Turecko: „Připravte se na válku!“

121576939_1154459718327871_55223563081249676_nTurecký prezident R.T. Erdogan nedávno řekl, že sdělil předsedovi Evropské rady Charlesi Michelovi, s nímž telefonicky hovořil, že „Řecko navzdory dobrému úmyslu Turecka pokračuje v krocích, které zvyšují napětí ve východním Středomoří“! (oba na snímku). Prohlášení George Tragase, který v přímém přenosu z pronews.gr dnes hovořil o „buď nevyhnutelné válce s Tureckem, nebo o diplomatické porážce Řecka“, přičemž uvedl, že „příští tři měsíce budou zásadní“ používají turecká média jako přilévání oleje do ohně. Vydavatel stránky pronews.gr, Tassos Gouriotis, který včera odpoledne hostoval v pořadu G. Tragase v televizi Vergina, v této souvislosti uvedl: „Čím více ustoupíme, tím více nás budou Turci zastrašovat. Musíme reagovat praktickými kroky, jinak de facto přijdeme o celou mořskou oblast východně od Rhodosu a územní komplex Megisti “. Evropská komise a Evropská rada se k Turecku nadále chovají smířlivě a vedení Evropského parlamentu se vyhýbá meritornímu jednání o akcích Turecka (a přijetí rezoluce), s nímž EU nadále vede přístupová jednání. Moje, a nejen moje, návrhy na sankce proti Turecku vedení Evropského parlamentu odmítlo projednat.
2 Komentářů k Turecko: „Připravte se na válku!“

 1. Kamensky napsal:

  To vše už tady bylo. Jak Angličani rozpoutali 2 světovou válku. To byl jeden Hitler, a ten se neustále byl v prsa, že on chce světový mír, ale ubližovat německým menšinám v Evropě nenechá. A v té Evropě to bylo jako dnes. Politici ustrašená hovada. A tak premiér Anglie vybral jednoho zdegenerovaného lorda a vyslal ho k nám aby zjistil jak se to tu má. Lord to tu okouknul a napsal rozsáhlou zprávu, jak ti zlí Čechové tady ty sudeťáky a chudáka Henlaina tejraj a jak by se s nimi mělo zatočit. No a tak nelenili a s tim lidumilem Hitlerem podepsali Mnichov. Tak že popravdě ta ustrašená svoloč rozpoutala válku. A je to tu zase. Ten tureckej lidumil chrastí zbraněmi, a EU už má zas v čele ustrašenou sebranku která se má před kým třást.

  • Jéňa napsal:

   Jeden komentář na Turecko: „Připravte se na válku!“

   Turek zlobí, sultán v rámci zavedených limitů "не мешайте Эрдогану" opět zašel za povolené.
   Proto se rovněž zlobí Lavrov i Putin.
   A možná už Putin jedná jako vždy s předstihem, přes Egypt, přes Abd al-Fattáh as-Sísího.

   Dnes také S. V. Lavrov poskytl rozhovor rádio stanicím
   «Sputnik», «Комсомольская правда» и «Говорит Москва».
   Rozhovor v textové formě zde
   https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4381977
   Převzatý zpravodajský výňatek (z rozhovoru) k NK a Turecku, viz:
   Rusko nesouhlasí s postojem Turecka k řešení konfliktu v Karabachu vojenskými prostředky.

   Rusko nesouhlasí s postojem Turecka k vojenskému řešení konfliktu v Karabachu. Uvedlo to ruské ministerstvo zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro rozhlasové stanice Sputnik, Komsomolskaja pravda a Hovoří Moskva.
   "Nesouhlasíme s postojem Turecka, který ve skutečnosti prezident Alijev několikrát vyjádřil." Není zde žádné tajemství. Nemůžeme sdílet prohlášení, že existuje a je přijatelné vojenské řešení konfliktu. Turecko to bohužel dokázalo a Turecko potvrdilo, že bude podporovat jakékoli kroky, které Ázerbájdžán přijme k vyřešení tohoto konfliktu, včetně vojenských. Jsme v kontaktu s našimi tureckými kolegy. Během této krize jsem několikrát hovořil s ministrem zahraničí Mevlutem Cavusoglu. Stále hájíme svůj názor, že mírové urovnání není jen možné, je to jediný způsob, jak zajistit udržitelné řešení tohoto problému, protože všechno ostatní udrží konflikt v mírně utlumeném stavu, ale pokud nedojde k dlouhodobé politické dohodě, každopádně když- pak rozhodnutí, kterých bylo dosaženo vojenskými prostředky, prokáží jejich rozporuplnost a nepřátelství bude stále. Jak vidíme například s palestinským problémem, “řekl Lavrov.
   https://moscow-baku.ru/news/politics/rossiya_ne_soglasna_s_pozitsiey_turtsii_po_resheniyu_karabakhskogo_konflikta_voennym_putem/

   Putin vyjadřuje znepokojení nad Erdoganem kvůli radikálům v Karabachu.
   Ruský prezident Vladimir Putin během telefonického rozhovoru s tureckým vůdcem Recepem Tayyipem Erdoganem o konfliktu mezi Ázerbájdžánem a Arménií řekl, že je "vážně znepokojen" účastí ozbrojenců z Blízkého východu, píše RBC.
   Telefonický rozhovor mezi Putinem a Erdoganem
   proběhl z podnětu turecké strany. Hlavním tématem diskuse byl konflikt v Karabachu. "Doufáme, že Turecko jako člen minské skupiny OBSE konstruktivně přispěje k deeskalaci konfliktu," uvedl Kreml v prohlášení na svých internetových stránkách.
   Ruský prezident Erdogana varoval, že je "vážně znepokojen zapojením ozbrojenců z oblasti
   Blízkého východu do vojenských operací".
   Mezi další témata patřila situace v Libyi,
   Sýrii a boj proti korona viru. "Existuje společný zájem na spolupráci v boji proti korona virové infekci, včetně spolupráce při vývoji a výrobě vakcín," uvedla tisková služba Kremlu.
   http://kremlin.ru/events/president/news/64204

   Egypt se připojí k Rusku v Černém moři při námořních cvičeních. Obě námořnictva budou doprovázet letadla a budou „zpracovávat společné úkoly na ochranu námořních cest“
   https://asiatimes.com/2020/10/egypt-to-join-russia-in-black-sea-naval-drills-moscow/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!