Rusvesna: Přehled zpráv – 18.9.2020

zaharova_vs1; Pokoušíme se nebýt krvelační. Zacharova slíbila spravedlivou odpověď na nové sankce. Poslanci Evropského parlamentu vyzývají ke zpřísnění sankcí vůči Rusku kvůli incidentu s Navalným.
2; Joe Biden dal britskému premiérovi ultimátum: Kongres USA neschválí obchodní zvýhodnění pro Velkou Británii, pokud bude porušovat závazky vůči Evropské unii.
3; V Polsku a Litvě po Lukašenkově prohlášení zhodnotili situaci na hranicích s Běloruskem. Připomeňme, že prezident Lukašenko nedávno prohlásil, že republika uzavírá hranice s Polskem a Litvou a zpřísní režim na hranici s Ukrajinou.
4; Na americkém segmentu Mezinárodní kosmické stanice byl odhalen únik amoniaku. Kapalný amoniak cirkuluje po vnějšku stanice a využívá se pro odvádění tepla od modulů amerického segmentu stanice do kosmu.

5; Lavrov: Pro mě je zcela zjevné, kdo stojí za Tichanovskou. Ruský ministr zahraničí informoval o tom, čím hlasem hovoří Světlana Tichanovskaja. Mimo jiné upozornil, že vyzývání příslušníků silových struktur k přechodu na stranu opozice se hodnotí jako vlastizrada.
6; Smrt prezidenta. Co stojí za novými obviněními ze strany Polska na adresu Ruska? Proč deset let po havárii Tu-154 polského prezidenta Lecha Kaczyńského se Varšava rozhodla vrátit k tomuto tématu?
7; Čínské válečné plavidlo a unikátní sovětská technika mohou být pro Rusko velmi výhodné. Experti čínského Sohu si myslí, že v dohledné budoucnosti naberou ruské vynálezy v letecké sféře nový dech.
8; Navalnyj už dávno nerozhoduje o svém vlastním osudu. Je už prostě jen využíván západními rusofoby stejně jako ta falešná zkumavka, kterou třepal v rukou bývalý státní tajemník Colin Powell.
9; Kóma, popáleniny na 80% těla... O nepěkných osudech vojáků ukrajinské armády v Donbasu se píše ve zprávě o vojenské situaci v Luganské republice.
10; Obránci Donbasu požadují potrestání Kavkazanů, kteří pošpinili pravoslavný pramen. Vojákům hrozí vězení.
11; Marija Pevčich přerušila mlčení o vývozu láhve s „Novičokem“. O tajemnou průvodkyni Navalného už se zajímá Ruský vyšetřovací výbor.
12; Uragán v Moskvě. Mnoho vyvrácených a polámaných stromů, zranění lidé, tisíce obyvatel bez elektřiny. Informuje o tom Hlavní správa ministerstva pro mimořádné situace v Moskevské oblasti.
13; Podřekli se? Rusko vyzvalo USA k reakci na drzý televizní pořad, ve kterém oficiální osobnosti USA tvrdí, že jejich země podporuje teroristickou činnost v zahraničí.
14; Zatkněte mlhu! Sami Poláci se smějí požadavkům vlastní vlády, aby Rusko vydalo do Polska své dispečery, kteří sloužili v době havárie letadla s polským prezidentem.
15; Za každou cenu. Čeho všeho jsou schopny USA, aby zastavily „Severní proud – 2“. Americká vláda je připravena udělat cokoli, aby zastavila výstavbu plynovodu.
16; Vyznamenaní ukrajinští vojáci budou odměňováni hodinkami ruské výroby. Známý ukrajinský dobrovolník ATO a Porošenkova hlásná trouba se rozčiluje nad iniciativou ukrajinského ministerstva obrany.
17; Jen přes mou mrtvolu. Bílo-červeno-bílá vlajka nikdy nezavlaje nad naší zemí, říká běloruský důstojník. A sál se otřásal potleskem. Bílo-červeno-bílá vlajka je více než jiné podobné symboly silně pošpiněna kolaborací s nacistickým Německem.
18; Lékař vysvětlil, proč u některých lidí proběhne onemocnění koronavirem bez teplot. Každý máme jinou imunitu. Imunitní reakce může být u někoho pomalejší, což se projevuje absencí horečky.
19; Koukají se na Solovjova a Malachova. Západní Ukrajině sleduje ruskou televizi. Přechod z analogového na digitální vysílání odřízl západní Ukrajinu od jiných možností než si pořídit satelit. A na ty se zákaz ruské televize nevztahuje.
20; Je třeba prošetřit roli německých tajných služeb v případu Navalného,říká předseda Státní dumy. Západ chápe, že Rusko nedovolí porušování mezinárodního práva. Z toho je vidět, k čemu potřebují provokaci s Navalným.
21; Stovky miliard z rozpočtu Ruské federace bylo možné poslat na podporu chudých, říká Kudrin. Fond národního blahobytu je využívám příliš konzervativně.
22; Téměř 6 tisíc za posledních 24 hodin. Přírůstek počtu nakažených v Rusku se zvětšuje. Zemřelých je rovněž hodně.
23; Putin, Trump a Lukašenko obdrželi „Nobelovu anticenu“. Nominace, ve které organizátoři žertovné „nobelovky“ vyznamenali šéfy devíti států, je v roce 2020 velmi aktuální.
24; V Rybinsku v Jaroslavské oblasti byl dopaden netvor, který znásilnil a zavraždil dvě sestra-školačky. Odhalování podobných obludných zločinů je věcí cti pro pracovníky policejních orgánů. Pachatel byl dříve už mnohokrát souzen pro těžké zločiny včetně vraždy.
25; Vicepremiér Ukrajiny Alexej Reznikov zhodnotil šance na reintegraci Donbasu. Prohlásil, že ji nelze očekávat hned po skončení války, ale nejdříve za dalších 25 let.
26; Měnit ústavu Ukrajiny kvůli Donbasu nebudeme, říká vicepremiér, přestože mu to ukládají Minské dohody. Připomněl slova prezidenta Zelenského, že Minské dohody vyžadují změny.
27; Izrael jako první země na světě zavedla opakovanou celonárodní karanténu kvůli COVID-19.
28; Rusko nám brání! Byly zveřejněny nové výroky bývalého ukrajinského prezidenta Kravčuka, který je vyjednavačem u Minských dohod za Ukrajinu. Rusko se podle jeho slov snaží navodit dojem, že v Donbasu není přítomno a že se má Ukrajina domlouvat se separatisty. Vyjádřil přání, aby Západ dále a intenzivněji tlačil na Moskvu. Patrně nečetl Minské dohody. O Rusku tam není žádná zmínka.
29; S novým zákonem o zemědělsko-průmyslovém komplexu se Ukrajina změní v neúrodnou pustinu. Jaké další výhody a úlevy požaduje velký agrobyznys na Ukrajině a pro koho vlastně pracuje agrární lobby na Ukrajině?
30; Vicepremiér Ukrajiny Alexej Reznikov informoval, že Ukrajina nedokáže obnovit po válce Donbas a že bude muset spoléhat na zahraniční investory. Proč tedy Ukrajina Donbas zdevastovala, když nemá prostředky na jeho obnovu, nijak nevysvětlil.
31; V Polsku a Litvě zareagovali na Lukašenkovo rozhodnutí uzavřít hranice. Varovali, že hranice se dají uzavřít i z druhé strany.
32; Ukrajinská armáda změnila taktiku v Donbasu. Byl zahájen cílený teror. Za necelý týden činily ztráty ukrajinské armády v zóně OOS (ATO) deset osob, které byly buď zabity nebo těžce zraněny.
33; Sto tisíc nově nakažených za jediný den, a to v jediné zemi – v Indii. COVID-19 zahájil nový útok na lidstvo. Šíření koronavirové infekce se ve světě vymyká kontrole národních vlád.
34; Sankční „svrbění“ se zintenzivňuje. Lavrov informoval o novém vývoji vzájemných vztahů mezi Ruskem a Západem.
35; Skandálně známý obhájce Michaila Jefremova byl vyloučen z řad advokátů. Už 10. září ruské ministerstvo spravedlnosti prohlásilo, že má v úmyslu dosáhnout vyloučení advokáta Elmana Pašajeva z řad advokátů.
36; Proti americkým soukromým armádám a ozbrojencům. Prostí Syřané vyhlašují boj proti okupantům.
37; Americký důstojník jménem Schmitt v Donbasu vydává neočekávaná přiznání. Poskytl interview v ruštině. Vypráví o společné činnosti amerických a ukrajinských vojáků. Zvlášť se přiznal k tomu, že už operoval na Ukrajině v době „Oranžové revoluce“. DO regionu se vrátil v roce 2016.
38; Bezprecedentní operace na zastrašení Ruska. Na Ukrajině jsou v euforii z přítomnosti vojsk NATO. „Ukážeme jim: Nestrkejte sem nos, bude vás to bolet. Tuhle zónu jsme před nimi ochránili“.
39; Bělorusko adekvátně zareaguje na západní sankce. Postiženy mohou být západní média. Západ se chová, jako by on jediný měl právo sankce uvalovat. Možná je to zaskočí, ale my budeme jednat na základě reciprocity.
40; Kyjevanka, které se nepodařilo stát za peníze náhradní matkou, prodala Číňanům vlastní dítě. Podvody byl odhalen v okamžiku, kdy si biologičtí rodiče dali udělat genetickou expertízu.
41; V Moskvě nabouralo auto do plotu rezidentce amerického velvyslance. Neznámý muž prorazil vozem Range Rover plot a ocitl se v areálu velvyslanecké rezidence.
42; Zelenskij našel viníka vysoké úrovně nemocnosti koronavirem na Ukrajině. Jsou to volby. Při své návštěvě v Těrnopolské oblasti vyzval ke zrušení místních voleb, aby si je lidé nevyložily jako příležitost nedodržovat karanténní opatření.
43; Turecko oznámilo, kdy začne testovat ruskou vakcínu proti koronaviru. Kromě toho Turecko samo také vyvíjí svou vlastní vakcínu.
44; Běloruské ministerstvo zahraničí informovalo o velké nebezpečnosti rezoluce OSN. Ministr zahraničí poznamenal, že odpověď bude adekvátní. Rezoluce jednoznačně zasahuje do vnitřních věcí suverénního státu, což odporuje Stanovám OSN.
45; Ruská generální prokuratura s obrátila na Francii a Švédsko v souvislosti s údajnou „otravou“ Navalného. Prokuratura žádá o informace o provedených toxikologických testech ve Francii a Švédsku. Úřad také poznamenal, že stále ještě nebylo vyhověno žádosti o poskytnutí právní pomoci poslané už v srpnu do Německa.
46; Vyšlo najevo, proč byl v Kyjevě zmlácen „vězeň Kremlu“. Před událostí Baluch spolu s kumpány oslavovali výročí propuštění z vězení.
47; Že to byl útok na americké letectvo? Jak ruské vrtulníky rozehnaly „Apache“. Americké vrtulníky AH-64 Apache se přiblížily k hlídkující koloně ruské techniky, čímž porušily dohody o součinnosti obou stran.
48; Rusko v souvislosti se zvýšeným výskytem nákazy koronavirem ruší všechny vývozní lety.
49; Obyvatel Krasnodaru zlomil neznámému muži nohy za kritiku barvy jeho kalhot.
50; Pro ukrajinské okupanty byly zavedeny tresty za palbu v Donbasu. Pokyn podepsal ukrajinský ministr obrany Andrej Taran.
51; Kavkazané stříleli v Oděse. Jsou hlášeni zranění. Bylo zahájeno trestní řízení podle článku o chuligánství.
52; Šéf Zelenského administrativy komentoval informace o tajné dohodě s Ruskem. Andrej Jermak odmítl fámy o tajných dohodách mezi Ukrajinou a Ruskem ohledně Donbasu.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!