Rusvesna: Přehled zpráv – 23.9.2020

119882555_1857222677751240_4162799895245176751_n1; Známá společnost zahájila na Ukrajině prodej triček s Putinem. Ukrajinci nenechali takovýto v ukrajinských podmínkách exotický sortiment firmy Wildberries bez povšimnutí.
2; Situace v Bělorusku představuje pro Evropu hrozbu, řekl Emmanuel Macron v průběhu 75. zasedání Valného shromáždění OSN.
3; V OSN poděkovali Putinovi za štědrou nabídku. Putin nabídl pracovníkům OSN bezplatné poskytnutí vakcíny proti koronaviru.
4; Porošenko se rozhodl zaplatit ukrajinským okupantům porušení režimu klidu zbraní. Porošenko se rozhodl kompenzovat ukrajinským vojákům pokuty za porušování dohodnutého příměří.
5; Ruský velvyslanec odpověděl na požadavek Německa vyšetřit „otravu“ Navalného. Německé úřady tvrdí, že Navalného údajně otrávili látkou ze skupiny otravných látek Novičok. Velvyslanec kontroval tím, že pro zahájení trestního řízení Rusko potřebuje od Německa rozbory vzorků dokazující otravu. Bez důkazů nemůžeme už podle zákona proces zahájit. A zákon platí stejně v Německu i v Rusku. Přípravné kroky proběhly – bylo prozkoumáno mnoho objektů a vyslechnut personál hotelu, nemocnice i letiště.
6; Ve Francii byl otevřen dětský park na počest Hrdiny Sovětského svazu.
7; Není to, jak se zdá. Pokusy zastavit „Severní proud – 2“ a údajná otrava Navalného. Pokusy o zmaření realizace projektu plynovodu probíhají už dlouho. Německo mnohokrát komentovalo naprosto nepřiměřený tlak ze strany USA. Případ Navalnyj sice hraje do karet odpůrcům projektu, ale ještě to nutně neznamená, že je součástí plánu.
8; V Erdoganově projevu na půdě Valného shromáždění OSN se ukázala celá jeho přetvářka.
9; Ukrajinci informovali o tom, co čeká Bělorusy, pokud svrhnou Lukašenka. Západní země se nevzdávají naděje udělat z Minska Kyjev z roku 2014.
10; Ani na Ukrajině tomu nevěří. Na někoho, kdo prodělal otravu Novičokem vypadá příliš zdravě. Na stránkách portálu Glavred se objevil článek, který zpochybňuje otravu bloggera bojovým jedem.
11; Ukrajinská armáda zaútočila na pozice armády Luganské republiky ze vzduchu. Vyplývá to z kompletní zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
12; USA vyhlásily „Severnímu proudu – 2“ likvidační válku. Michael Pompeo učinil řadu prohlášení o tom, co se v tuto chvíli děje na světovém kolbišti a co má bezprostřední vztah k Rusé federaci.
13; Veteráni Alfy a Vympelu požadují, aby byl ředitel Treťjakovky volán k odpovědnosti za skandální výstavu o čečenských ozbrojencích.
14; Mezinárodní kosmická stanice se málem srazila s neznámým kosmickým objektem. Informoval o tom šéf NASA James Breidenstein na svých stránkách v sociální síti.
15; Pojišťovny odmítají spolupracovat s plavidly budujícími „Severní proud – 2“. Vyplývá to z oběžníku šířeného jménem všech klubů patřících do skupiny.
16; Běloruská opozice zveřejnila své úmysly, co bude dělat s úvěrem od Ruska v případě svého vítězství. Tisková mluvčí Svetlany Tichanovské Anna Krasulina prohlásila, že Lukašenko není prezident a nemá právo uzavírat mezinárodní smlouvy. Jakoukoli nově uzavřenou půjčku nová běloruská vláda nehodlá splácet.
17; Útěk z vězení po dagestánsku. Tunel dlouhý několik desítek metrů. V dagestánském městě Šachmal provedlo šest vězňů dobře připravený útěk z vězení.
18; Ruská armáda ponížila vojáky UA v Sýrii. Kvůli videu má teď Trump problémy.
19; Lukašenkova tisková mluvčí učinila prohlášení o inauguraci. Na internetu se šíří nepotvrzená informace, že k inauguraci dojde až 29. září.
20; Motivem ženy, která chtěla otrávit Trumpa, bylo její přání, aby nekandidoval na prezidenta. Označila ho za zvráceného klauna a tyrana.
21; Navalnyj byl propuštěn z německé kliniky. Ruský opozičník údajně otrávený Novičokem opustil lůžkové oddělení kliniky Charité.
22; Maximální přírůstek počtu nakažených od 14. července. Za poslední den zemřelo v souvislosti s koronavirem 150 lidí.
23; Rusko nás vydírá! Na Ukrajině tvrdí, že ukrajinští vyjednavači jsou obětí vydírání z ruské strany. Ukrajinská strana nehodlá dohody plnit a požadavek z ruské strany na plnění podepsaných dohod označuje za vydírání.
24; FBI odhalila plány „zahraničních subjektů“ v USA. FBI a Agentura pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost CISA vydaly společné prohlášení o „rejdech zahraničních subjektů a hackerů“, které mají za cíl diskreditovat volební proces a podkopat důvěru v demokratické instituce USA.
25; Kernese, který upadl do kómatu kvůli koronaviru, navrhli jako kandidáta na funkci starosty Charkova. Kernes se nachází v berlínské klinice Charité.
26; Ukrajinská armáda buduje tajnou přepravu u města Sčasťje. Charakter maskování inženýrských konstrukcí vylučuje možné civilní určení.
27; Ruské bojové plavidlo se srazilo u břehů Dánska s jinou lodí. Na místo incidentu přijel hlídkový člun dánských ozbrojených sil a švédský remorkér.
28; Havarovaný Su-30 byl sražen k zemi jinou stíhačkou, tvrdí zdroje. Komise zjišťuje příčiny mimořádné události, ke které došlo v rámci cvičení 22. září v Tverské oblasti.
29; Bylo vydáno prohlášení ruského ministerstva obrany: Ke srážce ruské vojenské lodi a civilního plavidla v průlivu došlo v podmínkách špatné viditelnosti.
30; Lukašenkova inaugurace se konala v Paláci Nezávislosti. Ceremoniál nebyl dopředu oznámen.
31; Lékaři zjišťují, jestli jsem nezblbnul. Navalnyj vypráví o tom, jak se cítí, a co plánuje do budoucna.
32; Svetlana Tichanovskaja se vyjádřila k Lukašenkově inauguraci. Označila ji za frašku a prohlásila, že Lukašenko dnes naopak odešel do důchodu, což znamená, že jeho rozkazy silovým strukturám jsou už nelegitimní a neměly by být plněny.
33; Putin vyhlásil zvýšení důchodů pro rok 2021. Úroveň indexace je podstatně vyšší než prognózovaná inflace.
34; Zelenskij se přijel podívat na start rakety Javelin, ale raketa stávkovala. Americký protitankový raketový komplex během cvičení selhal. A to měla Ukrajina z těch dodávek takovou radost...
35; Konec legrace. Ukrajina vstupuje do nejobtížnější fáze epidemie. Oznámila to infekční lékařka z operativního štábu pro prevenci šíření koronaviru na Ukrajině.
36; Experti se vyjádřili k „tajné“ Lukašenkově inauguraci. Začátek řádného prezidentského období bez plnohodnotné inaugurace vypadá pro světovou politickou praxi dost neobvykle.
37; Rusko rozšířilo „černou listinu“ představitelů Evropské unie, kterým bude zakázán vstup na území Ruska. V poslední době se Evropská unie „blýskla“ řadou nepřátelských kroků vůči naší zemi a ruským občanům, komentuje svůj krok ruské ministerstvo zahraničí.
38; Ve velení ukrajinské armády vládne panika. Rabující ukrajinští vojáci se stali obětí ukrajinských nástražných min.
39; Americká rozvědka: Putin provádí speciální operaci a ponižuje Bidena. Nejzajímavější na tom je, že rozvědka tvrdí, že sled Putinových mazaných kombinací vede přes Ukrajinu. Takže za všechno, co odteď udělá Ukrajina, stejně bude moci Putin...
40; Udělali jsme výsadek na zadním dvorku Ruska... Ministerstvo obrany Velké Británie touto formulací nepotěšilo ukrajinské „patrioty“. Na Ukrajině už by měli prozřít. Pro Velkou Británii není Ukrajina ničím víc než nástupní platformou proti Rusku...
41; „Fake news“ nebo utajované skutečnosti? Smrt amerických vojáků a havárie na jaderné elektrárně. Na stránkách ukrajinské policie se objevily podivné zprávy. Příslušná místa oznámení velmi rychle stáhla.
42; Čínský investor je šokován lhostejností Ukrajiny ke krizi v unikátním podniku. Investor vysvětluje, že ukrajinskému výrobci (Motor Sič) hrozí vytlačení největšího trhu a samotná společnost pak bude směřovat do úpadku.
43; Zelenskij vykládal, jak napřímo hovoří s Putinem. Prohlásil, že má dva základní kanály komunikace s ruským prezidentem.
44; To je prostě buranství prvního řádu. Je to porušení všech obecně přijímaných principů a pravidel. Putin reagoval na zastavení dodávek materiálů pro civilní letoun MS-21. Zdůraznil, že Rusko navzdory tomu dokončí práce na tomto letadle. Všichni si to jistě uvědomují. Vy se sice zabýváte obranným komplexem, ale náš letoun s ním nemá společného vůbec nic.
45; Soud v Kyjevě po výhrůžkách adresovaných soudcům zrušil rozhodnutí o uznání symboliky ukrajinské SS „Galizien“ za nacistickou. Informovala o tom advokátka Ljudmila Braslavskaja.
46; Trump slíbil, že porazí socialismus a komunismus. Oznámil to ve středu, když vystupoval s projevem v B9lém domě před veterány operace invaze na Kubu v roce 1961.
47; V Polsku oznámili první lék proti koronaviru na světě. Farmaceutická firma z polského Lublinu Biomed Lublin prohlásila, že vytvořil první efektivní lék proti COVID-19.
48; Vodní děla a OMON. V Minsku policisté opět rozehnali demonstranty. V Bělorusku byly po inauguraci prezidenta Alexandra Lukašenka opět s novou silou obnoveny protesty.
49; Konflikt zájmů. V USA zveřejnili zprávu o práci Bidenova syna na Ukrajině. V USA dva senátní výbory zveřejnily zprávu o působení Bidena mladšího na Ukrajině.
50; Komunistický poslanec Státní dumy Vacha Agajev zemřel na koronavirus. V posledních dnech se nacházel v kómatu.
51; Země Západu neuznaly legitimitu Alexandra Lukašenka. Koordinujeme náležitou reakci s mezinárodním společenstvím, zdůraznil kanadský ministr zahraničí.
52; Ruský jazyk má v Moldávii zvláštní status, řekl prezident Dodon. Ústavní soud Moldávie 4. července 2018 prohlásil zákon o používání jazyků za zastaralý.
53; Armáda Ruské federace odhalila speciální operaci nepřítele proti Rusku a Sýrii. Informuje o tom armádní zdroj.
54; Novičok už není co býval... Francouzi jsou šokováni zázračným uzdravením Alexeje Navalného. Francouzský list Le Figaro zveřejnil článek o propuštění ruského bloggera Alexeje Navalného z berlínské kliniky Charité.
55; V USA učinili prohlášení o legitimitě Alexandra Lukašenka. USA nepovažují Alexandra Lukašenka za zákonně zvoleného prezidenta Běloruska, prohlásil představitel Státního departmentu.
56; Všimli si toho až po týdnu? Švédsko obvinilo ruské lodě z porušení státní hranice. Švédské ministerstvo prohlásilo, že dvě ruská vojenská plavidla 14. září údajně nezákonně vplula do teritoriálních vod země.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!