Rusvesna: Přehled zpráv – 29.9.2020

1_putin_01; Polevit v úsilí není teď možné. Putin se obrátil s výzvou k Rusům v souvislosti se situací ohledně koronaviru.
2; Ázerbajdžán komentoval informaci Arménie o sestřeleném letadle. Označili to za výmysl.
3; Rada bezpečnosti uspořádá mimořádné zasedání k situaci v Náhorním Karabachu.
4; Macron podpořil sankce proti Lukašenkovi. Později se setkal se Svetlanou Tichanovskou.
5; Srb byl uvězněn v ruském vězení za přátelství s Miloševičem. Šéfkuchař simferopolské restaurace LeSlavish, v Rusku naturalizovaný Srb, se ocitl v ruském vězení.
6; Ázerbajdžán zavedl uvnitř země informační blokádu. Je zajímavé, že se podařilo blokování uskutečnit a zachovat dostupnost internetu jako celku.
7; Trump proti tajné vládě sadistů a pedofilů. Nová spiklenecká teorie (QAnon) zachvátila svět. Vznikla v USA a nyní se přesouvá do Evropy.
8; Polsko vyhrožuje Bělorusku. Polsko se nadřazuje Evropské unii. Poláci se vidí jako vládci veškerého území mezi Baltským a Černým mořem.
9; Drzá provokace: Turecko zahrálo pomocí dronu svou hymnu nad řeckými ostrovy. Turecko pokračuje v provokacích vůči Řecku.
10; Krvavý pochod. Přesun skupiny ozbrojenců ukrajinské armády na pozici skončil ztrátami.
11; Rusofobní funkcionáři pracují podle ukrajinských metod. Poslanec informoval o do nebe volajícím případu v ruském Belgorodu, kde došlo k pokusu zlikvidovat pomník V. I . Lenina.
12; Rvačka s černochy. Zápas ukrajinských klubů skončil hromadnou rvačkou. Rozhodčí rozhodli, že se zápas nebude dohrávat.
13; Šílenství! Zelenskij dal polskému prezidentovi šílené ultimátum: Nesetká se s ním dříve, než bude obnoveno pohřebiště ozbrojenců z UPA na hoře Monastyr u obce Verchrata.
14; Ukrajina zahajuje obchodní válku s Čínou. Veškerá cla byla zavedena na pět let.
15; Situace je hrozivá. Gorbačov dal Spojeným státům radu ohledně Ruska. Bývalý Sovětský prezident vyjádřil obavy z toho, že se závod v jaderném zbrojení může vymknout kontrole.
16; Už je zřejmé, kdy nastane vrchol nemocnosti na koronavirus v Rusku. Včera počet nových případů překročil 8 tisíc. Za dva či tři týdny by mělo být dosaženo vrcholu.
17; Pomoc Ruska je třeba si zasloužit. Byl zveřejněn zajímavý názor na karabašský konflikt. Uznat Krym za ruské území si nevyžádá více než pět minut...
18; Moře ohně a kouře. Byly zveřejněny nové záběry z likvidace pozic a vojenské techniky Ázerbajdžánu. Boje pokračují v různé intenzitě po celém délce fronty.
19; Arménský premiér Pašiňan se obrátil na Merkelovou s prosbou, aby zabránila tureckému vměšování do karabašského konfliktu.
20; Ruského novináře nepustili do Ázerbajdžánu. Pracují zde pouze místní a turečtí novináři.
21; Hlasatelka arménské televize se rozplakala, když četla seznam padlých. Mezi obětmi je vysoký podíl velmi mladých chlapců.
22; Moskevský starosta Sergej Sobjanin promluvil o nových protikoronavirových opatřeních v Moskvě. Rozhodnutí bylo schváleno na doporučení hygieniků s ohledem na zvýšený výskyt nachlazení a koronaviru.
23; V Archangelsku bylo otevřeno dětské hřiště „Silovičok“ s armádní tématikou.
24; V Donbasu bylo zraněno dítě. Vyplývá to z mimořádného prohlášení oficiálního zástupce Armády Luganské republiky.
25; Je to začátek velké války... Byla zveřejněna reportáž z frontové linie v Karabachu.
26; Arménie začíná používat „úderné systémy ničivé síly“. Píše se o tom v prohlášení arménského ministerstva obrany.
27; Koronavirus v Rusku: Za posledních 124 hodin zemřelo v souvislosti s koronavirem dalších 160 lidí.
28; Putin: Na Bělorusko je vykonáván bezprecedentní vnější tlak. Moskva a Minsk společně řeší otázky obranného charakteru a společně čelí aktuálním výzvám a hrozbám.
29; Arménie zveřejnila záběry ze zničení ázerbajdžánských vrtulníků. Zlikvidovány byly s využitím Protivzdušného raketového komplexu Igla.
30; Ázerbajdžánští vojáci se pokoušejí útočit, ale umírají. Útok byl odražen. Arménským ministerstvem obrany byly zveřejněny záběry z nevydařeného útoku.
31; Ruské gymnastky nepojedou na mistrovství Evropy do Kyjeva. Byla by to sebevražda, Říká Irina Viner-Usmanova. Na tento turnaj nepojedeme za žádných okolností nezávisle na tom, jestli jde o kvalifikační turnaj.
32; Chystá se po více než sto letech pokračování turecké genocidy Arménů? Turecko je připraveno podpořit Ázerbajdžán na válečných polích. Informoval o tom turecký ministr zahraničí.
33; Macron se setkal s Tichanovskou a zkomolil její jméno. Přesně to ukazuje, že Evropě jde jen o destabilizaci Běloruska, nikoli o pomoc konkrétním lidem.
34; Na Istanbul dopadlo extrémní krupobití. Místní úřady nestíhají sčítat škody.
35; Bývalý ukrajinský premiér Gončaruk ujel do USA. Jako by se tito činovníci řídili pravidlem: Čím dál jsi od Ukrajiny, tím víc ji miluješ.
36; Američtí lékaři projevili zájem o ruskou vakcínu proti koronaviru. Jde o pracovníky jednoho z nejprestižnějších zdravotnických zařízení.
37; 53. brigáda ukrajinské armády utrpěla ztráty. Hladovějící ukrajinští vojáci byli nuceni hledat potravu v okupovaných obcích a opuštěných domech.
38; Ázerbajdžán zveřejnil „drtivé údery dělostřelectva“. V Jerevanu nedávno prohlásili, že akce Ázerbajdžánu nutí arménské ozbrojené síly používat úderné systémy ničivé síly.
39; V Kremlu zhodnotili setkání Navalného s Merkelovou. Pokud mu jen popřála brzké uzdravení, je vše v pořádku. I Rusko přeje všem svým občanům pevné zdraví... Včetně Navalného.
40; Turecká stíhačka F-16 sestřelila ve vzdušném prostoru Arménie Su-25 patřící arménské armádě. Informuje o tom arménské ministerstvo obrany. Turecká stíhačka startovala z letiště ázerbajdžánského města Gjandža a poté pronikl 60 km do hloubi arménského vzdušného prostoru.
41; Čelit liberálním myšlenkám EU. V jednotné Evropě se objevili buřiči. Maďarsko a Polsko se domluvily na vytvoření analytického centra pro boj proti panujícím liberálním myšlenkám vedení EU.
42; Turecko a Ázerbajdžán odpověděli na informace o sestřelené Su-25: Tvrzení o sestřelení arménského letadla tureckou stíhačkou F-16 je nepravdivé.
43; Lidská práva jsou tu pošlapávána. Německo hrozí Lukašenkovi následky. Odmítl všechny návrhy a nadále se uchyluje k násilí a represím.
44; Výzkumníci hlásí, že byla rozluštěna záhada smrtelných komplikací způsobovaných COVID-19.
45; Mohutné výbuchy a hořící tanky. Armáda Karabachu ničí objekty a techniku nepřítele. Armáda Náhorního Karabachu zveřejnila záběry odražení útoku ázerbajdžánských vojsk.
46; Ve věku 91 let zemřel v USA nejstarší arabský vládce – kuvajtský emír Sabah al-Ahmad al Džábir.
47; Ázerbajdžánské „Solncepjoky“ pálí po obytných čtvrtích. Arménské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry z použití těžkých plamenometných systémů ázerbajdžánskými vojsky.
48; Porošenka sklátila „smrtelná“ choroba. Já jsem zvyklý přecházet běžné nemoci, ale tahle je záludnější. Výrazně záludnější...
49; Ázerbajdžánský prezident Ilcham Alijev popřel informaci o sestřelení arménské SU-25 tureckou stíhačkou F-16.
50; Pašiňan promluvil o existenčním ohrožení pro arménský národ. My jsme nyní prostě nuceni využít práva na sebeobranu, prohlásil Nicol Pašiňan.
51; Pašiňan znovu volal Putinovi. Informuje o tom tisková služba Kremlu.
52; Ázerbajdžán odmítl rozhovory s Arménií. Příslušné prohlášení učinil ázerbajdžánský prezident Ilcham Alijev ve vysílání televizního kanálu „Rossija-1“.
53; Ruské letectvo seslalo v Sýrii „moře ohně“ na objekty se zahraničními soukromými armádami a ozbrojenci. Oznámil to armádní zdroj.
54; Zástupce šéfa ukrajinské delegace v Třístranné kontaktní skupině pro Donbas šokoval prohlášením, že v Donbasu nebojuje Rusko proti Ukrajině. Na druhou stranu prohlásil, že proti ozbrojeným silám Ukrajiny v Donbasu bojují ozbrojenci a žoldáci z téměř třicítky zemí světa.
55; Arménie by se měla poučit a učinit závěry. Ruský senátor Alexej Puškov promluvil o chybách arménských politiků.
56; Arménská armáda spálila celou kolonu nepřátelského vojska. Ministerstvo obrany Arménie zveřejnilo záběry z likvidace kolony ázerbajdžánských vojsk.
57; Toto prohlášení nesmírně poškozuje Ukrajinu. Avakov vynadal Fokinovi, který odmítá vidět válku Ruska proti Ukrajině. Ukrajinský ministr vnitra nebývale ostře kritizoval prvního zástupce šéfa ukrajinské delegace v Třístranné kontaktní skupině pro Donbas.
58; Marija Zacharova vysvětlila, proč Navalného pustili do Německa. Oficiální zástupce ruského ministerstva zahraničí popsala, jakým způsobem byl schvalován převoz Alexeje Navalného na německou kliniku. Oficiální místa prostě jen vyhověla přání rodiny. Znovu zopakovala, že omští lékaři stanovili diagnózu „porucha metabolismu v důsledku prudké změny hladiny cukru v krvi“. V moči pacienta nebyly nalezeny žádné stopy jedu.
59; USA mají v úmyslu uvést jaderný arzenál do bojové pohotovosti, aby zatlačily na Rusko, píše Politico. Americký list se odvolává hned na tři zdroje.
60; Ropné éře předpovídají brzký konec. Svět postupně přejde na ekologičtější zdroje energie.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!