Rusvesna: Přehled zpráv – 25.10.2020

tos-1a_solncepek_2_01; Sergej Markov předpovídá, že Ázerbajdžán má blízko k vojenskému vítězství v Karabachu. Putin moc dobře věděl, že geopolitická situace v Karabachu se brzy kardinálně změní.
2; Ohnivá smršť v Karabachu. Armáda Náhorního Karabachu zlikvidovala nepřátelský Solncepjok. Na zveřejněném videu exploduje hrozivé bojové vozidlo po přímém zásahu. Ozývají se detonace, zvedá se černý sloup kouře.
3; Dva šašci. Porošenko srovnal Zelenského s Kašpirovským. Bylo by to směšné, kdyby to nebylo tak děsivé.
4; Rusko je hlavním spojencem Běloruska. O čem hovořili Pompeo a Lukašenko? Lukašenko popřál mnoho úspěchů v politické kampani v USA a osobně Donaldu Trumpovi.
5; Situace v Luganské republice. Lidi kosí COVID a zápaly plic. Byla dána doporučení, co by mělo dělat luganské ministerstvo zdravotnictví, aby situaci zvládlo.
6; Ukrajinský poslanec Maxim Bužaskij srovnal Parubije s šimpanzem. Jak se vůbec Parubij dostal do strany Evropská solidarita? Šimpanzi ve vyšším věku upřednostňují staré známé před novými známostmi.
7; Jerevan oznámil hrozivé ztráty ázerbajdžánské armády. Za uplynulých 24 hodin bylo sestřeleno 11 ázerebajdžánských dronů a zlikvidováno 12 kusů obrněné techniky.
8; Bývalý pracovník OSN informoval o začátku Třetí světové války. Koronaviurs byl uměle vytvořen v laboratoři a pandemie je první etapou Třetí světové války.
9; Vlivná ukrajinská média varují před totálním krachem ukrajinské ekonomiky. Ukrajinská ekonomika připomíná Titanik. Očekává ji postupně se zrychlující devalvační a inflační spirála.
10; Superbouřka nad Moskvou. Nejde o test klimatické zbraně? Vědci se dohadují o tom, co mohlo vyvolat unikátní blesky – zdali globální oteplování nebo testy jejich kolegů.
11; Zelenského prezidentská kancelář touží po Donbasu, ale bez lidí. Výsledky celoukrajinského průzkum jsou už v prezidentské kanceláři stanovené a jen čekají na termín zveřejnění.
12; Ozbrojenci z ukrajinské armády zorganizovali blokádu okupovaných měst. Obyvatelé jsou bez vody, potravin a léků. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
13; Rogozin informoval o černém dni ruské kosmonautiky. Šéf Roskosmosu označil 24. říjen za černý den ruské kosmonautiky, když neprobíhají starty raket.
14; Spojení státy budují mohutný vojenský opěrný bod poblíž hranic Ruska a Běloruska. Prezident Andrzej Duda podepsal akt ratifikace dohody mezi Polskem a Spojenými státy o posílení spolupráce v oblasti obrany.
15; Řítíme se do propasti. Facebook jako součást Říše zla, která krade naší Zemi budoucnost. Nový design sociální sítě Facbook vyvolal mezi stálými uživateli bouři nevole.
16; „NA Ukrajině“ nebo „V Ukrajině“? V ukrajinském jazyce ať si to říkají, jak chtějí, ale v ruštině je správně předložka „na“. Používání té „jedině správné“ předložky (v) je na Ukrajině indikátorem toho, kdo je či není kamarád Ruska.
17; Senátor navrhl, aby se zapojily motorizované brigády za účelem zkrácení doby příjezdu vozů záchranné služby. Informuje o tom tisková služba senátora Ruské federace Sergeje Cekova.
18; Dvacet kilometrů nad zemí. Vzdušný souboj ve stratosféře mezi stíhačkami Mig-31 námořního letectva Ruské vojenské námořní flotily. Unikátní záběry zveřejnilo ministerstvo obrany Ruské federace.
19; Jak nastolit mír v Náhorním Karabachu? Každá válka má jednu společnou příčinu – ambice vůdců států, kteří nejsou kontrolováni obyvatelstvem.
20; Co se děje v Bělorusku? Bělorusko u mnoha občanů bývalého SSSR v posledních letech vyvolává dojem úspěšné a mírumilovné moderní nezávislé země. Trn v oku západních vládců...
21; Utajovaná úmrtí v řadách ukrajinské armády. V ukrajinské armádě a ukrajinské národní gardě už je to vlastně takový folklór utajovat úmrtí vojáků ve svých jednotkách.
22; Hlavní obava Západu: Ruské vojenské kontingenty v Bělorusku můžou všechno překazit... Zdravě uvažujícímu člověku není ale jasné, jak armáda hlavního spojence může ohrožovat běloruskou suverenitu.
23; Hlavní epidemiolog informoval o osudu koronaviru v Rusku v nejbližších letech. Koronavirus se nikam neztratí. Určitý počet případů tu bude už vždy. Za uplynulý den bylo odhaleno 16.521 nových případů onemocnění.
24; Marihuana a jaderné zbraně. Na Ukrajině odstartovaly volby a Zelenského průzkum.
25; Koronavirus se nevzdává. Bylo dosaženo nového denního rekordu v počtu nově nakažených na celé planetě. Příslušná data zveřejnila WHO.
26; Starosta Sobjanin komentoval chování Moskvanů. Prohlásil, že většina obyvatel se chová zodpověděn. Podařilo se zařídit pro více než milion Moskvanů práci z domova. Školy fungují v režimu distanční výuky.
27; Turecko bude vyrábět útočné drony Bayraktar na Ukrajině. Bude postaven zvláštní podnik. Dříve se plánovalo využití kapacit Ukroboronpromu.
28; Alijev je připraven k přerušení palby v Karabachu. Oznámil to v rozhovoru pro americkou stanici Fox News.
29; Do centra Minska jsou stahována vojska. Dnes vyprší termín ultimáta Svetlany Tichanovské. K prospektu Nezávislosti byly staženy kolony armádních nákladních vozů a speciální techniky.
30; Druhá vlna koronaviru. 1,5 milionu infikovaných v Rusku. U čtvrtiny infikovaných probíhalo onemocnění bez příznaků.
31; Děsivá přesnost. Ázerbajdžánská armáda ukázala záběry úderů ze vzduchu. Ministerstvo obrany ukázalo záběry přesných úderů na pozice armády Náhorního Karabachu.
32; Paříž stahuje velvyslance z Turecka- Nedávno Erdogan urazil svého francouzského kolegu Emmanuela Macrona.
33; Írán rozmisťuje vojska podél hranic s Náhorním Karabachem. Včera ázerbajdžánský prezident Alijev prohlásil, že během srážek na řece Araks několik raket náhodně dopadlo na íránské území.
34; Šlapeme tu po hlavách. Pracovníci márnice v Kuzbasu ukázali desítky těl zemřelých na koronavirus. Leží v pytlích doslova na každém volném místě, dokonce i na podlaze.
35; Na Zelenského s manželkou vyskočila žena bez kalhotek. Dnes na Vladimira Zelenského s manželkou zaútočila žena bez kalhotek, s ohanbím obarveným nazeleno. K akci se přihlásila skupina Femen. Důvodem byly údajné Zelenského sexistické poznámky v minulosti.
36; Jdi do hajzlu, narkomane! Objevily se první odpovědi na Zelenského otázky. Ptají se voličů vycházejících z volebních místností. Voliči sice poměrně ochotně odpovídají, ale často „po svém“.
37; V Minsku začalo zatýkání. Policie dostala rozkaz střílet. V Minsku, kam se už od rána stahovali příslušníci silových struktur včetně armády a speciální techniky.
38; Byly získány důkazy účasti tureckého specnazu v karabašské válce. Informovala o tom arménská generální prokuratura.
39; Tvrdé zatýkání. Slzný plyn do davu. Nepokoje v Bělorusku probíhaly i na hranicích s Litvou. Stotisícové město Lida se dnes stalo centrem střetů opozice s policií.
40; Vy vůbec nevíte, s kým máte tu čest! Erdogan tvrdě odpověděl Spojeným státům ohledně S-400. Při svém projevu na shromáždění ve městě Malatya prezident Turecka učinil tvrdé prohlášení na adresu Washingtonu.
41; Nenávist a urážky. Francouzské ministerstvo zahraničí komentovalo Erdoganova tvrdá prohlášení na Macronovu adresu. Erdogan tvrdě kritizuje plány Paříže na boj s islámským separatismem.
42; Římský papež poprvé jmenoval kardinálem Afroameričana. Informuje o tom NBC.
43; Protesty v Minsku:100 tisíc účastníků, výbuchy a zatýkání. Po použití speciálních prostředků ze strany policie začalo hromadné zatýkání.
44; Pašiňan promluvil o účasti Izraele na karabašském konfliktu. Už na počátku října tisková mluvčí arménského ministerstva zahraničí Anna Nagdaljan prohlásila, že země stahuje z Izraele velvyslance na účelem konzultací.
45; Objevily se záběry z rozmisťování vojsk pod ruskou vlajkou na hranici Karabachu. Dnes se na internetu objevily fotografie ruského polního tábora na hranici mezi Arménií a Náhorním Karabachem.
46; Byl zveřejněn termín, kdy se objeví americká vakcína proti koronaviru. Anthony Fauci zdůraznil, že vakcína neruší povinnost dodržovat opatření na ochranu proti infekci.
47; Kudrin dal Rusům radu ohledně ukládání úspor. Šéf účetní komory poznamenal, že prognózovat kurs rublu je nevděčná záležitost.
48; Trumpův poradce si postěžoval na problémy se sankcemi proti Rusku a Íránu. Prezidentův poradce pro národní bezpečnost se stěžuje na neúměrné množství sankcí proti Rusku.
49; Arménie dostává moderní zbraně, říká Alijev. Ázerbajdžánský prezident o tom promluvil během operativní porady s velením ozbrojených sil země.
50; „Snadný případ“. Trump slíbil, že urovná konflikt v Karabachu mezi Arménií a Ázerebajdžánem.
51; Jak Ukrajinci odpovídali na Zelenského otázky? Byly zveřejněny výsledky exit pollu. 81% podpořilo doživotní tresty za případy rozsáhlé korupce. Pro vytvoření svobodné ekonomické zóny v Donbasu bylo 45% dotázaných. 95% hlasovalo pro snížení počtu poslanců ze 450 na 300. 70% podpořilo legalizaci konopí pro lékařské účely. 78% podpořilo využití záruk stanovených Budapešťským memorandem pro obnovu státní suverenity a územní celistvosti.
52; Demonstranti v Minsku zaútočili na policejní stanici (Centrální okresní správu ministerstva vnitra). Policisté použili speciální prostředky.
53; Pašiňan prohlásil, že rozmístění ruských mírových sil v zóně karabašského konfliktu by mohlo být východiskem ze situace.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 25.10.2020

 1. .lak napsal:

  Z ae :lol:

  https://aeronet.cz/news/slovenska-pekarna-v-prievidzi-zacala-zamestnancum-rozesilat-poplasne-dopisy-ze-pokud-se-dobrovolne-nenechaji-otestovat-na-covid-19-behem-celoplosneho-testovani-dostanou-vypovedi/

  štika Harnádle
  Dobrý den,
  sami vidíte že Vláda ČR+SR se neštítí ničeho.
  V souvislosti se situací v Košicích v SK s prvorodičkou a terorem který obě, maminka + novorozená dcera Nelka prožily, navrhuji: Dobře zvažme další postup proti vládě ČR a SK. Jak vidět nemají škrupule z ničeho, považuju za absolutně nepřijatelný aby si kdejaká doktorka v SK brala mimino + rodičku jako rukojmí, kde to jsme?! To se mi vážně jen zdá. Pozvat poly+cysty na porodní sál! A muset v těch bolestech odpovídat jejich nablblé dotazy tfuj jak hluboko jsme to klesli v tom našem soužití, vždyť to není k žití.

  Lidé dobří brusme vidle, kosy. Nabijme praky. Molotov koktejly. Buďme na střet dobře připraveni protože Vláda ČR+SK je satanistická a nelze věřit ani pozdrav, lže nám každý den a vše zastírá jakousi humanitou. Používá vládní prostředek tj. policii proti nám občanům, viz Václavák a policejní provokatéři. Nyní se Prý+mula a Babiš podřekli, že nás chtějí všechny očkovat jinak roušky nesundáme. Co je ve vakcinách nevíme, neřeknou a ještě se drze ohání, že maj “zájem” o naše zdraví. Ministr zdraví vyhlásí nouzi, ale sám si pochlastává kdesi ve sklepě a chodí si na veřejnosti bez roušky.
  Na to mě napadá jedno takové slovo, promiňte.
  Vládo ČR+Vládo SK: NAS.RAT!

  Pokud si to tedy obě Vlády ČR+SR přejí, začněme urychleně aktivnější odboj.
  Každý si vyhlédněme politiky, soudce, virology apod. a konejme svou povinnost při obraně Vlasti.
  Na stráž!

  18 OdpovězŘíj 26, 2020 11:44
  kuku
  Návštěvník
  kuku
  Je to oklikou o vlastnictví věci absolutně s destruovanými lidmi materiálovými zhabáními uzurpátory otrokizace a ignorací civilizace, kultury, zákonů, dobrých mravů o citlivém humánním přístupu mamonářů nejde ani polemizovat a nakonec o bezbožném porušení nečiň druhým co sám sobě a svým nechceš arogancí a korupcí moci. S ignorací posunů no ano na dno mrzkých vlastností totalitarismu fašistických struktur jak armádní organizace permanentní války co by “vlastnili kdo z koho do robotizace tupých primitivních pitomců robotů sebezáhub. :-(( “Nezamysli, křesomysli a přemysli. :-))
  https://www.youtube.com/watch?v=V3XiUDjGYkg

  https://tadesco.org/vse-potvrzeno-rusove-otevreli-lidem-jako-prvni-oci-jemen-je-tvrdou-realitou-rasa-animus-v-akci/

  https://www.youtube.com/watch?v=aVSXxyfnSxs

  0OdpovězUpravŘíj 26, 2020 13:50

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!