Rusvesna: Přehled zpráv – 16.10.2020

rada_841; Na Ukrajině chtějí kandidáta na starostu vyloučit z voleb, protože vyzýval k dialogu a obnovení obchodních a ekonomických styků s Ruskem.
2; Nizozemské ministerstvo zahraničí si pozvalo ruského velvyslance kvůli rozhodnutí ohledně Boeingu MH17. Ve čtvrtek ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že Rusko na základě dosavadních nepřátelských postojů a výpadů považuje svou další účast na třístranných konzultacích za nemožnou.
3; V Radě federace vyjmenovali možné scénáře vývoje konfliktu v Karabachu. Puškov komentoval postoje Jerevanu a Baku ohledně konfliktu v Náhorním Karabachu. Právo na územní celistvost a právo na sebeurčení na sebe zde narazila tím nejnekompromisnějším způsobem. Západ si vybírá podle svých vlastních preferencí jedno nebo druhé, jak se jim to zrovna hodí: V Kosovu se postavil za právo na sebeurčení, na Krymu, v Donbasu, v Abcházii, v Jižní Osetii a Podněstří hájí princip zcela opačný.
4; Vědci odhalili tajemství vymírání pravěkých lidí. Na počátku existovalo minimálně šest druhů pravěkých lidí náležejících k rodu Homo.
5; Pozvánka do války. Proč se chce Zelenskij ptát Ukrajinců na vojenskou pomoc Západu?
6; Na Donbas přijíždění neonacističtí ozbrojenci. Armáda provádí podivnou speciální operaci.
7; Byly zveřejněny komentáře k setkání Lukašenka s představiteli opozice ve věznici. Viktor Babariko říká, že by proti Lukašenkovi měla sedět daleko šířeji zastoupená opozice.
8; Lékaři postupně zjišťují, jak ochlazení z poslední doby působí na šíření koronaviru. V Moskvě varují, že s příchodem mrazů může koronavirus postihnout ještě daleko více občanů.
9;Válka až do úplného (hořkého) konce. Jednou z hlavních příčin současného konfliktu je i rozpad SSSR před téměř třiceti lety.
10; Znovu se objevují studie, které vyvracejí, že by v historii existovalo něco, co by byť vzdáleně připomínalo svébytný ukrajinský stát.
11; Strašlivý úder ruského letectva v Sýrii. Byly zlikvidovány objekty se zahraničními soukromými armádami. Zabito bylo mnoho ozbrojenců.
12; Sberbanka informuje o novém typu podvodů. V bance zjistili, že se podvodníci v době koronavirové pandemie vracejí ke starým osvědčeným způsobům.
13; Nenápadně uznávají ruský Krym. Americké úřady povolily svým letadlům létat nad Krymem. Americká administrativa neprodloužila zákaz letů nad Krymem vydaný v roce 2014.
14; USA jako bašta totalitární kultury. Dobře je to vidět na filmech, které se v tuto chvíli točí. Publicista Dmitrij Olšanskij analyzuje poslední novinky amerických festivalových filmů.
15; Evropa velmi draze zaplatí za protiruské sankce. Komentátorka Irina Alksins píše o tom, proč evropský režim sankcí je výstřelem do vlastní nohy.
16; Klimatolog vydal prognózu o tom, jaká území Ukrajiny se mohou ocitnout pod vodou. Za více než sto let (1901 až 2010) se hladina světových oceánů zvýšila o průměrných 19 centimetrů.
17; Vidině teplého místa starosty města Cherson obětují i poslední zbytky důstojnosti. Kandidát v rámci předvolební kampaně šokoval voliče „divokými tanci“. Nakolik tyto pohybové schopnosti dotyčného kvalifikují na pozici starosty třísettisícového města, zůstává záhadou.
18; Něco takového tu v historii ještě nebylo. Došlo k novému obratu v kirgizské krizi. Nynější vůdce opozice ještě před deseti dny seděl ve vězení za braní rukojmí.
19; Co jedí Bělorusové? Na prvním místě je mléko a mléčné výrobky. Na druhém brambory. Zvyšuje se spotřeba masa: Za posledních deset let se spotřeba masa na osobu a rok zvýšila z 84 na 97 kg. Ještě větší skok byl zaznamenán u spotřeby ovoce – z 65 na 97 kg na osobu a rok.
20; V Brjanské oblasti v Rusku na hranici s Běloruskem se obytný dům včetně své obyvatelky propadl o 6 až 7 metrů. V krasových oblastech propady podloží nejsou nijak neobvyklé. Starší žena je patrně ještě pod sutinami. Probíhají intenzivní záchranné práce.
21; Koronavirus v Rusku: Počet obětí epidemie COVID-19 se blíží 24 tisícům.
22; Bylo zveřejněno interview s frekventantem ukrajinské vojenské školy, který jako jediný přežil pád An-26.
23; Lékařka informovala, jak u sebe diagnostikovat bezpříznakové onemocnění COVID-19. U některých osob probíhá onemocnění bez příznaků typických pro běžné nachlazení – bez teplot, únavy, kašle atd. Onemocnění se dá odhalit díky dočasné ztrátě čichu a změnám chuti.
24; Generál ukrajinské armády Krivonos přiznal, že pozice Ukrajiny v Minské vyjednávací skupině je podřízené a nedůstojné. Rusko vždycky začne mluvit jako první a Ukrajinu zatlačí do pozice toho, kdo se musí obhajovat. Musíme být energičtější, vyzval zoufale.
25; Vojenský dopisovatel Gennadij Dubovoj připomněl, že před čtyřmi lety byl v Doněcku zákeřně zavražděni ruský hrdina Arsen Pavlov (Motorola). Své poslání ale stačil splnit. Byl nelepším velitelem v Novorusku, pragmatik a velký bojovník.
26; Nejvyšší představitel Krymu označil rozhodnutí americké administrativy o povolení letů nad Krymem za záblesk zdravého rozumu.
27; Převaha na vodě i ve vzduchu. Kaspická flotila předvede svou bojovou sílu. Plavidla Dagestan, Tatarstan, Uglič a Velikij Usťug předvedou na cvičení svou raketovou a dělostřeleckou sílu.
28; Tichanovskaja se chystá na Ukrajinu. Je dobré si připomenout, že na bývalou kandidátku na běloruskou prezidentku byl oficiálním Minskem vydán mezinárodní zatykač pro trestný čin „Vyzývání k činům namířeným na poškozování národní bezpečnosti Republiky Bělorusko, výzvy k uchopení státní moci nebo násilné změně ústavního pořádku z využitím hromadných sdělovacích prostředků“.
29; Pokusní králíci. Konečně je jasné, jak si Evropa představuje „partnerství“ s Ukrajinou. Západ bude testovat vakcínu proti koronaviru na Ukrajincích. Testování bude probíhat na Ukrajině. Pro tyto účely budou pečlivě vybrány více než čtyři tisíce dobrovolníků.
30; Nepřítel prchá. Armáda Náhorního Karabachu zasadila mohutné údery po útočícímu nepříteli. Byla zlikvidována technika a pozice nepřítele. Vše je doloženo videonahrávkami.
31; Ruský kosmonaut Ivan Vagner zveřejnil snímek Doněcka pořízený z kosmu.
32; Bylo zveřejněno, kdo financuje Zelenského celonárodní anketu s pěti otázkami. Finance na tento účel věnují soukromí mecenáši výhradně ukrajinského původu.
33; Ukrajinští ozbrojenci provedli neuvěřitelné zákeřný útok na civilní dělníky, kteří přišli opravovat poškozenou železnici. Bude tyto podlé válečné zločiny někdy někdo stíhat?
34; Nejvyšší představitel Krymu Sergej Aksjonov se vyjádřil k perspektivám zlepšení dodávek vody v Simferopolu. Zlepšení se obyvatelstvo dočká zhruba v únoru.
35; Chaos na silnicích. Arméni tlačí na Evropu. Arménská diaspora se rozhodla probudit Evropu a upozornit na hrůzy války v Karabachu. V mnoha západoevropských zemích zoufalí Arméni blokovali dopravu.
36; Tajná operace: Ukrajina zasadila Arménii úder do zad. Do tureckého námořního přístavu Karasu připlul z Ukrajiny neobvyklý náklad pro ázerbajdžánské ozbrojené síly. Jde o zbraně včetně protivzdušných raketových komplexů. Dodávky probíhají tajně maskované jako humanitární pomoc.
37; Rozvědka ukrajinské armády tvrdí, že na Donbas byly už přesunuty nejnovější ruské tanky. Podle jejich informací pokračuje Rusko v přezbrojování tankových jednotek.
38; Pokusný balónek. Ukrajinské ministerstvo obrany provádí v armádě průzkum veřejného mínění ohledně prodloužení vojenské služby všech kategorií o pět let a začátku vyplácení důchodu propuštěným vojákům až po dosažení důchodového věku a nikoli jako dosud po dosažení výsluhy let.
39; Turecko poprvé vyzkoušelo rakety komplexu S-400 dodaného Ruskem. Všechny odpálené rakety zasáhly cíl.
40; Podnikaví studenti v USA se záměrně nechali nakazit koronavirem, aby po uzdravení mohli za peníze opakovaně dávat krev s protilátkami.
41; Ázerbajdžánský prezident oznámil dobytí více než padesáti obcí v Náhorním Karabachu.
42; Začínají couvat? Západní rozvědky vysvětlily, proč Navalnyj po „otravě“ zůstal naživu. Kreml ho nechtěl zabít, ale jen zastrašit. Kdyby ho chtěli zabít, klidně by to udělali, nikdo by jim v tom nezabránil... Takže všechny ty sankce jsou kvůli podezření ze spáchání nikoli pokusu o vraždu, ale o zastrašování opozičního činitele?
43; Rvačka s policí a střelba. V Moskvě došlo k útoku na policisty. Při zatýkání pachatelé kladli aktivní odpor a způsobili jednomu z policistů zranění hlavy a trupu.
44; Podnikatel Jevgenij Prigožin prohlásil, že v souvislosti s jeho zařazením na sankční seznam EU ohledně Libye chce vyměnit svůj pokoj v Paříži za byt opozičníka Alexeje Navalného v moskevské čtvrti Marjino.
45; Možnosti vyčerpány. V Rusku už není na co uvalovat sankce, zaznělo z Bílého domu. Nedávno Vladimir Putin poznamenal, že postoj USA spočívá v brždění rozvoje v Rusku.
46; Pod příkrovem noci. V Sýrii odhalila rozvědka špinavé spojení mezi Kurdy a jejich úhlavními nepřáteli. Kurdská administrativa v zájmu finančního zajištění své činnosti nadále využívá objekty plynového a ropného komplexu Syrské arabské republiky na ovládaných územích. Lídři „Syrských demokratických sil“ se neštítí úzké spolupráce se svými úhlavními nepřáteli, kteří povraždili spoustu jejich příslušníků a okupovali jejich území.
47; Ohavný teroristický čin. Osmnáctiletý pachatel uřezal učiteli hlavu před očima kolemjdoucích za to, že rozvěsil ve třídě karikatury proroka Mohameda, které vyšly v časopise Charlie Hebdo. Během činu vykřikoval „Allahu akbar!“ a „Popravil jsem psa zplozeného peklem!“. Pachatel, který se na sociálních sítích prezentoval jako Čečenec, byl policií zastřelen. Francouzská média ale tvrdí, že se narodil v Moskvě. Na sociálních sítích byly nalezeny výzvy prezidentu Macronovi.
48; Turecko pomůže Ukrajině s „deokupací“ Krymu a Donbasu. Turecko potvrdilo svou podporu suverenity a teritoriální celistvosti Ukrajiny.
49; USA odmítly Putinovy návrhy na prodloužení Smlouvy o omezení strategických útočných zbraní o rok. Robert O´Brian dodal, že Spojené státy berou kontrolu zbrojení vážně.
50; Tvrdé boje v Karabachu. Arménská vojska odrazila nepřátele. Informoval o tom zástupce arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!