Rusvesna: Přehled zpráv – 23.10.2020

zelenskiy_maska1; Zelenskij vynalezl nový způsob jak vrátit Donbas Ukrajině. Zřízení svobodné ekonomické zóny,která přitáhne investice do regionu a ukončí válku. Přijdou velké peníze a to bude mít velký vliv na smýšlení lidí.
2; Putin na Valdajském fóru vyjmenoval nejlepší vlastnosti Rusů: Vlastenectví, vůle, pracovitost a vzájemná pomoc.
3; Maďarsko je připraveno na očkování. Prioritou je ruská vakcína proti koronaviru. Maďarsko oznámilo na 22. října rekordních 2032 nových případů nákazy za jediný den.
4; Putin ve svém projevu komentoval útoky Západu. Rusko si už v tomto nepřátelském prostředí zvyklo fungovat.

5; Zelenskij znovu vysvětloval a hájil výběr otázek pro podivné hlasování v den voleb.
6; Slovanský svět čeká velká krvavá válka. Kdysi jsme se smáli tomu, že budou Slované zabíjet Slovany...
7; Ukrajina zvítězí ve válce s Ruskem. Ukrajinská armáda je připravena klást rozhodný odpor, ujistil šéf ukrajinské národní demokratické strany Oleksij Danilov své zámořské patrony.
8; „Velký chlapec“ Joe Biden byl usvědčen ze lži a korupčních dohodách. Svědecké výpovědi mohou být mocnou zbraní Republikánské strany v prezidentských volbách.
9; Tam to vypadá, jako kdyby tam už prožili několik takových pandemií, zhodnotil Putin ekonomiku Ukrajiny po majdanech. Dodal, že ať se vyvíjely vztahy Ruska se zeměmi bývalého SSSR jakkoli, společný zájem rozhodně převáží.
10; Byl zavraždění muftí Damašku. K incidentu došlo na předměstí syrského hlavního města Kudsíja.
11; Zelenskij je připraven otestovat na sobě ukrajinskou vakcínu. Prohlásil to v interview pro ukrajinské televizní stanice.
12; Putin zareagoval na Erdoganovo odmítnutí uznat Krym za ruský. Nedávno Erdogan na setkání s prezidentem Ukrajiny Vladimirem Zelenským prohlásil, že neuznává vstup Krymu do Ruské federace.
13; Obyvatel Novgorodu začal stříle v autobuse kvůli roušce. Informuje o tom tisková služba Správy ministerstva vnitra pro Novgorodskou oblast.
14; Syrští ozbrojenci se dostali do léčky v Karabachu. Tisková mluvčí arménského ministerstva obrany Čušan Stěpaňan zveřejnila nové závěry se syrskými žoldáky v Karabachu.
15; V Kremlu prohlásili, že nikdo nemůže dnes aspirovat na roli světové supervelmoci. A to ani na základě ekonomického potenciálu.
16; Muž se vymočil na pomník Nebeské setniny v Kyjevě. Kyjevská policie zahájila trestní řízení ve věci chuligánství (výtržnosti) na Aleji Hrdinů Nebeské setniny.
17; Zelenskij se zamotal do svých vlastních výroků a sám sebe označil za „povrchního člověka“. Prohlásil, že ti, kdo varují na Ukrajině před italským scénářem ohledně koronaviru, jsou povrchní lidé. Ukázalo se, že se jedná o jeho vlastní výrok.
18; Snášet tohle jejich buranství u nás nikdo nehodlá. Peskov se vyjádřil ke vztahům se Západem. Moskva nehodlá snášet buranství, ale má zájem nadále vysvětlovat Evropě své pozice.
19; Koronavirový skandál v české vládě. Premiér je debil, který změnil zemi na bordel, prohlásila ministryně Maláčová na adresu Andreje Babiše.
20; Karabašská válka. Na co ještě čeká Rusko: Ukazuje se (a pro mnoho Arménů je to novinka), že nezávislost Arménie přímo závisí na dobré vůli Ruska.
21; Ozbrojenci z ukrajinské armády nemilosrdně ničí americké zbraně. Vojáci zapalují sklady se zahraničními zbraněmi, aby skryli případy jejich rozkrádání a prodeje.
22; Vojenský epidemiolog označil příběh o „ukrajinské vakcíně“ proti koronaviru za podvod a šílenství. Volal jsem svým kolegům do USA a všichni jsme se srdečně zasmáli.
23; Varování šéfa ruské rozvědky před nebezpečnou situací v Bělorusku. Sergej Naryškin vydal varovnou prognózu ohledně situace v Bělorusku.
24; Rusko a Čína pohřbí dolar a světová ekonomika prožije přerod, říká Ricards. Rusko, Čína a další jejich partneři svými kroky brzy přivedou svět k novému zlatému standardu a propadu americké měny.
25; Celý svět vyzobává z Putinova projevu věty a citáty, které silně rozzlobí Spojené státy. V Putinových slovech zaznívaly tóny hrozby, odpouštění, ale také jednoznačné signály adresované nepřátelsky naladěnému Západu.
26; Ředitel americké rozvědky prohlásil, že Rusko a Írán záměrně děsí americké občany. Zjistili jsme, že Rusko a nezávisle na něm i Írán získaly informace o registraci amerických voličů, kterým píší výhružné emaily typu „Volte Trumpa, nebo za vámi přijdeme!“
27; Lukašenko v rozhovoru se Sergejen Naryškinem poděkoval ruské rozvědce a informoval o složité situaci.
28; Dvě cesty vývoje války v Náhorním Karabachu. Už téměř měsíc probíhají ostré boje v Náhorním Karabachu. Pravděpodobnější je dlouhá a těžká válka, případně série takovýchto válek, méně pravděpodobná varianta je rychlé dosažení míru.
29; Boj USA proti „Severnímu proudu – 2“ s blíží do finále. Evropa stojí s Ruskem proti Americe. Americká elita se nevzdává myšlenky znemožnit dodávky ruského plynu plynovodem „Severní proud – 2“ do Evropy.
30; To je velký zvrat: Trump obvinil Bidena ze získávání peněz od Ruska. A dokonce zveřejnil i sumu – 3,5 milionu dolarů. Tvoje rodina na základě dobrých vztahů s moskevským starostou dostala tuto částku a ty to budeš muset Američanům vysvětlit!
31; Definitivně zvítězit nad COVID-19 se nepodaří, říká vědec. Boj proti koronaviru srovnal s bojem lidstva proti neštovicím.
32; Turecké drony Bayraktar zakoupené Ukrajinou se objeví na nebi nad Donbasem. A Ukrajinu k tomu přesvědčí nikoli Z8pad, ale týž člověk,který podporuje Ázerbajdžán proti Arménům.
33; Doteď Pioněrskaja, odteď Ogorodnaja. V Kalužské oblasti Ruska bylo dekomunizováno 16 ulic. Úřady města to označují za návrat k předrevolučním názvům.
34; V USA vysvětlil, proč vyhodili ruské aparáty pro umělou plicní ventilaci Aventa-M, které byly poskytnuty v rámci humanitární pomoci. Federální agentura pro mimořádné události připomněla, že došlo v Rusku k případům požárů těchto zařízení.
35; Bude v té době Ukrajina vůbec existovat? Zelenskij si dal za cíl, aby Ukrajina mohla v roce 2030 hostit Olympijské hry. Bude-li to na nás příliš drahé, spojíme se s jinou zemí, prohlásil ukrajinský prezident.
36; Ruští hackeři budou pomáhat Trumpovi při volbách, píší The New York Times. Zdroje tohoto listu informovaly, že výzvědné služby USA získaly přístup k informacím o ruských hackerech.
37; „Sluhové národa“ vyprávěli, jak nocovali v zákopech v Donbasu. Šéf frakce David Arachamija odmítl informace o tom, že v Donbasu poslance obsluhovala tisícovka vojáků.
38; Koronavirus v Rusku: Nový prudký nárůst počtu infikovaných. Za posledních 24 hodin zemřelo téměř 300 pacientů s těžkou formou průběhu COVID-19.
39; FSB rozdrtila buňky adeptů „chalífátu“L na jihu Ruska. Zatýkání proběhlo na teritoriu dvou jižních regionů Ruské federace – v Karačajevsku-Čerkessku a v Dagestánu.
40; Státní komise zjistila příčiny havárie An-26 na Ukrajině. Při letecké katastrofě 25. září zahynulo 26 lidí. Příčin bylo několik. Byla porušena pravidla organizace letů, selhal systém regulace teploty, došlo k chybě pilota.
41; V Čeboksarech byl zadržen vtipálek, který si opékal párky na Věčném ohni.
42; Šíří děti koronavirus? Odpovídá akademik Ruské akademie věd. Teze, že koronavirus šíří hlavně školáci, se nepotvrdila. To, že děti přežijí infekci bez příznaků, neznamená, že se od nich nakazí dospělí.
43; EU a USA požadují, aby se Rusko vrátilo k rozhovorům o MH17. 15. října ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že Moskva nepovažuje za možné pokračování v třístranných konzultacích, protože ruské důkazy absolutně nebyly brány v potaz.
44; Ázerbajdžánské ozbrojené síly pálí po cílech v Karabachu. Kromě toho v Baku informují o likvidaci několik dronů arménské armády.
45; Výbuch za obzorem. Byl zlikvidován ázerbajdžánský raketomet. Baku nebojuje jen pomocí dronů. Ke slovu přichází i staré dobré dělostřelectvo.
46; Vyšetřovací výbor udělal tečku za případem otráveného pobřeží na Kamčatce. Připomeňme, že v Kamčatském kraji byl zaregistrován hromadný úhyn mořských živočichů. Vyplavenými mrtvolami živočichů bylo poseto pobřeží Tichého oceánu. Otrava měla přírodní charakter. Nešlo o průmyslovou havárii.
47; Zelenskij řekl pravdu o situaci na Ukrajině. V interview prezident zalitoval, že Ukrajině je bráněno v získání kýžených peněz od MMF.
48; Macron přijal arménského prezident v Elysejském paláci. Prezidenti obou zemí projednali napjatou situaci vzniklou v Náhorním Karabachu.
49; To máte za ty Bayraktary! V Arménii byl vyhlášen bojkot ukrajinského zboží. Nekupujte ukrajinské zboží, vyzbrojovali byste tím Turky, píší iniciátoři akce,která se v Arménii rychle šíří.
50; Koronaivurs na Ukrajině: Nové rekordy a Zelenského podivné prohlášení, Celkový počet nakažených už přesáhl 330 tisíc. Dnes 7.517 nových případů. Zemřelo 121 osob. Přitom Zelenskij prohlašuje, že úmrtnost na Ukrajině je jedna z nejnižších v Evropě díky lékařským metodám.
51; Trhl sebou a ucpával si uši. Zelenskij si udělal ostudu,když se vylekal hlasitého zvuku. Je symbolické, že k události došlo v okupovaném Mariupolu. Že takové zvuky obyvatelé Doněcka musí poslouchat každý den, prezidenta nijak nevzrušuje.
52; Na pozicích 54. a 56. brigády ukrajinské armády se ozývaly výbuchy. Rostou nebojové ztráty ukrajinské armády.
53; Prezident Arcachu (Náhorního Karabachu) napsal dopis Putinovi: V Republice a v prostředí všeho arménského lidu mělo Vaše vystoupení na zasedání Klubu Valdaj velký ohlas...
54; Rusko už téměř dostavělo plynovod, který zbavuje Ukrajinu tranzitu. Plynový operátor Bulgartransgaz podepsal s dodavatelem Arkad dodatek ke Smlouvě o dokončení prací k 15. prosinci.
55; Ruský bojovník byl zabit v bojích v Karabachu. Devatenáctiletý Rus Alexandr Něčajev zahynul v bojích o Karabach.
56; V Oděse se sedm vězňů na zasedání soudu pořezalo podomácku vyrobenými a naostřenými zbraněmi. K soudu byly vyslány sanitní vozy.
57; Na Ukrajině podpořili kandidaturu Rusa Kremljova na post šéfa Mezinárodní federace boxu. Federace boxu z Ukrajiny, Srbska, Paraguaye a Šalamounových ostrovů napsaly dopisy na podporu Umara Kremljova.
58; V MMF spočítali příjmy Ukrajinců. V přepočtu na obyvatele roční příjem činil 3.424 dolarů za rok. V Bělorusku 6.133, v Kazachstánu 8.781, v Rusku 9.972. Ukrajina se tak umístila až za Vietnamem a Mongolskem. Mohou se utěšovat tím, že jsou na tom přece jen ještě lépe než v Uzbekistánu či Tádžikistánu. Příjmy Ukrajinců se meziročně snížily o 7,3%. https://www.imf.org/.../NGDPDPC@WEO/OEMDC/ADVEC/WEOWORLD
59; Rusům je slibována bezplatná a dostupná vakcinace proti koronaviru. Ruské ministerstvo zdravotnictví v srpnu zaregistrovalo jako první na světě vakcínu pro prevenci COVID-19.
60; Americký generál prohlásil, že Ukrajina není připravena na vstup do NATO. Hodges to řekl v rámci své účasti na Kyjevském fóru bezpečnosti 2020.
61; V Karabachu byla zlikvidována velká jednotka ázerbajdžánského specnazu. Informovala o tom tisková mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stěpaňan.
62; Padesát současně probíhajících domovních prohlídek. Ukrajinská policie si vyšlápla na nacisty. Informuje o tom právník Andrej Portnov.
63; V USA informovali o po zuby ozbrojené ruské lodi. The National Interest zhodnotil nové zbraně modernizované lodi z dob studené války.
64; Trump se zapojil do války v Karabachu. Oznámil velmi slušný pokrok na rozhovorech o Náhorním Karabachu.
65; Mohutný úder na sever Sýrie. Výbuchy otřásají syrsko-tureckou hranicí. Vybuchují sklady protureckých ozbrojenců s ropnými produkty a parkoviště autocisteren na syrsko-turecké hranici.
66; Ukrajinský ministr zahraničí promluvil o podlomené důvěře k PACE kvůli Rusku. V telefonickém rozhovoru projednával s generálním tajemníkem Rady Evropy návrat ruské delegace do PACE.
67; Až naprší a uschne... V ukrajinské vládě informovali, kdy budou obnoveny dodávky vody na Krym. S prohlášením vystoupil vicepremiér Ukrajiny Alexej Reznikov. Dodávky nebudou obnoveny, dokud nedojde k úplné „deokupaci Krymu“.
68; Agitátoři Anatolije Šaríje odrazili útok Nacionálního korpusu. Nacisté museli utéct. Vypadá to, že „nackorpus“ umí dobře utíkat, napsal k tomu Anatolij Šaríj.
69; Opozice Běloruska byla vyzvána, aby se rozhodla, komu patří Krym. Informoval o tom vicepremiér Ukrajiny Alexej Reznikov.
70; Ukrajina bude vyrábět turecké drony Bayraktar. Turecká strana je připravena uskutečnit investici.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!