Rusvesna: Přehled zpráv – 12.9.2020

sojuznoe_gosudarstvo_rossiya_belorussiya1; Marija Zacharova vysvětlila složitost integrace Ruska a Běloruska. Smlouva o vytvoření Svazového státu Ruska Běloruska byla podepsána 8. prosince 1999 v Moskvě. Integrace probíhá na mnoha úrovních, včetně ekonomické a finanční.
2; Ruská vakcína proti koronaviru byla poslána do regionů. V rámci pilotních dodávek budou vypracovány logistické řetězy dodávání vakcíny do jednotlivých subjektů Ruské federace.
3; OSN učinila prohlášení ohledně situace v Bělorusku. Generální tajemník OSN je znepokojen informacemi o taktice zastrašování občanské společnosti.
4; USA si přejí, aby nový velvyslanec v Minsku „hájil běloruský lid“. První náměstek státního tajemníka USA Steven Bigan komentoval situaci v Bělorusku.
5; Co je známo o „neslýchané zbrani“, o které tak nadšeně vykřikoval Trump v Michiganu? Podle jeho slov takovou nemá Rusko ani Čína. Patrně měl na mysli jaderné hlavice W76-2, o jejichž vytvoření a využívání americká armáda informovala už v roce 2018, píše list Popular Mechanics.
6; V USA vyšetřili grandiózní aféru amerického ministra pro záležitosti Ukrajiny. Rick Perry zneužil svůj vliv k získání výhodných kontraktů na Ukrajině a prováděl vůči Kyjevu tajnou politiku.
7; Ozbrojenci ukrajinské armády se pokoušejí zlikvidovat pozice obránců Donbasu pomocí nové taktiky. Příměří se ocitá na hranici zmaření.
8; Byly zveřejněny výsledky průzkumu o světových turistických lákadlech, která vyvolala u turistů největší zklamání. Na prvních místech se umístily Eiffelova věž, Colosseum, Big Ben, pyramidy v Gíze, socha Svobody, znak Hollywoodu, Opera v Sydney Tádž Mahál, Berlínská zeď a jižní okraj Grand Canyonu.
9; Litevský Sejm „zvolil“ Bělorusku nového prezidenta. Pobaltské země svým chováním zacházejí už opravdu daleko. Parlament Litevské republiky překročil všechny myslitelné meze a funguje absolutně nedemokratickými metodami. Litevský Sejm hlasováním uznal Svetlanu Tichanovskou za zákonnou prezidentku Běloruska. Nejde o první případ takto flagrantního vměšování do suverénních práv jiné země ze strany některého státu Evropské unie. Není to tak dlouho, co Evropská unie prohlásila za právoplatného prezidenta Venezuely Juana Guaidó, ačkoli se tento politik vůbec nezúčastnil prezidentských voleb.
10; Zloději v bílých pláštích. Děravá medicína v Doněcké oblasti okupované Ukrajinou. Úředníci a politici už desítky let předvádějí svou schopnost krást nikoli po kufrech, ale po celých vlacích.
11; Podle informací rozvědky se nepřítel chystá odříznout kus Sýrie. Provincii Idlíb hrozí poturčení.
12; Ultimátum nejvyššího představitele Doněcké republiky a střelba v Donbasu. Proč je příměří v Donbasu na hranici zmaření? Moskva nemá zájem jakkoli pomáhat Zelenskému, protože chápe, že mu nejde o mír, ale jen o jeho oblibu.
13; Kreml vyslovil tvrdé ultimátum Německu. Nedodá-li Německo podle dohod o vzájemné právní pomoci požadované materiály, na základě kterých je Rusko obviňováno z otravy Alexeje Navalného, může to mít nedozírné následky na vývoj dvoustranných vztahů. Rusko nikdy takto ostře neformuluje svůj postoj, pokud si není stoprocentně jisto svým vítězstvím.
14; Zelenskému skutečně hrozí impeachment. Kvůli zmaření inspekce u Gorlovky silně vzrostla pravděpodobnost vojenského vyostření v Donbasu.
15; Nepřátelé v šoku. Srbská mládež učinila volbu mezi Ruskem a EU. Srbská mládež je silně euroskeptická navzdory masivní propagaci „evropských hodnot“ ze všech chrlenou ze všech děr a skulin.
16; Oblaka ohně a dýmu nad Idlíbem. Ruské vojenské letectvo přišlo navštívit Al-Káidu.
17; Železná pěst Republik Donbasu. Dnes tankové jednotky Národní policie Republiky Donbasu představují hrozivou sílu.
18; Běloruský opozičník, který uprchl na Ukrajinu, byl obviněn v rámci trestního řízení. Připomeňme, že Ivan Kravcov, AntonRodčenkov a Marija Kolesnikova se přestali reagovat na telefonáty už 7. září.
19; Na Ukrajině informovali o výsledcích normandských rozhovorů v Berlíně. Setkání poradců zemí normandského formátu se konalo v německém hlavním městě 11. září. Shodli se pouze na pokračování příměří. Porada bude mít v nejbližší době své pokračování.
20; Ukrajina přechází k činům. První odpověď na urážku velvyslance na hranicích s Běloruskem (pohraničníci mu prohledali auto). Na ukrajinském ministerstvu zahraničí poznamenali, že Kyjev si vyhrazuje právo v souvislosti s tímto incidentem reagovat na základě vzájemnosti, tj. zrcadlově.
21; Ruský svaz architektů vyhlásil veřejnou soutěž na změnu využití budovy Leninova mauzolea. Přítomnost těla Vladimira Iljiče Lenina v mauzoleu na Rudém náměstí porušuje ruskou pravoslavnou tradici a dokonce i vůli samotného vůdce revoluce.
22; Kravčuk informoval o tom, kdo donutil Kyjev souhlasit s inspekcí pozic ukrajinské armády u Gorlovky. Poradce ruského prezidenta Dmitrij Kozak prohlásil jednoznačně: „Ukrajina se bude muset rozhodnout, zdali hodlá plnit Minské dohody“.
23; Koronavirus v Rusku: Zemřelých za celou dobu epidemie je v Rusku už 18,5 tisíce. V přepočtu na milion obyvatel je to přesně třikrát více než v České republice.
24; Strašlivé požáry v USA: V jediném státě jsou nezvěstné desítky osoby. Více než 400 tisíc hektarů území státu Oregon je totálně vypáleno, informuje guvernérka Kate Brown.
25; Na Ukrajině padl nový rekord v počtu zemřelých za 24 hodin. Dnešní číslo činí 72 osob. Ukrajina má čtyřikrát více obyvatel než ČR, ale za celou dobu epidemie sedmkrát více zemřelých v souvislosti s koronavirem.
26; FSB odhalila a zničila ilegální dílnu na výrobu palných zbraní a sklad výbušnin v Sevastopolu.
27; Agentura S&Pzhoršila prognózu pro ekonomiku Běloruska. Stávající úvěrové ratingy zůstávají však beze změny díky úvěrování z Ruska a Číny.
28; Ukrajinská pohraniční služba informovala o zadržení Rusa, který hledal lepší život. O svém „lokálním vítězství“ informovali pohraničníci Zakarpatské oblasti. Vypadá to, že dotyčný Rus nehledal lepší život na Ukrajině...
29; Ukrajinská Ústřední volební komise zveřejnila možné datum a podmínku konání voleb na Ukrajinou okupovaném Donbasu. Může jít už o jarní termín v roce 2021. Některé okresy by mohly uskutečnit volby i v předstihu.
30; Na Ukrajině dvojice opilých mužů ostřelovala vlak za účelem pořízení efektních záběrů. Svůj čin zaznamenávali na kameru a videozáběry vystavili na internetu.
31; Polský ministr se urážlivě vyjádřil o Lukašenkovi a nazval ho nástrojem Ruska. Polský ministr zahraničí je přesvědčen, že prezident Běloruska je oslabený a stal se hříčkou v rukách Kremlu.
32; Dánsko se s pochopením dívá na výzvy zastavit výstavbu „Severního proudu – 2“. Počátkem července minulého roku Dánsko jako poslední vydalo povolení k výstavbě.
33; Na Ukrajinou okupované části Luganské republiky vybudovali ozbrojenci z ukrajinské armády výrobnu drog.
34; Daj-li mu medaili...? Matka ukrajinského vojáka chce hysterickými výstupy zajistit svému synovi slíbené vyznamenání. Ukrajinská moc přehodnotila své rozhodnutí ocenit hrdinský čin svého vojáka a zrušila návrh na jeho vyznamenání. Jeho matka vystavila na internetu srdceryvný příběh, za který měl být její syn oceněn, a vyzývá patriotickou veřejnost k podpoře.
35; Ukrajinský kapitán zachránil z moře 27 migrantů a od té doby jeho loď nepřijal ani jeden přístav v EU. Posádka se pokouší zajistit, aby nikdo ze zachráněných nespáchal sebevraždu.
36; Zdaleka ne všechno jsme stihli projednat. Zelenskij během tiskové konference v Oděse avizoval nové kolo setkání v normandském formátu.
37; V Íránu byl popraven mistr v řecko-římském zápase, za kterého orodoval i Trump. Íránský mistr byl odsouzen k trestu smrti za účast v masových protestech a podílu na vraždě.
38; V Pentagonu vyzývají, aby se obyvatelstvo připravilo na válku srovnatelnou s Druhou světovou. Podle názoru náčelníka štábu může Washington narazit na nepřítele disponujícího vojenským potenciálem srovnatelným s USA.
39; Byl zveřejněn další způsob jak kompenzovat ztráty v případě zrušení „Severního proudu – 2“. Dánská premiérka se vyslovila pro zahájení nové diskuse ohledně výstavby plynovodu Severní proud – 2“.
40; Vypadni odsud! Tohle je ruská země! V Krivém Rogu prodavačka vyhnala zákazníka kvůli tomu, že požadoval, aby se s ním mluvilo ukrajinsky.
41; Erdogan vyhrožuje Macronovi vážnými problémy. Prohlášení tureckého prezidenta bylo reakcí na výzvu Emmanuela Macrona, aby EU byla tvrdší vůči Ankaře.
42; Ve Francii byly obnoveny protesty Žlutých vest. Byly zatčeny stovky lidí. Informovala o tom v sobotu 12. září francouzská policie.
43; Lukašenko projednal se zástupci silových struktur země situaci na západní hranici, kterou označil za prioritní problém.
44; Lukašenko ztratil kontakt s realitou, říká český ministr zahraničí Tomáš Petříček. Prohlásil, že Rusko se v situaci s Běloruskem zatím chová zdrženlivě a opatrně. Přímý vojenský zásah ruské armády Bělorusku prozatím nehrozí.
45; Bývalý mistr UFC Conor McGregor byl zatčen pro podezření ze sexuálního násilí. Byl obviněn z demonstrativního chování sexuálního charakteru a pokusu o sexuální násilí.
46; V případu se zadrženými a později propuštěnými příslušníky ruské soukromé armády byla Ukrajina vtažena do geopolitických hrátek. Říká ukrajinská generální prokurátorka. Venediktova prohlásila, že Státní úřad pro vyšetřování pracuje v této souvislosti na několika trestních případech.
47; USA přesunuly obrněnou techniku k běloruským hranicím. Běloruský ministr obrany informoval o situaci podél západních hranic země.
48; Americká společnost Sandvine Inc. pomáhala blokovat internet v Bělorusku, píše Bloomberg. Společnost prodala běloruským úřadům techniku, která filtrovala až 40% internetového provozu přes hranice republiky.
49; Mjasnikov tvrdě reagoval na urážky na adresu doktora Rošala. Lékař a televizní moderátor tvrdě kritizoval urážky ze strany Navalného manželky Julie. Leonid Rošal je taková osobnost, že není potřeba ho proti takovým nulám hájit, ale hájit musíme sebe. To budeme na takovou drzost opět mlčet? Duševně trpím, když pravidelně ignorujeme od našich přímých nepřátel takhle hrubé urážky.
50; USA mají v úmyslu uvalit sankce na Jurije Lucenka. Informoval o tom bývalý poslanec Sergej Leščenko s odvoláním na své zdroje.
51; Zelenskij informoval o tom, proč lidé nechtějí hlasovat pro nové tváře v politice. Lidé upřednostňují to, co znají, i když k tomu mají výhrady.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:

63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!