Rusvesna: Přehled zpráv – 25.8.2020

1vertolet_mi-24_vs_belorussii1; Byly zveřejněny záběry z eskortování vetřelce na nebi nad Běloruskem. Na jejich základě lze učinit závěr, že provokace byla Litvou pečlivě připravena na nejvyšší úrovni.
2; Evropská unie učinila prohlášení ohledně situace s Navalným. EU prohlašuje, že ve světě i v Rusku chtějí znát fakta.
3; Koronavirus může paradoxně zachránit víc životů než jich vezme. V důsledku snížení ekonomické aktivity došlo k významnému zlepšení globálního životního prostředí, což se pozitivně odráží na zdravotním stavu populace.
4; Právník informoval, jaký trest hrozí nezletilým za propagaci AUE. Organizaci propagující kriminalitu zakázal Nejvyšší soud Ruska před týdnem.

5; „Obranou Tuzly“ získala Ukrajina deset let času, říká Kučma. Ukrajinsko.ruský konflikt kvůli černomořskému ostrovu Tuzla v roce 2003 se stal nejsložitějším momentem Kučmova prezidentství.
6; Pryč z Minska! Kravčuk se utrhl ze řetězu, Zelenskij už pro něj není autoritou. Kravčuk sní o přesunu Minských rozhovorů do některé neutrální západní země.
7; „Historické prohlášení“: Trump si z koronaviru dělá spojence v amerických prezidentských volbách. Dnes mám tu čest učinit vpravdě historické prohlášení o naší nové formě boje proti „čínskému viru“. Trump prohlásil, že má v úmyslu urychlit přijetí britské experimentální vakcíny proti koronaviru, která ještě nebyla v USA potvrzena. Mluví se v této souvislosti o říjnu 2020.
8; V Bělorusku byl spatřen významný rusofob. Kdysi vychvaloval nacisty v Donbasu a ozbrojence v Sýrii. Americký novinář ale místa, kde probíhaly velké konflikty sám nenavštívil.
9; Ke Dni nezávislosti. Na Krymu informovali o obrovské ostudě Ukrajiny. Ruská komunita na Krymu vydala prohlášení, ve kterém kritizuje, že se Ukrajina zcela dobrovolně stala americkou kolonií, což je v příkrém rozporu s proklamovanou „nezávislostí“.
10; Běloruské levicové patriotické síly se obrátily na pracující v Bělorusku: Neidealizujeme současný stav, ale bude ještě hůře.
11; Šach mat v boji o Arktidu. Armáda a tajná technologie Ruska nechávají konkurenci daleko za sebou. Ledová letiště zabezpečí letadla nejrůznějšího určení vzletovými a přistávacími dráhami,kterých v těchto oblastech nikdy nebyl dostatek.
12; A co když v Bělorusku opozice vyhraje? O co může Rusko v Bělorusku přijít? Někteří představitelé běloruské prozápadní opozice už vyzvali k uzavření ruských vojenských základen. Ty jsou ale pro Rusko životně důležité.
13; Skandál v EU. V Dánsku byl odvolán z funkce šéf vojenské rozvědky. Je podezřelý z utajování informací a provádění nezákonného sledování.
14; Zástupce šéfa Státního departmentu USA se sešel s Tichanovskou. Ve Vilniusu se Americký hodnostář setkal i s litevskými ministry zahraničí a obrany.
15; Trump kvůli hrozbě bouří Marko a Laura vyhlásil v Texasu mimořádný stav. Předtím tak učinil v Louisianě Mississippi a Portoriku.
16; V Bezpečnostní radě Ruska zveřejnili procento kybernetických útoků přicházejících z USA. Jejich podíl se pohybuje mezi 40% a 75%.
17; Ukrajina může obnovit dodávky vody na Krym až v okamžiku, kdy dojde k humanitární katastrofě. Podmínkou ale i tak bude, aby voda šla jen do domácností a nikoli průmyslu nebo dokonce vojenským základnám.
18; Lidský odpad. Bratr Alexeje Navalného, místo aby poděkoval omským lékařům za záchranu života svého bratra, ještě je obvinil z úmyslného odkládání jeho převozu do Německa.
19; Ukrajinští neonacisté kritizují Zelenského za jeho estrádní pojetí oslav Dne nezávislosti.
20; Ve Státní dumě navrhli přesunout začátek školního roku na 1. října. Podle slov autora iniciativy tento krok umožní minimalizovat riziko druhé vlny koronaviru.
21; Kulka do čela. Přišly informace o smrti ukrajinského vojáka Vladimira Rudika v Donbasu. Udělal v armádě velkou kariéru: Smrt ho zastihla jako velitele 14. samostatné mechanizované brigády. Byl držitelem šesti státních vyznamenání.
22; Koronavirus v Rusku. Celkový počet obětí epidemie COVID-19 dosáhl 16 a půl tisíce.
23; Rogozin avizoval první start těžké Angary s pohonným blokem Persej. Je to perspektivní pohonný blok, na kterém je zainteresováno i ministerstvo obrany, prohlásil šéf Roskosmosu.
24; Netopýři v Rusku jsou testováni na koronavirus. Probíhá rozsáhlý výzkum zaměřený na přítomnost koronaviru u netopýrů žijících v různých oblastech Ruské federace.
25; Tichanovskaja prozradila svůj cíl ve funkci prezidentky. Stále ještě jí nepustila myšlenka obsadit nejvyšší post v Bělorusku. Jejím cílem je zorganizovat nové a poctivé volby.
26; Německá ekonomika se propadla do nejhorších čísel za posledních padesát let. Svědčí o tom definitivní údaje Spolkové statistické agentury. Pád o 9,7% je největší od roku 1970.
27; Útok na rusko-tureckou hlídku v Sýrii. O okolnostech události informuje Centrum pro smíření znepřátelených stran v Sýrii.
28; Trumpova administrativa obvinila Ukrajinu z porušení Dohody o asociaci s EU a WTO. Chápeme nutnost překonávat ekonomické následky pandemie, ale je nutné nezapomínat na principy liberalizace trhu.
29; V Z8porožské oblasti neznámí aktivisté vyvěsili ruské trikolóry v předvečer Dne nezávislosti. Pracovníci komunálních služeb musel všechno operativně odklidit, aby nikdo z patriotů neutrpěl šok z takového „blahopřání“.
30; New York stojí na prahu hladových bouří. Desítky tisíc hladovějících, kteří přišli o práci kvůli koronaviru, se řadí do front na bezplatné jídlo.
31; V Doněcku byl odhalen památník Hrdinovi Doněcké republiky, který byl zákeřně zavražděn Ukrajinou. Ceremoniálu se zúčastnil nejvyšší představitel Republiky Denis Pušilin, příbuzní a spolubojovníci.
32; Nepotřebujeme další frontu na severu. V Nejvyšší radě Ukrajiny se zalekli války s Běloruskem. Blitzkrieg běloruské opozice utrpěl fiasko a Kyjev se nechal tak unést, že málem vyvolala válku s Běloruskem.
33; Turecko provedlo odvetný úder po útoku na společnou turecko-ruskou hlídku v Idlíbu. Hlídka byla ostřelována z ručního protitankového granátomet v okolí obce Urum el-Džauz.
34; Na ruském ministerstvu zdravotnictví prohlásili, že opakovaná nákazy koronavirem je možná pouze v důsledku nedostatečně zformované imunity.
35; Už nejsme opozice, ale představujeme většinu. Tichanovskaja vystoupila formou videokonference v Evropském parlamentu. Mluvila o falsifikaci voleb a mírumilovné revoluci v Bělorusku.
36; Odstup Satane! Běloruské babičky zahnaly amerického korespondenta. Pokus CNN získat interview v běloruské vesnici, kde žijí nejoddanější stoupenci Alexandra Lukašenka, utrpěl velké fiasko. „Nestrkejte nos do našich věcí!“, vzkázali jim místní na rozloučenou.
37; Možnost by tu byla, ale nejsou peníze. Na Ukrajině nakonec nepřikročili k výrobě testů na koronavirus. Ministerstvo zdravotnictví slíbilo v březnu, že vyčlení peníze, ale nic se nestalo.
38; Neviditelný nepřítel kosí řady ukrajinských vojáků. K běžným nebojovým ztrátám (nízká morálka mužstva, dezerce, alkoholismus, drogy, vzájemné potyčky, psychické poruchy, sebevraždy, neprofesionální zacházení se zbraněmi, nášlapné miny) přibyla prudce se zvyšující nemocnost mužstva.
39; V Kremlu komentovali prohlášení německých lékařů o otravě Navalného. Tiskový mluvčí ruského prezidenta poznamenal, že Kreml prohlášení berlínské kliniky konzultoval s ruskými lékaři. Prohlášení se pravděpodobně neopírá o nalezenou látku, ale o zpětnou rekonstrukci možné příčiny snížení produkce cholinesterázy. Ruští lékaři mají k dispozici vzorky odebrané pacientovi a mohou si závěry německých lékařů ověřit.
40; V Donbasu hoří několik pozic ukrajinské armády. Vyplývá to z textu mimořádného prohlášení Národní policie Doněcké republiky.
41; Vrazi v regionálním vedení FSIN (vězeňská služba). Vyl vynesen rozsudek. Zástupce resortu byl zbaven funkce. Šlo o trestný čin nabádání k vraždě, ke které nakonec skutečně došlo.
42; Ruská společnost Yandex odvezla své pracovníky z Minska do Ruska a do chat v okolí běloruského hlavního města. Kancelář je uzavřena, ale zaměstnanci pracují často z domova.
43; Společnost Belkalij se pokoušejí zlikvidovat rukama samotných zaměstnanců. Opozice slibuje stávkujícím miliony euro od EU. Jasný příklad toho, jak v Bělorusku opoziční struktury pracující z Polska se pokoušejí rozvrátit podniky rukama samotných zaměstnanců.
44; Bezpečnostní rada Běloruska schválila ustanovení v souvislosti s protesty s názvem „Opatření na stabilizaci situace v Běloruské republice“.
45; Synoda Ruské pravoslavné církve uvolnila z funkce šéfa Běloruského exarchátu. Metropolita Pavel bude od nynějška působit v Rostovské oblasti.
46; Hlavně aby pak stihli dostatečně rychle utíkat... Ve Státní dumě odpověděli na slova Alexandra Turčinova o invazi na Krym. Poslanec státní dumy Ruslan Balbek komentoval Turčinovův návrh Zelenskému, aby vtrhl na Krym.
47; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na obvinění ze strany Západu z otrávení Navalného. Kompletní informace byly omskými lékaři předány pracovníkům berlínské kliniky. Slova o utajování pravdy znějící z hlavních měst západních zemí jsou hluboce urážlivá. Doufáme, že němečtí lékaři projeví stejně profesionální přístup a nepřipustí zneužití výsledků jejich laboratorních testů pro jakékoli politizované cíle.
48; Zelenskij požádal rabíny o pomoc při dodržování karanténních opatření během židovských svátků v Čerkasské oblasti. Informovala o tom tisková služba prezidentské kanceláře.
49; Útok na ruské vojáky v Sýrii. Obrněný transportér zachraňuje vojáky. Vyplývá to z nové reportáže ze Sýrie.
50; Opilý major ukrajinské armády srazil autem tři frekventantky vojenského učiliště. V Kyjevě v areálu vojenské školy na ulici Zoologická opilý major za volantem automobilu srazil tři mladé dívky. Všechny zraněné dívky jsou ve vážném stavu.
51; Centrum Gamalei získalo povolení na nové testy vakcíny proti koronaviru. Ruská vakcína se stala prvním preparátem na světě na prevenci koronaviru. Dostala název Sputnik V.
52; Nikdo si nepřál ukončit válku tak silně jako já, prohlásil Zelenskij v interview pro informační kanál Euronews.

 

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:

63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!