Ázerbájdžánci útočí na Armény i v Západní Evropě

ramilPohraniční obce v okrese Tavush na severovýchodě Arménie jsou ostřelovány z Ázerbájdžánu. Víme o sporu o Náhorní Karabach, arménskou enklávu uvnitř Ázerbájdžánu, který opakovaně přerostl ve vojenský konflikt. V současné době je muslimský Ázerbájdžán posílen agresivním chováním Turecka. Víme, že zejména po roce 1915 došlo ze strany Turecka ke genocidě 1 a půl miliónu Arménů na území, které obývali nejméně 3000 let, ale které se dostalo pod nadvládu řady dobyvatelů a nakonec Osmanů a Turků. Pronásledování vedlo k Arménské diaspoře a dnešní Arménie je jen zlomkem původního území obývaného Armény. Konflikt se sousedním Ázerbájdžánem byl utlumen v době ruského impéria a Sovětského svazu.

15. července se v hlavním městě Baku konalo shromáždění tisíců zfanatizovaných Ázerbájdžánců, zejména mládeže, kteří provolávali protiarménská hesla. Následně se podobná shromáždění konala v řadě evropslých měst, kde sídlí početná komunita Ázerbeádžánců (Spojeném království, Belgii, Moldávii). Dochází k potyčkám mezi Ázerbejdžánci a Armény. 24. července v Londýně demonstranti zastavovali auta s arménskými poznávacími značkami, vyvlekli cestující z vozů a způsobili jim vážná zranění. 50 Ázerbejdžánců bylo zatčeno.

Ramil Safarov (na obrázku), ázebájdžánský poručík, který zavraždil v době míru spícího arménského poručíka Gurgena Margarjana (2004), byl zadržen v Maďarsku a vydán soudu v Ázerbájdžánu a tam osvobozen a oslavován jako hrdina a přijímán příznivě i státními orgány. I prezident Obama tím byl údajně rozhořčen a žádal vysvětlení.

Jsem zvědav, zda tyto projevy xenofobie a nenávisti na etnickém základě budou odsouzeny orgány Evropské unie, nebo budou ignorovány stajně jako podobné chování Turecka a deklarace o lidských právech zůstanou zase jen a papíře.
Jeden komentář na Ázerbájdžánci útočí na Armény i v Západní Evropě

  1. proud napsal:

    Je to vlastne svym zpusobem prosty.Chcete nejaky nabozenstvi? I prachy a honeni se za nima jsou svym zpusobem nabozenstvim,chcete se umele rozdelovat,souperit si,predvadet se,povysovat se,ponizovat kohokoliv druhyho jakymkoliv zpusobem,hrabat pod sebe a kupovat si moc,pestovat si nafoukany ega,a podobne? Pak budete valcit s kymkoliv,kdykoliv a kdekoliv,i mezi sebou samejma a pestovat si svinsky charaktery a policajti tu budou jako ted jen proto abyste se nevymlatili mezi sebou a chodili drit na ty "co uz maji"........o nic jinyho vlastne ani nejde aby mely GP a elity vsechny a vsechno jen pro sebe a presto se hasterej jen proto,co jsem jmenoval vejs,jinak to ani nejde mezi svinskejma charakterama.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!