Rusvesna: Přehled zpráv – 14.9.2020

1_miting_belorussiya1; Spisovatel a publicista Dmitrij Olšanskij vyjmenoval pět důvodů, proč nelze věřit běloruské opozici. Jedná se o osobu Marie Kolesnikovové, o princip samoúčelnosti převzetí moci (proč měnit něco, co funguje), rozdíl mezi tím, co chtějí demonstranti a co prosazuje vedení opozice, zdůrazňování hesla, že Bělorus není Rus, nenásilnost protestu je jen zdánlivá.
2; Na Západě se polekali tajné ruské podzvukové jaderné rakety s „globálním dosahem. Rusko nalezlo zranitelné místo Západu.
3; Opilý cestující znečistil celý vagón vlastní krví. Ukrajinské železnice provádějí vyšetřování tohoto incidentu.
4; V doplňovacích volbách v Tomsku vyhrála stoupenkyně Navalného. Šéfka Tomského štábu Alexeje Navalného Ksenija Fadějeva zvítězila ve volbách poslanců městské rady.
5; Skoplje zvažuje možnost nákupu „sporné“ ruské vakcíny. Proti COVID-19.
6; Naše tanky jsou rychlé. Od sovětských dob až po obranu nezlomných Republik Donbasu. Ukořistěná technika dosud slouží v jednotkách obranného resortu.
7; Politolog informoval o hlavním problému ruské opozice. Novinář, politolog a publicista Armen Gasparjan rozebírá, proč běloruská opozice není úspěšná.
8; Ruské tajné služby předaly „pozdrav“ svým kolegům z Ukrajiny.Byl zveřejněn jmenovitý seznam tajných agentů, kteří se podíleli na provokaci se zadržením členů ruské soukromé armády. Tito pracovníci SBU si už ani neškrtnou.
9; V samotných USA shrnuli, proč je pro Německo krajně nevýhodné rušit projekt „Severní proud – 2“. Německu a velkým energetickým společnostem by se zhroutila dlouho budovaná perspektiva energetické politiky.
10; Na Ukrajině se chystá revoluce. Silová varianta svržení Vladimira Zelenského je už promyšlena. Nostalgie po roce 2014 a zklamání z působení stávajícího prezidenta.
11; Smrtelná hrozba: Prostý krok Číny může způsobit zhroucení dolaru a způsobit kolosální škody Spojeným státům. Krach dolaru by prakticky způsobil likvidaci USA. Stačí k tomu, aby Čína nabídla k prodeji pouhých 20% státních obligací USA za zhruba 200 miliard dolarů.
12; Jurij Loza informoval o následcích rozkradení Krymu Ukrajinou. Zpěvák a skladatel Jurij Loza se podělil o své dojmy z rekreace na Krymu.
13; Polsko nečekaně drze zaútočilo na Lukašenka a slíbilo Tichanovské peníze. Tichanovskaja se setkala s polským premiérem Mateuszem Morawieckim.
14; Rusko společně s Indií vyvíjejí „zabijáka“ letadel NATO (Brahmos). Zásadní výhodou této rakety je to, že bude využívána při zasahování velkých a důležitých vzdušných cílů.
15; Vylákali ruské stíhačky k B-52 a shromáždili informace. Americká verze eskortování s „čelním úderem“ nad Černým mořem.
16; Na Ukrajině informovali o přípravě nové výměny zajatců podle vzorce 100 za 100. DO Doněcké a Luganské republiky bude vyslána mise Červeného kříže, což bude první etapou nové výměny.
17; Poklonskaja to nevzdává. DO OSN byly předány informace o zločinech Ukrajiny. Natalja Poklonskaja informoval, že poslala Nejvyššímu komisaři OSN pro lidská práva informace o zásobování Krymu vodou.
18; Lukašenko odletěl do Soči, kde se konalo dlouho očekávané setkání s Putinem. Lukašenko absolvuje už čtvrtou letošní návštěvu Ruska.
19; Protržení hráze v Židovské autonomní oblasti: Probíhá mimořádná evakuace obyvatel vesnice. Stovky lidí, vojáci, záchranáři a dobrovolníci provizorně obnovují konstrukci hráze pomocí betonových desek.
20; Raketový torpédoborec USA vplul do Baltského moře. Síly a prostředky Baltské flotily provádějí nepřetržité sledování pohybu a činnosti torpédoborce.
21; Žádné sliby ohledně voleb v Donbasu Ukrajina nedávala, zaznělo v rámci sebeobhajoby šéfa Kanceláře ukrajinského prezidenta. Místní volby na Ukrajině proběhnou 25. října.
22; „Otravu“ Navalného novičokem potvrdily nezávislé laboratoře, tvrdí německá vláda. Informoval o tom 14. září ráno přestavitel německé kancléřky Steffen Seibert.
23; Bývalý šéf Administrativy Zelenského Andrej Bogdan byl po skandálním interview pro Gordona předvolán k výslechu na Státní úřad pro vyšetřování. Mimo jiné jde o formulaci, že Zelenského tým mnoho věcí nasliboval Putinovi a pak to nesplnil.
24; Chci panu Putinovi připomenout, že... Bývalá běloruská žena v domácnosti ze svého litevského útočiště nadále suverénně oslovuje světové politiky a prezidenty supervelmocí.
25; Koronavirus v Rusku: Za poslední den se v Rusku zcela uzdravilo 2.475 osob.
26; Kam pošlou elektrické koloběžky? V Rusku byl vypracován rozsáhlý projekt změn v Pravidlech silničního provozu. Autorem dokumentu je ruské ministerstvo dopravy.
27; Írán chystá vraždu Trumpova přítele, píše list Politico. Má to být odpověď na nedávnou zákeřnou vraždu generála Sulejmáního. Informace o spiknutí se objevila už na jaře, ale nedávno vyšly najevo konkrétní detaily operace.
28; Bělorusko se stalo pro Ukrajinu hrozbou. V Nejvyšší radě Ukrajiny nastala panika. Nejvyšší politické kruhy Ukrajiny nepřestávají udivovat svou schopností tvářit se jako oběť ve zcela klidných podmínkách a bát se smyšlených hrozeb.
29; Nejvyšší představitel Doněcké republiky uskuteční Přímou linku s obyvateli Donbasu. Otázky se přijímají ode dneška.
30; Budeme stavět stany. Poslanci za stranu Sluha národa se chystají zorganizovat Majdan před budovou ministerstva financí. Dnes do Nejvyšší rady přišel návrh rozpočtu od ministerstva financí.
31; Nepěkné příběhy Hummerů v Donbasu. Na Ukrajině nabírá obrátky konfrontace mezi vládnoucí mocí a nacionalisty.
32; Putin ještě před rozhovorem s Lukašenkem promluvil s Macronem. Rozhovor se uskutečnil na žádost francouzské strany. Setkání Putina s Lukašenkem je první po problematických srpnových prezidentských volbách v Bělorusku,
33; Lukašenko informoval Putina o tom, co mu prozradily události, které se odehrály po volbách. Podrobněji chce o těchto událostech informovat Vladimira Putina v uzavřené části rozhovorů.
34; Lavrov zrušil svou návštěvu Berlína po nepřátelských krocích Německa. Zítra se měly konat rozhovory německého a ruského ministra zahraničí.
35; Na klinice Charité informovali o zlepšení zdravotního stavu Alexeje Navalného. Upřesňuje se, že oznámení bylo publikováno na základě jeho osobního souhlasu.
36; Lavrov tvrdě odsoudil Západ kvůli Navalnému. Západ nekompromisně požaduje od Ruska okamžité vyšetření údajné otravy a sdělení viníků. „Západní partneři Moskvy v případu Navalného překročili všechny meze slušnosti i rozumu. Rusko přece nemůže vycházet z pouhého ústního sdělení, že byl Navalnyj čímsi otráven, a zahájit trestní řízení. Bez poskytnutí věcných důkazů a podkladů z Německa pro to nejsou žádné zákonné důvody“, prohlásil Sergej Lavrov. Dále zdůraznil, že v souvislosti s neochotou Německa poskytnout podklady, má Moskva plné právo zpochybňovat důvěryhodnost a profesionalitu Západu v Navalného případu. Kdyby nebylo Navalného, Západ by si stejně vymyslel nějakou jinou záminku pro uvalení sankcí proti Ruské federaci, shrnul ruský ministr zahraničí.
37; Speciální operace u běloruského Mogiljova. Byl neutralizován „lesní oddíl“. Jednotliví členové skupiny „Partyzáni Mogiljova“ vyráběli podomácku zápalná ústrojí a prováděli jejich testy.
38; Na Ukrajině oznámili, že starosta Charkova je v kómatu kvůli koronaviru. Jeden ze zdrojů uvedl, že Kernes se už tři týdny neobjevil na veřejnosti.
39; Organizace pro zákaz chemických zbraní přikročila ke studiu vzorků Alexeje Navalného. Vyplývá to z prohlášení Německa, odkud organizace dostala příslušné vzorky.
40; Závažný problém: Ukrajinské ministerstvo kultury a Rada pro bezpečnost a ochranu Ukrajiny se zabývají faktem obcházení zákazu ze strany sociální sítě VKontaktě a chystají odpověď.
41; V Rusku bude zvýšena podpora v mateřství. V příštím roce dojde k indexaci podpory. Informovala o tom tisková služba ministerstva práce.
42; Ve Světové zdravotnické organizaci zpochybnili efektivitu vakcíny proti koronaviru. Informoval o tom ředitel Evropské regionální kanceláře WHO Hans Kluge.
43; V USA oznámili problémy se schvalováním sankcí proti Rusku. Kromě toho situaci s přijetím návrhu zákona komplikuje pozice Bílého domu.
44; Americké „statosférické pevnosti“ začaly hlídkovat nad Ukrajinou. Tři strategické bombardéry B-52H patřící americkému letectvu v pondělí hlídkovaly ve vzdušném prostoru Ukrajiny.
45; V Kremlu poodhalili detaily z rozhovorů mezi Putinem a Lukašenkem. Oba státníci spolu hovořili mezi čtyřma očima.
46; Lavrov vysvětlil, proč v Rusku nezahájili trestní řízení v případu „otravy“ Navalného. Rusko nemá prozatím zákonné důvody zahajovat trestní řízení v případu incidentu s Alexejem Navalným. Máme své zákony, podle kterých nestačí něčí nedokázané tvrzení na zahájení trestního řízení. Míč je na straně Německa. Podle vzájemných dohod je povinno poskytnout právní pomoc, tj. doložit obvinění z otravy věcnými důkazy.
47; Rezervy ruských policistů budou staženy z hranic s Běloruskem.- Informoval o tom dnes tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov na základě výsledků rozhovorů mezi Putinem Lukašenkem.
48; V Kremlu odpověděli na otázku o možnosti „ukrajinského scénáře“ s úvěrem pro Bělorusko. Svetlana Tichanovskaja nedávno prohlásila, že úvěr, který Rusko poskytne Bělorusku, bude muset splácet Lukašenko osobně. V Kremlu informovali o tom, na co konkrétně bude Bělorusku poskytnut nový úvěr.
49; V Rusku se zvýší důchody. Informuje o tom ministerstvo práce. Průměrný důchod bude v příštím roce činit 17.443 rublu.
50; V Doněcké republice učinili důležité prohlášení ohledně výměny zajatců s Ukrajinou. Pokrok v rozhovorech ohledně Donbasu včetně nové výměny zajatců není možný bez přehodnocení ustanovení o místních volbách z 15. července.
51; Stovky chasidů se pokoušejí proniknout na Ukrajinu z Běloruska. Chasidé se pokoušejí dostat do Umaně kvůli oslavám 19. září, na které připadá podle židovského kalendáře Nový rok.
52; Svět není připraven na nové budoucí pandemie. Píše se o tom ve zprávě Rady pro monitoring úrovně připravenosti světových systémů zdravotnictví.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:

63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/




2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 14.9.2020

 1. jiří antonín napsal:

  Bravo!
  Do druhé věty bodu 48 shora, v němž Tichanovskaja správně i tvrdě prohlásila, že úvěr pro BLR z 09/20 od Putina musí splácet Lukašenko - osobně! Exelentní dovození!

  Současně jsem ale zvědav, kdo bude splácet miliardové úvěry v USD poskytnuté Porošenkovi a Janukovičovi na Ukrajině?
  Poradí Ukrajincům jim paní Tichanovskaja stejný postup? U Porošenka nebude problém, ten na to má! Z jeho čokolády - ROSCHEN- prodává ji i v Kanadě!

  • proud napsal:

   Jo,no,jenze tady mame jinej a to ten hlavni problem,nikoliv zastupnej co si delaj s prachama elity,ale ten,ze kdokoliv kdo velky prachy bud ma,nebo i s nime jenom muze zachazet,na lid obycejnej diky komuz se k nim dostal,ZVYSOKA SERE a skodi mu,aby jich mel bud vic,nebo asi urval poradnej kus zvance........a dokud takovej system bude,nikdy nemuze bejt lip,protoze to si vzajemne odporuje a z lidi to dela jen prostredky k vydelavani penez vyvolenejm,nebo systemu,degraduje je to tak jako vsechno co je tomu podrizeny.......tedy uplne vsechno! To je vec kterou je treba se zabejvat,ne nejakej jednotlivej parchant!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!