Rusvesna: Přehled zpráv – 6.10.2020

1_oon1; Fauly a podvody. Něbenzja obvinil Západ ze zneužívání Organizace pro zákaz chemických zbraní pro tlak na Rusko v případu Navalného.
2; Američtí vědci varovali, že kapénkový přenos COVID-19 se může odehrát i na větší vzdálenosti.
3; Majdan v Kirgizii. Demonstranti vtrhli do „Bílého domu“,kde sídlí parlament a administrativa kirgizského prezidenta.
4; Země EU odvolávají velvyslance z Běloruska. Zdůrazňují, že prioritou je podpora běloruského lidu a jeho touha po demokracii. Vzletnými slovy tedy potvrzují, že se nadále hodlají vměšovat do vnitřních záležitostí Běloruska.
5; Zastaví se Turecko před branami Vídně? Erdogan se chystá přeformátovat islámský svět. A konkurenci k tomu nepotřebuje, čímž myslí Rusko...
6; V důsledku pandemie koronaviru mohou spadnout do bídy desítky milionů lidí, varuje Světová banka. Hrozí to i rozvinutým zemím.
7; V USA povstali Arméni kvůli Karabachu. Celoarménský protest začal v sobotu večer.
8; Válka v Karabachu: Mrtvoly zabitých ozbrojenců proudí hromadně do Sýrie. Vyplývá to z nejnovější reportáže ze Syrské arabské republiky.
9; Donbas v ohni: Byly zlikvidovány opěrné body batalionů ukrajinské armády. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
10; Britský šokující fake: Nová laciná senzace o Wagnerově soukromé armádě. Nejspíš se objevila nějaká nová hra – přijímat všechny do této soukromé armády a posílat je do Venezuely, za Sýrie či Běloruska...
11; Dav v Biškeku osvobodil Atambajeva. Bílý dům hoří. Noc na úterý byla v Kirgizii nabita událostmi.
12; Donald Trump se vrátil z vojenské nemocnice do Bílého domu a natočil video s výzvou obyvatelstvu, aby se nebálo koronaviru. Máme nejlepší vybavení, nejlepší léky a všechno bylo vyvinuto nedávno. Nenechte koronavirus ovládat vaše životy.
13; Zelenskij zradil všechny, říká poslanec Nejvyšší rady Renat Kuzmin v ukrajinské televizi. Volby a působení Zelenského srovnal se svatbou a manželskou nevěrou.
14; V Biškeku byla obsazena další vládní budova. V noci byla předtím obsazena budova parlamentu a prezidentské administrativy.
15; Prezident Kirgizie Sooronbaj Žeenbekov po noci plné protestů natočil videovýzvu k obyvatelstvu.
16; Kirgizská opozice oznámila, co hodná udělat s prezidentem. Za celou opozici hovoří šéf národně-vlastenecké strany „Čon kazat“ (Velký pochod).
17; V Kyjevě zadrželi muže, který upálil svého šestiletého syna. Po hádce s manželkou zapálil dům, v kterém byl jejich společný šestiletý syn.
18; V předvečer voleb v USA se najednou objevují konflikty po celém obvodu Ruska. Jsou si nepokoje v Minsku a Biškeku podobné?
19; Karabach: Syn Charlese Aznavoura se obrátil na Macrona. Nicolas Aznavour napsal Macronovi otevřený dopis. Vyjádřil naději, že Arménii v boji proti Ázerbajdžánu a Turecku pomůže.
20; FSB zadržela vojáka podezřelého z vlastizrady. Informuje o tom Centrum pro styk s veřejností.
21; Erdogan je iniciátorem války v Karabachu, říká Bašár Asad. V Náhorním Karabachu bylo zabito už 93 žoldáků ze Sýrie.
22; Ukrajina podepíše „strategickou“ smlouvu s Velkou Británií. V 21. století už si primitivní domorodce nekupují za korálky. Kolonizace probíhá jinými metodami.
23; Karabach a Donbas. Dá se to srovnávat? Jen omezeně. Separatismus v Donbasu nemá tak hluboké historické kořeny. Ukrajina podporuje Ázerbajdžán hlavně proto, aby naštvala Rusko. A není od věci si připomenout, že ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov je etnický Armén narozený v ázerbajdžánském Baku...
24; Majdan v Biškeku dosáhl svého. Ústřední volební komise neuznala nedávné volby za právoplatné.
25; Turecký ministr zahraničí Mevlüt Čavušoglu přijel do Baku. V tisku se už objevily fotografie ze setkání na nejvyšší úrovni.
26; V Moskvě padl rekord v denním přírůstku počtu nakažených koronavirem. Moskevské školy budou převedeny do režimu distanční výuky.
27; Bouře v hnízdě banderovců. Vítr strhával v Ivano-Frankovsku střechy domů a kácely se i sloupy elektrického vedení.
28; Moskva začíná zavádět omezení kvůli pandemii COVID-19. Podle prohlášení Sergeje Sobjanina, starosty Moskvy, se situace s koronavirem každým dnem komplikuje a dramatizuje.
29; Z Kyjeva do Ázerbajdžánu letí vojenské dopravní letadlo An-22. Naopak v Jerevanu včera přistál Il-96, jedno z letadel letky Rossija.
30; Kult smrti. Jak se v Charkově loučili s obětmi havárie An-26? Obrázky jako vystřižené z kronik nezapomenutelné Třetí říše.
31; Navalnyj se vyjádřil ke svému návratu do Ruska. Nedokázal ale odpovědět na otázku, jak dlouho bude ještě potřeba zůstat v Německu.
32; Vladimir Zelenskij prohlásil, že státní daču v areálu rezidence Konča-Zaspa, kam se přestěhoval v červenci, vnímá jako hotel. Mi v úmyslu si postavit nebo najmout své vlastní rodinné „hnízdečko“.
33; Putin: Jsme připraveni na jakýkoli vývoj událostí ohledně koronaviru. Toto prohlášení učinil při setkání s vedením jednotlivých frakcí Státní dumy.
34; Ázerbajdžánští vojáci dostali rozkaz připravovat ničivé údery. Informuje o tom tisková služba ázerbajdžánského ministerstva války.
35; Šéf Služby vnější rozvědky Ruské federace vystoupil s prohlášením ohledně Náhorního Karabachu. Jedná se tu o stovky, ne-li tisíce radikálů, kteří hodlají vydělat na nové karabašské válce.
36; Sérií výbuchů byla zlikvidována pozice ukrajinské armády s technikou a zbraněmi. Vyplývá to z komplexní zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice za uplynulých 24 hodin.
37; Chorvatsko navrhlo Ukrajině svůj vlastní scénář ohledně Donbasu. Připomněli, že takto dosáhli uklidnění situace například ve Slavonii obydlené především Srby.
38; Ázerbajdžánn zahájil rozsáhlý útok. Náhorní Karabach slibuje velmi brzkou odpověď. Ázerbajdžán znovu útočí na civilní infrastrukturu Karabachu (Arcachu).
39; Ruská armáda chystá masivní úder proti výcvikovým táborům teroristů mířících do Karabachu.
40; Armáda Náhorního Karabachu zlikvidovala rezervní síly Ázerbajdžánu v týlu. Oznámil to tiskový tajemník prezidenta Náhorního Karabachu.
41; Ukrajinský politik Viktor Medvedčuk přijel za Putinem a požádal ho, aby zrušil sankce. Na Ukrajině bylo v důsledku těchto sankcí uzavřeny desítky tisíc podniků. Putin prohlásil, že to nebylo Rusko, kdo zahájil tuto „výměnu sankcí“.
42; Organizace pro zákaz chemických zbraní zveřejnila údaje z rozboru Navalného vzorků. Dmitrij Peskov prohlásil, že zprávu organizace ještě neviděl, ale už informace, že objevená „otravná“ látka nepatří mezi zakázané, svědčí o charakteru této protiruské kampaně.
43; Putin byl požádán Viktorem Medvedčukem, aby zabezpečil Ukrajince vakcínou proti koronaviru.
44; Kirgizští demonstranti obsadili podniky těžící zlato. Předtím už stihli zaútočit na „Bílý dům“ a osvobodit z vězení bývalého prezidenta Almazbeka Atambajeva.
45; Britský ministr zahraničí učinil neočekávané prohlášení ohledně „otravy“ Navalného. Velká Británie bedlivě sleduje závěry Organizace pro zákaz chemických zbraní.
46; Tohle není možné strpět. Putin vysvětlil zákaz exportu kulatiny z Ruska. Země nemůže být zdrojem levných surovin pro Západ a už vůbec by si nemělo nechat devastovat svou přírodu.
47; Žirinovskij navrhl, aby se v polovině volebního období zavedla rotace poslanců Státní dumy na základě dosavadních výsledků práce. Přimělo by je to pracovat...
48; Ázerbajžánský politolog Farid Gusejnov si nemyslí, že by nadšení z Turecka Ázerbajdžán nějak dlouho vydrželo.
49; Pašiňan oznámil připravenost Arménie k ústupkům v karabašském konfliktu, pokud budou ústupky i na druhé straně.
50; Ukrajina je připravena se připojit k protiruským sankcím kvůli Navalnému, řekl Zelenskij na závěrečné tiskové konferenci po skončení summitu Ukrajina-EU.
51; Tichanovskaja darovala Merkelové deštník a požádala ji o peníze.
52; Ruské letectvo zlikvidovalo vrahy ruského generála přímo pod nosem americké armády.
53; Buďto budeme silní a nezávislí, anebo vůbec nebudeme. Putin vyprávěl o fantastické a neočekávané epizodě z 90. let. Připomněl, jak mezinárodní finanční ústavy podmiňovaly svůj souhlas s prodloužením termínu splatnosti úroků dřívějších půjček změnou vnitropolitického kursu země, což by – v souvislosti s naším bojem s bandami teroristů na Kavkaze – vedlo k ohrožení teritoriální celistvosti Ruska.
54; Bývalý ukrajinský poslanec Alexandr Oniščenko vysvětlil, proč se nedaří dostat Porošenka za mříže navzdory jasným důkazům o vlastizradě. Všechny pokusy jsou marné, protože existuje nepsaná dohoda mezi Porošenkem a současným prezidentem Vladimirem Zelenským.
55; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na prohlášení Organizace pro zákaz chemických zbraní: Fantastický konspirologický příběh kolem údajné otravy opozičníka Navalného získala další pokračování.
56; Ázerbajdžán oznámil, že došlo k pokusu o raketový útok na ropovod. Ozbrojené síly Arménie se pokusily ostřelovat ropovod Baku – Tbilisi – Džejchan.
57; Stálý zástupce Ruska při Organizaci pro zákaz chemických zbraní odpověděl na drzí výzvy Západu. Rusko stále ještě čeká od Německa odpověď na svou oficiální žádost o právní pomoc, a nikoli jen nějakou formální reakci na incident s Navalným.
58; EU není žádný bankomat pro Ukrajinu. Šéf evropské diplomacie zopakoval svou skandální frázi. Josep Borell zopakoval, že pomoc sjednocené Evropy není bezpodmínečná a závisí na úspěchu reforem na Ukrajině.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 6.10.2020

 1. Jéňa napsal:

  Doplněk na téma "Přehled zpráv – 6.10.2020", z okolí Ruska
  (post sovětských republik).
  Zároveň i s krátkými komentáři, s popisy se kterými se ztotožňuji, proto zmíněné jen zkopíruji a cituji:

  Izrael a jeho podpora Ázerbájdžánu:
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/izrael-je-klicovym-spojencem-a-prodejcem-zbrani-azerbajdzanu/r~87fbfa1607b811eba7deac1f6b220ee8/
  No to je mi panečku zajímavé, že Ázerbájdžán podporují dvě země (Turecko, Izrael), s jejichž existencí se do budoucna nepočítá, a ještě k tomu proti Arménii, která je zemí globálního významu „s Židy č. 2“, a která je díky „krvavému šaškovi“ Pašinjanovi na straně EU (pod kontrolou GP), ačkoliv tam má Rusko své vojenské základny. Jako třešnička na dortu je to, že se bojuje o Náhorní Karabach, oblast, kudy má vést koridor Sever-Jih, v němž se Rusko silně angažuje. A když vyhraje v tomto boji Arménie, která je už jednou nohou v tzv. Východním partnerství (tzn. na straně EU), tak jaký dopad to asi bude mít pro Rusko?

  No a další „sranda“:
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3199635-v-kyrgyzstanu-vypukly-nepokoje-demonstranti-pozaduji-zneplatneni-parlamentnich-voleb
  Všechno proti Rusku. Stejně jako v Kazachstánu a na Ukrajině, tak i v Kyrgyzstánu se projevila tamější „svidomost“. V tom Kyrgyzstánu, který je středoasijskou republikou s turkickým národem. A jsme u formátu Astany víc než kdy jindy.
  Naštěstí je tu ale Putin, který se může jakožto schopný lídr postavit do čela tohoto formátu a jeho prostřednictvím vyřešit řadu konfliktů, včetně toho kyrgyzského, karabašského, ale třeba i běloruského.
  Zdroj: https://outsidermedia.cz/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-28-9-2020/#comment-100193

 2. Jéňa napsal:

  Rok 2019: Švýcarsko mezi prvními odmítlo uznat Madurovu legitimitu a uznalo Guaida prezidentem Venezuely.
  Rok 2020: Nový velvyslanec Švýcarska uděluje Madurovi pověřovací listiny.
  https://pbs.twimg.com/media/EjrvhwLXsAI_2Xp?format=jpg&
  Švýcarsko znovu uznalo Madura

  Z tajného odposlechu běloruské KGB:
  Nick - víš Mikeu, ve Venezuele se nám to nepovedlo. A také v Bělorusku. Co dělat?
  Mike - neboj se, Nicku. Mám prověřenou variantu pro Kyrgyzstán, tam nejsou tak silní vůdci jako Lukašenko a Maduro.
  https://colonelcassad.livejournal.com/6227306.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!