Rusvesna: Přehled zpráv – 22.9.2020

1_navalniy1; Státní department hrozí, že zareaguje na „otravu“ Navalného. V případě potvrzení použití chemické zbraně zareaguje Washington podobně jako v situaci se Skripalovými.
2; Válka v Donbasu je válka v Evropě. Zelenskij oprášil Porošenkův projev a přednesl ho v OSN. Žádnou planetu B nemáme, žijeme zde a jen jednou, prohlásil ukrajinský prezident.
3; V Rusku byly povoleny testy další vakcíny proti koronaviru. Na testování se budou podílet více než tři tisíce dobrovolníků.
4; Na Západě už úplně zešíleli. V Dánsku se v televizním studiu dospěli lidé úplně svlékli před dětmi. Autoři pořadu argumentují, že chtěli děti ochránit před pozdějšími pocity méněcennosti z nedokonalosti svého těla.

5; Trump neočekávaně reagoval na případ Navalného. O tom si promluvíme jindy, až budou pohromadě všechna fakta.
6; V Kyjevském metru našli mikroorganismy neznámé současné vědě a morovou bakterii Yersinia pestis.
7; Žádné ztráty nemáme... Zmrzačené ukrajinské vojáky odepisují jako spotřební materiál.
8; Vytvoření kvantového počítače. Rosatom rozšiřuje svůj tým. Lidský kapitál je hlavním zdrojem pro dosažení ambiciózního cíle vytvoření ruského kvantového počítače.
9; WHO prostými slovy umlčela kritiky ruské vakcíny proti koronaviru. Koronavirus ještě nikam nezmizel a pro lidstvo je naprosto nezbytné, aby byla vytvořena vakcína.
10; Ruský génius Gerbert Jefremov usadil Donalda Trumpa, který obvinil Rusko z plagiátorství při vývoji nadzvukové zbraně. Vědec prohlásil, že vývoj tohoto typu zbraní začal v Rusku ještě za sovětských dob.
11; Chtěl se snad Západ zeptat ponorek Jaseň, kolik má Rusko trpělivosti? Proč se NATO vrhlo na Barentsovo moře? Ruské ponorky Jaseň patří ke čtvrté generaci této řady plavidel.
12; Nad USA visí Damoklův meč: Země se může zhroutit. Napětí uvnitř státu narůstá každým dnem. A nadcházející volby budou nejtoxičtější v historii. Značná část amerických měst je rozdělena a ovládána ozbrojenými skupinami hlásícími se buď k (bílým) patriotům nebo k BLM.
13; Rozvědka USA odhalila Putinovy tajné agenty, kteří řídí Velkou Británii a rozbíjí EU. Informace byly zveřejněny finanční rozvědkou USA.
14; Německo nemůže zahájit trestní řízení ani vyšetřování případu Navalného. Na rozdíl od případu Sergeje Skripala se událost stala v Rusku.
15; Lékaři vysvětlili zbytečnost konzumace alkoholu při podzimních depresích. Existují daleko efektivnější a neškodné způsoby jak si zlepšit náladu.
16; Svět je již unaven dělícími čarami, ozbrojenými konflikty, mezinárodním zločinem, pandemií koronaviru a požaduje všestrannou vzájemnou pomoc a spolupráci. Lavrov vystoupil s projevem na Valném shromáždění. Ruský ministr zahraničí hovořil jménem zemí ODKB (Organizace Dohody o kolektivní bezpečnosti).
17; Kyjevský taxikář zmlátil pasažéra kvůli sporu, jak se nejkratší cestou dostat na Rusku ulici. Je ironií osudu, že k incidentu došlo na bulváru Družby národů v Kyjevě.
18; Za toho Navalného ještě zaplatíte... NATO i Státní department USA vyhrožují Rusku. Včera šéf Státního departmentu USA Mike Pompeo slíbil Rusku tvrdou odpověď.
19; Dohodl se Snowden s USA? Proč bude dávat Washingtonu pět milionů dolarů z honoráře za knihu, kvůli které americké ministerstvo spravedlnosti podalo na Snowdena žalobu?
20; Poklonskaja odpověděla na otázku, koho z dvojice Porošenko – Turčinov by nechala popravit a koho by omilostnila. Popraven by měl být Turčinov. A Porošenko by byl poslán na nucené práce na stavbu Severokrymského kanálu.
21; Ukrajina byla nucena splnit rozhodnutí WTO ve sporu s Ruskem. Nesplnění usnesení arbitráže Kyjevem by mohlo vést k odvetným opatřením ze strany Moskvy.
22; Rusové byli varováni před ukládáním důchodů na bankovní kartu. Příjemce se vystavuje riziku pozastavení vyplácení penze, pokud by po dobu šesti měsíců nevybíral peníze.
23; Koronavirus v Rusku: 160 zemřelých za posledních 24 hodin. Celkový počet nakažených od začátku epidemie COVID-19 činí v Rusku 1,115 milionu osob.
24; Bezesná noc, pukliny ve stěnách a probořený asfalt. Irkutskou oblast postihlo zemětřesení, které bylo cítit i v sousedním Burjatsku.
25; Porošenko vyváděl peníze z Ukrajiny prostřednictvím své banky. Vyplývá to z vyšetřování. Analýza materiálů z americké databáze FinCen odhaluje nové podrobnosti o činnosti ukrajinského exprezidenta.
26; Lukašenko se chystá navštívit Dálný Východ. Jezero Bajkal, Altaj, Přímoří, Sachalin a Kamčatka jsou místa,která by si běloruský prezident přál navštívit.
27; Ukrajina poslala bojovníkům Armády Doněcké republiky „ohnivý dáreček“. Nepřítel se pokoušel způsobit maximální škody v oblasti ležící kolem pozic Národní policie Doněcké republiky.
28; Byla zjištěna nemoc, po které se objevuji i imunita proti COVID-19. Možná budou lidé moci získávat ochranu před koronavirem díky už existující vakcíně proti starému onemocnění – horečce dengue.
29; Rusofobka Larisa Nicoj zaútočila na pokladního v kyjevském supermarketu. Ruskojazyční imbecilové podle zuřivé obránkyně ukrajinštiny brání Ukrajincům v budování státu.
30; Nezletilý agent SBU už od roku 2015 špehuje v Luganské republice. Jeho neslavná kariéra ale nakonec skončila: Špión byl zadržen a bude se zodpovídat v plném rozsahu podle zákona.
31; Ruský Penzijní fond vydal prohlášení, že tvrzení o nebezpečí, že na bankovních kartách hrozí zastavení vyplácení důchodů, se nezakládá na pravě.
32; Starosta ukrajinského Nikolajeva přísahal v přímém přenosu na Bibli, že nijak nevydělává na projektu dláždění chodníků drahými dlaždicemi. Popřel, že by se jednalo a jakékoli korupční schéma.
33; V Tverské oblasti havaroval Su-30. Informuje o tom tisková služby Západního vojenského okruhu.
34; Noční můra pro ukrajinské „patrioty“: Zástupce šéfa ukrajinské delegace v třístranné kontaktní skupině Vitold Fokin pokračuje ve frontálním útoku na neonacistické hodnoty pomajdanovské Ukrajiny. V interview pro ukrajinský rozhlas přiznal, že příčinou války v Donbasu byla jazyková otázka a že zákon o jazyce je v přímém rozporu s ústavou země a mezinárodními dohodami, které Kyjev uzavřel.
35; Do vězení sice hned nepůjde, ale pokutu bude muset zaplatit. Co hrozí těm, kdo pochybují o tom, že Krym je ruský? O podrobnostech informoval poslanec Státní dumy Andrej Kozenko.
36; Skandální ruský politik Vldimir Žirinovskij předpověděl zánik Spojených států. Této zemi zbývá tak patnáct dvacet let. Až mi bude sto, tento stát nebude existovat.
37; Skandál: Ukrajinci byli v novém polském filmu zobrazeni jako prostitutky a korupčníci. V polských kinech se začal promítat film „Oprátka“, ve kterém jsou Ukrajinci zobrazováni ve velmi nelichotivém světle.
38; Ruští loďaři dokázali něco, v co mnozí nevěřili: Flotila jaderných ledoborců dostala novou vlajkovou loď s názvem Arktika, která je velká jako dvanáctipodlažní dům.
39; Valné shromáždění OSN: Trump zahájil svůj projev obviněním Číny, že byla zdrojem „koronavirového moru“.
40; Ukrajinská armáda zaútočila na Doněckou republiku ze vzduchu a zahájila ostřelování. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice za uplynulých 24 hodin.
41; Na dnešek byly naplánovány projevy prezidentů světových mocností, mezi nimi i Putinův, který se stal nejočekávanějším vystoupením.
42; Krym odevzdal Putinovi Obama. Byly zveřejněny nové „objevy“ bývalého Porošenkova spolustraníka. Tento týden u nás došlo k důležité události, kterého si mnozí nevšimli. Státní úřad pro vyšetřování de facto nepřiznalo Turčinovovu vinu za odevzdání Krymu v roce 2014 Rusku.
43; Jak reagovalo Bělorusko na skandál s ukrajinským velvyslancem na hranicích? Na ukrajinském ministerstvu zahraničí prohlásili, že Kyjev si vyhrazuje právo postupovat proti Bělorusku na základě principu vzájemnosti.
44; Dnešní „přímá linka“ s Denisem Pušilinem je už druhá v tomto roce. Nejvyšší představitel země odpovídal na otázky, které pálí obyvatele Republiky a Kyjevem okupovaného Donbasu.
45; Na Ukrajině zveřejnili podmínky pro obnovení dodávek vody na Krym. Rusko, jakožto okupující země se musí na Ukrajinu obrátit v souladu s humanitárním právem.
46; Prohlídka auta ukrajinského velvyslance: Bělorusko zcela ignorovalo ukrajinskou protestní nótu, kterou ukrajinské ministerstvo zahraniční zaslalo běloruským úřadům kvůli prohlídce automobilu Igora Kizima na hranicích.
47; Putin promluvil o šoku globální ekonomiky. Už dnes je očividné, že obnovovat globální ekonomiku budeme velmi dlouho.
48; Co je nejasného na požadavku vyplatit dlužné mzdy? Vyjednávání se stávkujícími horníky pod zemí skončily fiaskem. Informoval o tom šéf Nezávislých hornických odborů Michail Volyněc.
49; Putin zveřejnil neočekávanou verzi otravy Navalného, píše Le Monde. Svou verzi předložil ruský prezident během telefonického rozhovoru se svým francouzským kolegou Emmanuelem Macronem. Putin naznačil, že by se měla věnovat pozornost i jiným verzím incidentu s bloggerem AlexejemNavalným, konkrétně takové,které vedou do Lotyšska, kde žije jeden z tvůrců Novičoku, referuje Lemond s odkazem na své zdroje. Tisková služba Kremlu oznámila, že Putin v rozhovoru s Macronem zdůraznil naprostou nevhodnost nepodložených obvinění ruské strany v případu s Navalným.
50; Na ruském ministerstvu zdravotnictví vyjmenovali příznaky, které nesmějí být ignorovány, i když nesouvisejí s koronavirem. Drakina upřesnila, že největší znepokojení vyvolávají bolesti v hrudníku.
51; Ve Stockholmu zrušili ceremoniál předávání Nobelovy ceny. Informuje o tom tisková služba Nobelova výboru.
52; Putin předložil do Státní dumy návrh zákona o sestavování vlády.
53; Ruská armáda honí americké vojáky po Sýrii. Kvůli videu byl ve Washingtonu obviňován osobně Donald Trump.
54; Naprosto absurdní fraška. Ve Francii poukázali na podivnosti v případu s Navalným. Novinářka zpochybnila příběh s kontaminovanou láhví. Pokud by se jed dostal do organismu Navalného z láhve, bylo by to ještě v hotelovém pokoji. V takovém případě by byl Navalnyj otráven dvě hodiny před odletem a tři hodiny před hospitalizací. To by nemohl přežít, protože Novičok už po několika minutách vede k nevratným následkům pro organismus dokonce i v případě aplikace protijedu. Podobný nesmysl je, že jed na láhvi naprosto neuškodil nijak nechráněným osobám, které ukradly láhev z pokoje.
55; Opilý Ukrajinec vlezl v zoologické zahradě v Oděse do klece ke lvům. Museli ho (nikoli lvy) zkrotit slzným plynem, aby ho dostali z klece.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!