Rusvesna: Přehled zpráv – 18.10.2020

1skrin_631; V Bělorusku byl zveřejněn už čtrnáctý plán na svržení Alexandra Lukašenka. Na zítřek se plánuje „partyzánský pochod“.
2; V Rusku se chystá obměna vládnoucích elit. Jakou výměnu u moci by Rusko potřebovalo? Článek shrnuje všechny peripetie ruské politiky po rozpadu SSSR. Po roce 2000 se dostala k moci jiná generace politiků. Ani v roce 2020 není možné se zastavit.
3; V Itálii žena několik let přidával svým kolegům do kávy uspávací prostředky, aby hůř pracovali. Dávky několikanásobně převyšovaly doporučená množství.
4; Erdogan oznámil, že Turecko objevilo v Černém moři obrovské zásoby plynu. Objevené naleziště je největší v historii Turecka.
5; USA se už netají tím, že považují Ukrajinu za svou kolonii. Prostě jim zakázaly nákup ruské vakcíny. Proti tomuto rozhodnutí není odvolání.
6; Co je potřeba učinit pro zastavení války v Karabachu? Nikolaj Starikov doporučuje zakázat lety do Turecka.
7; Přicházejí další reakce na fakt, že někdejší náčelník požárníků z Oděsy vykonává na Krymu vysokou funkci. Člen Rady při prezidentovi Ruské federace: Jmenováním Bodelana jsme naplivali na hroby osob upálených v Oděse v Domě odborů. V běžném životě byl možná slušný člověk, ale v ten den a v ten večere se stal spolupachatelem vraždy.
8; Bandera proti Zelenskému. Francouzské úřady obviňují Rusko z šíření propagandy o sílícím neonacismu na Ukrajině. Co je špatného na tom, pokud pravdivě popisujeme, co se na Ukrajině děje?
9; Proč Ukrajinci preferují ruské sociální sítě? Odříkaného chleba největší krajíc. Ukrajinská moc varovala, že Ukrajinci používající zakázané ruské sociální sítě budou policií sledováni a budou z toho mít problémy. Odpůrci tohoto rozhodnutí argumentují nejen právem na šíření a přijímání jakýchkoli informací, ale hlavně vyjadřují podiv nad tím, jak chce ukrajinská moc sledovat jedenáct milionů lidí... To je bez astronomických nákladů naprosto nemožné. Navíc není technicky problém tyto hloupé zákazy obcházet.
10; Proč Zelenskij chystá průzkum souběžně s volbami? Jde o samotné slovo „průzkum“. Kdyby vyhlásil referendum, jeho výsledky by byly pro ukrajinskou moc závazné. A do toho se mu nechce.
11; Naléhavě potřebujeme pomoc! Stalo se módou, že na Západě obviňují Rusko ze všech hříchů světa a v postsovětském prostoru zase rusofobní politické reprezentace kňučí, že proti nim Rusko vede hybridní válku, a žadoní u západních zemí o pomoc. V posledních dnech tak činí například Gruzie.
12; Ukrajinskou národnost vytvořil kdysi Rakousko-Uhersko. Ti,kdo byli ještě včera Rusíny nebo Malorusy, najednou se stali „starobylým ukrajinským národem“.
13; Ukrajinským dětem ve školách stále ještě buší do hlavy podvodnou tezi o jakési rusko-ukrajinské válce. Je pravda, že by vypadali hloupě, kdyby přiznali, že se jedná o vnitroukrajinskou občanskou válku, kterou nejsou schopni už sedmý rok zastavit... A tak si vymýšlejí pohádky.
14; To máte za Karabach... Ruské letectvo v Idlíbu zasadilo Erdoganovi tvrdý úder. V podmínkách hybridních válek občas platí naprosto jiná pravidla...
15; Dočká se Karabach příměří? Probíhají prudké boje u hranic s Íránem. Už druhé vyhlášení příměří stihl stejný osud jako to první. Obě strany sčítají ztráty.
16; Nastolíme mír z pozice síly. Trump pohovořil o tom, že USA disponují unikátními zbraněmi, které jim Rusko a Čína závidí. Prohlásil, že se USA po vytvoření nových zbraní staly vojensky nejmocnější zemí na planetě.
17; Spoluautor první vakcíny proti COVID-19 na světě promluvil o technologiích budoucnosti. Extrémně krátká doba, kterou potřebovali vědci na vytvoření této vakcíny, je dána použitím technologií, kterým bude patřit budoucnost.
18; V USA informovali, co vrhnou proti ruským tankům. Co se stane, když Rusko nebo Čína vyvinou nový tajný tank a ani nejprogresivnější databáze USA ho nedokáží rozpoznat? USA slibují, že v nejbližší době budou disponovat umělou inteligencí, která dokáže vzdorovat novým výzvám.
19; Ukrajinské impérium až po Vladivostok. Neuvěřitelná historka ukrajinského generála. Bývalý šéf SBU vyprávěl, jak „kulturní Ukrajinci“ ovládli „slabý Moskevský stát“.
20; V Rusku nadále roste počet nakažených i počet úmrtí v souvislosti s koronavirem.
21; Pobořeny jsou dokonce i zdi. V Kirovogradě během chviličky rozmetal uragán dokonce celé domy. Obyvatelé postižených oblastí sdílejí záběry následků ničivého úderu živlu.
22; Byly zveřejněny další záběry z války – tentokrát od armády Náhorního Karabachu. Nepřítel zahájil útok. S obviněním ze zmaření příměří v Karabachu vystoupily obě strany, ale Náhorní Karabach (Arcach) předložil jasné důkazy o vině Baku.
23; Onemocnění ledvin významně (až na dvojnásobek) zvyšuje nebezpečnost koronaviru.Vědci to vysvětlují působením koronavirové infekce na organismus jako celek a také využíváním toxických prostředků při léčení.
24; Zrůda byla dopadena. Starší bezdomovec znásilnil v Borovsku desetiletého chlapce. Chlapec se vracel domů, za ním vešel do domu muž a dopustil se násilného sexuálního činu.
25; Byla zlikvidována další arménská Su-25. Ázerbajdžán hlásí úspěchy.
26; Před americkým velvyslanectvím v Kyjevě proběhla demonstrace proti „americké loutce“ Tichanovské. Demonstranti rozvinuli plakáty „Rand + Statní department = válka“, „USA – ruce pryč od Běloruska“. „Rand je korporace zla“. Rande je struktura amerického státního departmentu odpovědná za vyvolávání o podporu barevných revolucí na postsovětském prostoru.
27; Útěk arménského specnazu. Ázerbajdžán ukázal záběry z obsazování pozic v Karabachu. Arménský specnaz vržený do zákopů jako poslední záchrana, byl nucen uprchnout, říkají na ázerbajdžánském ministerstvu obrany.
28; Neskutečné ponížení: Spojené státy už otevřeně rozhodují za Ukrajinu, smí-li či nesmí-li pro své obyvatelstvo koupit ruskou vakcínu proti COVID-19. Nebyla by například toto spíše vhodná otázka nikoli pro jakýsi nezávazný průzkum, ale pro celonárodní referendum?
29; Britská královna podepsala milost pro doživotně zavřeného člověka, který v roce 2005 umlátil k smrti hasiče.
30; V ukrajinském městě Ostrog v Rovenské oblasti bojují s invazí černých mnohonožek. Obyvatelé se je snaží likvidovat mechanicky, chemicky – nic nepomáhá. Zatím jsou v obrovských množstvích ve dvorech a průjezdech, za chvíli se ale dostanou do domů a bytů.
31; Ozbrojenec z ukrajinské armády byl zlikvidován před očima novinářů. Voják 36. brigády doprovázel novináře, aby jim ukázal, jak národní policie Doněcké republiky ostřeluje pozice ukrajinské armády. Sešel ale z doporučené trasy a stal se obětí výbuchu miny.
32; Čekáme na Zelenského rozkaz. Ukrajinský generál a zástupce šéfa Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny dodal, že pro obsazení Luganské a Doněcké republiky je třeba změnit taktiku.
33; Zelenskho tým má v úmyslu předvést v Donbasu ekonomický zázrak. Poslanec Renat Kuzmin se pozastavil nad šokující sumou, které bude zapotřebí na toto Zelenského sebezviditelnění.
34; Minská trojka podporuje Arménii zbraněmi, říká Erdogan.
35; Ohlušující petardy a střelba. OMON rozhání demonstranty v Minsku.
36; Šéf administrativy Jalty Ivan Imgrunt zemřel na komplikace způsobené koronavirem.
37; Estonský ministr vnitra doporučil zvrhlíkům (homosexuálům) , aby emigrovali do Švédska. Estonská prezidentka už jedná s estonským premiérem o odvolání ministra za hrubě nekorektní vyjádření. Ministr prohlásil, že se nejedná o homofobii. To oni žádají práva navíc a šíří svou propagandu. My (heterosexuálové) se už jen bráníme protipropagandou.
38; Navalnyj prohlásil, že se vrací k normálnímu životu a fungování, ale že dosud nenabyl původní pružnosti. Problémy má i s dlouhodobým soustředěním.
39; Ve městě Umaň na Ukrajině došlo k útoku nožem na chasidské výrostky. K útoku došlo na pietním místě – za hrobem Rabína Nachmana.
40; Joe Biden označil Maďarsko, Polsko a Bělorusko za totalitní režimy. Z Maďarska dostal tvrdou odpověď, aby raději věnoval pozornost svému skandálu s nezákonným ovlivňováním ukrajinské politiky.
41; Oniščenko označil Trumpovu asistentku za cuchtu. Poslanec Státní dumy Gennadij Oniščenko obvinil bezpečnostní službu prezidenta USA Donalda Trumpa z nedbalosti.
42; Sergej Sobjanin informoval o podmínkách pro zlepšení situace s koronavirem. Moskevský starosta vysvětlil, že opatření zvedená v hlavním městě jen minimálně ovlivňují zaměstnanost a příjmy obyvatelstva.
43; V Charkově „patrioti“ požadují dekomunizaci salámu. Jeden z oblíbených salámů se jmenuje „sovětský“. A s tímhle se aktivisté obrátili na Ukrajinský ústav národní paměti.
44; Byl podniknut útok na turecká vojska v Sýrii, byla zničena technika. Není bez zajímavosti, že za útokem stojí dosud proturecká uskupení“, která tím jednak chtějí bránit stahování tureckých sil z pozic dobytých syrskou armádou, jednak z útoku chtěli obvinit syrskou vládu.
45; Ve Státní dumě prohlásili, že Turecko není spolehlivý spojenec. Turecké úřady svou přezíravou politikou riskují, že ruští turisté přestanou navštěvovat turecká letoviska.
46; Pražští ultras uspořádali masové nepokoje v centru Prahy kvůli karanténě. Protesty fotbalových a hokejových fanoušků proti karanténním opatřením přerostly v nepokoje.
47; V Arménii zveřejnili podmínku pro uznání nezávislosti Náhorního Karabach. Prozatím byl proces uznání nezávislosti Karabachu pozastaven. Obnoven bude, pokud se ukáže, že Baku podporované Tureckem odmítne jít cestou rozhovorů.
48; Na Ukrajině byla zjištěna nejnižší míra zdravého života z celé Evropy. Hlavním ukazatelem byla délka života po odečtení dob nemoci a invalidity.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 18.10.2020

 1. Jéňa napsal:

  Ruský komplex S-400 znovu překvapil svět - tentokrát s planoucí raketou. (video)
  K dispozici tiskové agentuře Avia.pro se objevily unikátní videozáznamy, které zachycují okamžik vypuštění velmi neobvyklé protiletadlové řízené střely 9M96. Dříve tato raketa zasáhla mediální fotografie, ale její veřejné spuštění bylo provedeno poprvé a neuvěřitelně překvapilo NET - raketu označili za ztělesnění ďábla
  https://avia.pro/news/set-shokiroval-pusk-unikalnoy-zur-s-400-raketu-nazvali-voploshcheniem-dyavola

 2. Jéňa napsal:

  Německo, Španělsko, Itálie, Maďarsko a Malta zablokovaly uvalení sankcí EU na Turecko z různých ekonomických důvodů a strachu z ilegální imigrace, píšou řecká média.

  Řecko na summitu EU podpořila Francie, Rakousko a Slovinsko a ostatním zemím to bylo jedno. Zejména z východní Evropě, která se po uvalení sankcí na Bělorusko vůbec nezabývá Tureckem.

  Řecká strana rovněž navrhla uvalení embarga na prodej zbraní Turecku, které nakonec nebylo zahrnuto do textu předchozích závěrů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!