativců. Já jsem hlasoval proti.
2 Komentářů k Většina Evropského parlamentu je nespokojena s dohodou premiérů

 1. martin bareš napsal:

  "Samozřejmě, že projde „ambiciózní“ společný návrh evropských lidovců (za ČR TOP09, KDU-ČSL, Starostové), „Socialistů a demokratů“, Renew (ANO), Zelených (Piráti) a Sjednocené levice (KSČM). Uvidíme, jak bude hlasovat ODS z nejednotné frakce konzervativců. Já jsem hlasoval proti."

  Můj dotaz: O jaký "ambiciózní" návrh se jedná? Jinak je článek výborný a jde k věci.

 2. Maroš napsal:

  Ad "Společné zadlužení je další důležitý krok k evropské integraci“, řekla včera španělská lidovecká poslankyně Rosa Esteras Ferragut. "

  To je ako tvrdiť, že aj spoločná pohlavná choroba vedie k integrácii. Ľudí predsa vždy spájal spoločný nepriateľ, spoločné nešťastie - tak prečo nie, že.

  SÚ TO PSYCHOPATI!!!

  Tí slovenskí psychopati sa dnes rozčuľujú nad tým, že im blbec "Matelko" v EU nedohodol viac peňazí na rozkradnutie v bankovej pračke nekrytých peňazí EU banky. "Úspešné Poľsko sa z V4 úspešne zadĺžilo najviac!"

  No ale možno Matelko pritvrdí s rúškami tak, že pôjdeme do kolien a tých Poliakov kvôli prežitiu nakoniec v zadĺžení sa predbehneme.

  Inak - kto chce tomuto rozumieť - odporúčam naštudovať si Helénsku spoločnosť, v ktorej sa antickí Gréci kvôli "chceniu" = baživosti /čo nie je to isté ako skutočná potreba/ - vďaka zadĺženiu sa stali otrokmi. = NENÁSILNE! Tak skončila demokracia vôbec a už neexistuje. Náš problém je v tom, že dlhy a chcenia - parazitov - splácame za týchto parazitov a neuspokojených baživcov, pretože sme si odhlasovali pseudodemokraciu = právo byť celoživotne debilizovaní a riadení toxoplazmózou /= stratou ostražitosti/.

  "moderní otroctví postihuje i obyvatele Česka. Zpravidla jsou to lidé, kteří se dostali do nějaké pasti, nejčastěji dluhové. „Dají vám malou půjčku, poté vám ji však navýší na několikanásobek. Máme běžně klienty, kteří si půjčili deset tisíc a nyní mají půlmilionový dluh. Ten člověk na vás má páku, nejste schopen mu vyhovět. Tak plníte cokoliv, co vymyslí. Jste jeho otrokem,“ řekl redakci iDNES Hůle."
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/moderni-otroctvi-index-cesko-daniel-hule.A180724_094338_zahranicni_kuce

  Otroctvo vynútené násilím je pochopiteľné ako otroctvo riadené strachom o prežitie. Medzitým však otroctvo postúpilo vyššie - a je riadené marketimgom CHCENIA. Je to marketing založený na napĺňaní si závislostí. Opäť spomínam najhoršie ovládače ľudstva - strach, nenávisť a chamtivosť. Covid 19, rúška-nerúška a kam pôjdeme na dovolenku. Pochopiteľne opäť strach - kto zaplatí všetky účty.
  NO ZAPLATÍME ICH SPOLOČNE! Ako v predajni, kde kradne a obohacuje sa jedna kurva /a možno práve vedúci/ ale všetky predavačky podpísali hmotnú zodpovednosť! Tak!

  Ak niekto tvrdí, že peniaze sú krvou ekonomiky - ja tvrdím že krvou a potom ekonomiky je ľudská práca! Samozrejme nie "práca" = špekulácie parazitov.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!