Rusvesna: Přehled zpráv – 15.9.2020

deti_navalnyy1; Považujete Rusy za blbce? V bundestagu zazněla rozhořčená reakce za situaci s „otravou“ Navalného. Poslanec německého parlamentu Armin-Paul Hampel poradil německé vládě, aby s Ruskem spolupracovala.
2; Zelenskij vyprávěl, jak Ukrajina překonává krizi. Dle jeho slov je obyvatelstvo podporováno levnými a výhodnými půjčkami.
3; Svobodná a bohatá. Zelenskij stvrdil systém národní bezpečnosti Ukrajiny. Strategie národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny byla vypracována na pokyn ukrajinského prezidenta.
4; Na Venuši byly odhaleny znaky života. V současné době Rusko i USA zvažují možnost vytvoření kosmického aparátu pro přistání na Venuši.
5; Jaderné bombardéry nad Ukrajinou. Příprava na apokalypsu. Chtělo by se zakřičet na ukrajinské politiky: Hej, chlapci! A na co to vlastně potřebujeme?“.
6; Na Ukrajině vznikl nový skandál kolem způsobu jmenování vyjednavače Fokina do funkce zástupce šéfa ukrajinské delegace. Přetřásá se možnost, že základem je vztah jeho vnučky (vyzývavé krasavice) s šéfem prezidentské administrativy Andrejem Jermakem.
7; V Rusku doporučili Litvě, aby zavřela hubu ohledně Běloruska. Na oficiálních stránkách litevského parlamentu se objevilo prohlášení o podpoře Světlany Tichanovské, což v Rusku i Bělorusku vnímají jako vměšování do vnitřních záležitostí.
8; Moskva je připravena tvrdě odpovědět Západu. Sergej Lavrov prohlásil, že Evropská unie se pokouší nezaostávat za Spojenými státy ve snahách „potrestat Rusko“.
9; Spojeným státům a Evropě hrozí mnoho úmrtí kvůli strachu přiznat úspěch Ruska. Zástupce WHO Hans Kluge prohlásil, že letos na podzim vzroste počet úmrtí na koronavirus.
10; National Interest: USA totálně prohrávají s Ruskem a Čínou v Arktidě. Posledních deset let si USA dělají laskominy na Arktický region a nerostné bohatství ukryté pod tlustým ledem a vodou.
11; „Mistrovský“ kousek od ozbrojenců z ukrajinské armády: Polští vojáci jedou na Donbas, kde budou terčem útoku. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
12; Bývalá šéf izraelských tajných služeb straší Američany ruskými raketami. Diplomat a vojenský expert Jakov Kedmi informoval, co brání Spojeným státům v odvážnější akci.
13; Ukrajina: Došlo k havárii na potrubí, kterým proudí do Evropy plyn. Informovali o tom v tiskové službě obecní rady obce Čabany, která leží nedaleko od místa havárie.
14; Gruzínská protivzdušná obrana je připravena „pustit žilou“ ruskému letectvu. Gruzie uzavřela dohodu s izraelskou firmou Rafael na modernizaci svých systémů protivzdušné obrany.
15; Navalnyj se chce vrátit do Ruska. Prozatím se nachází v Německu a jeho zdravotní stav se velmi rychle zlepšuje.
16; Neonacistovi Juriji Berjozovi (bývalý velitel trestního batalionu „Dněpr-1“, bývalý poslanec Nejvyšší rady a poradce šéfa ukrajinské národní policie) rozbili nos kvůli krádeži hus. Jurij Berjoza se zapletl do incidentu, při kterém zastavili auto, které mělo v zavazadlovém prostoru husy ukradené místnímu obyvateli.
17; Tichanovskaja si myslí, že Lukašenkovy dny jsou sečteny. My víme, co máme dělat, prohlásila nadutě.
18; Trump žádal podporu pro americká vojska s obrázkem MiG-29 a samopalem AK-74 na pozadí. V USA z toho vznikl docela pěkný skandál.
19; Ukrajina v OSN požaduje nové sankce proti Rusku. Informuje o tom služba stálého zástupce Ukrajiny při OSN.
20; Ukrajinský vicepremiér označil informace o inspekci na pozicích ukrajinské armády za mýtus. O žádné inspekci ukrajinských pozic ozbrojenci z Donbasu se nejednalo a prosím, aby nikdo tento mýtus dále nešířil.
21; V Indonésii donutili popírače COVID-19 kopat hroby pro zemřelé na koronavirus. Místní úřady nalezly originální způsob, jak trestat narušitele rouškového režimu.
22; Koronavirus v Rusku: 150 úmrtí za jediný den. Je to nejvíce od 28. června.
23; Když Navalnyj odlétal do Německa, v jeho organismu nebyl žádný jed, prohlásil šéf vnější rozvědky Ruské federace Naryškin.
24; Výbuch na plynovodu u Kyjeva. Práce na likvidaci následků havárie mají začít po ukončení vyšetřovacích úkonů.
25; „Zběsilá poptávka“. Vicepremiérka Ukrajiny prohlásila, že zemi netrpělivě čekají v NATO. Jak ukazuje praxe, při existenci takto silné poptávky se vždy nástroje a metody najdou, poznamenala s nadějí v hlase.
26; Nové závěry ruských lékařů o koronaviru: Séropozitivních osob přibývá. Podle údajů získaných vyšetřením bylo zjištěno od 4,3% do 50,2% osob s protilátkami proti nové koronavirové infekci.
27; Už dýchám sám a nesmírně se mi to líbí. Navalnyj se nechal vyfotografovat na nemocničním lůžku. Blogger zveřejnil svůj první příspěvek na své stránce na sociální síti po své údajné otravě.
28; Zelenskij slibuje vzpoury v obou republikách Donbasu. Lidé,kteří žijí na okupované části Donbasu, dobře vidí, oč lépe Ukrajinci žijí na druhé straně fronty...
29; V Evropské unii na zasedání Evropského parlamentu označili Lukašenka za nelegitimního prezidenta – Ukrajiny. Nehezké přeřeknutí v celé nahotě ukazuje absurdnost počínání čelních politiků na Západě.
30; Příslušníci ruských silových struktur ustoupili od hranice s Běloruskem. Rezerva z pracovníků ministerstva vnitra a Ruské gardy byla zformována na pokyn prezidenta Ruska.
31; Na Ukrajině přišli na to, že je výhodné podporovat „ruský svět“. Prodávat na Ukrajině literární díla psaná v ukrajinštině je ztrátový obchod. Přiznání reálného stavu věcí se ale nelíbí ukrajinským spisovatelům, překladatelům a „uvědomělým patriotům“.
32; Ukrajina zaujala oficiální stanovisko ohledně Běloruska. Nejvyšší rada Ukrajiny (228 hlasy z 345) neuznává zákonnost běloruských prezidentských voleb z 9. srpna. Ukrajina radí svým sousedům s více než dvojnásobným HDP na osobu, jak řešit problémy. Sama je ale dokázala zatím jen vytvářet...
33; V Sýrii došlo k mimořádné situaci s americkým vrtulníkem. O incidentu informovala syrská informační agentura SANA, poté informaci komentoval představitel mezinárodní koalice.
34; Byla zveřejněna příčina výbuchu na plynovodu u Kyjeva. Mluví se o dehermetizaci (netěsnost) potrubí. Zpráva o výbuchu přišla krátce po půlnoci.
35; V Kremlu odpověděli na zprávu, že se Navalnyj chystá domů, prohlášením, že je svobodným občanem Rusé federace a může se kdykoli vrátit do vlasti.
36; Recept na záchranu ukrajinské ekonomiky před krachem spočívá v co nejrychlejší obnově obchodně-ekonomických svazků s Ruskem, říká ukrajinský opoziční politik Medvedčuk. Jakékoli kroky, které jdou směrem k dezintegraci se zeměmi SNS, přímo ohrožují ekonomiku Ukrajiny.
37; Požár ve skladu munice v České republice. Docházelo k výbuchům, museli být evakuováni obyvatelé přilehlých budov. Byl zakázán vjezd do města Bílina na severozápadě země.
38; Írán dostane odpověď tisíckrát silnější, varoval Donald Trump poté, co vyšlo najevo, že se Írán chystá pomstít za vraždu svého vysokého vojenského představitele Sulejmáního vraždou Trumpova přítele.
39; Série výbuchu na frontové linii. Byl zraněn civilní obyvatel, ale i ukrajinská armáda utrpěla ztráty. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice.
40; Byla to strašlivá tragédie. Bylo dokončeno vyšetřování případu spoluvlastníka obchodního centra Zimňaja višňa. Podrobnosti o průběhu vyšetřování a příčinách tragédie sdělila představitelka Vyšetřovacího výboru Ruské federace Svetlana Petrenko.
41; Kde se tam vzala nástražná mina? V Donbasu byli výbuchem nástražné miny zraněni důstojníci ukrajinské armády. Ve štábu OOS (ATO) informovali o třech zraněných v oblasti, kde ukrajinská armáda protiprávně buduje své nové pozice.
42; Zelenskij komentoval situaci s Navalným. Zelenskij během své návštěvy Rakouska poprvé komentoval situaci s údajnou otravou Alexeje Navalného. „Máme shodný názor. Všichni odsuzujeme atentát na pana Navalného a celý svět čeká více detailů ohledně tohoto atentátu“, prohlásil Zelenskij. Že zcela chybí důkazy jak toho, že šlo skutečně o otravu, tak i toho, že by se na tom podílel Kreml, ukrajinský prezident zcela pominul.
43; Trump v minulosti plánoval zavraždění Bašára Asada. Sám Donald Trump přiznal, že ho od tohoto záměru odradil šéf Pentagonu James Mattis.
44; Rakouský kancléř nepodpořil Zelenského postoj k „Severnímu proudu – 2“. Ukrajinský prezident tvrdil, že se jedná o ohrožení bezpečnosti.
45; Totální roztrpčení. Běloruský ministr zahraničí komentoval Borrellovo přeřeknutí o Lukašenkovi jako nelegitimním prezidentovi Ukrajiny. Na tomto případu je vidět, jak hluboko zabředli evropští politici do svých pokusů vměšovat se do záležitostí obou zemí a jak málo se orientují v běloruských reáliích.
46; Obyvatelé nejrozvinutějších zemí světa vyjádřili v průzkumu vyšší důvěru Putinovi s Si Ťin-pchingovi než Trumpovi. Průzkum probíhal v Japonsku, Austrálii, Kanadě, Velké Británii, Nizozemsku, Jižní Koreji, Španělsku, Itálii, Švédsku, Francii, Dánsku, Německu a Belgii. Angele Merkelové věří 76% respondentů, Macronovi 64%, Borisu Johnsonovi 48%, Putin má důvěru 23% respondentů těchto zemí, Si Ťin-pching 19%. Trumpovi věří pouhých 16% dotázaných.
47; V Bělorusku začaly klinické testy ruské vakcíny proti koronaviru.
48; Běloruská opozice žádá 4 miliardy eur od EU pro případ, že by se dostala k moci.
49; Mohutný úder ruské armády: Iskander zlikvidoval objekty se zahraničními specialisty soukromých armád v Sýrii.
50; Špinavá hra. Nejvyšší představitel Doněcké republiky komentoval Zelenského slova o situaci v Donbasu. Šlo o reakci na slib, že v Republikách Donbasu vypuknou nepokoje.
51; USA prohrály obchodní spor s Čínou u WTO. Čína v roce 2018 napadla zavedení cel na dodávky svého zboží do USA.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:

63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!