Majdan 2.0. v Bělorusku aneb další západní revoluce na východě.

Campaign-manager-of-opposition-candidate-Tichanovskaya-arrested-again.imgPo prezidentských volbách v Bělorusku, se nám v této s Ruskem sousedící zemi rozhořel nový Majdan. Příznivci poražené prezidentské kandidátky Světlany Tichanovské vyrazili se značnou západní a finanční podporou do ulic a tvrdí, že prezidentské volby byly zfalšované, protože 80% pro Lukašenka je prostě moc. V této souvislosti je až směšné, že volební štáb Tichanovské tvrdí, že ve skutečnosti nejméně 70% a někde dokonce 90% hlasů získala naopak Tichanovská :-)

Protesty podporované mimo jiné i českými penězi (což přiznali zástupci naší vlády) a dalšími finančními toky z mnoha dalších zemí (nebudeme si namlouvat, že to napadlo pouze naše politiky, a že befel cpát peníze daňových poplatníků do kapes běloruských majdanistů nevyšel z Bruselu, nebo Washingtonu) začali přesně ve stylu ala majdan Ukrajina. Nejprve placení provokatéři s bílorudými páskami na rukávech, které s oblibou používali kolaborantští běloruští četníci a běloruská verze Hitlerjugend za okupace nacistickými vojsky, začali házet po policistech dlažební kostky a zápalné láhve a následně byli druhý den prezentováni, jako nevinní mladí lidé, kteří se stali obětí policejní zvůle a fotkami a videi jejich podlitin a ran, které utržili po střetech s policisty, byl doslova zaplaven internet. Tím skončila první fáze.

Druhá fáze protestů proti Lukašenkovi počítala s tím, že tyto fotky pobouří normální, slušné pracující lidi, kteří se zděsí údajného policejního násilí na „běloruských dětech“ a půjdou do ulic protestovat proti policejní brutalitě. V ulicích pak západem koordinovaní lídři pomalu mění protesty proti policii, na protesty proti prezidentovi, a začínají požadovat jeho odstoupení. Do toho se začíná hrát na nacionalistickou strunu a za peníze ze západu se vyrobí tisíce bíločervených vlajek, pásek a odznaků, které zčistajasna najednou zaplaví ulice. Tichanovská, která sama zdrhla do Litvy a v klídku a bezpečí čeká, jak to dopadne, zatím hraje svou západem určenou roli a ve jménu běloruského lidu tato nezvolená, neúspěšná prezidentská kandidátka žádá EU a celý svět, aby neuznali běloruské volby a donutili Lukašenka předat moc právě jí.

Mezitím tzv. Spojená opozice, což je Tichanovská a lidi z volebních štábů Viktora Babarika a Valerie Cepkala vytvoří bodový plán, který hodlají realizovat, když se dostanou k moci:

„Resuscitační balíček reforem pro Bělorusko“.

* provést „komplexní dekomunizaci a desovětizaci“ Běloruska;

* vrátit jako státní symboly bílo-červeno-bílou vlajku a státní znak Pahoňa („pronásledování“);

* vrátit běloruskému jazyku status jediného státního jazyka a ruskému jazyku udělit status mezietnické komunikace;

* popularizovat „národní hrdiny se zaměřením na 19. a 20. století“, zejména vůdce povstání proti orgánům Ruské říše Kastuse Kalinovského „jako politického zakladatele moderního běloruského národa, jako symbol boje Bělorusů za svobodu a nezávislost“;

* přejít na standardy NATO, zahájit přípravu vojenských kádrů vysláním běloruských vojáků do vzdělávacích institucí a center zemí NATO, požádat o členství v Severoatlantické alianci;

* běloruské vojenské jednotky a vzdělávací instituce nazvat na počest „běloruských národních hrdinů“;

* provést rozsáhlou privatizaci a rozvíjet „plnohodnotný“ trh s pozemky pro „plné využití“ potenciálu nadnárodních společností;

* provést restrukturalizaci, modernizaci, částečnou nebo úplnou privatizaci velkých a středních státních podniků;

* zahájit přípravy k připojení Běloruska k budoucímu systému dodávek ze Spojených států do východní Evropy.

„Autoři dokumentu vidí hlavní hrozbu pro národní bezpečnost v „rostoucí agresivitě zahraniční politiky Kremlu, účasti Běloruska v postsovětských integračních projektech pod záštitou Ruska“, a také v „dominanci ruských médií v informačním prostoru“ a „nízké úrovni národního vědomí Bělorusů“.

Jak sami vidíte, je tento program reforem silně prozápadní a ještě silněji protiruský. Dostat Bělorusko do NATO, oprostit ho od ruského vlivu a jako třešničku na dortu, kupovat oproti ruskému raději třikrát dražší zkapalněný americký plyn. Nevím, jak Vám, ale mně osobně je už jen z tohoto dokumentu úplně jasné, odkud, jak se říká vítr vane. Takže, i kdybych opomenul videa a fotky neonacistů, jenž donedávna ještě bojovali na Ukrajině v uskupeních, jako je Azov, kteří na nich otevřeně hajlují a ukazují svá hákovými kříži, orlicemi a číslem 88 pokrytá těla, tak po zveřejnění tohoto údajně „Resuscitačního balíčku pro Bělorusko“, je úplně jasné, že nejde o liberály veřejně hlásanou pravdu a lásku, nýbrž o to, že západ chce destabilizovat a ekonomicky zničit další zemi sousedící s Ruskem a oslabit tím svého nejsilnějšího geopolitického soupeře.

Věřte, nevěřte, o běloruský lid nikomu z vedení EU a jejich loutek ala Babiš a spol. nejde.
17 Komentářů k Majdan 2.0. v Bělorusku aneb další západní revoluce na východě.

 1. Maroš napsal:

  Kašuka - ako obvykle - BEŽ DO PRDELE!

  "Útok" na Lukašenka je POTVRDENÍM JEHO MOCI! Majdan v Bielorusku je projekt dvojitej mimikry! Podstata - pod rúškom Lukašenkovho /protiruského/ "vlastenectva" tu ide o upevnenie zo Západu riadeného komplotu pro USA ukrajinského a pro USA bieloruského Frontu proti Rusku! Ukrajina plus Bielorusko - nástupné predpolie na útok proti Rusku! Tá zákernosť spočíva v tom, že Rusko provokujú v záujme jeho prežitia zaútočiť na iný ruský-slovanský svet! Kašuka! Choď do piče alebo do Izraela! Ty zmrd!

  Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 10.08.2020 Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=7ngCthdWXg8

  • Eschatolog napsal:

   každý, kdo nemá mezi ušima fekálie věděl, že Bělorusko je na řadě, takže buď vše jde podle plánu, nebo je mister Putin mizerný šachista a Kašuka by mu měl radit

 2. paw napsal:

  zacina to kolackama a konci mrtvolama nevinnejch a velkou bidou..

  • proud napsal:

   Kazdymu podle jeho prani a natury,podle toho co nechava vyvadet ostatni,k cemu mlci,cim se nezabejva....................hazet to jen na ostatni bez priznani vlastni zodpovednosti za to co se deje je prizdisracstvi,malost a slabost automaticky pouzivany proti nemu samotnymu,kazdymu jednomu.

   • proud napsal:

    Navic,jen kecama samotnejma,nebo amaterstinou,jeste nikdy nikdo nic poradnyho nedokazal,vzdycky k tomu potreboval "odborniky" a hlavne ciny.Dokud se jima sami nestaneme a nezacneme k vykladani taky konat,pak se budeme mit podle tech kdo konaji,nebo nas konat nuteji,a pro ne,ale nikdy ne podle sebe a pro sebe..............

    • proud napsal:

     Dokud si to vetsina(vetsina nas vsech,ne zlodeju co si rikaj politici a jejich stran) neuvedomi a nezaridi se podle toho pro vsechny,pak se bude dit co se deje,po zadech vsech budou tancovat jedinci a uzivat si sladkyho zivota vymenou za stesti a zivoty miliard..........,nebo chystany "zlaty miliardy",zbytek vyvrazdej,nebo vyvrazdit nechaji ruznejma zpusobama,covid je jenom jednim z nacviku.

 3. paw napsal:

  Dulezita je zminka p.Basty. Kdy sjednoceni a solidarni lide se svoji vladou ve Venezuele nedopustili osudy Guatemaly a dalsi narodu J.Ameriky.
  Je take dulezite myslim ,ze jsou daleko od NATO.
  Ale Bolivie uz padla.

  • proud napsal:

   Ja zase doporucuju proklepnout si jak Pjakona,tak to co hlasa a najit spolecny znaky s ideou komunismu,tou puvodni,trockistickou.Ale nic si z toho nedelej,skutedne hodne se vas chytilo a vymenilo,jak taky jinak,hotovou "ideologii" za individualni pouzivani vlastniho mozku a ucenni se praci s intuici a Silou. Presne takhle zovcanstovani totiz funguje a presne se pri tom pracuje s naramne sympatickejma napadama a vecma,na prvni pohled.Cil a finale je "produkt ovcan".

 4. Justass napsal:

  no no proude! Jestli dobře rozumím, tak Pjakin podle mtebe hlásá nepokrytě, či lépe skrytě trockistickou ideologi.
  Opět mimo mísu drahý příteli - a to tak, že hodně.:-)

  • proud napsal:

   Nerozumis.Jinak bys vedel ze komunismus byl trockistickej,tj siozidovskej a ten kterej jsme znali s tim,ze toho sio se bali komunisti sami........Nejde o trockisty,ale o podobnost,vsichni nadavali na komance a malokdo,pokud vubec nekdo, vedel o trockistech a jejich nebezpeci,malokdo taky vedel,ze komancove sami chanili svy zeme pred trockismem,nektery lip,jini hur,komunismus sam jako takovej,ona idea,rozhodne nebezpecnej neni,naopak,nebezpecny je to co se za nim schovava,stejne tak s Pjakinem a KSB! Celej socik si totiz dokurvili lidi sami,jako ostatne vzdycky vsechno a ted jsou v riti.Pritom meli moznost se dotat dal,kdyby si to cinkani nenechali vyrazit z ruky,kdyz uz dostali moznost,ta chvile byla totiz jedinym slabym mistem celyho onoho nesmyslu s revoluci,dopredu pripravenyho,v ty jediny chvili si to mohli lidi vzit,pochopitelne to nedokazali,gauc,tv a pivo byly silnejsi a zpitomelej ovcanskej mozek nerozeznal deni.Podobne to je s tou slavnou KSB,zase se nechate opit rohlikem,kdyz uz nefunguje cirkev ani siokomunismus a antenkovy ufo,musi prijit neco sofistikovanejsiho a prestoze se to prozrazuje samo,jste hluchy a slepi.Prestoze je okamzite zrejmy ze to jde z Ruska a neni na tom ani zbla ruskyho..............stejne vas to nevaruje,toz si to uzijte,moulove;-)..........ale netahejte do svy vlastni pitomosti i ostatni co uzivaj vlastni hlavu a intuici a poznali Silu,my si blbnout hlavu dalsi "siocirkvi" nenechame!

 5. Justass napsal:

  Ale rozumím- rozumím. Ty prostě říkáš, že Pjakin šíří tu původní trockistickou ideu komonismu - tak buďto se na něho nedíváš - nebo blábolíš hloupoty mimo mísu.

  • proud napsal:

   Bud nerozumis skutecne,nebo se snazis manipulovat;-).Pjakina s komunismem dohromady vubec nedavam,zato ho podeziram ze doufam ze jenom naletel trockistum,tedy siozidum,protoze jestli ne a dela to co dela vedome,pak ho patri odstrelit. Sion totiz nic nevymejsli,jako kazdej parazit jen vyuziva a prevraci uz vymysleny,stejne jako to udelal s komunismem,samotna prvotni idea komunismu,kterej jeste nikdy nikde nebyl,totiz vubec spatna neni,ale jako vzdycky se ji chopil ten nejhorsi ksindl a podle toho to vypadalo i pres snahu tech poctivejch komunistu.Zato Pjakin dokazuje dost jasne za koho kope,malo rustiny,hromada cizejch vyrazu,haldy slovniku cizich slov........co jeste vic dodat! To jsou ty jeho "tlusty knihy".

 6. Justass napsal:

  proud napsal:
  23.8.2020 (12.02)

  Ja zase doporucuju proklepnout si jak Pjakona,tak to co hlasa a najit spolecny znaky s ideou komunismu,tou puvodni,trockistickou

  Když nevíš co píšeš, tak pak je to s tebou víc zlé než si myslím - řek-bych. :-)

  • proud napsal:

   "SPOLECNY ZNAKY"......"TOU PUVODNI TROCKISTICKOU"............cti poradne,o nasem "komunismu" jsem nenapsal ani slovo.Paklize nevis co je trockistickej komunismus a navic jen jeho znaky,pak je to spis hodne spatny s tebou,obzvlast jestlis timhle zpusobem studoval tu pjakinoblbinu :-)))))))))))))))))))))))

 7. Justass napsal:

  Vím přesně o trockismu vše. Nicméně vracím se k původnímu:
  Justass napsal:
  23.8.2020 (18.35)

  no no proude! Jestli dobře rozumím, tak Pjakin podle tebe hlásá nepokrytě, či lépe skrytě trockistickou ideologi.
  Opět mimo mísu drahý příteli - a to tak, že hodně.:-)

  No a ty jsi chlapíku jen prázdný tlachal, který něco plácne a pak se trapně omlouvá, že to myslel jinak.
  Skoro rok jsem na NWOO nebyl - "odešel" jsem odtud, neb úroveň diskutujících byla prach bídná. Jak vidno nic se nezměnolo - řek -bych - proude-že. :-)

 8. proud napsal:

  Jakej smysl ma diskutovat s pomatencem neuzivajicim vlastni hlavu,ale opisujicim od sionistu?...........odpovez si sam a vrat se ke svejm fanatikum.......rozumny lidi na vasi "novou cirkev" karasej.Sekty nebrat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!