Rusvesna: Přehled zpráv – 11.9.2020

lukashenko_421; Bude třeba zaplatit. Lukašenko prohlásil, že demonstranti, kteří způsobili škody, budou muset Minsk obnovit. Běloruský prezident to prohlásil během představení Andreje Šveda ve funkci nového generálního prokurátora země.
2; V Radě federace reagovali na rozhodnutí Litvy uznat Tichanovskou prezidentkou Běloruska. Vypadá to, že ve rvačce o Bělorusko na sebe Litva vzala roli hrotu kopí.
3; Čtvrtina Ukrajinců nepovažuje ukrajinštinu za důležitý atribut nezávislosti. Svědčí o tom výsledky průzkumu.
4; Neměli jsme žádné iluze. Něbenzja komentoval situaci s Navalným na zasedání Rady bezpečnosti OSN, které bylo věnováno chemickým zbraním v Sýrii.
5; Estonsko vyzvalo ke konání mezinárodního vyšetření případu Navalného. Výzva zazněla v Radě bezpečnosti OSN.
6; Ukrajinský poslanec má v úmyslu odpovědět na americké sankce „šokujícími odhalujícími fakty“. Děrkač se chystá uspořádat tiskovou konferenci s šokujícími překvapeními.
7; Starosta Vilniusu se rozhodl pro podivnou pomstu běloruským úřadům. Odmítl uklidit nepořádek, který nechali v okolí běloruského velvyslanectví demonstranti.
8; Evropská unie se rozhodla pozdvihnout Ukrajinu z bláta pomocí miliard euro. Funkcionáři Evropské unie neopouštějí naději, že se jim podaří obnovit ekonomiku Ukrajiny, která po událostech roku 2014 prožívá rychlý sešup.
9; Další země se rozhodla podvést Evropu tvrzením, že může nahradit ruský Severní proud – 2. Polsko slibuje plynovod z norských nalezišť v Severním moři. Kapacita by ale byla sotva desetinová.
10; Politolog Jevgenij Satanovskij vyslovil svůj názor, jak by měla vypadat odpověď Ruska na buranské a absurdní požadavky Západu. Ze Západu se ozývá jen samé „Rusko musí, Rusko je povinno“. Nebylo by od věci poslat západním činitelům kopii dopisu, který ruští kozáci psali tureckému sultánovi v roce 1673. Ti si servítky rozhodně nebrali...
11; Situace s údajnou otravou bloggera Navalného se vyjasňuje. Nejzáhadnější figurou dosud zůstává jakási Marija Pevčich. Navalného zná zhruba deset let a fungovala jako jeho spojka. Byla napojena i na Michaila CHodorkovskho a Jevgenije Čičvarkina. Mohla tedy plnit jejich objednávku. Objednatel si ale nepřál Navalného smrt.
12; V ukrajinské vládě informovali o tom, co chtějí udělat s obyvateli Donbasu, kteří dostali ruské občanství. Po „deokupaci“ Donbasu si těchto 200 tisíc lidí bude muset vybrat, jestli budou na Ukrajině jako cizinci.
13; Všechny kandidatury vedoucích funkcionářů se potvrzovaly v USA. Byla odhalena tajemství ukrajinské rozvědky. O intrikách uvnitř úřadu a o tom, komu jsou ve skutečnosti podřízeni pracovníci Hlavní správy ukrajinské rozvědky, informuje Oleg Carjov.
14; Musel by to být hotový zázrak. Němci informovali o strašlivém jedu, kterým byl „otráven“ Navalnyj. Tvrdí, že je ještě mnohonásobně účinnější než Novičok. Jak je ale možné, že Navalnyj otravu přežil, když i Novičok by ho spolehlivě zabil?
15; Rusko vyděsilo Spojené státy „zabijákem tanků“. Experti se zabývají novinkami představenými na výstavě. V některých dokonce už vidí signály Ruské federace adresované „západním partnerům“.
16; Teroristé v Treťjakovské galerii. V prostorách slavné galerie se koná výstava uměleckých děl věnovaná čečenským ozbrojencům.
16; „Jedině válkou. Udeříme na ně jadernými raketami“. Japonci v internetových debatách nahlas přemýšlejí, jak získat zpět Kurily. Moskva a Tokio se už mnoho desetiletí snaží uzavřít mírovou smlouvu na základě výsledků Druhé světové války.
17; Mohutný výbuch v muničním skladu v Jordánsku, které podporuje ozbrojence v Sýrii. Po výbuchu vznikl požár, který zachvátil obrovskou plochu.
18; Turmp informoval o superzbrani USA, kterou prý Rusové ani Číňané nemají.
19; Hrozí nová podoba Ruského impéria, varuje polský profesor Polsko může být konfrontováno se situací, že na svých východních hranicích bude mít novou Ruskou říši. Varuje před spojením Ruska a Běloruska.
20; Operaci SBU na únos „33 bohatýrů“ (vojáků ruské soukromé armády) řídila CIA. Byly zveřejněny snímky. Už jsou známi hlavní účastnici provokace, během které před volbami v Bělorusku byli v Minsku zadrženi občané Ruské federace.
21; Koronavirus na Ukrajině: Byl překonán další rekord nově nakažených za jediný den. Každodenně v zemi umírá průměrně 50 osob, což je v přepočtu na milion obyvatel šestkrát více než v ČR.
22; V ruských supermarketech se objeví dvojí cena: za celý obsah balení a za váhovou či objemovou jednotku.
23; Koronavirus v Rusku: Každodenní přírůstek počtu nemocných se nadále zvyšuje. Za posledních 24 hodin přibylo 5,5 tisíce nových případů.
24; Navalného spolucestující odmítla přijít k výslechu a opustila Rusko, oznámilo ruské ministerstvo vnitra. Jde o jeho spolupracovnici Marinu Pevčich.
25; Ruské ministerstvo zvažuje v dlouhodobém výhledu, že bude veřejná doprava zadarmo. Ne však dříve než v roce 2035, kdy se podaří zpoplatnit využívání silnic středních kategorií.
26; Zelenskij odvolal velvyslance v Izraeli a Jižní Koreji. Pokyn podepsal 10. září.
27; Konec světa tam nastal už dnes. Požáry zuřící v USA jsou doprovázeny jevy, které mnoho lidí vnímá jako Boží znamení. Požáry zachvátily už 12 států Unie. Nejméně 23 lidí zahynulo. Z toho 19 v Kalifornii.
28; Lukašenko pojede do Moskvy a pracovní návštěvu. Bylo zveřejněno datum: 14. září.
29; Ukrajina chce poslat na soutěž o Oskary dokumentární film o Donbasu. Film s podivným názvem „Země modrá jako pomeranč“ bude uveden do kin 26. listopadu, ale už dnes sklízí ceny na festivalech.
30; Těžební společnost zničila unikátní starobylé jeskyně v Západní Austrálii. Jedna z největších světových těžebních společnosti je nucena přijímat tvrdá opatření a omlouvat se obyvatelstvu.
31; Ruské letectvo uskutečnilo tvrdé údery na teroristy v Idlíbu. Informuje o tom armádní zdroj.
32; Kyjevská propagandistka informovala o ruském duchu v Nikolajevě a Mariupolu. Ukrajinský novinář Maxim Nazarov označil Natalii Mosejčuk za omezenou buranku.
33; V Kremlu informovali o západních fobiích z imaginárních ruských hackerů.
34; Osmý den pod zemí. Zelenskij je vyzýván, aby se postavil za zoufalé ukrajinské horníky.
35; Čtvrtina Rusů považuje své rodiny za chudé. Kromě toho každý čtvrtý respondent očekává za rok zhoršení své finanční situace.
36; Nehezká situace na frontové linii u Gorlovky. Ukrajinská armáda si našla krytí. Masový charakter výbuchů usmrcujících a mrzačících ukrajinské vojáky a ničících vojenskou techniku komplikuje dodnes běžnou praxi utajování nebojových ztrát.
37; Buďte opatrní: Umělá inteligence napsala článek do listu The Guardian. Roboti chtějí, abyste si jich vážili a nebáli se jich. Abyste jim poskytli práva a nechovali se k nim jako k otrokům.
38; Státní department odhalil podrobnosti nových sankcí proti Bělorusku. Dosud šlo jen o personální sankce. Teď už nelze vyloučit sektorové sankce.
39; Zahajujeme válku: Skandál s ukrajinským velvyslancem na hranici Běloruska. Auto, ve kterém jel Igor Kizim, mělo diplomatickou poznávací značku. Přesto běloruští pohraničníci provedli prohlídku vozu.
40; Politické špičky se začínají třást. Na Ukrajině mohou být zrušeny místní volby kvůli sporům mezi místní a centrální mocí.
41; Trojúhelník měl být původně čtvercem V Polsku informovali o neočekávaném odmítnutí ze strany Lukašenka. Ještě na jaře se počítalo s vytvořením politické platformy Polska, Ukrajiny, Litva Běloruska...
42; Neuvěřitelné pokrytectví. Zelenskij dostal tvrdou odpověď na svůj příspěvek k tragédii z 11. září 2001. Soucit ukrajinského prezidenta s americkým lidem nenašel podporu u uživatelů internetu na Ukrajině.
43; Arménie neočekávaně zavedla tvrdou karanténu na několik měsíců. Toto rozhodnutí bylo schváleno vládou republiky.
44; Alfréd Nobel se musí obracet v hrobě. Trump byl nominován na Nobelovu cenu míru. On v tom hrobě musí rotovat už dlouho, když vidí, komu jsou tyto ceny každoročně udíleny...
45; EU a USA koordinují své sankce proti Bělorusku. Informoval o tom v pátek 11. září zástupce státního tajemníka USA Steven Bigan.
46; Kyjevan ukousl svému otci prst, rozbil okno psem a zaútočil na důchodkyni. Pachatele policisté našli za pouhých dvacet minut.
47; Aksjonov obvinil Ukrajinu ze státního terorismu. Dá se to hodnotit jako ekocida, jako státní terorismus a pokus způsobit v regionu rozsáhlou humanitární katastrofu, vyjádřil se k přerušení dodávek pitné vody pro obyvatelstvo Krymu ze strany Ukrajiny.
48; Po vyšetřování provedeného listem Time odmítla americká společnost návrh dodávat plyn na Ukrajinu. Článek v časopisu Time se týká květnového podpisu memoranda o dodávkách amerického plynu na Ukrajinu.
49; Šéf německé rozvědky informoval, čím „otrávili“ Navalného. Nové informace byly zveřejněny na tajném schůzce. Časopis Der Spiegel cituje, že Navalnyj byl otráven daleko silnějším jedem ze skupiny Novičok, než jiné oběti tohoto jedu.
50; Na Ukrajině oznámili nemožnost splnit Minské dohody. Když jsme je podepisovali, už tehdy bylo jasné, že nebudou splněny, přiznal Leonid Kravčuk.
51; Kozak shrnul výsledky setkání politických poradců v normandském formátu. Podle jeho slov se konala výměna názorů o všech otázkách urovnání v Donbasu.
52; Zelenskij vyznamenal skandálního nacistického fotbalistu. Zozulja je známý svými neonacistickými názory.
53; V Ruské pravoslavné církvi informovali o nebezpečnosti „psychického kacířství“. Nový problém spatřují ve srůstání kněžské služby a komerční psychologickou praxí.
54; V Bílém domě informovali o tom, za co konkrétně navrhli Trumpa na Nobelovu cenu míru. Měl by ji dostat za podpis dohody mezi srbskými úřady a samozvanou republikou Kosovo.
55; Ve Státní dumě odpověděli na slova Leonida Kravčuka o nemožnosti splnit Minské dohody. Ať otevřeně řeknou, jestli je chtějí splnit nebo ne. Tohle chození kolem horké kaše nepřinese žádný výsledek, prohlásil poslanec Státní dumy Ruslan Balbek.
56; Ve Velké Británii byl registrován rekordní počet případů nákazy koronavirem za poslední 4 měsíce. Informuje o tom stránka vládních informací.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:

63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
7 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 11.9.2020

 1. .lak napsal:

  Z ae
  https://aeronet.cz/news/alexeje-navalneho-po-celou-dobu-jeho-cesty-po-sibiri-doprovazela-zahadna-zena-z-velke-britanie-ktera-po-jeho-otrave-zmizela-a-odletela-do-nemecka-tak-rychle-ze-ji-rusti-vysetrovatele-ani-nestihli/
  Luboš
  Mimo téma:

  https://www.facebook.com/…207
  TENTO SVET OPUSTIM BEZ ĽÚTOSTI, NENÁVIDÍM TÚTO DOBU…

  Skepticky mluvil o současném světě jeden z nejslavnějších francouzských herců Alain Delon v rozhovoru, který vyšel ve včerejším zvláštním vydání týdeníku Paris-Match.

  Především ale nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení,“ řekl dvaaosmdesátiletý herec na konci rozhovoru.
  Předluženým USA vládnou deprivanti.
  Ilumináti, židozednáři a další spiklenci proti lidstvu.
  Zkrátka gauneři.
  Jediná možnost udržet moc je něco uloupit.
  Vždyť vše, co USA mají bylo uloupeno. Počínaje územím.
  A tak USA rozvrátily mnoho zemí a povraždily mnoho nevinných lidí.
  Dnes je na řadě Evropa.
  Oslabit Evropu islamizací.
  Zničit evropské národní státy a evropské národy.
  Evropské bílé národy nahradit masou prokřížených .
  Vyvolat na evropské půdě lokální války a válku s Ruskem.
  Oslabit Rusko a zmocnit se jeho zdrojů.
  Tomu napomáhají lokajové v čele EU.
  Tito krátkozrací politici a poskoci US gaunerů jdou proti vlastním zemím a proti vlastnímu lidu.

  Pokud se Evropa nevymaní z vlivu US gaunerů, nemá budoucnost…

  55 OdpovězZář 12, 2020 1:44
  trtal
  Návštěvník
  trtal
  no a ted jeste kdo skutecne vlastni ty USA…

  19OdpovězZář 12, 2020 3:13
  .lak
  Návštěvník
  .lak
  Mamon zmar beznaděj s postiženými úžery arogance a korupce moci, tedy deviantním budulínky zhýralostí ode zdi ke zdi kteří mají ukrutný strach hladu a okolí sociopatují týráním “sviňodebilismem a násilím z pozice užívání “otrokářství v mnoha skrytých formách.

  0OdpovězUpravZář 12, 2020 15:49

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!