Rusvesna: Přehled zpráv – 13.9.2020

moldaviya_delfi_tanker_01; Dlouho to nešlo, ale nakonec jsme to provedli rychle. Zelenskij se pochlubil vyřešením problému se skandálním tankerem v Oděse. Podle jeho slov se ukázalo, že místní úřady nebyly schopny si poradit s tímto problémem.
2; My se ničeho nebojíme. Zelenskij komentoval vojenská cvičení „Kavkaz 2020“. Podle jeho slov byla tato otázka detailně studována.
3; Běloruská krize ukázala nedostatky v ruské zahraniční politice. Oděský novinář Jurij Tkačov srovnal ruský a americký styl práce se zahraničními politickými lídry a voličstvem.
4; Ukrajinský ministr spravedlnosti si postěžoval, že jeho funkci může klidně vykonávat umělá inteligence.
5; Zozuljo, ty můj kluku nacistická...! Ukrajinská i zahraniční veřejnost si klade otázku, proč Zelenskij u příležitosti Dne sportu vyznamenal právě nacistického sportovce – fotbalistu Zozulju.
6; Porošenko se nadarmo dme pýchou nad pokusem vykořenit ruštinu, říká novinář a publicista Satanovskij. O totéž se v podstatě pokoušel i sovětský režim ve 20. letech. A dost důsledně. Stejně jako v době Velké vlastenecké války, i dnes ukrajinským nacistům nejde jen o ruštinu, ale o likvidaci VŠECH národnostních menšin.
7; Ukrajinská armáda ohrožuje zdraví místních obyvatel. Výsledky testování ukrajinských ozbrojenců z 35. brigády ukrajinských ozbrojených sil na COVID-19 vyvolávají zděšení. Z 300 odevzdaných vzorků jich bylo 285 pozitivních. To je čistých 95%.
8; Ukrajinský policista z Černovické oblasti způsobil kuriózní nehodu. Pod vlivem alkoholu se rozhodl zazávodit si v noci na silnici vedoucí přes obec. Nezvládl řízení, vylétl ze silnice a jeho vůz skončil na plotě dva metry nad terénem.
9; Sunday Times: Jak zákeřný Putin ničí Západ zevnitř. Autor se bojí, že Putin zneužívá Rusy žijící v zahraničí pro své cíle. Jako příklad uvedl jakéhosi profesora z Ruska, který vyučuje na známé francouzské univerzitě. Matthew Campbell byl po politické besedě s tímto profesorem naprosto šokován: On si dovolil nepodporovat západní rusofobní politický kurs, a to dokonce v tak klíčových otázkách, jako je otrava Skripalových, katastrofa malajského Boeingu nebo ruské vměšování do amerických voleb. Autorovi článku prostě vůbec nedošlo, že je vše až absurdně banální: Ruský profesor se prostě jen nebál ukázat, že používá zdravý rozum, a vyjádřit názor jdoucí proti britské propagandě.
10; USA v ohrožení. Rusko posiluje spojenectví nebezpečná pro Spojené státy. Komentátor časopisu National Interest rozebírá, proč si USA svou agresivní vojenskou i informační politikou mohou samy za vznik rusko-čínského spojenectví. Navíc Amerika touto politikou změnila své původní spojence v krysy, které jsou při první vhodné příležitosti připraveny utéct z potápějící se lodi. Topit se ve vlastních fekáliích je ale volba samotných USA...
11; Německý list Heise předpovídá, že Rusko odpoví velmi tvrdě, pokud mu Evropský soud pro lidská práva uloží zaplatit náhrady obětem katastrofy malajského Boeingu MH17. V poslední době se hodně rozebírá otázka, proč se ukrajinská strana prokazatelně snažila skrývat a falšovat fakta, pokud nebyla strůjcem či viníkem katastrofy.
12; Další americký vazal dostal povel vystoupit proti „Severnímu proudu – 2“. Dánsko bylo poslední zemí, která vydala povolení k výstavbě, a nyní je první zemí, která se oficiálně připojuje ke kampani za zastavení projektu.
13; Hrozí souběžná pandemie chřipky k probíhající „pandemii“ koronaviru. Lze doporučit očkování proti chřipce? Experti varují před souběhem druhé vlny koronaviru a chřipkové sezóny.
14; Krym: Pozorování a rady nezávislé osoby: Lidé si všimli změn, začali se cítit občany velké země a dostali chuť do života a tvoření nových věcí.
15; Situace je složitá. Přejí si vůbec Bělorusové integraci s Ruskem? Největší škody zde napáchal sám Lukašenko svou dvojakou politikou vůči Západu a Rusku.
16; Bezprecedentní operace: USA a NATO nacvičují údery na objekty v Jižním vojenském okruhu Ruska. Nejvyšší velitel ruského letectva informoval o bezprecedentní operaci provedené nad vodami Černého moře.
17; V USA vymysleli pro Německo šest variant jak se vzdát „Severního proudu – 2“. Ruská i německá strana dosud jednotně tvrdily, že „Severní proud – 2“ má výlučně ekonomický charakter a odpovídá evropským zájmům.
18; Spojené státy se podílely na blokování internetu v Bělorusku. Svědčí o tom záznam rozhovoru vedení společnosti Sandvine Inc. se svými zaměstnanci.
19; V Rusku začal Jednotný den předčasných a doplňovacích voleb. Volí se v několika různých typech voleb. Ve dnech 11. a 12. září proběhlo předčasné hlasování.
20; Procházel svatební průvod a vypouštěl zábavní pyrotechniku. V Krasnodaru vyhořelo 90 bytů v osmém patře po obvodu celého domu.
21; Ruská herečka tatarského původu Čulpan Chamatova se pohoršuje nad krutým rozsudkem v případu jejího kolegy Michaila Jefremova. Reakci veřejnosti přirovnává ke kopání do ležícího bezmocného člověka. Dokonce hovořila o kolektivní psychické poruše. Vůči oběti dopravní nehody způsobené hercem pod vlivem alkoholu ale tolik empatie neprojevila.
22; Čína si nepřeje válku se svými sousedy, ale je na ni připravena. V Číně upozornili, že s několika sousedními státy má pohraniční spory, které jsou uměle rozdmýchávány za podpory USA.
23; Rusko vysílán do Běloruska pskovské výsadkáře, hlásí ruské ministerstvo obrany. Místo určení je západní region Běloruska hraničící s Polskem.
24; Do Minska se stahuje obrněná technika. Ruský vojenský korespondent Alexandr Koc publikoval snímky pořízené jeho spolupracovníky v Minsku.
25; Byla zahájena palba ze strany ukrajinské armády. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Luganské republiky.
26; Sociální síť VKontaktě obešla blokování na Ukrajině: Mezi Vámi a messengerem, hrami a mnohými dalšími službami už není překážka. Využívejte VK jako dosud ale bez VPN. Funguje to ale jen u mobilních zařízení. U stacionárních počítačů je nutno použít VPN.
37; Vy to nechápete! To je přece něco ÚPLNĚ JINÉHO! Byl publikován text o tom, jak mlčí evropská média po tvrdém rozehnání shromáždění Žlutých vest ve Francii. O dvojích standardech evropských a světových médiích při posuzování protestů a jejich potlačování v Bělorusku a na Západě.
38; Budeme na to reagovat: Běloruské ministerstvo vnitra varuje ty, kteří vodí na protestní shromáždění děti. V poslední době se takové případy staly takřka normou, stejně jako živý štít z žen, které svými těly chrání dav mužů uprostřed.
39; Churchill byl v roce 1951 připraven k jadernému bombardování SSSR. Doslova navrhoval vybrat dvacet nebo třicet měst a po jednom je začít jaderně bombardovat. To by v tom byl čert, aby nakonec nepovolili, vyjádřil se v rozhovoru pro generálního ředitele New York Times.
40; V Minsku se dnes zatýkalo. Na začátku Dzeržinského prospektu u hotelu Rennaissance policisté zastavili u mostu početný dav protestujících.
41; Nový cíl. Kam dnes koordinátoři protestů honí Bělorusy? Dnes se postávání u Lukašenkovy rezidence nekonalo.
42; „Mírumilovný ženský pochod“. Psychický útok na běloruské policisty. Včera se v Minsku konala další protestní akce.
43; Německo se tentokrát za EU neschová. Vedení EU nekompromisně prohlásilo, že „Severní proud – 2“ je čistě německý projekt a o případných sankcích se musí rozhodnout v Německu. Oznámil to Nejvyšší představitel Evropské unie pro zahraniční záležitosti a bezpečnostní politiku Josep Borrell.
44; Minsk: Situace se vyostřuje. V Minsku pokračuje zatýkání a rozhánění tzv. Pochodu hrdinů, který byl na dnešek svolán opozicí.
45; Rakouský kancléř oznámil začátek druhé vlny koronaviru. V Rakousku oficiálně potvrzen začátek druhé vlny epidemie koronavirové infekce.
46; Měli to tam skutečně rozstřílet. Ukrajinská armáda nyní po nesplněné dohodě o inspekci v klidu dobudovává své pozice na zakázaném místě v šedé zóně.
47; My tu představujeme politickou moc! Mnohatisícový průvod protestujících prošel ulicemi Minska. Intenzita protestů zde navzdory očekáváním neklesá.
48; Výbuch na pozicích 14. brigády Ukrajinských ozbrojených sil. Vyplývá to z kompletní zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
49; Žádný ukrajinský zázrak se nebude konat a nemá smysl na něj čekat. Doufat v zázrak, když dělám všechno pro zničení své země, je typicky ukrajinská metoda řešení problémů. Ukrajinský propagandista Dmitrij Gordon, který je jako ryba ve vodě za každého režimu, chytil nový vítr.
50; Ohnivé tornádo v USA. Lesní požáry se dostávají na novou úroveň. Bylo natočeno tornádo uprostřed ohnivého živlu.
51; Krymští Tataři jsou připraveni povědět v PACE pravdu o životě na poloostrově. Delegace krymských Tatarů je připravena vydat se do Parlamentního shromáždění Rady Evropy.
52; Ve věku 70 let zemřel legendární ruský boxer Jevgenij Gorstkov. Příčina jeho smrti nebyla zveřejněna.
53; Demonstranti v Brestu byli rozehnáni vodním dělem. Připomeňme, že dnes po celém Bělorusku probíhají protestní akce s požadavkem odstoupení prezidenta Lukašenka.
54; Hrozba srážky americké družice s Mezinárodní kosmickou stanicí byla zažehnána. Informuje tom tisková služba Roskosmosu.
55; Migranti vyzývají Švédy, aby emigrovali ze Švédska. Švédská Arabská strana vyzývá Švédy, kteří nevyznávají multikulturalismus, aby se vzdali občanství a opustili zemi.
56; Ukrajina prudce posílila režim ochrany hranice s Běloruskem Vzdušný monitoring je trvale zajišťován silami pohraničního letectva a pomocí dronů.
57; Obrněná technika a vrtulníky ruské armády se přesouvají do okolí objektů americké armády v Sýrii.
58; Další epidemie. Prudce zvýšený výskyt horečky Ebola. Informuje o tom Světová zdravotnická organizace pro Afriku.
59; Běloruské ministerstvo vnitra potvrdilo použití varovného výstřelu v Minsku. K dnešní 19:00 hod. protesty skončily všude kromě Minska.
60; Koronavirus v Izraeli. Země se chystá vyhlásit totální karanténu. Informuje o tom izraelské státní rádio KAN.
61; Režisér Ivan Ochlobystin prohlásil, že se cítí být spoluviníkem tragické dopravní nehody, za kterou byl odsouzen jeho přítel Michail Jefremov.
62; Šok v Německu: Policie v Braunschweigu poslala na demonstranty služební psy. Ve světle této události se prohlášení německých úřadů o krutosti potlačování nepokojů v Bělorusku zdají být obzvláště cynickými.
63; Hrdinové naší doby. Desetiletý chlapec zachránil v Karačajevsku-Čerkesku tonoucího prvňáka. O události informuje mediální skupina Mash.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:

63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!