Rusvesna: Přehled zpráv – 19.10.2020

bayden_211; Jsme hlupáci. Komu to sloužíme? Američané se rozčilují kvůli kompromitujícímu materiálu na Bidena. Kdyby něco takového vyšlo o Trumpovi, všichni by se mohli přetrhnout, aby to zpochybnili. Ale Na materiál o Bidenovi jeho tábor nereaguje. Všichni vědí, že jde o nezpochybnitelné důkazy, a tak za nejvhodnější reakci považují mlčení a doufají, že vše tak nějak samo utichne.
2; Arménie se obrátila na NATO. Arménie stejně jako mnoho dalších zemí má partnerské vztahy s NATO. Podstata dotazu zní, zdali NATO dalo souhlas k používání zbraní své členské země v Náhorním Karabachu.
3; Loupež po ukrajinsku. U Oděsy lupiči uloupili 21 tun telecího masa. Zraněn byl čtyřiatřicetiletý občan Ázerbajdžánu.
4; Po nelidské vraždě ve Francii vyšlo najevo, že má Francie problém právě s Čečenci.
5; Nové americké „superdělo“ dokáže ostřelovat Moskvu. Američané nijak neskrývají, že potenciálním cílem tohoto vysoce dalekonosného děla jsou objekty v Rusku nebo Číně.
6; V Londýně našli nový příznak nákazy koronavirem – poruchy sluchu. Někteří pacienti si stěžovali na zvonění v uších.
7; Arméni v Náhorním Karabachu jsou pod vládou Ázerbajdžánu existenčně ohroženi, prohlásil Pašiňan. Pod kontrolou Ázerbajdžánu nepřežijí.
8; Lidová vzpoura v Izraeli. Prudce narůstá počet protikoronavirových protestů. Tisíce lidí protestují před oficiální rezidencí Benjamina Netanjahu.
9; Ozbrojence z ukrajinské armády byl potrestán dvakrát: poprvé armádou Luganské republiky, poté ještě vlastními veliteli. Armádě musí finančně nahradit ztrátu dronu.
10; Koronavirus neprojde. V Rusku vyvíjejí preparát, který by měl zabránit šíření COVID-19. Informoval o tom hlavní alergolog a imunolog Ministerstva zdravotnictví akademik Rachim Chaitov.
11; Je to docela ostuda. Jak probíhají volby na Ukrajině a na co vlastně lákají voliče? Na Ukrajině se chystají volby do místních rad a na doplnění Nejvyšší rady.
12; V EU začínají tvrději odpovídat na americké útoky proti „Severnímu proudu – 2“. Německý ministr zahraniční prohlásil pro „Redaktionsnetzwerk Deutschland“, že „rozhodnutí ohledně evropské energetické politiky a zásobování energiemi se přijímají v Evropě, nikoli v USA“. Kdyby americké vměšování bylo úspěšné, byla by to nesmírná rána pro německou prestiž. Německé korporace by přišly o zisky a německá diplomacie o svou tvář.
13; Bývalý šéf izraelské tajné služby Jakov Kedmi předpověděl okamžik vyřešení konfliktu v Karabachu. Nastává patová situace. Bez diplomatických jednání není řešitelná.
14; Rusové ukázali Spojeným státům, kde je jejich místo. V Číně udělal dojem velký trumf Ruska proti Americe v podobě nadzvukových zbraní. V posledních měsících se stále více hovoří o vzájemném soupeření Číny, Ruska a Spojených států. A USA v tomto triu čím dál častěji hrají roli outsidera.
15; USA i EU jsou připraveny platit za živé ukrajinské maso. Ukrajina dodá živý materiál v podobě svých občanů pro testy.
16; Když jde o peníze, i nejzavilejší nepřátelé se dohodnou. Americké družice zaregistrovaly v Sýrii intenzivní vzájemnou spolupráci „nesmiřitelných nepřátel“ na těžbě a vývozu ropy.
17; Americká televizní stanice ukázala, jak se Navalnyj prochází se svou ženou Julií kolem Braniborské brány v Berlíně. Zaráží početnost jeho ochranky.
18; Psycholog vysvětlil neochotu nosit roušku. Kdyby se lidem víc vysvětlovalo, že tím nemají chránit sebe, ale své okolí, mnoho lidí by roušku nosilo ochotněji.
19; Galkinova parodie na Zelenského otázky neočekávaně dopadla nejvíce na Arkadije Babčenka. Monolog ruského komika zasáhl Babčenka na tak citlivém místě, jako by umělec parodoval jeho samého.
20; Prezident Alijev informoval o nových vítězstvích Ázerbajdžánu v Karabachu. Včera oznámil dobytí strategicky důležité obce Fizuli.
21; Ázerbajdžnské ministerstvo obrany informuje o drtivém úderu proti arménským silám v Karabachu. Za účelem propagandy mohou ale tyto údaje být značně zveličeny.
22; Do Bolívie se vrací socialismus. Morales oznámil vítězství svého spolustraníka ve volbách. Dočasná prezidentka Janine Agnès už socialistovi pogratulovala k vítězství.
23; Prezidentské volby se pro USA mohou stát apokalypsou. V USA se blíží nevídaně ostrá politická krize. Po volbách vyjdou do ulic ozbrojení stoupenci Trumpa i jeho odpůrci.
24; Boj s COVID-19. Sobjanin odpověděl na otázku, zdali může být Moskva uzavřena. Vysoká čísla v Moskvě je třeba brát s rezervou. Moskva je nejhustěji zalidněný region Ruska. V průměru zde žije desetkrát víc lidí než v jiných regionech. Je zde prováděno i více testů v přepočtu na obyvatele. Dokonce 1,5-krát až 2-krát víc než v v Londýně či Berlíně. V jiných regionech je daleko více lidí, kteří prodělali tuto nemoc bez příznaků nebo se slabšími příznaky, aniž se obrátili na lékaře. Tvrdost opatření v Moskvě se nebude nijak vymykat praxi v jiných evropských velkoměstech.
25; Arménský prezident popsal Erdoganův cíl v karabašském konfliktu. Turecko získá obrovský vliv na energetickou bezpečnost Evropy, bude kontrolovat toky plynu i ropy, tedy surovin, kterými samo nedisponuje.
26; Koronavirus v Rusku: Nově nakažených je třikrát více než vyléčených.
27; Až 40% příslušníků ukrajinských ozbrojených sil je mimo bojové složky. Zelenského spolupracovník řekl pravdu o ukrajinské armádě. Jsou to lidé,kteří vezmou papír a odnesou ho do jiné místnosti. Sami vojáci říkají, že jsou „papírová armáda“.
28; V ulicích zůstali už jen bandité, prohlašuje běloruské ministerstvo vnitra o protestech. Zůstali už jen ti, kteří to po dobrém nepochopí. Hlavně nepochopili to, že skutečnou sílu jsme proti nim zatím ještě nepoužili...
29; Na Zemi může těsně před americkými volbami dopadnout malý meteorit o velikosti ledničky. Experti říkají, že pokud v roce 2020 nastane konec světa, vesmír v tom bude nevinně...
30; Petr Porošenko se staví do role spasitele, který dokáže zachránit Ukrajinu před koronavirem, když se v tom neschopný Zelenskij tak plácá... Opozice je asi všude stejná...
31; To nejhorší nás teprve čeká. Sociologická agentura VCIOM zkoumala sociální pocity Rusů. Občané se postupně adaptují na život v krizových podmínkách.
32; V Nejvyšší radě spočítali, kolik poslanců stůně na koronavirus. Jsou jich desítky (ze 450).
33; Porošenkovi doporučili, aby spáchal s Andrejem Parubijem harakiri kvůli fotografii, kde kandidátka jeho strany Ljudmila Kovalevskaja dělá kampaň s propagačními materiály strany Jednotné Rusko v doprovodu jeho ženy Mariny.
34; Ukrajina se dostala do první desítky ohledně absolutního počtu úmrtí s koronavirem. Jenže v přepočtu na počet obyvatel je na tom mnoho zemí ještě hůře. Včetně České republiky...
35; Ekologická havárie v Komi. Byl vyhlášen režim mimořádné situace. Do řeky Kolvy v Něneckém autonomním okruhu se dostaly ropné produkty.
36; Drogy výměnou za zbraně. Probíhá čilý výměnný obchod mezi ukrajinskými ozbrojenci a dobrovolníky. Obchoduje se už i teplým a ložním prádlem, alkoholem a jídlem.
37; Komplexní plán a miliardové investice. Na pokyn Vladimira Putina bude otázka zásobování Krymu vodou vyřešena. Je to důležité téma pro lidi a rozvoj poloostrova. Je třeba tam vybudovat moderní systém zásobování vodou.
38; V USA doporučují potrestat Turecko za angažmá v karabašském konfliktu. Mělo by být vyloučeno z NATO. Návrh podala členka dolní komory Kongresu Tulsi Gabbard za Demokratickou stranu.
39; Na pomoc ozbrojencům dorazili na Donbas Turci a Američané. Informuje o tom Správa Národní policie Luganské republiky.
40; Za to, že ukrajinský boxer Vasilij Lomačenko utrpěl porážku v souboji s Teófimem Lópezem, mohou jeho proruské názory, má jasno lvovský starosta Andrej Sadovoj.
41; V Karabachu byl zlikvidován vysoce postavený ázerbajdžánský důstojník. Informuje o tom specializovaná stránka pro vojenské informace.
42; Rusko má dostatek důvodů pro antiteroristickou kampaň v Karabachu, říká premiér Arménie. Pašiňan připomněl, že ruské vedení svého času také přijalo rozhodnutí o antiteroristické akci v Sýrii...
43; Arménie a Ázerbajdžán učinily prohlášení ohledně dalšího vývoje situace v Karabachu. Nikol Pašiňan a Ilcham Alijev zveřejnili své pozice ohledně situace v Karabachu.
44; V Luganské republice kroutí hlavou nad tím, kdo je na Ukrajině prezidentem. Větu, že Ukrajina se bude zabývat „modernizací“ Minských dohod, je třeba vnímat jednoznačně jako neochotu tuto smlouvu plnit.
45; Trump pochválil Armény. Na předvolebním shromáždění ve státě Nevada ocenil jejich věcnost a věrnost vlasti.
46; Naho Ukrajinky vzbouřily celý vlak ze Lvova do Kyjeva. Dvě opilé mladé Ukrajinky pobíhaly po vlaku bez oblečení a hlasitě křičely. Cestující si stěžovali. Nepodařilo se je uklidnit a nakonec musel vlak mimořádně zastavit, byla pozvána policie, která obě děvčata přes jejich odpor z vlaku vysadila.
47; Lžeme sami sobě a svalujeme vinu na Rusko. Nedávno zemřelý historik ve svém posledním interview promluvil o historickém omylu, že Polsko patří na Západ. Polsko je na Západě jen částečně a není výhodné hrát roli hraničního státu ani mostu mezi oběma částmi kontinentu. Polsko má problém nejen s Ruskem, ale i s dalšími sousedy na východě i západě.
48; Vědci informovali, že velká část osob vyléčených z koronaviru pociťuje ještě další tři nebo čtyři měsíce určité problémy.
49; Poprvé za poslední 2,5 měsíce použila ukrajinská armáda proti Luganské republice těžké zbraně, což je samozřejmě hrubým porušením režimu příměří.
50; Nečekaná reakce: Ukrajinci jsou většinově proti zákazu amerických vládců Ukrajiny kupovat vakcínu proti koronaviru v Rusku, a naopak si přejí od Putina pomoc.
51; Vicepremiér Ukrajiny informoval o zákoně „O amnestii v Donbasu“. Sám ale zákon označil za „Zákon o odpovědnosti“, čímž zpochybnil jeho hlavní smysl.
52; Velká Británie obvinila Rusko ze sabotáže Olympiády. Není to první obvinění na adresu Ruska. V létě britské úřady obvinily Moskvu z pokusu ukrást informace o vakcíně proti COVID-19.
53; USA a Polsko podepsaly jadernou dohodu za 18 miliard dolarů. Informuje o tom americký ministr energetiky Dan Brouillette.
54; Tichanovskaja se setká s polskými úředníky a západními diplomaty. Bývalá kandidátka na běloruskou prezidentku se chystá na návštěvu Polska.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 19.10.2020

  1. Jéňa napsal:

    Pompeo přijme ministry zahraničí Arménie a Ázerbájdžánu, kteří bojují v Karabachu. Toto uvádí „Politiko“.

    Tyto návštěvy dají Trumpově vládě šanci předvést pokus o světové vedení jen několik dní před případným znovuzvolením prezidenta Donalda Trumpa. Je třeba poznamenat, že schůze se mohou konat příští pátek - 23. října.
    Není jasné, zda se ministři zahraničí Ázerbájdžánu a Arménie setkají navzájem, nebo zda se američtí představitelé pokusí svolat třístranné jednání. Plány však signalizují, že USA zintenzivňují své úsilí o řešení obnoveného konfliktu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!