Rusvesna: Přehled zpráv – 13.10.2020

rebenok_s_ruzhem1; Masakr u Boru. Policie stále hledá střelce Danila Monachova, který pálil po autobusu a smrtelně zranil tři osoby.
2; Šéf Doněcké republiky vyzval Zelenského k odstoupení. Důvodem je jeho nesplněný předvolební slib, že ukončí válku v Donbasu. Připomněl také jeho záměrné matení veřejnosti tvrzením, že stranami konfliktu jsou Ukrajina a Rusko, nikoli Republiky Donbasu.
3; Pokoušet se o kolektivní imunitu tím že vystavíme obyvatelstvo volnému působení viru, je neetické, Kolektivní imunity je třeba dosáhnout vakcinací.
4; Bílá rasa, kolektivní moc židů a holocaust. Facebook vyhlásil válku podněcování nenávisti.
5; Všechno je na prodej. Ukrajina poskytla Polsku rozšířený přístup k objektům privatizace.. Informovala o tom tisková služba prezidentské administrativy.
6; Ukrajinská armáda a armáda USA prohlubují spolupráci. Chomčak se setkal s delegací americké armády.
7; Vědec informoval o tom, čeho se „bojí“ koronavirus. Dříve specialisté zjistili, že při pokojové teplotě koronavirus může přežít až 28 dní. Vyšší teploty ho ale ničí.
8; Hanba takovým politikům. Poláci vyčítají svému prezidentu Dudovi, že při své návštěvě Ukrajiny použil pozdrav „Sláva Ukrajině!“, který mnozí považují za pozdrav Banderovců, kteří krutě vraždili polské civilní obyvatelstvo.
9; Okupanty Donbasu likviduje vlastní obrněná technika. Řady okupantů také kosí hromadné otravy.
10; Křehká situace. Jak probíhá revoluce v Kirgizii? V současné době v republice po parlamentních volbách trvá složitá sociálně-politická situace.
11; Zelenskij kvůli nenávist k Rusku ohrožuje životy Ukrajinců. Ruská vakcína Sputnik-V bude brzy v prodeji. Zelenskij ji z malicherných (politických) důvodů odmítá.
12; Sýrie: Ruští vojáci se dostali do „zajetí“ dětí v okupační zóně USA. Podrobnosti obsahuje nejnovější reportáž ze Syrské arabské republiky.
13; Budoucnost Donbasu. Patriotické organizace v Luganské republice uspořádaly první společné vojensko-patriotické hry pro děti a mládež.
14; Příliš sexy cibule. Facebook se musel už úplně zbláznit. Sociální síť Facebook zakázala britskou reklamu na cibuli, protože na fotografii prý svým tvarem připomínala ženské poprsí.
15; Šok v Londýně: „Ruský“ specnaz likviduje nepřítele v Donbasu britskou vysoce přesnou zbraní. Ptají se, jak se zbraň dostala do ruských rukou. Za prvé se nejedná o specnaz ruský, ale o vojáky Doněcké a Luganské republiky, za druhé je naprosto logické, že se příslušníci ozbrojených sil učí pracovat se zbraněmi nepřátel. Za třetí Kdo asi dodal tyto zbraně Ukrajině? Za čtvrté: Nevědí snad Britové, že na Ukrajině je na prodej úplně všechno?
16; Anatolij Šaríj informoval, jak by se Ukrajina mohla dostat k ruské vakcíně, aniž by se ušpinila obchodováním s „agresorem“. Doporučil reverzní metodu jako u plynu. Vakcína se dodá do Evropy, nově se zabalí a pak se za několikanásobnou cenu prodá na Ukrajinu. Řešení má nespornou výhodu v tom, že se na tom ještě někdo neskutečně napakuje...
17; Německý ministr zahraničí informoval ruské novináře o tom, jaké budou vztahy Ruska a Německa po incidentu s Navalným. Prohlásil, že případ s Navalným nijak nemění geografii a že Německo je odsouzeno s Ruskem spolupracovat.
18; Doufáme, že bude zlikvidován.Moskevský Ázerbajdžánec vyzval k zavraždění ruského vojenského dopisovatele, který maří ázerbajdžánské plány tím, že odhaluje jejich lži.
19; V Ukrajinou okupované části Luganské republiky řádí neznámý zabiják. Došlo zde k sérii záhadných vražd.
20; Z ulic neodejdeme a budeme nuceni použít bojové zbraně. Běloruskému ministerstvu vnitra došla trpělivost. Protesty v Bělorusku trvají už více než dva měsíce.
21; Podezřelého z masakru v Nižněgorodské oblasti našli mrtvého. Informuje o tom regionální správa Vyšetřovací komise Ruské federace.
22; Nepřátelské síly se pustily do útoku, dostaly se do pasti a byly zlikvidovány, říká ázerbajdžánské ministerstvo obrany. Tvrdí, že arménská strana utrpěla velké ztráty, zatímco ozbrojené síly Ázerbajdžánu dodržují režim příměří.
23; V Nizozemsku byla hlášena první smrt po opakovaném nakažení koronavirem.
24; Položíme vám pět důležitých otázek. Zelenskij se obrátil s výzvou k Ukrajincům. V rámci místních voleb proběhne i průzkum názorů Ukrajinců na aktuální problémy.
25; Koronavirus v Rusku: Hned dva smutné rekordy za poslední den. Nejvyšší počet nově nakažených i zemřelých za celou dobu trvání epidemie.
26; Společnost Johnson & Johnson zastavila testy vakcíny proti koronaviru kvůli nevysvětlitelné nemoci účastníka testů. Takové nepříjemné události jsou očekávatelnou součástí každého klinického testování.
27; Bandité přijeli ze zahraničí. Kadyrov informoval o podrobnostech speciální operace v Čečně. Připomeňme, že dnes v Grozném byli zlikvidováni čtyři členové nezákonných ozbrojených formací. Zahynuli také dva příslušníci silových struktur země.
28; Byla odhalena další zákeřnost COVID-19. Může prý způsobit autoimunitní reakci, tj. spustit likvidaci vlastní přirozené imunity. Oznámil to Alexandr Ginsburg z ruského Institutu Gamaleji.
29; Ukrajině se nelíbila odpověď Kremlu. Ukrajinský ministr zahraničí vyhrožuje Moskvě, že ponese odpovědnost. Kulebovi se nelíbí, že Rusko považuje otázku Krymu za uzavřenou otázku, o které již nebude s nikým jednat.
30; Biden se opět uřekl před svými voliči. Prohlásil se za kandidáta do Senátu místo na prezidentskou funkci.
31; Popelka-homosexuál, Sněžná královna jako lesbička a LGBT-sob, Sněhurka-černoška, transgender bojující s Poseidonem... V Evropě vyšel šokující sborník pohádek. Zcela zasloužená je reakce maďarského premiéra Viktora Orbána, který vyzval: Dejte pokoj našim dětem! Maďarsko je vůči homosexuálům tolerantní, ale všechno má své meze.
32; Žádají o pomoc armádu, zavádějí zákaz vycházení. Mor 2020 zachvátil Evropu. Zpřísňujíc se opatření ve všech sférách. Od činnosti zábavních podniků až po zákaz konání rodinných oslav.
33; Tichanovskaja předložila Lukašenkovi neskutečné drzé ultimátum. Lukašenko má oznámit odchod z funkce, má být zastaveno násilí na ulicích, mají být propuštěni všichni političtí vězni. Pokud nebudou tyto požadavky splněny do 25. října, celá země zahájí mírumilovný protest a 26. října bude zahájena celonárodní stávka ve všech podnicích, budou blokovány všechny ulice, bude zablokován prodej ve všech státních obchodech.
34; Minomet „Molot“ opět zabíjel a mrzačil ukrajinské vojáky. Nadále roste počet nebojových ztrát ukrajinské armády v zóně OOS (ATO).
35; Světová zdravotnická organizace učinila prohlášení, že se v současné době nejedná o druhou vlnu koronaviru, protože v některých zemích dochází sice k prudkému nárůstu, v jiných jsou ale trendy zcela opačné.
36; Byly zveřejněny strašlivé záběry. Ázerbajdžánská raketa vletěla do skupiny vojáků. Na záběrech je pak vidět, jak se mrtvá těla válejí po zemi a těžce zranění vojáci se snaží sbírat ze země.
37; Karabašská armáda zlikvidovala nepřátelský specnaz. Arménské ministerstvo obrany ukázalo záběry z práce obránců severní hranice Arcachu.
38; Ázerbajdžán nalezl hlavního viníka z Ruska, který brání zemi obsadit Karabach. Ruský korespondent Semjon Pegov svým vyvracením ázerbajdžánských lží brání Ázerbajdžánskému vedení v bleskové válce proti Karabachu.
39; Na Ukrajině požadují, aby šéfem delegace v rozhovorech ohledně Donbasu byl jmenován známý vůdce neonacistů Dmitrij Jaroš. Návrh vyšel z řad Porošenkovy strany.
40; U jedné z vojenských posádek na Krymu byl zastřelen voják. Okolnosti incidentu se vyšetřují.
41; Arménské ministerstvo obrany zveřejnilo další záběry z likvidace ázerbajdžánské vojenské techniky.
42; Budeme nuceni se s nimi přestat bavit. Lavrov se tvrdě vyjádřil k pohrdavému vztahu ze strany EU vůči Rusku. Pokud si to takto přejí, mají to mít.
43; Molotovův koktejl a následný požár. Noční útok na obvodní oddělení policie v Minsku. Informuje o tom tisková služba běloruského ministerstva vnitra.
44; USA rozmístí jaderné ponorky na podzemní základně nedaleko ruských hranic. Americké válečné námořnictvo plánuje znovu využívat tajnou podzemní základnu ponorek z dob Studené války.
45; Lavrov: Nezbývá nám než přestat se ohlížet na hodnocení ze strany EU, prohlásil ruský ministr zahraničí v rámci diskusního klubu Valdaj. Evidentně ho rozčílilo prohlášení šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyen, že je třeba se zbavit iluze, že by Rusko mohlo při současném vedení znovu získat status geopolitického partnera EU.
46; Právníci v Moskevské oblasti byli vyzváni, aby si kvůli těsnosti respirátorů oholili vousy a kníry. Opatření se setkalo s vlnou nevole a posměchu.
47; Bariéra z automobilů a střelba. Specnaz zadržel ozbrojené zahraniční lupiče v Kyjevě. O připravovaném útoku na peněžní transport věděla policie dopředu a na akci se důkladně připravila.
48; Norsko obvinilo Rusko z kybernetického útoku na svůj parlament. Říkají, že útok zasáhl nejdůležitější demokratickou instituci.
49; Odejít ze Sýrie? Turecký ministr zahraničí se pohádal se svou švédskou kolegyní. Ta mu připomněla potlačování politických práv v jeho zemi. Kéž by mohl každý v Turecku vyjadřovat své názory tak svobodně jako vy...
50; Nejtvrdší boje v Karabachu. Podle arménského ministra obrany dělali arménští vojáci hotové zázraky.
51; Sýrie: Američtí vojáci dostali od Rusů lekci. Dostali strach a změnili taktiku soupeření s Rusy.
52; Bělorusko zavedlo nové pravidlo pro vstup Rusů (a občanů dalších vybraných zemí) do země. Důvodem je neutěšená situace ohledně koronaviru. V platnost vstoupí změna už 14. října.
53; Státní department USA obvinil Turecko z provokace. Jde o geologický průzkum ve východním Středomoří v místech, která Řecko považuje za své výsostné vody.
54; Čeká USA majdan? V New Yorku se chystají na masové protesty. Jak poznamenává ve svém prohlášení komisař newyorské policie, budou nadcházející volby jedny z nejproblematičtějších v novodobé historii.
55; USA navrhly Rusku „džentlmensky zmrazit jaderné arzenály. USA si myslí, že s Moskvou v tomto ohledu dosáhly principiální dohody.
56; To je naprostý nesmysl a matení veřejnosti. Ruské ministerstvo zahraničí velmi tvrdě odpovědělo na prohlášení USA o Smlouvě o omezení útočných zbraní. Právě vinou USA k žádnému pokroku v jednáních nedošlo.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!