Rusvesna: Přehled zpráv – 15.10.2020

unichtozhenie_tehniki_azerbaydzhana_11; Mohutné údery po nepřátelských cílech. Armáda Náhorního Karabachu zlikvidovala útočící síly nepřítele. Podle zveřejněných záběrů byly proti ázerbajdžánským vojákům použity minomety a dělostřelectvo.
2; V USA informovali o „dvojí“ otravě Navalného. Americký list The New York Times prohlásil, že ruský opozičník musel být otráven dvakrát, když se jed našel v krvi, v moči i na láhvi.
3; Na ruském segmentu Mezinárodní kosmické stanice selhal systém získávání kyslíku. V americkém segmentu Mají svůj vlastní kyslíkový komplex.
4; V Donbasu se ozývají silné výbuchy. Nepřítel mohutně útočí na Doněckou republiku. Palba byla vedena z pozic v okolí obce Kamenka.
5; Antisemitismus a izolovanost. Proč pochod UPA proběhl letos v daleko skromnější podobě než vloni? Dříve na tyto pochody přicházely desetitisíce. Tentokrát nebyl spojen s žádnou medializovanou politickou událostí.
6; Z frontových pozic v Donbasu zmizeli ozbrojenci ukrajinské armády i se zbraněmi.
7; Osm zemí podepsalo dohodu o dobývání surovin na Měsíci. Informuje o tom NASA. Smlouvu podepsaly Kanada, USA, Austrálie, Itálie, Japonsko, Spojené arabské emiráty, Velká Británie a Lucembursko.
8; Polsko se vzbouřilo a vyhrožuje Evropské unii vetem na rozpočet EU a Fondu obnovy, pokud bude EU nadále útočit na Polsko kvůli soudním reformám. Prohlášení učinil vicepremiér Jaroslav Kaczyński.
9; Sultán útočí. Turecké plavidlo se chystá zmocnit ropy ve Středozemním moři.
10; Zděšení nepřátelské protivzdušné obrany: Avangardů je v Rusku čím dál více. Už probíhá příprava příslušné infrastruktury.
11; Vučić: Srbsko spolu s Ruskem budou vždy hájit pravdu. Srbsko spolu s Ruskem vždy bude bránit přepisování historie Druhé světové války, prohlásil prezident Srbska.
12; Turecko je na pokraji války z další zemí NATO. Erdogan učinil výhrůžné prohlášení, že Ankara dá Athénám odpověď, jakou si zaslouží. Je zajímavou shodou okolností, že obě země vstupovaly do NATO v roce 1952.
13; V USA to vře kvůli Ukrajině. Bidena usvědčili ze lži. Twitter a Facebook zavedly cenzuru. Sociální sítě omezily přístup k článkům listu New York Post, kde se píše o působení Bidenova syna na Ukrajině.
14; Poslnec za Opoziční platformu prohlásil, že Ukrajina se naprosto vědomě vzdala Krymu kvůli Porošenkovu vítězství ve volbách.
15; Ázerbajdžán komentoval informace o využívání žoldákův Karabachu. Prezident Alijev prohlásil, že nic takového se neděje.
16; Navalnyj na sociální síti Instagram oznámil, za čí peníze se léčil v Německu. Letadlo (79 tisíc hřiven) platil podnikatel Boris Zimin. Konečný účet za léčení v nemocnici (49.800 euro) platili podnikatel Jevgenij Čičvarkin, ekonom Sergej Alexašenko a IT podnikatel Roman Ivanov. Připojil drzou výzvu, aby se novináři zajímali o to, kdo platí přelety putinovských funkcionářů soukromými letadly a jakým podnikáním se zabývají jejich manželky a děti s příjmy ve stovkách milionů.
17; Tajemník ukrajinské volební komise čirou náhodou vypadl z okna a zabil se. Bylo mu 32 let. Média se snaží veřejnost přesvědčit, že fakt, že byl nějakou dobu vyzýván k odstoupení a že to tvrdošíjně odmítal, s tím zcela určitě nesouvisí...
18; Útok ruských vojáků na „tábor teroristů v Abcházii“ Byly zveřejněny působivé záběry z nočního nácviku speciální operace.
19; Prezident Ázerbajdžánu zveřejnil svou „superzbraň“, které zlikvidovalo vojenskou techniku nepřítele za miliardu dolarů. Jedná se o drony zakoupené v Turecku.
20; Ázerbajdžán a Turecko rozšiřují teritorium konfliktu, tvrdí karabašské ministerstvo obrany. Ve snaze dosáhnout svých geopolitických cílů se trojspolek (Ázerbajdžán, Turecko a syrští žoldáci) nezastaví před žádnými zločiny.
21; Tragické vyústění. Tělo pohřešované školačky v Moskevské oblasti bylo nalezeno v kanalizačním šachtě. Podezřelý z vraždy a znásilnění patnáctileté dívky už byl zadržen a svou vinu přiznal.
22; Koronavirus v Rusku: Od začátku pandemie až do dneška bylo v Rusku (ve všech regionech) zjištěno 1,354.163 případů koronaviru.
23; Nechci vstoupit do historie jako prezident, který střílel do vlastních občanů. Kirgizský prezident Sooronbaj Žeenbekov odstoupil. Z jedné strany demonstranti, z druhé strany policisté. Prezident se rozhodl odstoupit, aby předešel krveprolití.
24; Rusko je něco jako špatné počasí, zatímco Čína je klimatická změna. Nový šéf britské kontrarozvědky se vyznal ze svého vztahu k těmto dvěma zemím. Hlavním problémem v roce 2020 je pro něj Čína.
25; Merkelová přiznala, že Německo není ekonomicky připraveno na druhou vlnu koronaviru a že příští týdny budou pro Německo rozhodující.
26; Evropská unie uvalila sankce kvůli případu Navalného. Na sankčním seznamu je vědecký ústav a šest fyzických osob. „Demokratická“ Evropská unie ke zjištění toho, co se skutečně stalo, ani k určení a potrestání viníka nepotřebuje ani nezávislé vyšetřování ani nezávislý soud.
27; Syrské uskupení chystala teroristický čin ve Volgogradu. Zabránil mu v tom specnaz. Zadržení teroristů z této skupiny proběhlo v Moskvě, Petrohradu, v Ufě a Majkopu.
28; Každý pes jiná ves. Byl zveřejněn kompletní seznam pěti otázek Vladimira Zelenského na Ukrajince, kteří na ně mají odpovědět v rámci voleb. Doživotní trest za rozsáhlou korupci, vytvoření svobodné ekonomické zóny v Donbasu, snížení počtu poslanců z 450 na 300, legalizace konopí pro léčebné účely, využití bezpečnostních záruk z Budapešťského memoranda pro obnovu státní suverenity a územní celistvosti.
29; Nebudeme jim při tom dělat stafáž. Rusko odmítlo spolupráci s Austrálií a Nizozemskem v případu MH17. Nepřátelské kroky Nizozemska učinily pokračování třístranných konzultací a ruskou účast na nich zcela nesmyslnými a zbytečnými.
30; Armáda Náhorního Karabachu mohutnými údery likviduje útočící síly nepřítele. Dnes odpoledne probíhaly v severní a jihovýchodní části fronty v Karabachu prudké boje.
31; Mnohametrová fontána místo vodovodu. Ve městě Černovcy prasklo páteřní vodovodní potrubí. Trubku potřebného rozměru pro opravu nyní shánějí po celé Ukrajině.
32; Na poslance na Ukrajině kandiduje transgender, Anastasija Jeva Domani, která dostala pas na ženské jméno, žije se ženou od dob své mužské minulosti.
33; Bylo odhaleno netradiční využití vojenské techniky ukrajinské armády. Voják jedné z jednotek 35. brigády ukrajinské armády umístil na stránkách služeb společnosti OLX své číslo telefonu a nabízel obyvatelstvu dopravní služby – dovoz stavebního materiálu nebo uhlí vojenskými nákladními vozy.
34; Americký tenista Sam Querrey, který onemocněl na COVID-19, utekl (se ženou a osmiměsíčním synem) ze strachu před hospitalizací z Ruska. Podle médií se nyní nachází v některé z východoevropských zemí, která nepožaduje při vstupu negativní test na COVID-19.
35; Lukašenko informoval o události, která ohromila západní země a odradila je od aktivního vměšování do vnitřních záležitostí země. Bělorusko organizací vojenských cvičení názorně předvedlo, že má pro strach uděláno, poznamenal prezident.
36; Zelenskij vysvětlil, proč je ukrajinská půda tak laciná. Přizpůsobili jsme pozemkovou reformu na míru Ukrajincům, tvrdí (bývalý?) komik.
37; Katastrofální cifry. V Rusku byl zveřejněn počet velmi starých pacientů, kteří umírají na COVID-19. Čtvrtina až třetina (27% až 30%) pacientů starších osmdesáti let umírá. U lidí pod 50 let jsou to zlomky procenta. Podobně jako další podobné infekce, ohrožuje i koronavirus především pacienty ve vysokém věku.
38; Rusko pozastavilo finanční pomoc Kirgizii. V Kremlu vysvětlili, dokdy bude pomoc zmrazena. Obnovena může být až v okamžiku,kdy se situace v zemi stabilizuje a bude v plném rozsahu obnovena činnost orgánů státní moci.
39; Nelidská zvěrstva. V Karabachu Ázerbajdžánci řežou hlavy a střílí Armény. Tohle už nelze nazvat ani zvěrstvem. Zvířata nezabíjejí pro potěšení. Tohle jsou prostě zrůdy, komentuje děsivé záběry známý vojenský dopisovatel Alexandr Koc.

https://rusvesna.su/news/1602772565

40; Pašiňan informoval o nevydařených plánech Turecka a Ázerbajdžánu. Plány Turecka a Ázerbajdžánu pomocí bleskové války získat kontrolu nad Náhorním Karabachem byly pro tuto chvíli překaženy.
41; Vrchní velitel ukrajinské armády se oženil s jedinou ukrajinskou gubernátorkou.
42; Ukrajinský soud schválil dosti divoké rozhodnutí ohledně pastora-pedofila Petra Vysočanského. Vyšetřování prokázalo, že sedmačtyřicetiletý pachatel osahával čtrnáctiletého chlapce a nabízel mu peníze za sexuální služby. Soud upustil od potrestání viníka.
43; Sergej Sobjanin informoval o nových opatřeních proti koronaviru. Prohlásil, že tento týden bude rozhodující ohledně zpřísnění omezujících opatření ve městě.
44; Facebook zablokoval stránky známého ruského novináře Arama Gabreljanova. On sám se k nim nemůže dostat, zatímco přístup ostatních uživatelů nebyl omezen.
45; SBU proti Islámskému státu. Speciální operace v Oděse. Informuje o ní tisková služba SBU.
46; Kdy stihl vystudovat lékařskou fakultu? Bill Gates vydal prognózu ohledně situace s koronavirem. Kromě toho americký miliardář vydal řadu doporučení, jak se ochránit před COVID-19.
47; Perfektní místo! Zelenskij šokoval svým prohlášením o Donbasu. Dojmout své publikum svými údernými, leč prázdnými frázemi se mu nepodařilo. Efekt byl přesně opačný. Co je perfektního na místě, kde se už sedmým rokem zcela zbytečně zabíjejí lidé včetně civilistů?
48; Síly pro zvláštní operace jsou připraveny se zmocnit nejvyšších představitelů Doněcké a Luganské republiky, hlásí Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny. S tímto podivným prohlášením vystoupil generál Sergej Krivonos.
49; Mezinárodní měnový fond vydal tristní prognózu pro Ukrajinu. MMF předpověděl dynamiku změn v počtu obyvatel Ukrajiny do roku 2025. Na konci roku 2019 činil počet obyvatel Ukrajiny 41,7 milionu. Ke konci roku 2025 by to mělo být o milion méně.
50; Ukrajinský generál Krivonos vyhrožuje Rusku „přívalem rakví“. Zástupce šéfa Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Krivonos obvinil Rusko z pokusů o destabilizaci situace na Ukrajině.
51; Náboje z Karabachu vybuchují i na území Íránu. Střely zasáhly i domy v pohraniční zóně Íránu.
52; Manturova informoval, proč je pád kursu rubli skvělou zprávou. K oslabení kursu národní měny došlo kvůli propadu cen ropy a hrozbě sankcí ze strany Západu.
53; Inspektor Ministerstva pro mimořádné události v Chabarovském kraji přispěchal na pomoc dvěma dospělým běluhám a jednomu mláděti, které se po odlivu ocitly 1,5 kilometru od břehu na souši.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
10 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 15.10.2020

 1. Jéňa napsal:

  Prezident Vladimir Putin navrhl změnit zákon o rodině tak, aby v rozporu s ustanoveními ústavy zakázal používání mezinárodních smluv v Rusku. Rusko tak přestane registrovat sňatky osob stejného pohlaví v zahraničí, píší média s odvoláním na zdroj.
  https://vz.ru/news/2020/10/16/1065641.html

 2. Jéňa napsal:

  Briefing oficiálního zástupce ruského ministerstva zahraničí M. V. Zacharovové, Moskva, 15. října 2020
  https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4390936
  Obsah:
  1. O současné situaci s korona virem
  2. O ruské humanitární pomoci cizím zemím v boji proti infekci
  korona virem
  3. O nadcházejícím jednání dne 19. října tohoto roku ruského
  ministra zahraničí S.V. Lavrova a generálního tajemníka Rady
  Evropy M. Pejcinovic-Burice
  4. Na zasedání Rady bezpečnosti OSN o situaci v Perském zálivu
  5. O zvolení Ruské federace do Rady OSN pro lidská práva
  6. O sankcích EU vůči ruským občanům a právnickým osobám
  7. O rozhovoru spolkového ministra zahraničí Německa H.Maase s
  ruskou tiskovou agenturou RIA Novosti
  8. K diskusi o "případu A.Navalnyj" během zasedání Výkonné rady
  OPCW
  9. Na ruských námořníků propuštěn z pirátského zajetí v Nigérii
  10. K situaci v Kyrgyzské republice
  11. K poskytování humanitární pomoci KLDR
  12. K prohlášení dánského ministra zahraničí Jurije Kofeda po
  rozhovorech v Moskvě dne 9.
  13. O pokroku mírového procesu v Afghánistánu
  14. O obvinění Norska z účasti Ruska na "hackerském útoku" na
  norský parlament
  15. O znesvěcení památníku sovětské armády v Sofii
  16. O pořádání BRICS Young Diplomats Forum v Kazani od 21. do 24.
  října

  Z odpovědí na otázky:
  1. O jednáních mezi Izraelem a Libanonem o vymezení námořních
  hranic
  2. O interakci s USA v Afghánistánu
  3. O urovnání konfliktu v Náhorním Karabachu
  4. O neshodách s Tureckem ohledně Náhorního Karabachu
  5. O ruskému postoji k řešení situace kolem Kašmíru
  6. O možném zavedení bezvízového režimu mezi Íránem a Ruskem pro
  skupinové turistické výlety
  7. O zrušení zbrojního embarga vůči Íránu

 3. Jéňa napsal:

  Rusko a Projekt Astana:

  Rusko a Kazachstán podepsaly smlouvu o vojenské spolupráci.

  Ministři obrany Ruska a Kazachstánu Sergej Šojgu a Nurlan Jermekbajev podepsali aktualizovanou dohodu o vojenské spolupráci.
  "Její ustanovení jsou plně v souladu se současnými podmínkami a dosaženou úrovní integrace bezpečnosti. Kazachstán je jednou z mála, ne-li jedinou zemí, s níž máme tak širokou vojenskou spolupráci a tak prohloubenou a komplexní dohodu," citovala Šojgu agenturu TASS.
  Bývalá smlouva o vojenské spolupráci mezi Kazachstánem a Ruskem byla podepsána 28.března 1994 a po nabytí účinnosti aktualizované smlouvy bude ukončena.
  https://vz.ru/news/2020/10/16/1065716.html

  • Jéňa napsal:

   Ukrajina a Turecko podepisují dokumenty o spolupráci ve vojenské sféře.

   Rámcová vojenská dohoda mezi Kyjevem a Ankarou byla podepsána v pátek v rámci návštěvy ukrajinského prezidenta Zelenského v Turecku. Píše o tom agentura TASS.
   "Na základě setkání prezidentů Ukrajiny a Turecka podepsali Vladimir Zelenskij a Recep Tayyip Erdogan řadu dokumentů, zejména rámcovou vojenskou dohodu mezi vládami," uvedla tisková služba kanceláře ukrajinského vůdce.

 4. Jéňa napsal:

  Vladimir Putin uspořádal videokonferenci se stálými členy Rady bezpečnosti v režimu videokonference.
  Diskutovalo se o tématu rusko-amerického dialogu o DSNV (neoficiálně START-3, pozn.aut.).Příslušné informace poskytl ministr zahraničí Sergej Lavrov.

  Schůzka si rovněž vyměnila názory na současnou situaci v konfliktu o Náhorní Karabach.
  http://kremlin.ru/events/president/news/64238 viz:

  Vladimir Putin: Dobré odpoledne, drazí kolegové!

  Než budeme diskutovat o hlavní otázce na našem programu, chtěl bych se zeptat ministra zahraničí Sergeje Lavrova, jak probíhá dialog se Spojenými státy americkými o rozšíření jednoho z hlavních dokumentů v oblasti mezinárodní bezpečnosti a kontroly zbraní, konkrétně Smlouvy o omezení strategických zbraní, START-3.
  Jaký je stav jednání s Američany?

  S. Lavrov: Drahý Vladimiroviči!

  Jak nás poučíte, jsme v poměrně intenzivním kontaktu s našimi americkými protějšky v celé řadě otázek strategické stability, včetně zdůraznění naší pokračující a stále relevantnější iniciativy, která přijme co nejdříve rozhodnutí o prodloužení stávající smlouvy START 3, jenž končí v únoru příštího roku, na další pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek
  Mezitím znovu potvrzujeme, že budeme připraveni pokračovat v práci na nových dohodách, a s vaší dohodou jsme učinili konkrétní návrhy na rozvoj integrovaného přístupu ke strategické stabilitě, které byly předány americké straně. V reakci na to nám Spojené státy předaly své návrhy, které byly předloženy jako podmínky, předpokladů pro prodloužení smlouvy START 3 a tyto předpoklady, poměrně četné, byly formulovány jak mimo samotnou Smlouvu, tak mimo naši působnost.

  A do jisté míry je zde kritická situace, protože v únoru, jak jsem řekl, na začátku února smlouva vyprší. Nedojde-li mezi oběma stranami k dohodě v souladu s postupy Smlouvy pro její prodloužení, její prodloužení skončí. To je ve skutečnosti práce na přímém prodloužení Smlouvy bez podmínek, které nejsou obsaženy v ní samotné, sotva dosud začala.

  Vladimir Putin: A kdy přesně tato smlouva končí?

  S. Lavrov: 4. února příštího roku.

  Vladimir Putin: To znamená, že máme plnou hrozbu zůstat a zanechat, obecně, celý svět vůbec bez této Smlouvy?

  S. Lavrov: Ano, a obecně, bez jakéhokoli jiného nástroje, který by zajistil alespoň nějaké společné přístupy k udržení strategické stability. Vše ostatní je buď již zrušeno nebo Američany vyzváno k ukončení.

  Vladimir Putin: Bylo by nesmírně smutné, kdyby smlouva vůbec přestala existovat a nebyla nahrazena jiným základním dokumentem tohoto druhu. Všechny předchozí roky, START-3 pracoval, pracoval správně, vykonával svou základní roli jako omezovač, odradit závody ve zbrojení, a kontrolu zbrojení. Je jasné, že máme nové zbraňové systémy, které americká strana nemá, alespoň zatím ne. Neodmítáme však diskutovat o této straně problému.

  V tomto ohledu mám návrh, konkrétně na bezpodmínečné prodloužení stávající Smlouvy o nejméně jeden rok, aby bylo možné smysluplně jednat o všech otázkách, které se řídí smlouvami tohoto druhu, abychom neopustili jak naše země, tak všechny státy světa, které mají zájem na zachování strategické stability bez tak zásadního nástroje, jako je Smlouva o strategických útočných zbraních.

  Prosím, formulovat naši pozici k americkým partnerům a v blízké budoucnosti se snaží dostat od nich alespoň nějakou jasnou odpověď.

  S. Lavrov: Uděláme to co nejdříve, Vladimire Vladimiroviči.

  Vladimir Putin: Děkuji.

  Přejděme k současným problémům.

 5. Jéňa napsal:

  15.10.2012:00
  Prohlášení ruského ministerstva zahraničí o nemožnosti další ruské účasti na třístranných konzultacích s Austrálií a Nizozemskem o otázkách týkajících se havárie letu MH17 na obloze nad východní Ukrajinou 17. července 2014
  https://www.mid.ru/ru/press_service/spokesman/official_statement/-/asset_publisher/t2GCdmD8RNIr/content/id/4387013

  Jak víte, Nizozemsko v červenci podalo mezistátní stížnost proti Rusku u Evropského soudu pro lidská práva (EÚLP) v souvislosti s havárií osobního boeingu 777 Malaysia Airlines (let MH17) v roce 2014. Tento krok považujeme za další ránu rusko-nizozemským vztahům a jako demonstraci pevného záměru Haagu v rozporu se zdravým rozumem pokračovat v kruté cestě jednostranné odpovědnosti za to, co se stalo na obloze nad Donbassem na Rusku.

  Od prvního dne Nizozemsko zachovalo jedinou verzi incidentu a propagovalo ji jak v rámci technického vyšetřování nizozemské Rady bezpečnosti (SVB), tak v rámci vyšetřování trestné činnosti společným vyšetřovacím týmem (SSG). Obě vyšetřování se přirozeně ukázala jako předpojatá, povrchní a zpolitizovaná. Vše bylo učiněno pro posílení předčasných obvinění proti Rusku.

  Na druhé straně naše země zpočátku obhajovala úplné, důkladné a nezávislé vyšetřování v souladu s ustanoveními rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 2166,opakovaně poukázala na nedostatky ve vyšetřování letecké havárie a poznamenala, že nedodržují kritéria obsažená v rezoluci. Rusko bylo otevřeno kontaktům s vyšetřováním, nabídlo plnou spolupráci, předalo značné množství cenných materiálů, osvětlilo to, co se stalo, a vyvrátilo mnoho "závěrů" vyšetřování. Některé údaje poskytnuté Ruskem byly pro tento účel výslovně odtajněny.

  Navíc, když jsme se v roce 2018 dohodli na třístranných konzultacích s Austrálií a Nizozemskem o celé řadě otázek souvisejících s okolnostmi havárie letu MH17, předpokládali jsme, že takové konzultace pomohou zjistit na základě skutečností skutečných příčin havárie MH17. Zdá se však, že Austrálie a Nizozemsko se nesnažily pochopit, co se skutečně stalo v létě 2014, ale byly zaměřeny pouze na to, aby Rusko přiznalo vinu a obdrželo odškodnění za příbuzné obětí.

  Haag nakonec, aniž by čekal na průběžné výsledky konzultací a proběhly pouze tři kola, zvolil jinou cestu a podal mezistátní stížnost proti Rusku v EÚLP. Vzhledem k těmto nepřátelským krokům ze strany Nizozemska nemá smysl pokračovat v třístranných konzultacích a naší účasti v nich. Odpovědnost za rozdělení třístranných konzultací je tedy zcela v kompetenci úředního úředníka Haagu.

  Jsme přesvědčeni, že tím, že Nizozemsko ignoruje jakékoli argumenty a připravenost k dialogu, sleduje pouze tržní politické zájmy a nestydatě se skrývá za potřebou chránit práva blízkých obětí letecké havárie.

  Pokud jde o nás, zůstáváme odhodláni dodržovat ustanovení rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 2166,máme v úmyslu pokračovat ve spolupráci s příslušnými orgány Nizozemska, včetně studie otázky nezakrývání ukrajinského vzdušného prostoru pro lety civilních letadel nad zónou ozbrojeného konfliktu nad Donbassem, ale učiníme tak v jiných formátech.

 6. Jéňa napsal:

  Rusko se rozhodlo vytvořit lék, který zastaví reprodukci koronaviru
  https://vz.ru/news/2020/10/17/1065847.html

  Rusko plánuje vytvořit unikátní lék, který zastaví reprodukci korona viru, řekl hlavní alergolog-imunolog ministerstva zdravotnictví, akademik Rahim Chajtov.

  "Neexistuje žádný specifický lék na koronavirovou infekci, který by v tuto chvíli zastavil replikaci viru," citovala RIA Novosti Chajtova.
  Poznamenal, že lék, který nemá na světě žádné analogy, je již ve fázi před klinických zkoušek.

  Dříve, Světová zdravotnická organizace uvedla, že dexamethason je stále jediným účinným anti-coronavirus v těžké formě k dnešnímu dni.

  Účinnost léku se stala široce diskutována v médiích poté, co americký prezident Donald Trump oznámil, že ji vzal, aby zabránil novému korona viru po případech korona virové infekce v Bílém domě. Současně byla droga kritizována nejprve čínskými vědci, pak jejich britskými protějšky.
  CoVID-19 Avifavir, Areplivir, Ilsir a Fawpiravir léky jsou také registrovány v Rusku.

 7. Jéňa napsal:

  Náhorní Karabach

  Role Turecka při eskalujícím konfliktu v Karabachu se stala známou
  https://vz.ru/news/2020/10/17/1065856.html
  Eskalaci ozbrojené konfrontace v Náhorním Karabachu plánovaly turecké úřady, které aktivně vyprovokovaly Baku k zahájení bojů, informovala média.
  Podle agentury Kommersant s odvoláním na vojenské a diplomatické zdroje připravují turecké úřady již několik měsíců půdu pro obnovení nepřátelských akcí.
  Po skončení vojenských cvičení v Ázerbájdžánu v červenci až srpnu pravděpodobně existovala významná skupina tureckých ozbrojených sil. To zahrnovalo prapor taktické skupiny, vojenští instruktoři, piloti, poradci až 600 mužů. Sloučeniny byly posíleny 18 BmPs, jeden MLRS, šest vrtulníků, osm letadel a řadu dronů.
  Kromě toho zdroje tvrdí, že Ankara aktivně rekrutuje žoldáky z islámských skupin v Sýrii a Libyi, aby se zúčastnili bitev o Karabach. V oblasti konfliktu je asi 1,3 tisíce syrských žoldáků a asi 150 bojovníků z Libye.
  Podle zdrojů novin, náboráři, kteří chtějí jít do války v regionu nabídl "zrušení příspěvek" ve výši 1,5 tisíce dolarů a odměnu až 2000 dolarů měsíčně.
  "22. září byla do Ázerbájdžánu vyslána první skupina druhého sboru SNA, který absolvoval dva týdny speciálního výcviku pod velením tureckých instruktorů v Sýrii," uvedl zdroj.
  Dříve arménský premiér Nikol Pašinjan uvedl, že válku mezi Ázerbájdžánem a Arménií vyprovokovalo Turecko. Poradce arménského premiéra Vagarshaka Harutyunyana řekl, že Ankara plánovala boje v Karabachu. Turecko zase požadovalo, aby Arménie osvobodila "okupovaná" území.
  - - -
  Ilham Alijev oslovil lidi:
  Raketový útok na Ganju je válečný zločin, na který odpoví (video) https://moscow-baku.ru/news/society/prezident_ilkham_aliev_obratitsya_k_narodu_azerbaydzhana/
  Prezident Ázerbájdžánu Ilham Alijev v sobotu oslovil lid.
  Nový raketový útok na Ganja, který způsobil četné lidské oběti, je válečný zločin, za který budou její pachatelé zodpovědní, řekl v sobotu ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev ve svém projevu k lidu.
  "Není to poprvé, co se naše města dostala pod palbu nepřítele. Můžeme říci, že arménské ozbrojené síly každý den ostřelují Terter, Agdam, Geranbu, Agjebedi a další města Ázerbájdžánu, v důsledku čehož jsou naši občané zabiti a zraněni. Více než 2000 domů bylo zničeno nebo vážně poškozeno, ale to neporuší vůli našeho lidu. Arménské vedení se dopouští válečného zločinu tím, že střílí na civilisty a střílí na ně z operačních a raketových systémů. Měli by být za tyto zločiny potrestáni a ponesou je," řekl Alijev.
  - - -
  Ázerbájdžánské MID a generální tajemník OSN diskutují o situaci v Karabachu.
  Moskva-Baku16.10.2020 22:48
  /upload/iblock/86b/86b21f7475fc4a88a10729b165000026.jpg
  Ázerbájdžánský ministr zahraničí Džejchun Bajramov a generální tajemník OSN Antonio Guterres v pátek telefonicky jednali o situaci v oblasti konfliktu v Karabachu. Informovala o tom tisková služba ázerbájdžánského ministerstva zahraničí, informovala agentura TASS.
  Džejchun Aziz Bajramov informoval generálního tajemníka OSN o současné situaci v regionu a o porušování humanitárního příměří arménskými ozbrojenými silami," uvádí se v prohlášení. ministr řekl, že 47 civilistů bylo zabito a 222 zraněno v důsledku ostřelování arménských ozbrojených sil na ázerbájdžánské straně.
  - - -
  Rada bezpečnosti OSN uspořádá v pondělí uzavřené zasedání o situaci v Karabachu.
  Rada bezpečnosti OSN bude v pondělí jednat o situaci v Náhorním Karabachu v reakci na žádost spolupředsedů Minské skupiny OBSE - Ruska, Francie a Spojených států - aby projednali situaci v Náhorním Karabachu, informovala agentura RIA Novosti s odvoláním na bezpečnostní zdroj.
  "Uzavřené konzultace o Karabachu jsou naplánovány na pondělí," řekl zdroj.
  Podle něj si o diskusi vyžádalo Rusko, Francie a Spojené státy, které jsou spolupředsedy minské skupiny OBSE.
  https://moscow-baku.ru/news/politics/sovbez_oon_provedet_v_ponedelnik_zakrytoe_soveshchanie_po_situatsii_v_karabakhe/

 8. Jéňa napsal:

  Putin jedná o implementaci OPEC+ s korunním princem Saúdské Arábie.

  Ruský prezident Vladimir Putin vedl telefonické rozhovory s korunním princem Muhammadem bin Salmánem Al-Saúdem ze Saúdské Arábie a jednali o provádění dohod OPEC+.

  "V návaznosti na předchozí telefonický rozhovor provedli podrobnou výměnu názorů o průběhu realizace stávajících ujednání ve formátu OPEC+. Z obou stran je opět zdůrazněna připravenost k další koordinaci v tomto směru v zájmu zachování stability na světovém trhu s energií", – píše se ve zprávě na webových stránkách Kremlu.
  http://kremlin.ru/events/president/news/64239
  Politici také diskutovali o spolupráci v boji proti šíření korona virové infekce, zejména o možnosti použití ruské vakcíny Sputnik V v Saúdské Arábii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!