Rusvesna: Přehled zpráv – 17.10.2020

azerbaydzhan_flag1; Ázerbajdžán zařadil poslance Státní dumy Vitalije Milonova na „černou listinu“ za nepovolenou návštěvu Náhorního Karabachu. Informovali o tom v tiskové službě ázerbajdžánského ministerstva zahraničí.
2; Na Ukrajině informovali o tom, co bude s občany Ruské federace žijícími na území Luganské a Doněcké republiky po „deokupaci“ Donbasu. Ve vládě prohlásili, že dostanou na vybranou: Buď budou žít nadále na území Donbasu a budou mít status cizinců, nebo budou muset odjet za hranice.
3; Koronavirus se vrátil na palubu americké letadlové lodi „Theodor Roosevelt“. Informuje o tom americký list The Hill.
4; Bývalý prezident Francie Nicolas Sarkozy byl obviněn ze spiknutí. Jeho prezidentskou kampaň měl financovat Kaddáfího režim.
5; Na Ázerbajdžán byl proveden mohutný raketový útok. Pobořeny byly desítky domů. Průmyslová centra Gjandža a Mingečevir byla ostřelována arménskými silami.
6; Ve Státní dumě zpochybnili spolehlivost Erdogana jako partnera Ruska.Nedávno Erdogan potvrdil, že Turecko nadále bude podporovat teritoriální celistvost Ukrajiny včetně Krymu.
7; USA už také mají nadzvukové rakety, pochlubil se Trump. Nedávno USA informovaly o testech prototypů nadzvukových raket.
8; Ukrajinský ministr slíbil Američanům, že nebude kupovat ruskou vakcínu proti koronaviru. Ukrajinský ministr zdravotnictví Maxim Stěpanov „konstruktivně povečeřel“ s americkou pověřenkyní Christinou Quinn.
9; Tajná výroba na vojenských objektech ukrajinské armády v Donbasu. Přísná ostraha, speciální transporty s doprovodem.
10; V Oděse bude prospektu „Nebeské setniny“ navráceno jméno maršála Žukova. Pro toto rozhodnutí jsou splněny všechny zákonné podmínky, myslí si šéf městské administrativy Oděssy Gennadij Truchanov.
11; Prosperita USA neočekávaně skončila: Stojí před Američany už jen vyhlídka na krach? V předvečer voleb prezidenta USA se ekonomika země významně otřásla.
12; Ruský hrdina a unikátní voják Doněcké republiky. Motorola je snad jediný člověk, který zcela odpovídal vzorci ideálního vůdce, prohlásil vojenský dopisovatel Gennadij Dubovoj.
13; Bleskový útok: Byly zveřejněny působivé záběry ruského ministerstva obrany z vojenského cvičení specnazu Pacifické flotily.
14; Dárcovské tělo. Čí kolonií se vlastně stala Ukrajina? Ukrajina se stala tělem, které teď všichni rozebírají na orgány. Nenechte se mýlit – tento proces už začal, říká novinář Anatolij Šaríj.
15; Šéf Hlavní správy pro boj s organizovaným zločinem v Bělorusku informoval o střelbě a nebezpečných „vojácích barevné revoluce“. Na protestní akce chodí už jen radikálové, kteří jsou organizováni na principu zločineckých skupin známých z 90. let.
16; Nacionalismus jako byznys. Karabach –Arménie –Ázerbajdžán ... Soros. Ukrajinský novinář Dmitrij Vasilec informoval, že Rusko je jediným garantem bezpečnosti Arménie ve válečném konfliktu. Současného arménského premiéra dosadil pomocí barevné revoluce George Soros. Od něho ale pomoc nepřijde.
17; Válka s Ruskem? Jedenáct otázek značně zaskočilo plukovníka ukrajinské armády Krivonose. Je-li zastáncem horkého konfliktu s Ruskem, měl by odpovědět na otázky typu „Jak je Ukrajina připravena na odvetné údery v Kyjevě, Vinnici, Lucku nebo ve Lvově? Kolik nových tanků nakoupila ukrajinská armáda za posledních šest let? (Je známo, že jen jeden). K čemu potřebuje Rusko okupovat Ukrajinu, kde většina (55%) obyvatelstva jsou důchodci, nemocné osoby a invalidé? Jak vysvětlíte zahájení války v situaci, kdy jsou na denním pořádku výpadky elektřiny, televizního vysílání, internetu a mobilního spojení? Mají obyvatelé už vytipovaná místa, kam budou prchat z nejnebezpečnějších míst? Jak budou fungovat jaderné elektrárny v podmínkách black-outu? Je dostatek dieselových lokomotiv na přesuny vojenské techniky? Jsou pozemní vojska ochotná bojovat bez spojení a ochrany ze strany letectva? Má velení ozbrojených sil spočítáno, kolik jednotek v první den války přejde na stanu protivníka nebo se nechá dobrovolně zajmout? Kolik jednotek umístěných na západ od Dněpru odmítne redislokaci na Východní frontu? Kolik tahačů a lodí má armáda k dispozici pro převoz tanků v podmínkách neexistence silničního spojení a chybějících mostů přes Dněpr?
18; Zrušit systém povolávání do armády. U Zelenského prohlásili, že je nutné podstatně změnit ukrajinské ozbrojené síly. A měl by se zahájit raketový program a vybudovat pořádná flotila.
19; Museli se totálně zbláznit. Diváci jsou u starších (klasických) animovaných filmů společnosti Disney varováni před rasistickým obsahem: Ve filmu Petr Pan je původní obyvatelstvo (Neverland) nazýváno Rudochy (Rudokožci), Ve filmu na motivy knížek Rudyarda Kiplinga zase orangután Louis zpívá jazz a vede zahálčivý život, což je vnímáno jako parodie na Afroameričany. Ve snímku Lady a Tramp jsou zase siamské kočky považovány za stereotyp namířený proti Asiatům. A v animovaném filmu Dumbo učí slůně létat (samozřejmě černé) vrány, které hovoří se zvýrazněným afroamerickým přízvukem. Jak je jen možné, že jsme si těchto filmových „zločinů proti lidskosti“ dosud nevšimli?
20; Trump chce dostat oba Bideny i Hillary Clinton do vězení. Rodinu svého soupeře označuje za vysavače, které pohlcují miliony dolarů.
21; Drsné záběry: Masová likvidace vojáků a vojenské techniky v Karabachu. Na vidozáběrech je vidět likvidaci vojenské techniky, dělostřelectva, pochodujících jednotek a opevněných pozic arménských vojsk. Záběry jsou opravdu otřesné a naprosto nevhodné pro citlivější povahy.
22; Počet zemřelých v Rusku s diagnózou COVID překročil 15 tisíc. Ani počty nových případů nedávají prostor pro optimismus.
23; Ázerbajdžán zlikvidoval S-300 arménských ozbrojených sil. Záběry z útoku na protivzdušný komplex zveřejnilo ázerbajdžánské ministerstvo obrany. Přesné místo, kde k útoku došlo, ale zveřejněno nebylo.
24; V Náhorním Karabachu byla sestřelena Su-25 arménských ozbrojených sil, hlásí ázerbajdžánské ministerstvo obrany. Tvrdí, že letadlo se pokoušelo zaútočit na pozice ázerbajdžánských vojsk v okolí města Džabraíl.
25; Raketové ostřelování Stěpanakertu. Obytné V důsledku raketových útoků z ázerbajdžánské strany se obytné domy změnily v rozvaliny.
26; Vynikající výsledek. Šéf Zelenského prezidentské administrativy se vyjádřil k výsledkům prezidentovy návštěvy v Turecku. Vynikající výsledek je podle slov Andreje Jermaka zakotven v několika dokumentech.
27; Rozhodnutí Evropské unie o sankcích potvrdilo naše nejhorší obavy, říká stálý zástupce Ruska při Evropské unii Vladimir Čižov. Sankce jsou nepřijatelné jak z morálního hlediska, tak i z pohledu mezinárodního práva. Právo uvalovat sankce má jen Rada bezpečnosti OSN.
28; Známý ukrajinský fitness-blogger zemřel na COVID-19 ve věku 35 let. O smrti Dmitrije Stužuka informovala jeho bývalá manželka.
29; Ázerbajdžánská armáda stupňuje raketové a dělostřelecké útoky na Karabach. Ázerbajdžánské ministerstvo publikuje nov a nové záběry.
30; Na ruském ministerstvu zdravotnictví informovali o tom, kde se lidé z 90% nakazili koronavirem. Většinou si to přivezli z dovolených a dalších volnočasových akcí. Takový vývoj je nevyhnutelný, pokud jeden si nevezme roušku a další ji nosí nesprávně, řekl hlavní imunolog ruského ministerstva zdravotnictví Rachim Chaitov.
31; Tragédie v Saratově. Matka vyhodila své dvě dcery z třetího patra. Lékaři bojují o jejich život. Sama chtěla pak spáchat sebevraždu, ale už k tomu nesebrala odvahu. Ze svého činu se bude zpovídat před soudem jako z pokusu o vraždu nezletilých osob.
32; Ázerbajdžán zveřejnil záběry z útoku na vojenské sklady v Karabachu. Útok byl velmi silný.
33; Bývalý šéf Rosněfti se bude soudit s Rothschildy. Obvinil společnost z vyvedení jeho financí prostřednictvím provizí a podvodných schémat.
34; Ázerbajdžánská blesková válka nevyšla. Karabaašská armáda tvrdě zasáhla proti ázerbajdžánským An-2 předělaným na bezpilotní letouny. Ázerbajdžánci předpokládali, že proti nim zasáhne protivzdušná obrana. Sestřeleny ale byly prostými bojovníky ze střelných zbraní a protitankových komplexů.
35; Čečenský terorista, který spáchal ohavnou vraždu v Paříži, se skutečně narodil v Moskvě. Ve Francii měl status uprchlíka.
36; Zelenskij nabídl turecké armádě motory z Ukrajiny. Mezi zmíněnými podniky byla i výrobní základna společnosti Baykar Savunma.
37; Galkinova parodie na Zelenského rozzuřila Ukrajince. Parodie spočívala v tom, že se převlékl za Zelenského a velmi dobrou ukrajinštinou přednášel poněkud „pozměněné“ otázky, které mají být předmětem průzkumu na Ukrajině. I kritici daného skeče museli přiznat, že ukrajinština ruského komika byla lepší než ta Zelenského.
38; Koronavirus v Rusku se šíří mimo jiné kvůli nedbalému dodržování nařízených opatření. V hromadné dopravě má roušku jen asi 80% cestujících, a to se jejich kázeň v posledních týdnech výrazně zlepšila...
39; Bývalý vrchní náčelník Oděského požárního sboru se stal významným krymským úředníkem. Vznikl z toho skandál, protože při událostech z 2. května 2014 zemřelo tolik lidí právě proto, že hasiči, v jejichž čele stál, zasáhli s trestuhodným zpožděním. Někteří říkají, že záměrně, jiní, že jim v zásahu bránili nacističtí vrazi, kteří Dům odborů plný lidí zapálili.
40; Francie se snaží svést všechny své problémy na Čečence, říká Kadyrov. Nejvyšší čečenský představitel Ramzan Kadyrov komentoval čerstvý teroristický čin ve Francii.
41; Arménie a Ázerbajdžán dnes v noci zastaví palbu. Informoval o tom tiskový tajemník prezidenta Náhorního Karabachu Vagram Pogosjan.
42; Strelkov poradil Arménům, aby se schovali do nor a své pozice dobře maskovali.
43; Arkadij Babčenko se pochlubil společnou fotografií s Navalným. A doprovodil ji pozoruhodným komentářem: Naprosto si nevzpomínám, že jsme se v této sestavě někde potkali, ale fotografie je přímo osudová: Jednoho otrávili, druhý byl zavraždění, třetí se zrakvil
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 17.10.2020

  1. Jéňa napsal:

    36; Zelenskij nabídl turecké armádě motory z Ukrajiny...

    ...plus: Zelenskij rekrutuje Erdogana pro konfrontaci s Ruskem.

    V Kyjevě se hlasitě radují z výsledků návštěvy ukrajinského prezidenta v Ankaře - a vyzývají Erdogana, aby se zúčastnil takzvané krymské platformy. Jaké zájmy spojují Ukrajinu a Turecko, jak se oba státy hodlají společně postavit Rusku a proč taková spolupráce představuje hrozbu především pro samotnou Ukrajinu?
    https://vz.ru/world/2020/10/18/1066018.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!