NÁHORNÍ PROBLÉM

nagorno-karabakh-area-mapNáhorní Karabach právně náleží Azerbajdžánu, ale žijí na něm prakticky pouze Arméni (kteří si jej v roce 1991 "přisvojili" jako autonomní oblast, byť ani Arménie tomuto území oficiální samostatnost nepřiznala), což je velmi zajímavé a neobvyklé. Jak k něčemu takovému může vůbec historicky dojít? V roce 1921 tak rozhodl přímo J.V. Stalin, kdy osobně rozhodl, že NK připadne Azerům, byť to postrádá, ze státního hlediska, jakoukoliv logiku, byť z globálního je to naprosto jasné. Když se Arméni začali proti tomuto "podivnému" rozhodnutí bouřit, tak musel situaci "urovnat" a tak vyhlásil za dva roky poté arménskou autonomii NK, ale stále (!!!) na území Azerbajdžánu. Proč to udělal? Vždyť od té doby tam díky tomuto rozhodnutí nebyl klid a mrtví se počítají na stovky? A jak ho to vůbec napadlo? Dané území, totiž vždy patřilo historicky Azerům, ale v době rusko-perské války (1823 až 1832) se na dané území přestěhovalo/migrovalo, několik tisíc Arménů. Dle sčítání lidu bylo na daném území v roce 1832 již 35% Arménů. Nyní jich je tam 95%. Již toto budiž výstrahou každému, kdo zlehčuje migraci národů, byť v tomto případě to bylo zcela obráceně - křesťané, tedy Arméni, naprosto "převálcovali" Azery, tedy muslimy.
Na území Arménie se jako na prvním místě na světě přijalo jako státní náboženství křesťanství (dnes představované Arménskou apoštolskou církví), z globálního hlediska to tedy bylo první území, které se připojilo k tomu, co pracovně nazýváme "Biblický projekt" (doktrína biblického globálního otrokářství na rasovém základě). A proč právě tam? Na území Arménie totiž časem migrovalo velké množství Aramejců (jakou řečí dle historiků hovořil Ježíš?) a tak bylo osobami, které nazýváme "Globální elity (GE)", dané obyvatelstvo určeno jako jejich "náhradní" kádrovou základnou, kdyby jim to s židy nevyšlo. Byli to tedy židé č. 2. A znalosti a informace, které tito "náhradníci" celé roky dostávali byli mnohým trnem v oku. Vzpomínáte na genocidu Arménů z rukou Turků (to, že se masakrů ve větší míře dopouštěli Kurdové se taktně přehlíží) v minulém století, při kterých byli zavražděni hlavně etničtí Arméni a nikoliv jejich "elita", tedy potomci Aramejců (kteří si svou identitu zachovali, protože odmítali uzavřít sňatky s jinými národy)?

A proč to píši, byť to lidem bez znalostí Koncepce společné bezpečnosti může a bude nejspíš znít jako "blábol"? A jak to navíc souvisí s událostmi, které se dějí nyní?

Stalin právě z toho důvodu, aby "židé č.2", tedy kádry GE, měli vždy do budoucna problém na "vlastním dvorku", takto rozčlenil dané území, byť by k tomu časem jistě došlo i bez jeho zásahu. Rozděl a panuj - to byl vždy geniální tah, jak řídit území tím, že vlastní silou udržuji pořádek na znesvářeném území a díky tomu jsem naprosto nepostradatelný a všichni mi musí jít na ruku, pokud ovšem nechtějí krvavou válku a to samozřejmě i se mnou. M. Kaddáfí takto dokonale ovládal celou Lybii a když byl zavražděn, tak se všechny kmeny a klany vrhly do boje o moc mezi sebou.

Co tedy tento víceúrovňový konflikt mezi Armény a Azery řeší? Byl rozpoután velmi chytře v době, když všichni řeší "pandemickou epidemii" C19 (a nikoho nenapadne, jak je možné, že i bez "restrikcí" na daném území a zainteresovaných státech, neumírají při přesunech vojsk a personálů lidé po stovkách či tisících, protože i tam se vir samozřejmě šíří). Z globálního hlediska bylo nutné vytvořit Putinovi další problém (k tomu procesu patřila i operace "Navalnyj" a diskuze okolo NordStream2), který bude nucen řešit a tím bude muset tříštit pozornost od Běloruska směrem k oběma zemím, na jejichž území vede ruský plynovod a se kterými má jinak dobré vztahy, tudíž je nemůže poškodit tím, že se přidá na jednu stranu konfliktu. K Azerům se navíc přidalo Turecko, které od dob "rozřezaného saudského novináře" (vzpomínáte?) lavíruje mezi vlastními zájmy (Lybie, konflikty s Řeckem) s těmi globálními, kdy hráli hlavní roli v odpisu saudských "elit" (vzpomínáte na mou tehdejší predikci co přinese to informační ozvučení zabitého novináře? - odpis saudsko-arabských elit a díky tomu totální zastavení teroristických útoků v EU - kolik se jich zde od té doby stalo?). Erdogan se snaží dělat potřebným z hlediska globálního řízení, protože i jemu již možná došlo, že Turecko stojí v cestě vzestupu Íránu jako nového střediska koncentrace řízení a tudíž je na odpis. Jeho zdroje jsou vyčerpatelné, protože Turecko v posledních stoletích nemělo vlastní stabilitu, ale bylo pouze vazalem USA, které mu ji propůjčovalo. Nyní tedy rozjel Erdogan akce na mnoha frontách a to jej do budoucna silně poškodí, možná až k likvidaci.

Je důležité si všimnout, co dělají lidé a státy spjaté s GE. Trump se k Arménii aktivně nevyjadřuje, protože má s volbami a svou karanténou vlastní starosti a Írán víceméně mlčí, i když Azerbajdžán kdysi patřil právě Íránu. Co nám to říká? Že je to celé v plánu i z hlediska GE. A existuje nějaká nit, která by snad mohla souviset s námi? Je tam kromě postupného odpisu Turecka a dalších problémů přidělaných Putinovi ještě něco dalšího?
Největší "pandemie" právě probíhá v Izraeli, kde již lidé nemají prakticky žádná práva, protože "viry" je přece nutné zastavit stůj co stůj. Praha, okultní město mezinárodního židovstva, je na tom logicky naprosto stejně a tudíž i zbytek ČR, kdy prezident Zeman dnes prohlásil, že by podpořil "drastická opatření", protože je potřeba ochránit životy občanů. Nebyl by ani proti případné karanténě Prahy (!!!). To, že jedeme dle izraelského mustru avizuji již několik týdnů.

A kdo, že je tím dalším možným "kádrem" GE, které měli tak dlouho v záloze? Arméni. Je tedy celkem logické jim vytvořit natolik velké problémy, třeba válku, aby i oni byli zcela odstaveni od případného řízení, že?

A proč to? Pokud chcete ve své firmě odstavit vedení, ale nechcete, aby se firma zhroutila, tak to musíte udělat za pochodu. Musíte postupně vyměnit řídící kádry, zastavit neefektivní procesy, posílit naopak ty efektivní, stanovit nové cíle, opravit dosavadní chyby atd. Asi je jasné, že to bez krizových situací (v tomto případě mnoha mrtvých), asi jen těžko půjde.

Novým světovým Hegemonem číslo jedna má být Čína, o čemž již snad nikdo nepochybuje. Myslíte si, že potřebuje národy, které mohou ve svém obyvatelstvu díky předchozí výchově vygenerovat kvalitní řídící kádry? Samozřejmě, že ne, proto musí jisté země padnout na zadek, aby v momentě až se budou chtít zvednout zjistily, že to již nejde.

To ovšem neznamená, že ČR má být jednou z takových zemí. S námi se počítá v projektu Trojmoří. Jenže to také není výhra.

Existuje na Arménii ještě něco zajímavého, něco poučného? Ano. Zvolení jejich premiéra N. Pašinjana. Tento člověk byl na nejvyšší místo v zemi vytažen přímo z ulice (pracoval jako novinář), protože se postavil do čela protestů proti předchozí vládě a řval na té ulici tak strašně moc, že i díky tomu padla vláda a protože prakticky neexistovala síla, díky politickým nesvárům všech ostatních, která by chtěla uspořádat nové volby, tak byl premiérem jmenován ten největší křikloun, byť měl až neskutečně malou základnu příznivců a to 8%!!! Neuvěřitelné? Pokud se člověk nehodlá řídit sám, tak jím začnou řídit jiní a on se jednou probudí v zemi, kde jsou absurdní věci brány jako norma.

Studujte prosím Koncepci. Dnes dříve než jindy. Ty znalosti nesmí zaniknout. http://leva-net.webnode.cz/prace-vp-sssr/
12 Komentářů k NÁHORNÍ PROBLÉM

 1. Jéňa napsal:

  Pašinjan volal Putinovi - znovu.
  http://kremlin.ru/events/president/news/64160

  Znovu se diskutovalo o potřebě příměří. O něco dříve, Paěinjan oznámil všeobecnou mobilizaci podruhé, i když tak učinil již v září. Západ ani Rusko zatím nemohou dosáhnout ničeho jiného než výzvy k zastavení války.

  Írán nadále stahuje další síly k hranicím Karabachu a Ázerbájdžánu.

  Írán si dosud zachoval vyčkávání, i když existují protichůdná prohlášení samotného Íránu jak na podporu Ázerbájdžánu, tak na podporu Arménie. Zdá se, že to je odrazem váhání íránských elit o tom, jak reagovat v této situaci, kdy Írán nemůže nic vyhrát, ale hodně může prohrát.
  https://colonelcassad.livejournal.com/6222269.html

  Citace z NET diskuze:
  Zejména si dovolím citovat poslední dva odstavce z prvního uvedeného odkazu:
  „P.S. V tomto týdnu se v Bratislavě konala zvláštní tisková konference. Svolal ji prezident Fóra arménských asociací Evropy a prezident Panevropskeho centra politicko-ekonomických analýz a prognóz (PANAP) Ašot Grigorian spolu s dalším prezidentem PANAP, bývalým předsedou vlády SR Janem Čarnogurským.
  Téma bylo výbušné: „Ázerbájdžán napadl Arménii s použitím vojenské techniky ze Slovenska“, kde jsme se dozvěděli, že zbraně ze Slovenska se do Ázerbájdžánu dostaly přes Izrael.
  S Izraelem a s Arménií mají globální elity svoje plány. Izrael jako takový by měl přestat existovat a Arméni se mají stát „novými židy“, židy číslo dvě. Řízení z Vatikánu má být převedeno do Arménie, přičemž projekt Velké Arménie nelze vyřešit, dokud existuje současný stát Turecko. Turecko zároveň nemá překážet Íránu, z kterého se má stát centrum koncentrace řízení. Turecko je zapojeno do několika konfliktů a je tak značně vyčerpáváno. V konfliktu o Náhorní Karabach je vidět tedy několik aspektů, i když si jejich aktéři ani nejspíš neuvědomují, čemu slouží. Jsou za tím zájmy globálních elit. A u tiskové konference je zřejmé, kdo za jejím uspořádáním stál.“
  https://outsidermedia.cz/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-28-9-2020/#comment-100174

  • proud napsal:

   Je vic veci proc se mi takovej scenar GP nezda,o KSB ani nemluve!!! Proc by Izrael chtel do Armenie a ne k mori mi je vecnou zahadou a proc by chtel mit za souseda Slovansky Rusko z jedny strany a Iran z druhy,kdyz jsme to prave my kdo jsme ho prokoukli,to uz mi hlava vubec nebere,respektive nebrala by,kdyby to nebyly voloviny ;-).Nicmene alespon se potvrzuje co uz davno s par dalsima o siozidovskym uceni KSB tvrdime!

   • Jamail napsal:

    ....pan prechytraly,vaša reakcia je naozaj vrchol konceptuálneho myslenia...jen viacej takých - pak sa nemožno čudovať obecnej úrovni tuposti bežného davu českej kotliny

    • proud napsal:

     ........zase se ozval jeden siozid.......proto jste taky byli vytvoreni......

     • žouželína napsal:

      I vy jeden trolí mudrlante... Vy dutej bubne, co to tady věčně zasíráte rádoby velkohubejma kecama. Nikdy nic pozitivního ani řešení navrhnout nedokážete, ale jak něco neodpovídá oficiální linii medií hlavního proudu, jehož jste nejen zastáncem, ale i jmenovcem, tak se do toho musíte pokaždé nějak dehonestačně nasrat.

      • proud napsal:

       Bezprizorni pitomecku! ;-),pokud mi je znamo,tak jen ja jedinej tady razim skutecny a jediny mozny reseni i jeho zpusob ode vsech pro vsechny,misto tobe podobnyho tlachani a KSB picovin! Ten kdo s tim prisel prede mnou a koho si vazim uz mel blbcu jako jsi ty dost a odesel od toho,protoze jste ho hvezdy nechali koupat a nicit.Nepochopil ze mu ovce nepomuzou,kdyz na to prisel,logicky se na vas vysral a dobre udelal,proto dnes tvrdim,ze jedina mozna zmena musi zacit nejdriv zmenou ovcanu(telat jao jsi ty) v obcany co pouzivaji vlastni hlavu a nenechavak si ji vymejvat cirkvema,ksb a podobnejma platformama co jim cpou "hotovy" veci aby jim zakrnelo mysleni tak jako tobe,smejde!

       • Žouželína napsal:

        Koukám, že sem ti ty zarouškovaná, všeználkovská, hubatá trolí tlamičko nějak šlápnul na kuří bebíčko. Potrefenej seš teda náramně. Jen co je pravda, ty jeden rádoby spasiteli. Běž mezi své všeználky hnovinkáče, sezamisty, nebo bakalův koutek aktualit, tam budeš teprve mít ovace. Jen naprosto tupý a diskuze věčně jen zasírající nýmand může plácat hovadiny tvého typu jako reakci na vynikající a věcný už první příspěvěki. Ale to ty si už u vás v zákrytu v oddělení pornoherce a jeho hodnot netrpělivě čekal, až se budeš zase bude moct vyblejt v dudu tvých oblíbených mééé-diích havního proudu.

 2. Pepe napsal:

  V článku se píše, že Putin bude muset tříštit pozornost od Běloruska směrem k oběma zemím, na jejichž území vede ruský plynovod a se kterými má jinak dobré vztahy. O jaký ruský plynovod, který vede přes Ázerbájdžán a Arménii se jedná?

  • Žouželína napsal:

   Koukám, že sem ti ty zarouškovaná, všeználkovská, hubatá trolí tlamičko nějak šlápnul na kuří bebíčko. Potrefenej seš teda náramně. Jen co je pravda, ty jeden rádoby spasiteli. Běž mezi své všeználky hnovinkáče, sezamisty, nebo bakalův koutek aktualit, tam budeš teprve mít ovace. Jen naprosto tupý a diskuze věčně jen zasírající nýmand může plácat hovadiny tvého typu jako reakci na vynikající a věcný už první příspěvěki. Ale to ty si už u vás v zákrytu v oddělení pornoherce a jeho hodnot netrpělivě čekal, až se budeš zase bude moct vyblejt v dudu tvých oblíbených mééé-diích havního proudu.

   • proud napsal:

    Ani ne,ja jen netrpelive vzdycky cekam kdyz poslu nekteryho siozida do prdele kam patri,koho za nej poslou zmrdi jinyho. A vida,dockal jsem se,jako ostatne vzdycky,protoze vam vzdycky bude smrdet kazdej kdo bude tvrdit ze si narod ma vladnout sam a primo svoji skutecnou vetsinou bez politiku, stran a vlad,normalka,vsichni vime proc vam to vy hovada vadi:-))))))))))))))))))))))))))))

  • Žouželína napsal:

   Omlouvám se. Technická = přehmat. To samozřejmě nepatřilo Vám Pepe.
   Nevím teď přesně, ale hádám, jestli by se nemohlo jednat o plynovody přes Bělorusko jako, Jamal Evropa, nebo Northern Lighs. Další by mohl být možná Modrý potok. Určitě by se to nějak dalo přesněji dohled.

   • Jéňa napsal:

    Petr Novák píše – cituji:
    "...bude nucen řešit a tím bude muset tříštit pozornost od Běloruska směrem k oběma zemím, na jejichž území vede ruský plynovod a se kterými má jinak dobré vztahy, tudíž je nemůže poškodit tím, že se přidá na jednu stranu konfliktu."
    Z toho plyne (oběma zemím), že mluví o Arménii a Ázerbájdžánu. Tam ruský plynovod není. Jsou tam tyto "trubky":
    Existuje BTE to je plynovod a také BTC to je ropovod paralelní (s BTE plynovodem)
    Ázerbájdžán si s BTE konkuruje s Ruskem. Ale je tam dohoda/shoda, co do výsledku, efektu (přes dolar) mezi tzv. "konkurenty". Novákův závěr, co se týče trubek, je zřejmě chybný - viz. "tudíž je nemůže poškodit tím, že se přidá na jednu stranu konfliktu".
    Tam je jiný level. Vyšší úroveň, něco málo k tomu zde:
    Ruský prezident Vladimir Putin poprvé přímo komentoval eskalaci mezi Ázerbájdžánem a Arménií, která začala 27. září v zóně konfliktu v Náhorním Karabachu. Ve vysílání televizního kanálu «Россия-24» to uvedl ruský prezident Vladimir Putin.

    "Je to tragédie. Jsme velmi znepokojeni, protože jak Ázerbájdžán, tak Arménie, Náhorní Karabach jsou všechna území, na kterých žijí lidé, kteří nám nejsou cizí. Stačí říct, že u nás v Rusku žije asi dva miliony Ázerbájdžánců a přes dva miliony, podle našich odhadů, Arménů. Obrovské množství ruských občanů udržuje úzké přátelské a dokonce i příbuzenské vztahy s oběma republikami. Samozřejmě je to obrovská tragédie. Lidé umírají. Velké ztráty, velké ztráty na obou stranách. Doufáme, že v nejbližší době bude tento konflikt ukončen. Ale pokud nebude definitivně ukončen, což je zřejmě ještě daleko...každopádně vyzýváme, chci to ještě jednou říci, vyzýváme k příměří a co nejrychleji je to nutno udělat," prohlásil prezident Ruska.
    Vladimir Putin zároveň poznamenal, že Rusko má vůči Arménii určité závazky v rámci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti OSKB ( OДКБ ).
    "Ale boje se na území Arménie neprovádí." Pokud jde o plnění smluvních závazků ze strany Ruska, vždy jsme je plnili, plníme a budeme plnit své závazky, “uvedl.

    Ruský vůdce zdůraznil, že je v neustálém kontaktu s arménským předsedou vlády a že vedení republiky nemá žádné otázky ohledně kvality plnění spojeneckých povinností Moskvou.
    https://moscow-baku.ru/news/politics/putin_sobytiya_v_karabakhe_eto_tragediya_my_ochen_perezhivaem/
    V souvislosti s vyjádřením Putina, o válce v Karabachu, plukovník Cassad píše patřičné osvětlení:
    https://colonelcassad.livejournal.com/6226251.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!