Německá vláda trvá na dohodě s Erdoganem a proturecké politice i za cenu rozvratu v EU

120559118_1143404369433406_1628055766321966816_nVčera řekl politik CDU a kandidát na předsedu strany Norbert Röttgen pro CNN, že Kypr, který vyžaduje sankce vůči Turecku za systematické porušování výsostných kyperských vod a nelegální těžbě plynu, je ostuda Evropy, protože zablokoval sankce proti Bělorusku. A „blokuje 26 států EU“. Tento pán, který se i jinak vyznačuje celkem pitomými nápady ohledně migrační krize a neustálými apely na přijímání migrantů, tím dosáhl pomyslného prvního stupně ignorování reality, bohužel typické pro politiku spolkové vlády nejen v době předsednictví EU.
Podle řeckého serveru pronews.gr pochválila - shodou okolností den před summitem EU – německá kancléřka Merkelová Turecko za jeho uprchlickou politiku, kdežto Řecko opakovaně kritizuje za „strašné obrazy z tábora Moria“.

Sevim Dagdelen, politička a poslankyně Bundestagu za levicovou stranu Die Linke (na obr.2), říká, že je třeba se na to, kdo koho blokuje, dívat obráceně. To Německo blokuje společnou politiku Evropy vůči Turecku. Své názory shrnula v článku pro Frankfurter Rundschau. Mimo jiné konstatovala, že díky německému zprostředkování byl na čas utlumen konflikt mezi Kyprem a Řeckem na jedné straně a Tureckem na druhé, ale kupodivu využil turecký prezident Erdogan obdivuhodně tento čas k tomu, aby pomohl rozpoutat další válečný konflikt, a to mezi Ázerbajdžánem a Arménií. A to i přesto, že turecká lira klesla na nové minimum. Inu, může si to zřejmě dovolit.

„Turecko údajně přepravilo 4 000 islamistických žoldáků ze Sýrie do Ázerbájdžánu, aby pomohlo autokracii rodiny Alijevových při útoku na Náhorní Karabach. Turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu ujišťuje Baku naprostou podporu vojenských akcí Ázerbájdžánu. Evropská unie je paralyzována, pokud jde o to, jak jednat s Erdoganem. A za to nese hlavní odpovědnost spolková vláda,“ píše poslankyně Bundestagu Dagdelen.
Řecko a Kypr už dlouho požadují důsledky za porušování mezinárodního práva tureckým průzkumem plynu v Egejském moři, ale německá vláda brání jakémukoli opatření proti Ankaře. Dodávky zbraní a peněz mají nadále pokračovat, protože jen tak „zůstane Erdogan v klidu“.

Zájem spolkové vlády neznepokojovat sultána je evidentně tak velký, že dokonce akceptuje rozdělení EU v otázkách zahraniční politiky. Kypr tak blokuje opatření proti Bělorusku oznámená zahraničním představitelem Josephem Borrellem, protože Německo sází na plynulé pokračování proturecké politiky. Německo je odhodláno blokovat jakékoli výraznější sankce proti Turecku. Přitom účinné sankce by rozsypaly slabou tureckou ekonomiku jako domeček z karet. Jenže by to bolelo i německé podniky, a to se zřejmě nesmí stát. „Turecko je zdrojem zisku z přímých investicí německých korporací. A ačkoli je Erdogan po krk v problémech a jeho hospodářská politika založená na úvěrech a výprodejích upadá do krize, může se v případě eskalace konfliktů vždy spolehnout na spolkovou vládu“, konstatuje Dagdelen. A pokračuje:

„Otázka postoje k Erdoganově agresivní politice má potenciál rozdělit EU, pokud jde o zahraniční politiku, na severní a jižní unii. Pod vedením Francie se sešli představitelé Řecka, Kypru, Itálie, Malty, Španělska a Portugalska na francouzském středomořském ostrově Korsika, protože se staví proti dominanci Německa v EU a jeho vydržování despoty na Bosporu. Jako nástroj pro vyvážení zájmů EU ale tato politika dosahuje svých limitů, zejména v době krize.“

Dagdelen se jako politička kurdského původu zmiňuje i o dalších aspektech Erdoganova vládnutí: „Berlín se ale nadále spoléhá na spojenectví s Erdoganem. Pakt o uprchlících musí být zachován doslova za každou cenu. Cílem není nic menšího, než udržet Turecko v NATO. A to, i když Erdogan vede válku proti Kurdům ve své vlastní zemi a téměř neuběhne den, kdy by nebyli pronásledováni opoziční politici, zejména prokurdské strany HDP.“

Závěrečné hodnocení pokrytecké politiky německé spolkové vlády je pak doslova zdrcující, ale smutně pravdivé: „Příklad Turecka ukazuje, že spolková vláda nemůže hovořit o hodnotově orientované zahraniční politice založené na mezinárodním právu, což má katastrofální důsledky pro Evropu a Střední východ. Dovolte mi jen připomenout dodávky zbraní. Pokud jde o vývoz válečných zbraní, bylo Turecko v posledních dvou letech na prvním místě v seznamu příjemců s celkovým objemem více než půl miliardy eur.

Jednání s Erdoganem je příkladem politiky dvojího standardu německé zahraniční politiky, která v Evropě naráží na rostoucí odpor. Díky své politice „porozumění“ Berlín budí dojem, že spojenectví s diktaturami a autokraciemi, které zavírají opozici a vedou války v rozporu s mezinárodním právem, je vhodné, pokud jsou tyto státy integrovány do západních spojenectví a jsou chráněny zájmy německých společností.
Je více než podivné, že německá vláda nepřijala návrh řeckého ministra zahraničí Nikose Dendiase, že spor o zásoby plynu ve východním Egejském moři by měl být předložen k rozhodnutí Mezinárodnímu soudnímu dvoru. Proč jsou OSN a mezinárodní soudy odsouvány stranou, když má být tento spor vyřešen pokojně?“

Tyto otázky, které si veřejně položila německá poslankyně, by si měl položit každý politik a občan EU. Jsou totiž rozhodujícím dokladem toho, že dvojí metry a dvojí morálka se v Evropě rozmáhají jako rakovina.

Paní kancléřce Merkelové bych vzkázal, že nelze věřit jejím starostem o blaho uprchlíků, když se zároveň stará o blaho toho, kdo uprchlíky pomáhá „vyrábět“ v množství větším než malém. S Erdoganem vymysleli báječný plán: Turecko bude dostávat miliardy na „uprchlickou politiku“, jedno za co je utratí, a kdykoli může hrozit Evropě jejich „vypuštěním“. A kdyby náhodou hrozilo, že uprchlíci dojdou, v Sýrii, Libyi, Iráku a nově i v Arménii jich Turecko vyrobí, kolik bude třeba - pro příjmy Erdoganova klanu a německých koncernů.

Nelze ani věřit dojemné péči paní kancléřky o zdraví „kritika Kremlu“ Borise Navalného, když osud opozičních tureckých politiků a novinářů, například kurdského opozičního kandidáta na prezidenta Selahattina Demirtase, dlouhodobě vězněného, je jí srdečně ukradený. Stejně jako osud stovek tisíc politických vězňů v Turecku, novinářů, právníků, umělců. Takových Navalných v tureckých kriminálech je… a dle německé politiky, kterou bohužel Merkelová and „her boys and girls“ vnucují celé Evropě, si tam můžou klidně i shnít.

Dnes bude jednat summit EU i o sankcích proti Turecku. Klidně se můžeme vsadit, jak to dopadne. Překvapení se konat nebude. Německu by daleko lépe slušela dvoustranná unie s Tureckem než členství v EU. Alespoň by bylo jasno, kdo s kým a hlavně proti komu.
3 Komentářů k Německá vláda trvá na dohodě s Erdoganem a proturecké politice i za cenu rozvratu v EU

 1. Jéňa napsal:

  Stratégové pro „novou“ Evropu: 
  https://aftershock.news/sites/default/files/u41126/teasers/image%20%284%29_1.jpg
  Dva vykonavatelé lplnící zadání, loutky globalistů.

  Formují se nám nové vazby a vztahy mezi státy.
  Podstata, o co jde, co probíhá a to co právě sledujeme v dnešní korona virové době, by se dalo citovat z pár názorů VVPj ze začátku roku 2020, např:

  ● V důsledku běžící procesu transformace definitivně bude ukončena etapa “unipolárního světa” v čele s USA, značná část pák řízení světového systému z USA/Velké Británie/Evropy bude převedena do Číny, která zabere místo jednoho z předních center koncentrace řízení. Kapitalismus/liberalismus jako dominantní ideologický a ekonomický základ uplynulého období ustoupí nějaké nové formaci.
  ● Hlavní podmínka pro úspěšné provedení celé operace – zformování jednotného globálního informačního prostoru, v rámci kterého nadnárodní elity řízení mají možnost koordinovat práci všech velkých médií pro vytvoření požadované informační agendy a řízení procesu.
  ● Nicméně účast na představení může probíhat různě a čím kompetentnější manažer stojí v čele konkrétního státu, tím více výhod bude moci pro svou zemi získat během současné globální transformace. Čas velkých změn je současně i čas velkých příležitostí.
  https://vk.com/misure4measure?w=wall-67878711_15777

  Osobní názory se sdělují oklikou http://www.nwoo.org/2020/09/29/rusvesna-prehled-zprav-28-9-2020/#comment-2161659 při cestě v poznání a porozumění obrázku současného světa, nyní v době corona virové.
  https://i2.wp.com/asiatimes.com/wp-content/uploads/2020/09/000_1KC2LP.jpg?w=1200&ssl=1 Fascinující... říkala Tereza Spencerová.

 2. Jéňa napsal:

  Putin, Trump a Macron se dohodli na prohlášení o situaci v Karabachu:

  Prezidenti Ruska, Spojených států a Francie Vladimir Putin, Donald Trump a Emmanuel Macron se dohodli na prohlášení o situaci v Náhorním Karabachu, je zveřejněno na internetových stránkách Kremlu. http://kremlin.ru/events/president/news/64133

  "Vyzýváme také vedoucí představitele Arménie a Ázerbájdžánu, aby se okamžitě zavázali v dobré víře a bez předběžných podmínek, aby s pomocí spolupředsedů minské skupiny OBSE obnovili jednání o opodstatněnosti dohody," uvedli vedoucí představitelé v prohlášení.

  Erdogan považuje za nepřijatelné výzvy minské skupiny k dosažení příměří v Náhorním Karabachu:

  Turecký prezident Tayyip Erdogan považuje za nepřijatelné, že minská skupina OBSE usiluje o příměří v Náhorním Karabachu.
  "Je nepřijatelné, že nyní Minská skupina požaduje příměří v Náhorním Karabachu. Měli by požadovat, aby se Arménie nejprve stáhla z okupovaných území Náhorního Karabachu," řekl prezident ve čtvrtek během projevu před parlamentem.
  https://aftershock.news/?q=node/908711

 3. proud napsal:

  :-)))) a bodejt by netrvala a bodejt by se netvarili spokojene ti kdoz podle GP maji a ustarane a ukricene ti kdoz podle GP taky maji?:-))))))))))) Vsechno je to jako zabavnej film pro ovcany,on to vlastne takovej film,nebo spis divadlo zive taky je!!! Proto celkem nechapu ruzny podivovani se a rozcilovani nad scenarem,kterej stoji nad nama protoze jsme neschopni a lini!!! Podivovani a kecy,kydy a tlachy jeste nikdy nic sami bez cinu nedokazali a nedokazou!!! Bez rozumnejch cinu,nikoliv picovin cinama pouze nezejvanejch!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!