Náhorní Karabach krvácí, ale zasazuje i tvrdé rány azerským agresorům

121016667_1148789938894849_2323113770610930141_nZatímco v Evropském parlamentu probíhá hloupá debata, v níž poslanci požadují odebrání dotací Polsku a Maďarsku za údajné porušování právního státu, ve válce o Náhorní Karabach smrtka kosí civilisty ve velkém. Protože mě nudí lži kolegů pronášené směrem k Polsku a Maďarsku, v mezičase jsem připravil informační svodku z války o Karabach. Zájemci ji mohou brát jako vzpomínku na zesnulou Terezu Spencerovou. Nazval bych to „večerní digestiv“. S výjimkou jižního úseku fronty Ázerbajdžánci ve válce o Náhorní Karabach přešli na teroristickou formu války zaměřenou proti civilistům. Po několikadenních neúspěšných pokusech prorazit obranu karabašské armády Arcach Ázerbajdžánci rozdělili ubývající munici na 2 skupiny. Jednotky na severu a na východě výrazně omezily ostřelování pozic obránců na hranicích. Místo toho raketami a leteckými útoky bombardují karabašské hlavní město Stěpanakert, město Šuša a vesnice v pohraničí. Turecké letectvo útočí na civilní infrastrukturu jako jsou mosty, rozvody elektřiny a vody.

Druhá část zbývající munice byla soustředěna na jižním úseku fronty. Podle karabašské agenty Novosti Acrachu Ázerbajdžánci koncentrovali dostupný vojenský materiál, ale i džihádistické posily, které dodalo Turecko, k útoku směrem na Jabrajil. Po celodenních bojích se obránci z Arcachu včera večer museli stáhnout o jednu linii kopců. Během noci jim však na pomoc přicházely posily z Arménie. Dnes odpoledne po těžkých bojích spojené síly Arménů z Náhorního Katabachu a dobrovolnických praporů z Arménie vytlačily Ázerbajdžánce a džihádisty zpět k hranici.
Arménský prezident Nikol Pašinjan včera ráno vyhlásil částečnou mobilizaci několika mladších ročníků. Rekruti se podle informací arménské agentury ANI dostavili hned v prvním dni v počtu přes 90% povolaných. Arménská armáda k jejich zformování a vyzbrojení používá státní infrastrukturu a poskytuje jim i armádní výzbroj. Do Náhorního Karabachu jsou však odesílání pouze ti, kteří se na misi přihlásí jako dobrovolníci.

Arménie před několika dny oficiálně diplomaticky uznala Náhorní Karabach jako samostatný stát. Tento status mu byl přiřčen na základě arménsko-ázerbájdžánské mírové smlouvy z roku 1994, kterou vyjednalo Rusko. Ázerbajdžán útokem na Náhorní Karabach smlouvu porušil.
Na pomoc Arméncům do Karabachu podle řeckého webu Greek City Times vyrazili i dobrovolníci z Řecka. V Arménii formují podle webu Proto Thema společně s pontskými Řeky žijícími v Arménii samostatné řecké bojové jednotky. Část těchto řeckých praporů již pracuje na frontě. V Arménii se počátkem minulého století usídlila část Řeků z jižního pobřeží Černého moře – z oblasti nazvané Ponthos. Šlo o Řeky, kterým se podařilo přežít vraždění, které prováděli vojáci Osmanské říše a později Turecké republiky.

Je tedy třeba si uvědomit, že dosavadní tíži obranných bojů nesli zatím výhradně Arméni z Karabachu. Vzhledem k tomu, že čelí početně několikanásobné přesile, si vedou obdivuhodně dobře. Včera odpoledne vojáci Arcachu provedli několik odvetných raketových úderů na základny hluboko v týlu nepřítele. Podobně jako v případě předvčerejšího úspěšného útoku, který zlikvidoval leteckou základnu v Ganji, se jim podařilo mistrně trefit velké vojenské základny ve městech Arjabedě a v Bartu. Odnesla to zejména letecká technika, jejíž útoky v noci na včerejšek likvidovaly kazetovou municí celé bloky domů v Stěpanakertu. Opět to zřejmě odnesly i muniční sklady, protože velké části obou měst byly tlakovými vlnami z výbuchů značně poničeny. Podle Azerbajdžánských zdrojů z měst směrem na hlavní město Baku prchají desítky tisíc civilistů.

Do řešení situace se vložilo i Rusko. V noci na včerejšek do arménského hlavního města Jerevan přiletěl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Ve formaci s jeho vládním letadlem přiletěl i obří nákladní letoun Il-86 plně naložený humanitární pomocí. Naléhavě ji potřebují civilisté evakuovaní ze zničených karabašských měst. Dobrou zprávou je informace zveřejněná agenturou ANI, podle níž Arménci žijící v diaspoře zaslali ze svých sbírek ke dnešnímu dni večeru 66,7 milionů dolarů na pomoc Náhornímu Karabachu. Jejich solidarita je úžasná.

Rusko pomáhá i technikou. Do evakuace zraněných civilistů z Karabachu do Arménie se zapojily nejen vrtulníky arménské, ale i ruské armády. Na základě oficiální arménské žádosti o pomoc včera ruský prezident Vladimír Putin osobním telefonátem pozval k jednání do Moskvy arménského prezidenta Nikola Pašinjana a ázerbajdžánského prezidenta Ilhama Alijeva. Držme Arménům z Karabachu palce, aby se mu podařilo přimět je k zastavení bojů.
3 Komentářů k Náhorní Karabach krvácí, ale zasazuje i tvrdé rány azerským agresorům

 1. Pepe napsal:

  Putin osobním telefonátem pozval do Moskvy arménského prezidenta Nikola Pašinjana? Arménský prezident se jmenuje Armen Sarkisjan a v minulosti byl velvyslancem v Británii, proto asi se v létě střetli Arméni a Azerbajdžanci už v Londýně
  https://www.tasnimnews.com/en/news/2020/07/18/2308850/azeri-armenian-protesters-clash-in-london-video
  https://mirrorspectator.com/2020/07/17/clashes-between-armenians-and-azerbaijanis-in-london-at-protest-video-report/

  Udělat z Pašinjana prezidenta není moc seriozní. I cesta, jakou se stal premierem, by měla být pro každého normálního politika odstrašující a varující.

 2. commit napsal:

  https://thesaker.is/there-is-conspiracy-against-armenia-and-pashinyan-government-is-in-center-of-it/

  Armensky prezident je Anglo-Americka loutka, cilem konfliktu je dostat Armenii do NATO. Podle me obe strany v tomto konfliktu jsou rizeny ze zapadu.

 3. matriXorionX napsal:

  taktiež do kremľa chodí henry kissinger a putin mu vždy otvára dvere.. prečo ? pretože má konečne rozum a chráni islam dokonca v rusku je plno mešít a štatistiky z roku 2002 naznačujú že 10% obyvateľov ruska má islamský pôvod.. rusko chráni islam pred agresormi z ameriky pričom ameriničania ničia lýbiu aj ďalšie islamské krajiny kvôli rope.. naOpak vatikán a kresťanstvo a cirkev je skazené náboženstvo prežívajúce v eu v mafiánskej itálie aj ameriky a rusko stále chráni islam pred kresťanským no zlým vatikánskym arménskom pričom podporujem islam pred kresťanským arménskom.. azerbajdžan-moskva-islam do toho, nebojte sa ničoho !! taktiež islamisti majú v moskve veľké zastúpenie a ruská cirkev napojená na C.I.A. židoboľševizmus vatikánu čoskoro skončí.. https://www.mojevideo.sk/video/30295/ako_sa_hlava_statu_mu_vie_vobec_pozriet_do_oci_(rusko).html https://www.mojevideo.sk/video/30214/vladimir_putin_veri_v_boha.html https://www.mojevideo.sk/video/28007/vladimir_putin_o_islame_(cz_titulky).html https://www.mojevideo.sk/video/2fea2/mesita_v_moskve_a_1_000_000_moslimov_v_uliciach.html https://www.youtube.com/watch?v=C1IIr1s7has vladimír putin má mercedes a kto má nacistický mercedes ?? henry kissinger a väčšina ľudí z klubu bilderberg : https://www.youtube.com/watch?v=95RRclj8RGE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!