Země s nejnižším kumulativním nárůstem osob s novým pozitivním nálezem na Covid 19

5B6F189A-9B96-4B35-AD14-B4FB79ECBFCB_cx0_cy15_cw0_w1200_r11) Estonsko - 35,6
Roušky nebyly povinné ani na minutu (pouze pro "home care workers", tedy osoby pečující o staré lidi. Žádný lockdown ani zavírání restaurací či škol.
2) Norsko - 37,3
Roušky nebyly obecně povinné ani na den. Existuje pouze několik málo výjimek (když směřujete do karantény, když jste se setkal s někým, kdo Covid má atd.)- Lockdown ani zavírání restaurací či škol se nekonal.
3) Finsko - 52,3
Nošení roušek povinné pouze v MHD a pro osoby mířící na test nebo do karantény. Lockdown ani zavírání podniků neproběhlo
4) Švédsko - 85,3
Tam všichni víme, jak to je. Tegnell dokonce považuje roušky za škodlivé.
Na druhé straně jsou pak tyto země:

4) Španělsko - 312,4
Roušky povinné všude už několik měsíců. Mnohá další omezení pro provoz restaurací, barů a škol

3) Francie - 414,6
Roušky povinné všude už několik měsíců. Mnoho omezení pro různé podniky a služby.

2) Belgie - 756,9
Roušky povinné vevnitř i venku několik měsíců. Velmi přísné limitace zejména pro služby

1) ČR - 858,6
Roušky povinné ve všech vnitřních prostorách. Zavřené restaurace, bary, sportoviště (jediní v Evropě) a komplet školy (jediní v Evropě).
Za mne závěr je jednoduchý. Vláda nedělá dobrou práci. Čísla nakažených každý den stoupají. Je ověřeno z ciziny, že středověké metody karantény a zakrytí úst nefungují. Je třeba naopak posílit přirozenou imunitu obyvatelstva, která jediná účinně chrání. Nejsou distribuovány vitamíny, nic. Naopak, co vláda nedělá, je účinná pomoc nakaženým a nemocným. Je plno případů, kdy vás lékař odmítne vyšetřit, protože se sám nechce nakazit. Toto již dávno mělo být plošně zajištěno. Návštěvy u pacientů doma. A doporučení účinné léčby. Zoufalí příbuzní posílají seniory do nemocnic. Tam pak chybí místo pro vážně nemocné. Středověké metody nemají žádný efekt, jen ničí zdravé lidi ekonomicky. Vést o tomto veřejnou diskusi je naprosto legitimní a zachrání tisíce životů. Dnes umírají zbytečně.

JIří Rajchl
Jeden komentář na Země s nejnižším kumulativním nárůstem osob s novým pozitivním nálezem na Covid 19

  1. Louis napsal:

    Zavery clanku jsou spravne. Situace u nas je dana malym promorenim obyvatelstva diky uspesnemu potlaceni nakazy v 1. vlne pandemie. Ted tento deficit imunizace spolecnosti dohanime. Srovnej Cesko se Svedskem. Kazdy lockdown nase utrpeni prodlouzi, hospodarstvi zruinuje a zemi na generace zadluzi.
    Situace prece nevyzaduje novou hysterii, straseni a lockdowny. Namisto rustu nakazy musi byt ukazatelem pro zavedeni opatreni smrtnost na COVID a ne na COVID v kombinaci s jinymi nemocemi.
    Namisto rousek dejte lidem lacino vitamin D, C, Zinek a Selen. Umoznujte jim delat sport a chodit na prochazky. A hlavne: Prestante je strasit stresovat. Stres nici imunitu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!