Jak se Policie ČR veřejně ztrapnila provokací po demonstraci na Staroměstském náměstí v Praze 18. října 2020

122081493_10221400052903578_1677146929810139558_o

Včera v neděli 18. října 2020 jsem se vypravil na Staroměstské náměstí v Praze, abych se zúčastnil demonstrace proti vládním omezením pod záminkou pandemie koronaviru. Dorazil jsem později, asi kolem 14:30 a už tehdy, když jsem šel Kaprovou ulicí od stanice metra, tak bylo Staroměstské náměstí z té strany uzavřeno policejními těžkooděnci. Pokračoval jsem dál k Malému náměstí a tam též byla cesta uzavřena policisty. Když jsem se jich ptal, proč, tak říkali jen z bezpečnostních důvodů. Na otázku, jaké nebezpečí hrozí, nedokázali odpovědět.

Obešel jsem náměstí okolními ulicemi a dostal jsem se tam až ulicí Železnou. Náměstí bylo zaplněno více než z poloviny. Celkový počet účastníků odhaduji na cca 3.500 lidí. K mému překvapení brzy po 15. hodině organizátor oznámili ukončení akce, což bylo prakticky jen hodinu po začátku, což bylo rozhodně v rozporu s původním plánem. Na pódiu byla ještě řada lidí, kteří se připravovali k vystoupení, což jim však už nebylo umožněno. Pořadatelé pustili na závěr českou hymnu. Ihned po jejím skončení se ozval první silný dělobuch z prostoru u věže Staroměstské radnice. Brzy potom začaly první agresivní projevy fotbalových fanoušků, mezi kterými byli z logiky věci tajní policejní provokatéři. Začátek těchto provokací je na videu zde:

Dav hooligans vedený provokatéry se pak vydal směrem k záterasu policistů u východu z náměstí směrem ke Kaprově ulici. Tam už se pak začaly ozývat další dělobuchy a petardy. Občas už prolétla vzduchem plechovka s pivem nebo plastová láhev s pitím. V následujících několika desítkách minut se střídavě honily po náměstí kordony policistů s fotbalovými ultras. Přišel slzný plyn a později vodní dělo. V tu dobu už jsme odcházeli ulicí Pařížskou, kde bylo více jak 10 velkých policejních dodávek s těžkooděnci + další auta + obrněný transportér:

bvp

V tu chvíli jsme si začali uvědomovat, že konflikt ultras s policisty byla předem naplánovaná událost a to ze dvou hlavních důvodů:

 • Množství a vybavení policistů bylo naprosto neúměrné počtu účastníků demonstrace.
 • Akce byla bezkonfliktní a kdyby nedošlo k uzavření cest z náměstí a provokacím převlečených tajných policistů, tak by absolutně nebyl důvod k jakémukoliv konfliktu kohokoliv s kýmkoliv.

Zde je video, jak jeden z provokatérů nasedá do policejního auta a odjíždí:

Video od Jany Peterkové z okamžiku, kdy začal vyprovokovaný útok ultras na policisty u východu z náměstí směrem k ulici Kaprova. Policisté nenechali pryč odejít ani rodiče s malými dětmi:

Komentář Patricie Chatrná:

Ve vysílačce se ozvalo ,,Lekce 1 uzavíráme Staromák " ulice kudy se mohlo odcházet, z ničeho nic uzavřeli, tam kde před minutou prošli lidi,jsme už neprošli ( podotýkám že to bylo na druhé straně náměstí od incidentu s policii). Byli zde důchodci,rodiče s dětmi,kočárky, lidi na vozíčku. Na otazky proč nás nepustí, nebo kudy máme odejít, když uzavřeli každou ulici , nám nikdo z nich neodpověděl. No a pak jsme dostali dávku slzáku, to už se k východum seběhlo více lidí, kaslali ,děti brečeli,nikoho nepustili. Už i tady to začlo být dost vyhroceny , rodiče křičeli snažili se mezi policisty prodrat s dětmi v narucich. Jak si tohle můžou vůbec dovolit.a tak sem tam tak stála, koukala na chuligány a říkala si, že dnes tu bojovali chuligáni,ale příště s nima budou bojovat i ostatní lidé.
Celé Hamackem naplanovane ,cíleně vyprovokovane!!!
122100440_10218697007843838_6605477036987398875_n
Hodinový záznam TV Raptor ze Staroměstského náměstí po skončení demonstrace:
4 Komentářů k Jak se Policie ČR veřejně ztrapnila provokací po demonstraci na Staroměstském náměstí v Praze 18. října 2020

 1. Vaska napsal:

  pouštět to běloruskejm policajtům jako instruktážní video, aby věděli jak mlátit lidi "demokraticky", aby za tím "demokratickým" západem nezaostávali v "demokratickém" mlácení lidí - traktorista lukašenko se z toho musel podělat smíchy

 2. proud napsal:

  Smutnej zaver je ze policie(vlastni deti naroda) stoji aktivne proti svymu narodu,rodicum,spoluzakum, ktery ji platej a vydelavaji na ni,bez ohledu na jeho zdravi a zivoty,s tim je potreba pracovat dal.Pak si bohuzel tedy taky nemuzeme bejt jisty ani svym vlastnim zbytkem kdysi silny a dobre vycviceny armady.

  • Eschatolog napsal:

   proude, proude, i ty dobráku, je přece dávno známo, že aby se znalost uložila do dušičkového šuplíku jedince trvale, musí import znalosti doprovázet vlastní emocionální náboj, proto se poučit z potíží druhého je pro goje téměř nemožné, on musí dostat pendrekem po tlamě osobně, no a pak už záleží na tom, čím ho sudičky vybavily, jestli mužstvím nebo sráčstvím, podle toho to poučení spadne do šuplíčku odpor nebo do šuplíku prostitutka

 3. Blek napsal:

  Přesně tak, i naši se to musí naučit a tak se trénuje..jde o tu policejní budoucnost, kterou jsme si kdysi odsouhlasili. Náš stát nechápe a nikdy chápat nebude, že jsme potomci můžů a žen v bojích tužených-a hlavně, že mocní nikdy nevládli natrvalo :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!