Rusvesna: Přehled zpráv – 4.9.2020

lukashenko_441; Na klidný život zapomeňte. Lukašenko promluvil o nepřátelských krocích ze strany NATO. Bělorusko je plné odhodlání uhájit svou suverenitu a nezávislosti.
2; Z finské laboratoře VERIFIN zmizely vzorky oběti otravy Novičokem – bulharského obchodníka se zbraněmi Jemeljana Gebreva. Laboratoř odmítla vysvětlil zmizení vzorků.
3; Co s Navalným? Po Prohlášení Angely Merkelové se objevilo více otázek než odpovědí. Více než deset dní nepřicházejí žádné nové informace o stavu Alexeje Navalného.
4; V Gruzii slíbili vyvěsit vlajku nad ruskou vojenskou základnou a dobýt zpět Jižní Osetii. Natělašvili vyzval úřady, aby nachystaly „miliardové“ sankce proti Rusku za „okupaci“ gruzínského území.
5; Joe Biden učinil neočekávané prohlášení o protestech v USA. Biden prohlásil, že nic nemůže omluvit rabování a zakládání požárů během protestů.

6; Dánové budou muset vyžádat výslovný souhlas se sexem. V Dánsku levicové strany souhlasily se změnou zákonů země o sexuálním násilí.
7; Vědci informovali o tom, jak dlouho se v organismu udrží protilátky proti koronaviru. Výsledky vědců zveřejnil lékařský časopis The New England Journal of Medicin. Protilátky zůstávají v těle nejméně čtyři měsíce.
8; Od květin předávaných policistům až po genocidu ruského obyvatelstva. Čín skončí běloruský majdan? Dnes jste voňaví a heboučcí. A na konci budete zavírat všechny, kdo se vám nepodřídí.
9; „Otrava“ Alexeje Navalného. Teď už jsou jasné cíle. Mnozí politici, zvláště na Západě. Se pokoušejí svalit vinu za otravu Alexeje Navalného na Kreml.
10; Evropský ráj: Pobalťané se hromadně opíjejí, vzájemně se vraždí a pohřbívají své země. Země Pobaltí sice vstoupily do EU, ale rozkvět se nekonal. Pobaltí není pro EU důležité. Je to jen nástupní plocha pro boj proti nenáviděnému Rusku. Desítky procent obyvatel všech pobaltských zemí odešly do zahraničí, rozpadá se průmysl, prudce roste kriminalita. V Estonsku je podle oficiálních údajů 31% mužské populace závislá na alkoholu.
11; Pro Rusko je to smrtící ideologie. Na ideologii vyznávané Čubajsem se suverénní a efektivní stát vybudovat nedá. Pokrytectví a cynismus je destruktivní.
12; Něco podobného Krym ještě nezažil. Nově otevřená dálnice přinesla na Krym nové možnosti. Rusko je velmoc v pozitivním smyslu slova. Je to vidět na velikosti investic.
13; Stopa Novičoku? Byl přiznán únik tajných dokumentů z „laboratoře smrti“ patřící NATO. Zahraniční státy vedou vojensko-biologickou činnost na bázi Centra NATO. Gruzínské ministerstvo zdravotnictví a databáze „Laboratoře smrti“ (Centrum Richarda Lugara).
14; V USA informovali, o kolik se sníží počet obyvatel v Rusku do roku 2100. Podle prezentovaného modelu by to mohlo být až o 40 milionů.
15; Ropné přerozdělení světa. Byl zveřejněn analytický text o geopolitických posunech z posledních let. Útok na ropné trhy. Události plánované na rok 2030 nastaly už letos.
16; Největší země Jižní Ameriky se stává obdobou Ukrajiny. Syn úřadujícího prezidenta navrhl, aby byla v zemi zakázána komunistická symbolika. Ve zdůvodnění se píše, že jde o odvrácení „genocidy, která je důsledkem nacismu a komunismu“.
17; Odvážný ukrajinský školák, který zazpíval Smugljanku na mezinárodní soutěži, ze které byl poté ukrajinskými úřady vyloučen, dostal od Oděsy dekret na byt. Ukrajinští nacisté hovoří o předvolebním tahu.
18; Rusko a Bělorusko mohou už v nejbližší době dohodnout společnou měnu. Podle názoru předsedy výboru Státní dumy pro záležitosti SNS jsou obě strany blízko ke schválení tohoto kroku.
19; EU zveřejnila neočekávané rozhodnutí o sankcích proti Lukašenkovi. Sankce neprošly kvůli Německu, Itálii a Francii. Zdůvodnění: Chceme zachovat s Lukašenkem dialog.
20; Tajfun si již vyžádal oběti na životech v ruském Přímoří. Informuje o tom Dálněvýchodní dopravní prokuratura.
21; Hokkaidó jako cíl ruských raket. Japonci jsou rozhořčeni fotografiemi z osvobození Kuril. Archivní záběry u příležitosti 75. výročí konce Druhé světové války ve Východní Asii zveřejnilo ruské ministerstvo obrany.
22; Nový smutný rekord na Ukrajině: Opět přibylo rekordní množství nově nakažených. Za poslední den zemřelo více než padesát osob.
23; USA chtějí přesvědčit Lukašenka, že prostě není možné, aby zůstal prezidentem Běloruska. Politika biče a cukru naruby: Nešlo-li to po zlém, zkusíme to pod dobrém.
24; Koronavirus v Rusku: 5 tisíc nových případů za 24 hodin. Tolik jich nebylo od 16. srpna.
25; Navalnyj měl problémy s trávením, říkají omští lékaři. Pacient praktikoval na sobě jakési redukční diety a rozhodil si metabolismus.
26; FSB zadržela bandu, která připravovala vraždy na 1. září. Zločinci plánovali útoky v několika regionech Ruska, včetně jednoho na školní slavnosti.
27; Ukrajinští poslanci uspořádali v Nejvyšší radě flashmob na podporu běloruského majdanu. Pochybné akce se zúčastnili představitelé několika parlamentních frakcí.
28; Naprostí maniaci. Trump přiznal, že při slově „Rusko“ vypíná televizor. Americký prezident už má po krk neustálého obviňování Ruska z pokusů o ovlivnění voleb v USA v amerických médiích nacházejících se pod kontrolou či vlivem Demokratické strany.
29; Černý den pro Apple. Společnost přišla o 180 miliard kapitalizace. Jde o rekordní pokles hodnoty aktiv jedné společnosti za jeden den v celé historii amerického trhu.
30; V Kremlu avizovali setkání Putina a Lukašenka. Připomeňme, že předevčírem přijel běloruský ministr zahraničí Makej a v Minsku včera Lukašenko zase přijal premiéra Ruské federace Mišustina.
31; No tak tedy „Vítejte!“... Chasidy přece jen vpustili do Umaně. Očekává se, že do města přijede až pět tisíc poutníků. Připomeňme, že ještě nedávno chasidy v ulicích Umaně mlátili.
32; Ukrajinská armáda má desítky mrtvých a zraněných při strašlivém požáru. Oheň také zničil sedm kusů obrněné techniky a automobilů.
33; Skandální reportáž: Na Den nezávislosti jedna z ukrajinských televizí vysílala materiál, na kterém Ukrajinci vyjadřovali své zklamání z vývoje posledních 29 let a naznačovali, že považují své hlasování pro nezávislost za velkou chybu. Okamžitě byla v této televizi nařízena přísná kontrola.
34; Ruské politické vedení se nechává očkovat proti koronaviru. Mezi prvními ministři a starosta hlavního města.
35; Na internetu koluje video z platformy Reddit, na kterém šestiletá ukrajinská prvňačka komentuje začátek školního roku: „No, nejdřív se budeme učit, pak budeme pracovat a potom umřeme...“
36; U kyjevského lžipatriarchy byl diagnostikován COVID-19. Jednadevadesátiletý rozkolník Denisenko byl hospitalizován.
37; Běloruský ministr obrany obvinil ukrajinské a polské politické struktury z pokusu zorganizovat v zemi převrat. Destruktivní síly ale narazily na odpor díky dobře zkoordinovanému postupu běloruských státních orgánů.
38; Kyjevská důchodkyně našla při úklidu svého balkónu skrýš zbraní a okamžitě ji nahlásila na policii. Velké množství munice včetně granátu tam zanechal její bývalý podnájemník.
39; Minsk potrestá Berlín za lež o otravě Navalného Novičokem. Pro ty, kteří nevěří, bylo rozhodnuto zveřejnit zachycený rozhovor mezi Berlínem a Varšavou, ze kterého jednoznačně vyplývá, že je vše zrežírováno a předem připraveno.
40; Ukrajinské úřady se polekali vzbouřených neonacistů. Z pracovníků SBU a VSP (Vojenská pořádková služba) byly zformovány mobilní oddíly vybavené širokými pravomocemi.
41; V moskevské vládě informovali o tom, jak se zúčastnit programu vakcinace proti koronaviru. První dávky vakcíny proti koronaviru už dorazily do zdravotnických ústavů v Moskvě.
42; Žirinovskij vyzval Litvu, aby vrátila Bělorusku část svého území, které jí bylo přiděleno až v sovětských dobách. Toto teritorium by zahrnovalo i hlavní město Vilnius a Klaipedu.
43; V Německu informovali o podrobnostech otravy Navalného. Bojová nervově paralytická látka byla objevena nejen v organismu ruského opozičníka, ale i na předmětech, kterých se dotýkal.
44; Proč se v Moskvě mají lépe než v jiných městech? Nedávno podnikatel Oleg Děripaska vyzval k tomu, aby zbytek Ruska přestal „krmit“ Moskvu.
45; USA mohou vystoupit z NATO, pokud bude Trump znovu zvolen na druhé funkční období, píší New York Times. Během téměř čtyř let americký prezident veřejně vystupoval proti Severoatlantické alianci.
46; Jaderné bombardéry USA nad Ukrajinou. Jde o přípravu na globální válku? Vojenská letadla USA vstoupila do vzdušného prostoru Ukrajiny ze strany Polska.
47; V OSN chtějí vytvořit mechanismus vyšetřování zločinů v Bělorusku. V pátek z iniciativy Estonska probíhá neoficiální zasedání Rady bezpečnosti.
48; Rusko a Čína mají v úmyslu zasahovat do voleb v USA, říká Pompeo. Rusko a Čína mají shodný úmyslu vměšovat se do prezidentských voleb v USA, i když třeba každá země jinak, prohlásil v pátek státní tajemník Mike Pompeo.
49; Evropa si (konečně) všimla na Ukrajině nacistů a odsoudila jejich činy. V Evropském parlamentu odsuzují činy ultrapravičáků na Ukrajině, prohlásil zástupce Španělska Miguel Urban.
50; Byl zveřejněn záznam rozhovoru mezi Berlínem a Varšavou o falsifikaci otravy Navalného. Lukašenko prohlásil, že žádná otrava se nekonala, že je to vše zinscenované.
51; Srbský prezident zveřejnil obsah dohody o Kosovu. Srbská delegace v čele s Vučičem se nachází na oficiální návštěvě v USA. Podepsána byla dohoda o ekonomické spolupráci mezi Bělehradem a Prištinou za přítomnosti amerického prezidenta.
52; Úder na ruské vojáky v Sýrii. Obrněný transportér s přezdívkou „Nezničitelný“ zachránil ruské vojáky.
53; Zkušený ukrajinský voják zahynul v Donbasu pod závaly hořícího opevnění. Bondarenko bojoval v Donbasu od roku 2014.
54; USA odmítají důvěřovat Světové zdravotnické organizaci v otázce hodnocení ruské vakcíny proti koronaviru. Podle Pompeova názoru se Rusko a Čína snaží o průlom nikoli v medicíně, ale v politice.
55; Na Ukrajinu nepustili maďarského státního tajemníka. Ukrajina zakázala vstup na Zakarpatsko státnímu tajemníkovi Maďarska pro otázky národnostní politiky.
56; Rusko rozšířilo sankce proti Ukrajině. Na seznam se dostali mimo jiné bývalý prezident Petr Porošenko a bývalý lídr parlamentní frakce Hlas Svjatoslav Vakarčuk.
57; V evropských zemích byla zaregistrována rekordní nemocnost na koronavirus. Šíření koronaviru v Evropě se zrychluje.
58; Chce, abychom si vzájemně prokousli hrdlo. Biden obvinil Trumpa ze záměrného rozdělování americké společnosti a podkopávání legitimity voleb.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:

63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
12 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 4.9.2020

 1. Jan napsal:

  Anglosassti politici se vyznacuji neskutecnou prolhanosti a podlosti. Dukazy slysime kazdy den z medialni zumpy. Paranoia a rusofobie pred volbami v USA jsou neskutecna prasarna. Vsak na ty svoje lzi a podrazy dojedou. Budeme se divit, za co jsou USA a NATO zeme odpovedne! Obelhavane obyvatelstvo jim vsechno vrati.

  • proud napsal:

   Problemem je,ze obelhavany obyvatelstvo je stejne vinny jako oni,nebos je nekdy videl ty svinstva delat???? Nevidel! A ani neuvidis,na jejich rozkaz je za jejich penize delame my sami,bohuzel!!! Navic casto i za nase v domeni,ze za jejich!!! Kdeze je potom ona hlavni chyba a jakze by sla velice lehce napravit?..............

 2. proud napsal:

  At si kdo chce,co chce,placa a bleje,zase jsou to Rusove a ostatni Slovani,co nam,"kretenum" nevdecnejm a hloupejm,hlavam nesamostatnejm a vymastenejm,prodavajicim se za bezcenny prejpozitky jako kurvy,museji "ukazovat cestu"!!! Pritom se sami nemaji tak jak my co se cetek tejka,ale duchovne se na ne jeste budeme dlooouho hrabat,jsou mnohem bohatsi,tedy stastnejsi a rozumnejsi,proto taky nikdy nedobiti a nelizajici sracum rite za ohlodanou kosticku jako my!
  https://www.biosferaklub.info/zvaz-zvrchovanych-slovanskych-statov/

  • proud napsal:

   Jestli nekdo cejti z mejch slov pohrdani nad bohuzel uz jen "prejvlastni zemi" a uz bohuzel jenom "prejnarodem",pak to cejti velice spravne! Omlouvam se ale nemuzu jinak kdyz vidim kolem sebe co dopoustime a jakou chamrad vychovavame,ac jsme sami jeste byli vychovavany v lasce k vlasti a narodu a jejich obrane onema "prejspatnejma komancema",ktery nemeli zadny dluhy,bezdomovce,nezamestnany,ani exekutory,natoz zakazy kam nesmet v prirode co patrila vsem chodit a podobne!!! Rozhlidnete se kolem sebe ted,debilove,zacpete si hubu repkou a bezte na sebe zalovat do cizich montoven,kreteni!

 3. .lak napsal:

  Z ae :lol:
  https://aeronet.cz/news/pad-americke-republiky-sokujici-promena-ulic-kdysi-luxusniho-hollywoodu-na-chudinsky-slum-a-ghetto-ve-stylu-zemi-3-sveta-vykaly-zapach-stany-s-bezdomovci-na-chodnicich-bordel-jako-na-luniku-ix/

  hey hou
  Ti chcíplí psi – telepaté mne vadí víc než kdyby chcípnul hulvátský slabikář brutopýr.

  Ti dávali naději spokojené pospolitosti / skončila tržníky a bossingostalkongový vysírač je zrcadlový opak rovný leda tak smečky se vzteklinou.

  A také to vypovídá o ideologii těch pravých s jejich žvásty o nevěřících prašivých psech.

  12 OdpovězZář 5, 2020 9:52
  hey hou
  Návštěvník
  hey hou
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=24&v=F49dY1bejTk&feature=emb_logo
  A je to tu řízené jak na roboty “emyly snad jak kripelnou UI.

  0OdpovězUpravZář 6, 2020 9:38

 4. Vaska napsal:

  z trochu jiného soudku - aby bylo jasno co na nás soudruzi chystaj: https://www.mojevideo.sk/video/32fd9/vakcinova_mnamka.html

 5. Jan napsal:

  Lukasenko je slizoun, neskutecny padouch.
  Myslel si, ze kdyz protesty brutalne potlaci bude klid jako pri posledni volbach.
  Jeho rusofobni projevy, zatceni ruskych zoldaku na zaklade SBU a CIA podlosti, ze chteji rusky prevrat, coz tvrdil na zacatku protestu mu prinesly pravy opak. Zapad, ktery vzyval ho zavrhnul a on aby se zachranil, utikal k Putinovi. Ten s tou sketou nechtel mluvit, aby se nepozvracel. A tak jezdi do Beloruska ted Misustin a druhoradi urednici rokovat s Batuskou, co vlastne chce.
  Rusky Specnac haji dulezite budovy, aby odstrelovaci a CIA nemohly udelat palacovy ozbrojeny prevrat. Lukasenko s Kalasnikovem v ruce ukazuje, ze se neda zastrelit zradci a tajnymi sluzbami zapadu jako Ceausescu a jeho zena. Rusko se poucilo z Majdanu a Belorusove doufam taky. Osud vykradene a zubozene Ukrajiny, plne nacistu a rusofobnich silencu u moci se jim doufam vyhne. Diky Rusku!

 6. .lak napsal:

  Užitečný idiot může být horší jak třídní nepřítel včetně sebe a viděli jsme to on-line a někdo nejmenovaný nesmí na hrad podle rádia.

  Z ae :lol:
  brutopýr
  Kulychu, ty jeden starej šmelináři… Jewmerika vůči Gottlině vede velmi drsnou, až genocidní válku od hadráku 89. Od masakru pobělohorského lid český nedostal takový knédl jako od Jewmeriky.

  0OdpovězZář 6, 2020 20:00

  Návštěvník
  hey hou
  Už jsem si zvykl a směji se a původně sloh o výpalníkovi lichvářů a mozkomor co vylezl z kanálu a dobře se oklepal, tfuj dávám jen z pocitové nálady většinou.
  Čočku dostávají slované po tisíce let od úžerů a teď mají v place bílé rusko. Majetky církví rotchildů mají své kořeny a dotyčný klan pro ně i pracoval něž najel předchůdce soroše který je patrně odnož.
  Mečem a křížem a restitučky, pro pána krále !! Z vytlučeného navíc z nevolníků šlechty preláty, mazale slabikáře.
  https://www.youtube.com/watch?v=2hoqfTCsHew

  0OdpovězUpravZář 6, 2020 23:23

 7. .lak napsal:

  Nestihl jsem to tam doeditovat i když ta možnost se tam nabízí ale supersonickou rychlost by vydržela možná jen teflonová klávesnice. :lol:

  Krizi z produkce pouze tiskáren fedu, mimochodem $=€ jakousi swapovou smlouvou takže jsou to spojené nádoby, čím víc tam natisknou tím více bude chybět €araboafrice tady. To žádní politici nedají z důvodu že práce a tvorba prací industializaci je jak se říkalo za totality tady kdysi a vlastně znovu je poslední možnost jak získat peníze a čeká nás asi jízda a index je prý jako kdysi za černého pátku kdy se tam na ulici "setmělo skákajícími z oken. Ale třeba počítají s nadprodukcí východního bloku, (běloruskem? po ukr) jsme v pořadí když je svět vykopal z jižní ameriky a afriky čína.
  https://www.youtube.com/watch?v=OcW-BSEB3ng
  A nehledal bych tam jen ž a Ž zas tolik bych jim nekřivdil nejsou to jen mechanici moci jako umělá inteligence pro "roboty optimalizací ale businessmany kteří si vodu na svůj mlýn nenechají utéct s jakýmkoliv nástrojem přes mrtvoly a klidně i s keci na líné lemry. Ano, dělají krize a bláznivý bontón nedovoluje ukazovat na oligarchy když jsou přece bohatí a nemusí krást. Vtip za všechny prachy. :-))))
  Mohou být a patrně jsou ovšem i samaritáni kteří si uvědomují že nic nejde hnát přes čáru když chtějí vegetovat po "staru a těm čest.

 8. proud napsal:

  A ja bych je nezabijel............ale ucil bych je makat krome pauzy na spani a jidlo,24/7,aby si uzili to z ceho si ted uzivaj, na vlastni kuzi,aby aspon castecne splatili skody ktery pusobej.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!