Rusvesna: Přehled zpráv – 4.10.2020

specnaz_rossii1; Britové obdivují schopnosti ruského specnazu. Britský list Daily Mail informoval o neuvěřitelně náročných testech ruského specnazu.
2; Americká média píší o fiasku Putinova Velkého plánu. Letošní rok byl pro Putina, který se chtěl stát carem, plný obtíží. Jeho plány z větší části zhatila epidemie koronaviru. Dokonce i ruská vakcína se ve světě setkala se skepsí ohledně její efektivity a bezpečnosti. To, jestli bude letošní rok pro Putina úspěšný, bude záviset na dalším vývoji v Bělorusku.
3; Vstupujeme do epochy nových impérií. Je samozřejmě možné chtít nebo nechtít vidět novou realitu, ale ona sama na nás hledí svýma surovýma a nevlídnýma očima.
4; O perspektivách ukrajinského útoku směrem k ruským hranicím c Donbasu. Plány na „osvobození ukrajinských teritorií“ skutečně existují. Ale pustit se do něčeho takového by byl holý nerozum.
5; Neonacisté na okupovaných územích Donbasu nadále zabíjejí civilní obyvatele. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice.
6; Je to nesmírně nebezpečné. Jak se k válce v Karabachu staví srbský prezident? Konflikt kolem Náhorního Karabachu názorně ukazuje, nakolik jsou nebezpečné tzv. zamrzlé konflikty.
7; Obrovský lidský řetěz proti antikoronavirovým opatřením. V Německu se bouří jak stoupenci Říše, tak i prostí Němci. Policie očekává na břehu Bodamského jezera účast zhruba 30 tisíc lidí.
8; Ukrajinská armáda plánuje testování sebevražedné zbraně a zanechává smrtící překvapení v Donbasu v podobě nezdokumentovaných minových polí. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situace v Luganské republice.
9; Proč fandím Arménii navzdory nemilovanému Pašiňjanovi? Spisovatel a publicista Dmitrij Olšanskij vyslovil svůj názor na krveprolití v Náhorním Karabachu. Vzpomněl si i na své arménské a dokonce karabašské kořeny.
10; Řízený koronaivurs? Trump je v nebezpečí. Hrozí mu totální krach. Úřadující prezident USA se stal pro vlivné americké klany nepřítelem číslo jedna.
11; Strašlivé požáry a neznámá zařízení ničí ukrajinskou armádu v „šedé zóně“ Donbasu. Během září 2020 utrpěla ukrajinská armáda i ukrajinská národní garda citelné ztráty v živé síle.
12; Obsazení Karabachu a Sýrie. Proč Erdogan poslal armádu idlíbských hrdlořezů co Arcachu (Náhorního Karabachu)? Podrobnosti vysvětluje armádní zdroj.
13; Ukrajinský premiér Denis Šmygal učinil šokující prohlášení o tristní budoucnosti Ukrajiny. Jde o prostou matematiku: Na jednoho pracujícího budou brzy připadat dva důchodci. Za patnáct let už stát nebude moci vyplácet důchody. Nad faktem, že vedle svých rodičů a prarodičů budou dnešní mladí živit i „černé pasažéry“ - bezdětné důchodce, kteří neinvestovali do budoucích plátců (nenesli ve svém životě žádné náklady na vyživování dětí, a navíc měli také více času věnovat se kariéře a zvyšování svých příjmů), se ale premiér ve své přednášce z 25. září nezamýšlel.
14; Washington je mimo nebezpečí: Rusko se domluvilo s USA. Rusko slíbilo, že se nebude vměšovat do amerických voleb, prohlásil, americký poradce pro národní bezpečnost.
15; Balistické rakety ničí vojenské objekty v Karabachu. Arménské ministerstvo obrany oznámilo, že Ázerbajdžán zahájil údery izraelskými balistickými raketami LORA.
16; V Radě federace informovali, co čeká Navalného v Rusku. Péče o Alexeje Navalného ze strany západních ochránců a loutkovodičů bude pokračovat, i poté, co se Navalnyj vrátí do Ruska.
17; Vytí sirény a výbuchy, Stěpanakert je terčem ostřelování. V zasažené zóně se nacházeli civilní občané.
18; Moskevský starosta Sergej Sobjanin informoval o dynamice koronaviru v Moskvě. Podle jeho slov moskevské úřady zatím neplánují předisponovávání nemocnic na práci s COvid-19 a nechávají je poskytovat plánované výkony.
19; Trump učinil prohlášení o tom, jak se cítí a jak ho léčí z koronaviru.
20; U Luganska zuří strašlivé požáry. Probíhá evakuace obyvatelstva. Na Kyjevem okupovaném území Luganské republiky pokračují pokusy uhasit lesní požáry.
21; Minsk tvrdě odpověděl na ukrajinské nápady přejmenovat Rusko. Jestli Rusko bude Moskovia, pak Bělorusko bude nazvat Ukrajinu „bývalou USSR (Ukrajinskou sovětskou socialistickou republikou)“. Servítky si nebrali ani vůči Litvě a Polsku, které zcela otevřeně podporují, financují a organizují nepokoje v zemi.
22; Arménie zaútočila na vojenské cíle v „srdci Ázerbajdžánu“ – ve městě Gjandža.
23; Mučivá smrt sovětského Zakavkazska v přímém přenosu. A Rusové budou označeni za viníky. Velmi potupně umírá zakavkazská část bývalého SSSR...
24; Začala plnohodnotná válka mezi Arménií a Ázerbajdžánem? Ministertva obrany obou zemí si vyměnila prohlášení. Tisková mluvčí arménského ministerstva obrany prohlásila, že Armáda Náhorního Karabachuu sestřelila tři nepřátelská letadla a zlikvidovala dva tanky.
25; V Ruské pravoslavné církvi informovali, jak by bylo možné využít mauzoleum po pohřbení Vladimira Iljiče Lenina. V budově by mělo být otevřeno muzeum masových represí. Je zajímavé, že o pohřbení vůdce revoluce mluvili jako o něčem zcela samozřejmém a dávno rozhodnutém.
26; Stěpanakert je bez elektřiny. Rozvodná stanice dostala přímý zásah.
27; Druhé největší ázerbajdžánské město Gjandža (zhruba 330 tisíc obyvatel) cílem útoku: úprk obyvatelstva a panika v ulicích.
28; Ázerbajdžán vyhrožuje útoky na samotnou Arménii. Dosud se válečné události odehrávaly na území Náhorního Karabachu. Asistent ázerbajdžánského prezidenta varuje před možností přenesení konfliktu do samotné Arménie.
29; Poprvé od letošního května přesáhl denní přírůstek počtu nakažených 10 tisíc. Svědčí o tom údaje celoruského operativního štábu.
30; V Baku oznámili, že byl těžce zraněn nejvyšší představitel Karabachu. Další separatisty čeká tentýž osud, prohlásil Gadžijev.
31; Fotbalové Euro 2020 může postihnout stejný osud jako Olympiádu. Evropské mistrovství má proběhnout ve Velké Británii.
32; V Německu odhalili pomník největšímu zrádci Ruska. V osmdesátitisícovém východoněmeckém městě Dessau-Roßlau odhalili pomník Michaila Gorbačova. Socha před radnicí vypadá spíše jako štíhlý mladík s přiléhavými džínami a Gorbačovovou tváří.
33; Jako hyeny. Ukrajina chce odlákat z Běloruska mozky. Nedávno Zelenskij prohlásil, že stovky IT-specialistů z Běloruska chtějí pracovat na Ukrajině.
34; Vybuchující tanky a hořící auta. Armáda Karabachu zničila kolonu nepřítele u „osvobozeného“ Matagisu.
35; Granátomet proti tanku. Byly zveřejněny další záběry z bojů v Karabachu. Arménské ministerstvo obrany publikuje další záběry natočené v zóně bojů v Náhorním Karabachu.
36; Porouchané vodní dělo v Bělorusko chrlilo vodu do výšky a skropilo „deštěm“ připravené policisty. Navzdory úsměvné situaci v Bělorusku pokračují protesty.
37; Charkovská oblast: Dobkin ustoupil Kernesovi z cesty. Nedávno Kernes prohlásil, že jejich cesty se již dávno rozešly a dnes prý nejsou už ani přátelé.
38; Centrum Minska bylo obklíčeno vojáky. Došlo k zatýkání. Dnes se v Minsku konala další protestní akce, tentokrát na podporu politických vězňů.
39; Ázerbajdžán je připraven zastavit palbu za jediné podmínky: Arménská strana poskytne harmonogram stažení armády z Karabachu a bude ho dodržovat.
40; Asistent amerického prezidenta učinil prohlášení o zdravotním stavu Donalda Trumpa. O´Brian odpověděl na otázku o předání pravomocí, že o ničem takovém se vůbec neuvažuje.
41; Ázerbajdžánský prezident Alijev požaduje od Francie omluvu za Macronova slova o syrských ozbrojencích proudících do Ázerbajdžánu bojovat proti Karabachu.
42; Ruská armáda může Arménii ochránit, řekl Pašiňan německému listu Bild. Vzájemná dohoda přesně definuje případy, kdy ruská armáda zasáhne na obranu Arménie. A já jsem přesvědčen, že Rusko splní své závazky v souladu se smlouvou.
43; Lukašenko odmítl informace o dodávkách vojenského materiálu do Ázerbajdžánu. Běloruský prezident uskutečnil telefonický rozhovor se svým arménským kolegou Armenem Sarkisjanem.
44; Očekávejte v Evropě Turecko poblíž Vídně. Pašiňan předpověděl hrozivé důsledky konfliktu v Karabachu. Turecko se podle jeho slov nezastaví. Erdogan touží obnovit Osmanskou říši v jejích maximálních hranicích.
45; Ohnivé peklo: Drony a raketomety likvidují divizi v Karabachu. Byla zveřejněna videa natočená přímo z dronů.
46; Syrští ozbrojenci odtajnili výcvikové tábory armády teroristů pro Náhorní Karabach. Podrobnosti uvedl zdroj ze státních bezpečnostních orgánů.
47; Krvavé fiasko. Armáda Náhorního Karabachu rozdrtila útočící síly nepřítele. Byly zveřejněny nové závěry z likvidace ázerbajdžánské techniky i živé síly.
48; Asistent ázerbajdžánského prezidenta Gadžijev oznámil, že Arménie zaútočila na stotisícový ázerbajdžánský Mingačevir.
49; Evropská unie požaduje okamžité zastavení bojů v Karabachu. Nárůst počtu ztrát mezi civilním obyvatelstvem je nepřijatelný.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!