Rusvesna: Přehled zpráv – 2.10.2020

koronavirus_221; Předseda strany Sluha národa Alexandr Kornijenko onemocněl koronavirem. Diagnózu se nedařilo stanovit hned napoprvé.

2; Kladeč potrubí „Akademik Čerskij“ „Severního proudu – 2“ vyplul z německého přístavu. „Severní proud – 2 předpokládá položení dvou větví plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliard kubických metrů za rok.

3; Ukrajinská televizní stanice šokoval „patrioty“ anketou o Putinovi. Otázka zněla, zdali si Putin zaslouží Nobelovu cenu. 76% respondentů uvedlo, že byl Putin na cenu navržen právem, 24% uvedlo, že si ji nezaslouží.

4; Prokurátoři zmařili zasedání soudu v případu vraždy Olese Buziny. Ve čtvrtek bylo zmařeno další slyšení v případu vraždy publicisty Olese Buziny.

5; Státní department USA vyzval Arménii a Ázerbajdžán, aby „zařadily zpátečku“. Koncem minulého týdne byly obnoveny boje v Náhorním Karabachu.

6; Něbenzja komentoval Navalného obvinění na Putinovu adresu. Označil je za amorální a urážlivá.

7; V ukrajinském táboře mládeže organizovaném Pravým sektorem vytvořili hákový kříž z těl dětí. Fotografii zveřejnil na internetu šéf Ukrajinského židovského výboru Eduard Dolinskij. Tábor vede „básnířka“ Diana Vinogradova, která už seděla ve vězení.

8; V USA navrhli vyplácení kompenzací potomkům černošských otroků. Kalifornské úřady se chystají vypracovat plán kompenzace újmy černošským potomkům v souladu s novým zákonem.

9; Požáry v Luganské republice mohou skončit pro Ukrajinu tragédií. Rodion Mirošnik, poradce nejvyššího představitele Luganské republiky komentoval v televizi požáry v Luganské republice.

10; Navalný byl zahnán do kouta. Blogger zpackal operaci proti Kremlu. Alexej Navalnyj se neúspěšně pokouší hrát roli oběti „otrávené“ bojovou látkou Novičok.

11; Rusko vytřelo Západu zrak. V OSN uznali zásluhy Moskvy o vakcínu proti koronaviru. Pokus Západu očernit reputaci Ruské federace trpěl fiasko.

12; Válka v Karabachu. Kam se kdo snaží tlačit Rusko: Arménie je připrvena hostit zasedání mezivládní rady EAES (Eurasijského hospodářského svazu) v Jerevanu, které bylo naplánováno na 8. až 9. října.

13; Zavilý nepřítel nacistů. Zástupce Ukrajiny poprvé řekl pravdu o Rusku. Neudělal nic jiného, než že oznámil světu ty reálie, ve kterých se skutečně pohybujeme. Ukrajinské vedení reagovalo jeho odvoláním.

14; USA už chystají pro Ukrajinu nového vůdce národa. Novinář z kyjevské televizní stanice Klymenko Time Gleb Ljašenko informoval, že USA nejspíš vsadí na bývalého premiéra Gončaruka, který nedávno odjel do USA.

15; Evropská unie se dohodla na sankcích proti Bělorusku. Po několika týdnech se členské země shodly na definitivní podobě sankcí.

16; Přišli jsme o naši nezasažitelnost. Kvůli Rusku. Prohlásil to velitel ponorkové flotily USA. Spojené státy přestaly být nezasažitelné kvůli modernizaci ruského ponorkové flotily.

17; Erdoganova žena postaví stálou základnu Turecka v Antarktidě. Informoval o tom turecký ministr průmyslu a technologií.

18; Zelenského strana je připravena pomáhat Baku v karabašské válce. Podle slov poslance Sluhy národa je pomoc už poskytována v právní a zdrojové oblasti.

19; Trump a jeho žena se nakazili koronavirem. Přišla zpráva, že první pár USA se odebral do sebeizolace.

20; Baku informuje o dobytí strategických výšin v Karabachu. Ázerbajdžánské ministerstvo obrany informuje o dnešních prudkých bojích v Karabachu.

21; Byly zveřejněny působivé záběry z likvidace ázerbajdžánského vrtulníku. N záběrech je vidět, jak hořící stroj padá prudce k zemi.

22; Rada Evropy uvalila sankce na Rusy, kteří se účastnili výstavby Krymského mostu. Rada EU doplnila seznam individuálních sankcí proti osobám a organizacím, které „podkopávaly celistvost a suverenitu Ukrajiny.

23; Koronavirus na Ukrajině: Nový smutný rekord v přírůstku počtu nakažených. Kromě toho jsou hlášeny desítky zemřelých za posledních 24 hodin. V zemi už třetí den za sebou následují rekordní počty nových případů.

24; Korespondentka Julija Čičerina se vypravila do Karabachu.

25; Grandiózní vítězství. Největší úspěch Ruska v 21. století. Vojenští dopisovatelé na vlastní oči sledovali, jak starobylá země nacházející se na hranici zničení opět vstává z popela.

26; Arménie je připravena zahájit rozhovory o zastavení palby v Karabachu. Informuje o tom arménské ministerstvo zahraničí ve svém oznámení.

27; Koronavirus v Rusku. Zemřelých už je 21 tisíc. Denní počty zemřelých jsou už na úrovni květnových čísel.

28; Julija Čičerina se v Karabachu dostala do palby. Informuje o tom známý vojenský dopisovatel Semjon Pegov.

29; Požáry v Luganské oblasti se zhoršují. Hašení je komplikováno přírodními podmínkami.

30; V Bělorusku chystají reakci na sankce Evropské unie. Píše se o tom v prohlášení běloruského ministerstva zahraničí.

31; Vážné ztráty Ázerbajdžánu v Karabachu jsou naprosto zákonité. Za první dny bojů dokázali Ázerbajdžánci dosáhnout určitého omezeného úspěchu.

32; Putin Lukašenko uskutečnili telefonický rozhovor. Mluvilo se o Náhorním Karabachu, situaci uvnitř Běloruska a Ruska, a také o problematice šíření COVID-19.

33; Ázerbajdžánské ozbrojené síly útočí na Stěpanakert. Arménské ministerstvo obrany informuje o rozsáhlých materiálních škodách.

34; Ázerbajdžán zaútočil na most spojující Arménii s Karabachem. Ázerbajdžánské ozbrojené síly nadále útočí na obce plné lidí a objekty civilní infrastruktury.

35; Arménská armáda byla uvedena do plné bojové pohotovosti. Ve vojenských posádkách byly zřízeny přijímací střediska pro vojáky a techniku.

36; Zachránila mě kočka. Čičerina informovala, jak se dostala do palby. Cestou do hlavního města Náhorního Karabachu.

37; Kadyrov se obrátil na Navalného. V Rusku jsou ještě patrioti, kteří vidí Vaše skutečné nitro a kteří se už třesou na to, aby odpověděli na vaše sprosté lži.

38; Akademik Ruské akademie věd udělal prognózu, kdy bude dosaženo vítězství nad COVID-19. Virus nikam nezmizel. Čísla se budou ještě nějakou dobu zvedat, řekl šéf katedry mikrobiologie, virologie a imunologie.

39; Armén Avakov odpověděl na prohlášení „sluhy národa“ o tom, že Ukrajina bude pomáhat Ázerbajdánu ve válce s Arménií. Připomeňme, že skutečné příjmení ukrajinského minstra vnitra je Avakjan. Podle jeho slov nebude Ukrajina podporovat ani jednu z obou válčících zemí.

40; Ukrajinská armáda chystá odeslání Protitankového raketového komplexu Stugna-P do Ázerbajdžánu. Vojensko-politické vedení Ukrajiny přechází od slov podpory Ázerbajdžánu v jeho agresi proti Arménii k činům.

41; Erdogan učinil nové prohlášení o Krymu a Karabachu. Erdogan vydal prohlášení,které lze hodnotit jako výpad proti Rusku: Krize, která začala okupací Krymu v Černém moři, se může zopakovat v kteroukoli dobu. Nejkonkrétnějším příkladem je situace v Náhorním Karabachu, která začala už dávno útokem Arménů na Ázerbajdžán, prohlásil před novináři.

42; Na ukrajinské hranici s Krymem byl nalezen uškrcený ukrajinský voják.

43; Bělorusko učinilo rozhodný krok. V Minsku označili tento krok za vynucený a spojený s destruktivní rolí Varšavy a Vilniusu. Bělorusko odvolalo velvyslance z Polska a Litvy a požadují snížení počtu pracovníků obou velvyslanectví: u litevského z 25 na 14 a u polského z 50 na 18.

44; Pašiňan formuloval podmínku pro příměří v Náhorním Karabachu. Příchod syrských žoldáků do konfliktu v Náhorním Karabachu učinil nemožným odchod arménských vojsk z regionu. Sponzorem těchto teroristů je Turecko. Jak by někdo mohl ponechat obyvatelstvo Náhorního Karabachu bez ochrany před teroristy a extrémisty?

46; Nejvyšší představitelé EU učinili prohlášení ohledně Karabachu. Situace v Náhorním Karabachu byla tématem rozhovorů na summitu hlav států EU. Evropská unie vyzývá účastníky konfliktu k okamžitému zastavení palby a varuje před vnějším zasahováním do konfliktu.

47; USA uvalily sankce na běloruské úředníky včetně řady činitelů silových struktur.

48; Byly zveřejněny záběry, jak rakety likvidují arménské vojáky po celých oddílech.

50; Zelenskij informoval, na čí straně je Ukrajina v karabašském konfliktu. Země nebude podporovat ani jednu ze stran. Dále vyzval, aby nebyly zaměňovány osobní výroky toho či onoho poslance s postojem celé země.

51; Ve veřejné dopravě Moskevské oblasti budou fotografovat pasažéry za účelem kontroly dodržování rouškového režimu. Informuje o tom tisková služba regionální pobočky ministerstva dopravy.

52; Bělorusko vyhlásilo válku všem zahraničním médiím. Úřady s platností od pátku 2. října zrušily akreditaci všem zahraničním médiím. Přeakreditování novinářů zahraničních médií podle nového řádu proběhne od příštího týdne. Bude přitom zahrnuta i práce mimořádných novinářů v zájmu zahraničního média. Informoval o tom ministerstvo zahraničí.

53; V OSN jsou šokováni děsivým jevem na Ukrajině. V zemi přibývá případů bití bezdomovců. OSN vyzývá vedení země, aby přijalo příslušná opatření.

54; V USA vzniká panika. Trump chytil smrtící virus, osud prezidenta je ohrožen. Nikdo neví, k čemu to povede,řekl novinářům vyděšený bývalý úředník.

55; Ohnivé peklo v Karabachu. Letecké údery způsobují strašlivé následky v řadách arménských vojsk. Ázerbajdžánské ministerstvo obrany zveřejnilo nové záběry z likvidace pozic a techniky nepřítele.

56; Venezuela má v úmyslu po testech vyrábět ruskou vakcínu „Sputnik V“. Informuje o tom viceprezidentka země Delcy Rodríguez.

57; Prezident Ukrajiny se při své návštěvě města Černovcy dostal do nepříjemné situace. Ani zdaleka všichni obyvatelé města jsou spokojeni s tím, jak stát bojuje proti koronaviru. Pro ukázku výkřik jedné ženy z davu: „Vy lháři a hnusní zabijáci! Manžel má COVID a ani jeden parchant tam od vás nám nevrátil peníze. Veškeré léčení jde za naše peníze. Třicet tisíc jsme za to už utratili. Kéž byste zdechli, lháři, chcípněte!“

58; Ukrajina má v úmyslu připojit se k sankcím proti Bělorusku. Odvolávat velvyslance v Minsku se ale ministerstvo zahraničí nechystá.

59; V Rusku byl zadržen Hrdina Doněcké republiky. Hraniční správa FSB pro Krasnodarský kraj už 8. srpna zahájila trestní řízení pro nedovolené překročení hranice. Jedná se o asistenta prezidenta Abcházie pro mezinárodní styky Achru Avidzbu, který byl zadržen na deset dní. Je otázkou, nakolik je uznáván jeho diplomatický pas.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!