Půl Běloruska za 52 milionů eur

118249792_1106868076420369_4720343281798018485_nV neděli zveřejnila část prozápadní běloruské opozice „svůj“ program. Pokud by uspěli v opakovaných volbách chtějí v zemi provést totální privatizaci ekonomiky, neprodyšně uzavřít hranici s Ruskem a zakázat používání ruštiny. Prozápadní část opozice má podle odhadů podporu asi 10% obyvatel. Je to ta „parta“, které EU podle rozhodnutí Evropské rady posílá na jejich činnost 52 milionů eur. Přispívá jim i český státní rozpočet 40 miliony korun z kapitoly Ministerstvo zahraničních věcí.

Politický program „západniků“ byl zveřejněn ve formě letáků a na internetu. Většina textu byla dvojjazyčná – v běloruštině i ruštině. Ve verzi psané rusky však byla vynechána pasáž o privatizaci. Více než 80% občanů Běloruska mluví rusky, ale nikoli bělorusky. Připomíná to situaci v Irsku, kde jsou úředními jazyky angličtina – jazyk bývalých okupantů, jimž ale hovoří většin národa -
a irština, coby původní řeč keltské většiny, kterou však dnes ovládají jen vlastenečtí „fajnšmekři“.

Během dneška už text kompletně přeložili stoupenci proruské opozice. Těch je mezi opozičníky naprostá většina. Z dvojí hry „západniků“ udělali pořádný skandál a už mobilizují občany do budoucího politického střetu. Jde o hodně. O více než polovinu podniků v zemi. A také o to, aby Bělorusko nedopadlo jako Ukrajina. Tedy naprostým ekonomickým rozvratem, který nastal po podpisu Asociační dohody EU-Ukrajina, která byly podmíněna zrušením společného trhu s Ruskem.

V Bělorusku je 60% podniků ve státním vlastnictví. Současný prezident Alexandr Lukašenko se v roce 1994 dostal k moci s programem zastavení divoké privatizace, která do té doby i v Bělorusku, stejně jako v Rusku, probíhala podle západních not. Pro většinu podniků se po nějaké době nutnosti dotování ze státního rozpočtu podařilo najít smysluplnou výrobní náplň. Pomohla jim zejména konsolidace ruského hospodářství, k níž došlo po nástupu prezidenta Vladimíra Putina. Strojírenské výrobky z devítimilionového Běloruska našly dobré uplatnění na stopadesátimilionovém společném trhu Euroasijské ekonomické unie.

Běloruské podniky se úspěšně účastní i ruských zbrojních zakázek. Exportně nejúspěšnější protiletadlové systémy na světě S 300 míří mimo Ruskou federaci na podvozcích z Běloruska. Kromě toho však na hospodářské spolupráci se zeměmi bývalého SSSR, kterou inspirovalo a organizuje Rusko, Bělorusové vydělávají i nákupem surovin – zejména ropy a plynu - za výhodnější než světové ceny.

Tohle všechno by chtěli „západnici“ financovaní z Bruselu zničit. Za „pár drobných“ by podle not z Bruselu měly být běloruské podniky rozprodány západním firmám. Nebo zlikvidovány. Po odpojení od společného trhu s Ruskem a dalšími postsovětskými republikami by je čekaly velmi těžké časy. Zde je nutné připomenout, že většina postsovětského asijského trhu rozhodně nejsou žádné „žebrácké státy“. Na tomto území se těží téměř celá Mendělejevova tabulka prvků. Některé z těchto středoasijských států mají na to, aby do svých nemocnic lákaly na lukrativní platy západní lékaře, aby ty jejich učili nejnovějším léčebným postupům. A rádi tam jezdí nejen čeští, ale i němečtí a američtí špičkoví experti.

Pro objektivitu bych chtěl dodat, že v Bělorusku se samozřejmě objevily obavy i z "divoké privatizace" ruskými oligarchy. Ti mají z dob Jelcina bohaté zkušenosti. A někteří i taková pěkná jména, jako třeba bankéř jménem Wekslberg... Bělorusko zkrátka stojí na křižovatce. Jedno je jisté - cesta směr Majdan a ukrajinizace je ta nejhorší možná.
7 Komentářů k Půl Běloruska za 52 milionů eur

 1. Vaska napsal:

  K tomu jak ti soudruzi cpou naše peníze ty chátře v Bělorusku.
  "Hlas lidu - hlas boží" - takhle nějak to povídal feltkurát Katz ve Švejkoj - co tím chci říct:
  před nějakým tím rokem jeden maník umístil na internet odkaz, kterej stačilo otevřít , napsat svou mailovou adresu, kliknout myšákem a na všechny služební maily těch soudružskejch kolaborantů v parlamentu i senátu odešel protestní mail.
  Soudruzi museli najmout speciální komando ajťáků, aby tento "hlas boží" utnuli.
  Co se stalo s tím maníkem (jestli po něm šla CIA zastoupena jeho pražskou filiálkou StB) nevím.

 2. proud napsal:

  "Přispívá jim i český státní rozpočet 40 miliony korun z kapitoly Ministerstvo zahraničních věcí."............dost by me zajimalo kdopak to tem "zastupitelum" dovolil a koho se zeptali!!!!!

  • .lak napsal:

   Jejich guru soroš to dělá imrvére a za lekce zase pošlou jeho neziskovkám na podporu třeba pražské kavárny? Kde se třeba nechají plácat po zádíčkách jako rozumějící autisté školastiky retard inkluz. Navíc pochvala od zděšené mijky je k nezaplacení. :lol:

 3. Vaska napsal:

  Starořečtinu a další staré jazyky neovládám, ale padnul jsem na toto - myslím, že je to zajímavé:
  "No, ono je to s tou demokracií trochu jinak. Překládá se to jako vláda lidu. Ve skutečnosti, to ale neznamená, že vládne lid. Ve skutečnosti to znamená , že se vládne lidu. V původním doslovném znění, které bylo upraveno pro ovečky to znamená ,,násilí na lidech“ "

  • proud napsal:

   Trefny a pravdivy. Demokracie vznikla kdysi v mestskejch statech za otroctvi,kdy bylo ve meste par mistnich a zbytek otroci.Takze mistni demokraticky rozhodovali o zivote a smrti vetsiny otroku..........Takovy svinstvo si nechat siozidama zavist v dnesni dobe,to ukazuje na opravdu obrovsky ovcanstvi,ktery je spojeny s blbosti,lenosti a prizdisracstvim.

 4. Vaska napsal:

  Proud - já nejsem odborník na řečtinu ale dal jsem to na AE a tohle se tam objevilo jako odpověd:

  Démos byli ve stařeckém světě lidé,kteří mohli volit. Podmínkou bylo,že museli vlastnit min.100 otroků a mohli vládnout mečem a zúčastnit se válek. A nám to jen trochu upravili,aby to znělo přitažlivě pro masy ,nás otroků.Ale zní to hezky- demokracie.

  Lidovláda z překladu řeckého je andropokracie a z latiny populokracie. Demokracie je vláda démonů.

  • proud napsal:

   Jiste,a kamuflujou to "vladou lidu",jenze chte nechte si musim uvedomit a holt pripustit,ze za komancu si ten lid vladnul mnohem vic(pochopitelne jen kvuli ieologii kterou museli dodrzovat).I kdyz,jak jsem psal jinde,ona ta strana(komunisticka) nebyla jen cerna a bila,vedli ji trockisti a ti pod nima se snazili delat pro lidi co se dalo,aby je trockisti nezahlusili i s prolidovejma komancema,zbytek komancu byla podobna verbez jako trockisti,ti videli jen sebe a zlodejnu,dneska uz nikdo takovej neni,kdo by branil obycejny nevedomy lidi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!