Rusvesna: Přehled zpráv – 14.10.2020

1_armiya_armenii_artilleriya1; Pouze Rusko může pomoci zastavit konflikt v Karabachu, říká bývalý arménský premiér Sarkisjan. Příměří není vůbec jednoduchá záležitost. My všichni v tomto smyslu musíme děkovat ruské straně.
2; Zelenskij zveřejnil svou verzi setkání s vedením britské tajné služby. Složení účastníků setkání byl prý jiné, než se uvádí v médiích. Nic dalšího říci nechtěl, protože to podléhá státnímu utajení. Připustil, že se jednalo o zadržování Ruska a pomoc při řešení „ruské okupace“ Donbasu.
3; Následky koronakrize mohou být horší,než se počítalo dříve, varuje MMF. Koronavirus zablokoval sféru služeb po celém světě a spotřebitelkou poptávku, což brání investicím.
4; Krize v Kirgizii. Prezident odmítl potvrdit novou vládu. Prezidentova administrativa tvrdí, že nebylo v parlamentu dosaženo potřebného kvóra.
5; Není jim líto staříků. Strategie Švédska proti COVID-19 – jde o úspěch nebo fiasko? Švédsko se odmítlo připojit k všeobecnému uvalování omezujících opatření v souvislosti s koronavirem. Nákaza se dostala do domovů důchodců,kde se prudce zvýšila úmrtnost. Na druhou stranu se v poslední době situace v zemi výrazně uklidňuje...
6; Ozbrojenci ukrajinské armády mají rozvázané ruce. Civilní obyvatelstvo neuvěřitelně trpí v důsledku svévole okupantů.
7; Byly zlikvidovány operativně-taktické raketové komplexy Arménie. Dnes v noci o tom informovalo ázerbajdžánské ministerstvo obrany.
8; Nebezpečný člověk. Bill Gates je tím, kdo nejvíce vydělá na pandemii koronaviru. Bezohledně prosazuje své hnilobné myšlenky o masovém očkování lidí.
9; Zrádcové vlasti jsou zváni do Německa. Angela Merkel je pohostinná žena – ujala se blízkovýchodních a afrických migrantů, přijala ruského bloggera Alexeje Navalného, setkala se s běloruskou zrádkyní Svetlanou Tichanovskou. Spisovatelka z Běloruska Svetlana Alexijevič je tam také: Léčí se tam, dostává granty, rekreuje se a tvoří.
10; Jeden masakr za druhým v Karabachu. Arméni proti Turkům, Íráncům i Ázerbajdžáncům. A potom přišli Rusové. Řečtí a římští historikové připomínají Arcach jako důležitý strategický region Arménie dodávající do carské armády vysoce kvalitní kavalerii.
11; V Minsku vydávají tzv. „Černou knihu“,kde jsou uváděna jména, bydliště, manželky i děti pracovníků běloruského ministerstva vnitra. Chtějí je „jen“ vydírat, nebo se je chystají skutečně fyzicky likvidovat? Nebo k tomu budou jen vyzývat a v případě pogromů budou říkat: „To my ne, to oni“?
12; Jak vojska USA testovala nejnovější biologické zbraně v zemích SNS. O roli amerických vojenských biologických projektů v řadě případů masové nákazy lidí absolutně není sporu.
13; Ruská akademie věd proti Roskosmosu. Akademie se vyslovila pro spolupráci s USA při výzkumu Venuše. Mise „Veněra D“ je naplánována na roky 2027 až 2029.
14; Trump si nechal aplikovat neznámou látku a cítil se pak jako superman. Informoval o tom své stoupence na shromáždění ve státě Pennsylvania.
15; Proč jsou pro Rusko tak důležité výsledky voleb v USA? Dříve se volilo mezi bankéři, kteří nechali bombardovat celý svět ve jménu svobody a demokracie, a naftaři, kteří rovněž nechali bombardovat celý svět ve jménu svobody a demokracie... Trump je navzdory svým nesčetným chybám první, který se snaží dělat politiku jinak.
16; Na Krym přijelo na podzim nebývalé množství rekreantů. Minstr zdůraznil, že velmi slušné prognózy ohledně poptávky po rekreaci na Krymu se dají čekat i pro listopad a prosinec.
17; Ukrajinský ministr zdravotnictví zveřejnil podmínku pro dodávku ruské vakcíny proti COVID-19 na Ukrajinu: Musí projít schvalovacím procesem u WHO. Že ale Ukrajině vakcínu nikdo nenabízel, ho příliš nezajímalo.
18; Sobjanin oznámil nová opatření, kteří mají bránit šíření koronaviru. Významná část moskevských školáků přechází na distanční výuku.
19; Ázerbajdžán zaútočil na arménské území. Informuje se o tom v prohlášení arménského ministerstva obrany.
20; Ukrajinská ústřední volební komise neorganizuje žádný průzkum avizovaný Zelenským. Na Ukrajině podle všeho zatím ještě vůbec nevědí, co si počít s iniciativou příliš aktivního prezidenta-komika.
21; V Kyjevě „patriot“ napadl dívky, které zpívaly ruskou hymnu. K incidentu došlo 13. října v centru ukrajinského hlavního města.
22; Evropská unie se svolením WZO zahajuje ekonomickou válku proti USA. EU dostala od Světové obchodní organizace povolení zavést sankční cla na zboží dovážené z USA.
23; Ruské letectvo začalo v Sýrii likvidovat výcvikové tábory teroristů pro boje v Karabachu.
24; Nový smutný rekord. Počet nových případů koronaviru v Rusku překročil další psychologickou hranici. Za uplynulý den jich bylo 14.231. Denně je pozitivně testována necelá desetina promile populace státu.
25; Tichanovskaja se obrátila s výzvou na dělníky v Bělorusku: Tvořte skupiny, pokračujte ve svém boji! Nejste sami! Bělorusové chápou, jak důležitá je stávka. Celá země a já osobně vás v tomto boji podporujeme. Jsme na vás hrdí. Když půjdeme společně, nikdo nás nezastaví. Manželka běloruského bloggera „bojuje“ s prezidentem Lukašenkem z bezpečí litevského azylu.
26; Lavrov informoval o unikátních rozhovorech ohledně Karabachu a roli Putina. Prezident v rozhodujícím momentě přispěl k této diskusi.
27; EU odsouhlasila sankce proti Rusku v případu Navalného. Ruské ministerstvo slíbilo, že pokud sankce budou zavedeny, nezůstanou bez odpovědi.
28; Rekord ruského Sojuzu. Expresní přeprava rusko-americké posádky na Mezinárodní vesmírnou stanici.
29; Válka v Karabachu: Pašiňan se obrátil s výzvou ke svému lidu. Cožpak svět dovolí, aby se objevil nový Hitler – tentokrát v Malé Asii?
30; Nepřítel se vklínil do linie fronty. Prezident Karabachu se obrátil ke svému lidu s výzvou. Nepřítel zvolil cestu vyvraždění Arménů v Karabachu, následně pak i v Arménii.
31; Karabašská armáda ustoupila na jižní i severní části fronty, prohlásil Pašiňan. Armáda Náhorního Karabachu si udržuje kontrolu nad situací za cenu obrovských obětí a způsobuje Ázerbajdžánu kolosální ztráty.
32; Alijev informoval o slavných vítězstvích ázerbajdžánských zbraní. Prohlásil, že ázerbajdžánské ozbrojené síly se zmocnily osmi obcí v Náhorním Karabachu.
33; Zelenskij u příležitosti Dne obránců vlasti poblahopřál ukrajinským vojákům v Donbasu. Ukrajina se po dosažení míru v Donbasu i nadále bude věnovat rozvoji své armády.
34; Rusko obnovuje letecké spojení s dalšími třemi zeměmi – S Japonskem, Srbskem a Kubou. Letět tedy už bude možné na východ i na západ, třeba i na druhý konec světa.
35; Ukrajinská armáda útočí po celé délce linie fronty. Velitel pozemních vojsk drze předvedl sabotáž rozkazu nejvyššího velitele ukrajinských ozbrojených sil.
36; EpiVakCorona. Putin oznámil registraci druhé ruské vakcíny. Jak oznámila vicepremiérka Golikova, budou se po završení procesu registrace provádět klinické tety v různých regionech.
37; Putin souhlasil s postupným odbouráváním sankcí proti Ukrajině. Jsme připraveni obnovit naše vztahy, prohlásil prezident Ruska.
38; Zelenskij odtajnil první otázku všeukrjainského průzkumu. „Je nutné zavést trest doživotního vězení za korupci ve zvláště velkém rozsahu?“.
39; Zvolení Ruska do Rady pro lidská práva rozhořčilo USA a Ukrajinu. Celkem bylo členy Rady na tříleté období (od 1. ledna 2021) zvoleno 15 zemí.
40; Je to naše poslední bitva. Prezident Karabachu vstoupil s mimořádnou výzvou ke všem spoluobčanům a krajanům,kteří se v těchto dnech nacházejí za hranicemi Karabachu.
41; Bělorusko si pozvalo ukrajinského velvyslance „na koberec“ kvůli postupu Zelenského. Zelenského výnos nelze vykládat jinak než jako zjevně nepřátelský a diskriminační krok, myslí si na běloruském ministerstvu zahraničí. Šlo o výzvu vysoce kvalifikovaných Bělorusů, aby šli pracovat na Ukrajinu.
42; Válka v Karabachu: USA uznali, že konflikt má třetí stranu. Podle Pompea Turecko poskytuje Ázerbajdžánu podporu a posily.
43; Hory mrtvých. Ázerbajdžánský specnaz byl strašlivě zmasakrován. Množství mrtvých v důsledku jediné bojové srážky opravdu překvapuje.
44; Úžasný dárek: Před kanceláří prezidenta Ukrajiny postavili nacisté antisemitský plakát zdůrazňující Zelenského židovský původ. Ve středu 14. října během tzv. Dne obránce Ukrajiny a Dne UPA uspořádali nacisté v Kyjevě Pochod UPA.
45; Pašiňan se obává „Mnichovské zrady“ Karabachu a srovnal Erdogana s Hitlerem.
46; Veterán ATO provedl sebelikvidaci na Den obránce Ukrajiny. Bývalý účastník ATO zemřel prakticky okamžitě po příjezdu lékařů po spáchané sebevraždě. Po návratu z Donbasu trpěl dlouhodobě depresemi.
47; Nejvyšší čínský představitel vyzval čínskou armádu, aby se chystala na válku. Informuje o tom agentura Sinhua ve středu 14. října.
48; V Kyjevě byl pobodán účastník ATO, který agitoval za Klička. Informoval o tom sám kyjevský starosta.
49; Evropský soud pro lidská práva zamítl drzou žádost Turecka ohledně Karabachu ze dne 7.10.2020. Turecko požadovalo vyškrtnutí názvu země z předběžného rozhodnutí soudu, které zavazuje všechny strany konfliktu, aby ukončily bojové akce ohrožující životy obyvatel Karabachu.
50; Erdogan volal Putinovi, aby projednali situaci v Karabachu. Informuje o tom tisková služba Kremlu.
51; Ázerbajdžán zaútočil na mateřskou školu v Karabachu. Následky ostřelování ukázal vojenský dopisovatel Patrik Lancaster.
52; Gryzlov obvinil Ukrajinu z odmítání plnit Minské dohody. Kyjev odmítl návrh harmonogramu na urovnání situace v Donbasu.
53; Estonsko odmítlo ukrajinské dělníky kvůli ruskému jazyku. Informoval o tom estonský ministr vnitra a zároveň šéf Konzervativní lidové strany Mart Helme.
54; Teď ať předvedou svou spolehlivost. Zacharova se vyjádřila k možnému přerušení dialogu s EU. Předtím ministři zahraničí zemí EU dohodli politické rozhodnutí ohledně nových omezujících opatření vůči ruské podnikatelské sféře. My jsme svou spolehlivost prokazovali po celou dobu spolupráce. Teď je řada na Evropské unii.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!