Rusvesna: Přehled zpráv – 28.9.2020

boeing_b-52h_stratofortress1; USA stáhly z Evropy strategické bombardéry B-52-H. 22. srpna bylo na leteckou základnu Fairford ve Velké Británii přesunuto šest amerických bombardérů B-52-H.
2; Ázerbajdžán vyhlásil válečný stav na celém svém území. Od půlnoci vstoupil v republice v platnost pokyn hlavy státu o zavedení válečného stavu a zákazu vycházení.
3; Saakašvili kritizoval „idiotské direktivy Evropské unie“. Podle jeho slov kopírování zákonů bohatých zemí povede na Ukrajině ke zhoršení situace.
4; Joe Biden srovnal Trumpa s Goebbelsem. Volby prezidenta USA se budou konat 3. listopadu.

5; Proč Macron vyzval Lukašenka k odstoupení? Lukašenkovi se výzva vůbec nelíbila a podle toho reagoval. Macron ale potřebuje potvrdit roli Francie jako Evropské velmoci a vyslat signál Německu, že se s ní musí počítat.
6; Boj s policií a dezerce. Ozbrojenci ukrajinské armády se vymykají v Donbasu kontrole.
7; Svazový stát Ruska a Běloruska: Existuje mnoho problémů, na nichž je třeba zapracovat. Téma podpory proruských sil v Bělorusku vzrušuje každého patriota.
8; Ohrožení milionů lidí. Expertní sdružení požaduje zveřejnění informací o vedlejších účincích americké vakcíny proti COVID-19. Veřejnost zajímá, jaké přesně následky měl preparát na lidi, ale přicházející informace si vzájemně odporují.
9; Rozhodnutí ohledně „Severního proudu – 2“: Spojené státy se snaží zatlouct poslední hřebíček do víka rakve Angely Merkelové. Situace kolem SP-2 se dále nažhavuje. Německo naléhavě potřebuje ukázat Spojeným státům, že není jejich vazal. Zatím se to příliš nedaří.
10; Tvůrce Novičoku Leonid Rink učinil senzační prohlášení o údajné otravě Alexeje Navalného.Pokus oblbnout mezinárodní veřejnost a označit Kreml za viníka otravy ruského bloggera utrpěl fiasko. Rink je „na 150%“ přesvědčen, že šlo o otravu fentanylem. Poukázal také na jizvu na krku u Julie Skripal po tracheotomii. Tu je třeba dělat pacientovi u příznaků přesně opačných, než jsou u Novičoku. Kromě toho u všech osob údajně otrávených Kremlem pomocí Novičoku zcela chyběl nejdůležitější příznak této otravy – myóza (zúžení duhovkové zornice).
11; Koronavirus byl vytvořen našimi nepřáteli přímo u našich hranic. Byly zveřejněny senzační výsledky vyšetřování. Šéf Eurasijského analytického klubu Nikita Mendkovič informoval o podrobnostech. Tento druh koronaviru vymysleli v USA. V Kazachstánu fungují americké laboratoře, kde se prováděly experimenty na netopýrech s cílem vytvořit virus nebezpečný pro člověka. Výzkum s kódovým označením KZ-33 byl financován Departmentem obrany USA, konkrétně Agenturou pro odvracení bezpečnostních hrozeb. Experimenty s netopýry probíhaly od roku 2017.
12; Vojenský dopisovatel Gennadij Dubovoj komentuje vyostření situace v Náhorním Karabachu. Skutečným cílem je Rusko.
13; Byl zadržen poslanec a syn bývalého gubernátora Irkutské oblasti Sergeje Levčenka.
14; Krvavé fiasko pokusu odříznout Karabach od Arménie. Byla zlikvidována kolona ázerbajdžánské armády.
15; Kolona sanitek mezi Jerevanem a Stěpanakertem. Zranění jsou odváženi do Arménie. Směrem do Karabachu jedou autobusy s dobrovolníky.
16; To nejsou žádné „srážky“ Prostě byla napadena Arménie. Mezinárodní celebrity arménského původu (modelka Kim Kardashian a fotbalista Genrich Mchitarjan) se vyjádřili proti válce v Náhorním Karabachu.
17; Ázerbajdžán přešel do útoku po celé linii fronty a zveřejnil záběry ze zničení arménských tanků.
18; Noc v Karabachu. Byly zveřejněny záběry ukazující mrtvá těla Ázerbajdžánců a ostřelování z protivzdušných raketových systémů. Podle informací z Arménie byly využívány prakticky všechny typy zbraní, které jsou k dispozici.
19; Putin informoval o jaderném potenciálu Ruska. Jaderné odvětví v Rusku si dnes připomíná 75. výročí svého vzniku.
20; Baku hlásí dobytí strategických výšin a uzavírá letiště. Civilní lety byly přerušeny do 30. září.
21; Vyšlo najevo, že Merkelová tajně navštívila Navalného na klinice Charité. Informuje o tom Der Spiegel. Je to důkaz, že Berlín neustoupí, dokud nebude vyšetřena pravda, píše Der Spiegel.
22; Vojenský expert se vrací k havárii vojenského letadla An-26 a ptá se, kdo ponese odpovědnost za tuto událost.
23; V Ázerbajdžánu byla vyhlášena mobilizace a zveřejněny nové záběry z bojů.
24; Jerevan prohlásil, že prozatím nebude žádat o pomoc spojence z ODKB (Organizace Dohody pro kolektivní bezpečnost), kam patří vedle Arménie i Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Kirgizie a Tádžikistán. V organizací platí princip, že pokud byla napadena jedna ze zemí, je to, jako by byly napadeny i ostatní členské země.
25; Litevcům začnou vydávat bezplatně jód v tabletách. Tabletky bude možné získávat na základě elektronického receptu.
26; Koronavirus v Rusku: Přírůstek počtu nových případů se každý den zvyšuje. Za posledních 24 hodin to bylo o dva tisíce více než o týden dříve.
27; Ostřelování Karabachu z těžkých plamenometných systémů. Armáda Karabachu i ozbrojené síly Arménie tvrdí, že toto ostřelování se obešlo beze ztrát.
28; Ukrajinský vicepremiér Oleg Uruskij oznámil zahájen dešifrování „černých skříněk“ An-26. Proces probíhá pod kontrolou Státního úřadu pro vyšetřování.
29; Ukrajinští vojáci se chystají v Donbasu k útoku za použití těžkých zbraní, Ukrajinská armáda ukázala, že je připravena znovu zasypat Donbas palbou z dělostřelectva všech ráží.
30; Ázerbajdžánské ministerstvo obrany předvedlo záběry z likvidace arménských tanků. V Baku tvrdí, že počet zlikvidovaných arménských tanků dosáhl počtu 26 kusů.
31; Porošenko zorganizoval banket s ohňostrojem v den smutku nad obětmi havárie An-26. Kdykoli se nám zdá, že ukrajinští politici nemají už kam klesnout, vždy se jim podaří se v očích Ukrajinců ještě více znemožnit.
32; Moskva komentuje válečné události v Karabachu. Nadále pečlivě sledujeme situaci a myslíme si, že boje by měly být okamžitě zastaveny a proces urovnání by se měl dostat do politicko-diplomatické roviny.
33; Medveděv komentoval vyostření v Náhorním Karabachu. Za jeho prezidentství odpověděla Moskva na provokaci Gruzie v Jižní Osetii operací na přinucení k míru.
34; Otroci nemají nárok. Byla porovnána snídaně, kterou dostávali ukrajinští vojáci během společných cvičení s NATO, a jako dostávají v běžných podmínkách. Rozdíl je patrný na první pohled – jak v množství, tak i pestrosti a kvalitě stravy.
35; V Doněcké republice byly SBU a Hlavní správa ukrajinské rozvědky oficiálně prohlášeny za teroristické organizace. Důvodem byla prokázaná účast těchto struktur na vraždách předních politiků Doněcké republiky včetně Alexandra Zacharčenka.
36; Ukrajinský voják střílel na své spolubojovníky, protože je považoval za separatisty. U 24. brigády pokračuje celá řada požárů. Hoří drahé vybavení dodané Brity a Američany.
37; Boje v Karabachu. Nepřítel utrpěl velké ztráty a ustupuje. Ázerbajdžánské ministerstvo obrany tvrdí, že arménské jednotky utrpěly značné ztráty a ustupují ze svých pozic.
38; Ohnivé peklo v Karabachu: Ázerbajdžánské tanky vybuchují jeden za druhým. Záběry z tankové bitvy zveřejnila tisková mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stěpaňan.
39; Statisíce v ruksaku. Byl překažen pokus vyvézt z Luganské republiky na Ukrajinu velkou sumu hotových peněz. Informuje o tom luganské ministerstvo státní bezpečnosti.
40; Arménské ministerstvo zahraničí: Proti nám operuje i turecká armáda. Probíhá přesun ozbrojenců z Blízkého Východu. Lid Náhorních Karabachu (Arcachu) bojuje proti ázerbajdžánsko-turecké alianci.
41; Šéfka Rospotrebnadzoru Anna Popova informovala, že 24% až 25% obyvatel Moskvy už má protilátky proti nové koronavirové infekci. V Kaliningradu je to dokonce polovina všech testovaných osob.
42; Němci nakonec zůstali bez dohody. Na Ukrajině si na poslední chvíli rozmysleli spolupráci. Ještě nedávno bývalý ukrajinský premiér Alexej Gončaruk prohlašoval, že vláda chce Němcům pronajmout ukrajinské železnice na deset let.
43; Erdogan prohlásil, že Turecko rozhodně nehodlá zůstávat stranou vyostřujícího se konfliktu. Rychlé osvobození Arménií okupovaných oblastí Ázerbajdžánu otevře cestu pro nastolení míru a stability v regionu.
44; Ukrajinský nacistický vůdce Andrej Bileckij v okupovaném Mariupolu v průběhu teatrální akce připomínky desítek zabitých členů pluku Azov a Národního korpusu prohlásil, že mrtví neonacisté představují současnou Ukrajinu.
45; Bojovníci ruských soukromých armád jsou připraveni vyrazit do Karabachu a bojovat na straně Arménie. Na ázerbajdžánské straně se chystají bojovat už vycvičení ozbrojenci ze Sýrie.
46; USA se rozhodly potrestat Erdogana. Chystá se přesun americké letecké základny İncirlik z Turecka – pravděpodobně na Krétu, píše britský deník The Times.
47; Arménie zveřejnila podmínku použití Iskanderů v Karabachu. Arménie se v roce 2016 stala prvním zahraničním partnerem Moskvy, který získal tento operativně-taktický komplex.
48; Afghánistán podpořil vojenskou akci Ázerbajdžánu v Náhorním Karabachu. Tato oblast získala mezinárodní uznání jen jako součást Ázerbajdžánu.
49; V Karabachu informovali o ztrátách. Údaje sdělil v pondělí zástupce ministra obrany Náhorního Karabachu Artur Sarkisjan. 48 karabašských vojáků zahynulo, dalších více než 200 bylo zraněno.
50; Ukrajinská armáda byla schopna udržet Krym. Podle slov bývalého ukrajinského ministra obrany Alexandra Kuzmuka byla ukrajinská armáda připravena bojovat o Krym. A sil k tomu byl na Krymu dostatek.
51; V Arménii byl omezen výjezd mužů ze země. Informuje o tom výbor pro civilní letectví.
52; Karabašská armáda sestřelila ázerbajdžánské letadlo. Informuje o tom tiskový tajemník prezidenta Náhorního Karabachu Vagram Pogosjan.
53; Ázerbajdžán zahájil novou rozsáhlou operaci v Karabachu a utrpěl vážné ztráty. Armáda Arcachu úspěšně čelí všem útokům.
54; V Arménii vyjmenovali podmínky pro uznání Náhorního Karabachu. Nedávno uznání této arménské enklávy připustil arménský premiér Nikol Pašiňan. Uznání nezávislosti Náhorního Karabachu bude záviset na průběhu bojů., prohlásil arménský velvyslanec v Rusku Vardan Togaňan.
55; USA budují koalici proti největší zahraniční hrozbě – komunistické Číně. Bude to trvat roky, prohlásil Pompeo.
56; Emmanuel Macron požaduje po Rusku vysvětlení v souvislosti s „agresí“ proti Navalnému. Prohlásil, že ruského opozičníka Alexeje Navalného se v Rusku pokusili zabít pomocí chemické zbraně.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
3 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 28.9.2020

 1. Jéňa napsal:

  Nedá se nic dělat, vezmu to informační oklikou (tedy zkusím).

  Odpovím přes Váš web na vlákno z vody Len:http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-151/#comment-353337
  kde Hox maže jak vzteklej v rámci komunity.
  Odpovídám Syrakovi zde, neb Hox neumožňuje jinak, než touto cestou:

  Syrak 29.9.2020 o 20:06
  @Jena
  Erdogan nie je strojca problemu.
  On sa len snazi zo vsetkeho nieco vytrieskat ale jeho realny vplyv je uz velmi maly. Ani nevie proti komu ma skor bojovat. Vsade vlezie a odvsadial ho vyhanaju. Mozno skonci ako Janukovic.
  Odpověď

  Jéňa 29.9.2020 o 22:21
  Děkujeme. Komentář čeká na schválení. (SMAZÁNo Hoxen z LEVa):
  @Syrak
  píšete: „Erdogan nie je strojca problemu. On sa len snazi zo vsetkeho nieco vytrieska … “ atd.

  Ano, souhlas.
  Právě o tom to je. Využívaná zápalka je ten Erdogan. Globalisty.
  „Vždyť se na něj podívejte co zas vyvádí“ (citace).

  Ve své zrhrzené představě o “ novo osmanské říši“ neví, kam by až zašel (veden a pěstován). Podívejte se, kde všude je už zapojen (lokálně ve vším globále).
  A stále nechápe. Stranu (z hlediska globální politiky) si taky dosud nevybral.
  Jede si svoje (v čem vypěstován) a řízen. Ale on neví, nezná, takže je použit (a rovněž využit) z obou stran v rámci globální politiky.
  Jak globalisty, tak ze strany Putina (не мешайте Эрдогану).

  A nejen co se týče Sýrie, Kavkazu, Středomoří, Evropy, ale také dalších oblastí (regionů). Hmmm.
  Jo, zrovna tak, tedy také co se týče USA, hlavně Trumpa – globalisty.

  Myslíte si, že ony Trumpovy „Abrahámovy dohody“ (SAE, Bahrajn-Izrael) frčí najednou tak rychle jen kvůli volbám v USA pro plusy Trumpa?

  Zdaleka ne, v tom je na něj (Erdogana) další „skrčka“ ze stany globalistů – plánů GP. Ale to už je zase jiné téma, jiný příběh, ovšem ve stejné režii (skoro) s podobným scénářem.

  Podstata je, že tak jak tak to odnese sultán „не мешайте Эрдогану“ … a dosahovat subjektivních cílů bude GP nebo Putin.
  O tom to je, tak to vnímám (kdo dělá globální politiku – kdo má konceptuální moc?).

  Za mne tedy je na koni (bílém) nejen na šachovnici, ale i budoucím vítězem Putinovo Rusko. Říkám Rusko.

  Obrázek někdy řekne více, možná napoví, mozek zapojí:
  https://i2.wp.com/asiatimes.com/wp-content/uploads/2020/09/000_1KC2LP.jpg?w=1200&ssl=1
  Turecký p-rezident Recep Tayyip Erdogan , ruský prezident Vladimir Putin a íránský p-rezident Hassan Rouhani odcházejí po tiskové konferenci v návaznosti na třístranná jednání o Sýrii, v Ankaře dne 16. září 2019 (Foto AFP / Adem Altan)

  • proud napsal:

   Na "konceptualni" konceptualne seru,stejne jako na hoxe a dalsi fanaticky pomatence co zerou tyhle picoviny sionistum! Ale nesazel bych na Putina,nybrz zase a opet na GP,dokud bude existovat,bude vitezit,toho muze ohrozit jen lidstvo,nikdy ne nejakej,nebo par lideru!!! Inu,aspon vidim,jak si to umej konceptualne KSB volove poskladat,tak prosty a zakladni,logicky veci. Jen potvrzujete jak jste zaostaly ve svy "konceptualite",diky:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!