Rusvesna: Přehled zpráv – 26.9.2020

ekonomicheskaya_voyna1; Ekonomika USA utrpěla ztráty ve výši bilionů dolarů v důsledku rasismu. Z výzkumu americké banky Citigroup vyplývá, že neochota poskytovat úvěry černošským podnikatelům a další podobné rasistické přístupy silně poškozují americkou ekonomiku.
2; Byla zveřejněna pravděpodobná příčina havárie ukrajinského vojenského nákladního letadla An-26 v Charkovské oblasti. Patrně selhal levý motor.
3; Vzrostl počet obětí havárie ukrajinského letadla. Přežil jen jeden člověk. Všichni členové posádky a téměř všichni frekventanti vojenského učiliště zahynuli.
4; Generál ruského letectva učinil prohlášení v souvislosti s leteckou katastrofou na Ukrajině: Nebe nerozlišuje na naše a cizí.
5; Ze stránek Evropské unie odstranili skandální větu o Ukrajině a Zelenském, ve které se říkalo, že EU není bankomat ani zaopatřovací ústav.
6; V USA opět policisté zabili Afroameričana. Muž se pokoušel zmocnit služební zbraně jednoho z policistů. Byl na místě zastřelen.
7; Pokračují provokace ze strany ukrajinské armády. Ztráty jsou ale na jejich straně. Většinou se jedná o výbuchy min nastražených ukrajinskou stranou. Ukrajinská armáda se snaží tyto ztráty tajit, protože by je to usvědčovalo z chaotického zaminovávání krajiny.
8; Autoři velkého Telegram portálu REVERSE SIDE OF THE MEDAL, který se neskrývá s tím, že jde o společenství žoldáků, nahlas uvažuje o stinné stránce války. Koukáš na své spolubojovníky a v duchu uvažuješ: Kdo zahyne jako další? Kteří to budou zítra?
9; Byla zveřejněna reportáž o tom, jak vypadá Saur Mohyla šest let poté. Je dobře vidět, v co změnili ukrajinští nacisté úctyhodný monument padlým vojákům nezlomného Donbasu.
10; Zatímco na Ukrajině prodávali padělaný preparát proti koronavirus, WHO se musela sklonit před ruskou vakcínou proti COVID-19. Zatímco vědci si lámali hlavu nad vytvořením vakcíny proti nové koronavirové infekci, na Ukrajině už dávno „lék“ prodávali.
11; Ruský duch zvedne národ z kolen. Ústavní změna o ruštině jako jazyce státotvorného národa nenechala ruskou společnost v klidu. Zhruba 80% obyvatelstva Ruské federace jsou etničtí Rusové, mnoho příslušníků dalších národů rovněž užívá ruštinu jako svůj mateřský jazyk.
12; Zelenskij tlačí Ukrajinu k rozkolu. Ukrajinský stát zuřivě popírá svou vlastní historii spojenou s Ruskem a pokouší se zpřetrhat poslední pouta.
13; CIA, FBI a NSA si myslí, že Putin osobně se může postavit do čela kampaně proti Bidenovi. Cíl spočívá v tom, aby byl kandidát za Demokratickou stranu očerněn.
14; Čína v OSN vyslovila v souvislosti s koronavirem vážná obvinění na adresu USA. Čínský zástupce prohlásil, že americká strana zneužila tribuny OSN, aniž si lámala hlavu s fakty, místo toho si vymýšlela lži, šířila nepodloženou kritiku na adresu Pekingu. To vše jen proto, aby dosáhla svých nečistých politických cílů. Lež ale nemůže nahradit pravdu.
15; Americké jednotky zvláštního nasazení na Ukrajině. Pentagon nacvičil jaderný úder proti Krymu. Jako by nám chtěli říct: Jen se bojte, Rusáčkové. Jsme za humny a posíláme vám vzkaz.
16; Facebook zaútočil. Byla zlikvidována „strašlivá Síť“ ruské rozvědky. Facebook odstranil tří sítě údajně falešných účtů,které mohly být využívány ruskými výzvědnými službami.
17; Záhadný ruský objekt v kosmu. Rusko je připraveno na kosmickou válku. Na stránkách polského listu Interia vyšel materiál věnovaný „záhadnému ruskému objektu v kosmu“.
18; Havárie vojenského AN-26 u Charkova. Ukrajina se vzpamatovává z tragédie. Vyšetřování okolností katastrofy je vedeno podle článku „Porušení pravidel letů a přípravy na ně“.
19; V Ukrajinou okupovaném Kramatorsku byly zrušeny oslavy „Dne města“. Jako zástupný důvod byl uveden koronavirus. Starosta města Andrej Pankov označil situaci za „objektivní realitu“.
20; An-26, který havaroval u Charkova, procházel dlouhodobou opravou. Letadlo pocházelo ze sovětských dob: Bylo mu 43 let.
21; Došlo k závalu v rudném dole na Kamčatce. Jeden horník zahynul. Vyšetřovací výbor prověřuje okolnosti mimořádné události.
22; Posádka Mezinárodní kosmické stanice se uzavře v ruském segmentu a bude se hledat zdroj úniku kyslíku. Izolace členů posádky v ruském segmentu potrvá do pondělka.
23; Ukrajinský ministr obrany zveřejnil novou příčinu havárie letounu An-26. Tentokrát mělo letadlo při přistání zavadit křídlem o zemi. Obě zveřejněné verze se vzájemně nevylučují. Během 25. září uskutečnil An-26 šest startů a pot přistání. Měl v tom pokračovat až do 23:00 hod.
24; Dnes dopoledne zemřel v nemocnici jeden ze dvou frekventantů vojenského učiliště, kteří přežili okamžik havárie letadla. Informovala o tom ukrajinská Státní služba pro mimořádné situace.
25; Nám to nevyhovuje. Náčelník Generálního štábu Ruské armády Valerij Gerasimov komentoval počínání NATO u hranic Ruska. Za poslední měsíc jsme zaregistrovali zhruba 30 letadel strategického letectva NATO u svých hranic. My vidíme, že vedení NATO a americké armády taková situace vyhovuje. Nám ale nikoli.
26; Hluboká soustrast. V Ruské pravoslavné církvi vyjadřují soustrast Ukrajině v souvislosti s havárií vojenského letadla.
27; Norsko se důsledně zapojuje do konfliktu NATO s Ruskem. Oslo přikročilo k militarizaci své země a rozšíření své účasti na provokacích NATO proti Rusku.
28; Na Ukrajině nevěřili svým očím: Hlásná trouba britské propagandy BBC News World zveřejnila v materiálu o havárii vojenského letadla mapu Ukrajiny bez Krymu. Po protestech z Ukrajiny situaci vyřešili svérázně: Zobrazovali ji tak, že Krym byl až za okrajem obrázku.
29; Ukrajina nemá dostatek peněz, začínají zadržovat výplaty důchodů. Sluhové národa se snaží vyhovět drobným podnikatelům, ale na úkor těch nejzranitelnějších.
30; Koronavirus v Rusku: Počet nových případů je vyšší než počet uzdravených. Za posledních 24 hodin zemřelo 169 s COVID-19.
31; V Německu zaznělo tvrdé prohlášení na obranu „Severního proudu – 2“. Německý ministr hospodářství Peter Altmaier obvinil kritiky plynovodu z nedůslednosti. Plyn přece není určen jen pro Německo. Navíc je značně zpozdilé každých pár měsíců zpochybňovat projekty, které byly vyvíjeny a připravovány po celá desetiletí.
32; Lukašenko reagoval na havárii ukrajinského vojenského letounu. Zaslal Ukrajině soustrastný dopis v souvislosti s početnými obětmi havárie.
33; Na palubě letadla,které havarovalo u Charkova, se nacházel syn druhého pilota Il-76, který byl sestřelen domobranou u Luganska. Igor Skočkov sloužil jako kopilot letecké perutě 25. gardové vojensko-transportní letecké brigády ukrajinských ozbrojených sil.
34; Přeživší frekventant vojenského učiliště Vjačeslav Zoločevskij popřel informace, že si zachránil život tím, že z letadla vyskočil před dopadem.
35; Všeobecně známý ukrajinský neonacista Alexandr Kovalenko, který spravuje blog „Rozzlobený Oděsan“, jen několik hodin před katastrofou An-26 umístil na facebooku fotografii skupiny frekventantů Charkovské univerzity vzdušných sil s následujícím popiskem (v souvislosti s koronavirem): „Vůbec jsem nepochopil, kde jsou prostředky individuální ochrany a sociální distanci. Jen tak se tu fotí – a kdo pak bude za dva týdny bombardovat Voroněž?“
36; Matka pilota havarovaného AN-26 prohlásila, že motory u An-26 vypovídaly službu opakovaně.
37; Proč si Ukrajina nemůže dovolit udržovat vlastní letectvo? Byl zveřejněn tvrdý odsudek od známého ukrajinského publicisty. Budovat letectvo a zároveň tolik krást se prostě nedá. Ve vážněji míněných pasážích upozorňuje na to, že Ukrajina prakticky nemá vzdušné síly, protože všechno, co má, pochází ještě z dob SSSR. Letectvo se nedá budovat tím, že dokolečka budeme opravovat čtyřicet let starou techniku.
38; V Doněcké republice se vracejí koronavirová omezení. Pušilin aktualizoval svůj pokyn č. 57 o zavedení režimu zvýšené pohotovosti.
39; Strana Eduarda Limonova se rozpustila a znovu se ustavila. Nový subjekt ponese staronový název „Jiné Rusko Eduarda Limonova“. Subjekt ani v minulosti nebyl řádně zaregistrován. Sám Eduard Limonov zemřel na onkologickou diagnózu v březnu tohoto roku. Do struktur „Jiného Ruska“ patří i „Národně bolševická strana“ (Nacbol) protestující proti prezidentu Putinovi.
40; Na okupovaných teritoriích Donbasu navštívil Vladimir Zelenskij základní tábor Hlavní správy ukrajinské rozvědky. Prohlédl si podmínky ubytování, snědl si boršč a zase odjel.
41; Členové Pravého sektoru chystají další pochod na Kyjev. Co se děje na linii dotyku v Donbasu? Byla vydána další komplexní zpráva o vojenské situaci v Doněcké republice.
42; To snad raději zemřeme než se vracet na Ukrajinu. Obyvatel Doněcka se jasně vyjádřil pro reportéry ukrajinské televize. Nenechal nikoho na pochybách, že takto uvažuje většina obyvatel Doněcké republiky.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 26.9.2020

  1. Jéňa napsal:

    Včera se k aktuálnímu Karabachu a konfliktu Arménie-Ázerbájdžán vyjádřil Pjakin.
    V obecné rovině, ale pěkně shrnuté (v této rovině) celostně z hlediska globální politiky, tedy GP kontra Putin, také Íránu, Turecka a hlavně konkrétněji (trochu) z pozice „не мешайте Эрдогану“.
    Také zmínil projekt Astana a SSSR 2.0.
    Zde je zmíněná část https://youtu.be/sQaLnpUU4xU?t=3566 v aktuálním čase, kdy o tom Pjakin mluví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!