Rusvesna: Přehled zpráv – 26.10.2020

vengriya_zakarpate1; Zákeřný úder. Ukrajina obvinila Maďarsko z vměšování do voleb a slíbila tvrdou odpověď. Budapešť ignorovala opakované výzvy Kyjeva, aby přestala opovrhovat principy svrchovanost práva a slušných vztahů.
2; Státní department oznámil příměří v Karabachu. První pokus uzavřít příměří podnikly obě znesvářené strany 10. října na konzultacích v Moskvě.
3; Tichanovskaja vyhlásila začátek celonárodní stávky v Bělorusku od pondělka 26. září.
4; Do kanceláře Kochova institutu v Berlíně kdosi hodil Molotovův koktejl. Spolkový úřad Německa pro studium infekčních onemocnění byl terčem útoku neznámých pachatelů.
5; Trump není schopen ochránit Ameriku před koronavirem, říká Obama. Bývalý prezident prohlásil, že Bílý dům naprosto selhal při testu koronavirem.
6; Pašiňan obvinil Turecko z pokračování politiky genocidy Arménů. Podle jeho slov se Turecko po sto letech vrátilo na Jižní Kavkaz, aby pokračovalo ve své politice genocidy Arménů.
7; Volební účast na místních volbách 2020 na Ukrajině klesla na rekordně nízkou úroveň v historii Ukrajiny. Lidé už nevěří, že mohou cokoli změnit, když je země řízena ze zahraničí. V roce 2015 byla účast 46,5%, letos 35,94%.
8; V Paříži o karanténě prudce vzrostla kriminalita. Informuje o tom list Le Parisien s odvoláním na informace pařížské policie.
9; Hodina H se blíží. USA jsou připraveny ponořit se do ohně občanské války. Amerika několik století zahnívala a teď mže explodovat zevnitř.
10; Seznamy lidí na odstřel. Hořká lekce pro Bělorusko. Informačně-psychologická válka rozpoutaná Západem působí nejen na vědomí lidí. Vede ve skutečnosti i k velmi reálným obětem.
11; Vražda Asadova spolupracovníka v Damašku. Tajné služby se pustily po stopě vrahů „šejka usmíření“.
12; Další rána pro Ukrajinu. Byly zveřejněny další mapy z 15. až 19. století – a pořád na nich nikdo nemůže najít ten „starobylý, svébytný stát s tisíciletou historií“.
13; Totální likvidace. Strašlivé údery likvidují pozice a vojenskou techniku Karabachu. Přesné údery ázerbajdžánské armády ničí nejrůznější vojenskou techniku, pozice, opěrné body a další místa.
14; Západ je rozhořčen. Němci zhodnotili strategii Ruska v Arktidě. Autor textu připomíná, že prezident Ruska Vladimir Putin v březnu potvrdil novou Arktickou strategii na dobu do roku 2035.
15; Nové koště dobře mete? Joe Biden prohlásil, že hlavní hrozbou pro USA je Rusko. A největším konkurentem Čína.
16; V Baku obvinili Jerevan z hrubého porušení příměří v Karabachu pár minut po jeho začátku.
17; Bývalý prezident Ukrajiny Viktor Janukovič se vyjádřil k proběhlým volbám. Nic se nezmění, je obrovský prostor pro falšování, Zelenskij nepotřeboval vyhrát – stačí mu dostat se do koalice ve městech.
18; Síly speciálních jednotek a vrtulníky. Britská armáda proti nelegálním migrantům. Migranti z Nigérie se pokusili obsadit tanker.
19; Pornoskandál s Bidenovým synem. Na internet se dostalo video s orgiemi pod vlivem drog. Twitter se snaží videa okamžitě mazat. Nepříliš úspěšně...
20; Nový premiér Japonska informoval o svých plánech ohledně Kuril. DO funkce Josichide Suga nastoupil 16. září. Stejně jako jeho předchůdce si klade za cíl uzavřít s Ruskem mírovou smlouvu.
21; G7 poblahopřála Ukrajině. Velvyslanci zemí „Velké sedmičky“ vidí na Ukrajině „demokracii v akci“.
22; Lékaři sepsali rady, jak obnovit po koronaviru čich. Ztráta čichu a chuti je jedním častých symptomů onemocnění COVID-19. Nemusí to být navždy.
23; Útoky ze vzduchu. Karabašská protivzdušná obrana odráží hrozbu. Nepřítel nedávno použil vojenské letectvo proti městu Martuni a hrubě tak porušil dohodu o zastavení palby.
24; Koronaviurs v Rusku: Opět rekord. Nové případy jsou registrovány ve všech regionech země.
25; Ukrajina chce koupit letku amerických stíhaček. Přitom vytvořit vlastní bojové letadlo se Ukrajině v nejbližší době těžko podaří, přiznal velitel ukrajinských vzdušných sil.
26; Ázerbajdžán půjde v karabašském konfliktu až do samého konce, říká prezident Alijev.
27; Rusko je ochotno se vzdát rozmístění raket 9M729 v Evropě, říká Putin. Prezident Ruské federace oznámil nové kroky, které umožní snížit napětí v Evropě v podmínkách ukončení platnosti Smlouvy o omezení raket středního a krátkého doletu.
28; Zelenskij se obrátil na obyvatele Doněcké a Luganské republiky (patrně i na obyvatele Krymu), kterým dal Ukrajinu v souvislosti s proběhlými volbami za příklad dokonalé demokracie. Samozřejmě neopomněl zmínit, že o demokracii se v Republikách ani na Krymu nedá absolutně mluvit...
29; Sojuzmultfilm ukázal novou podobu hrdinů seriálu „Jen počkej, zajíci!“. Novou podobu Vlka lidé už znali, ale Zajíce spatřili dnes poprvé.
30; Málo jsme vás bombardovali! Ukrajinští „patrioti“ zuří kvůli výsledkům voleb v Mariupolu a celého Jihovýchodu Ukrajiny.
31; Rakousko udeřilo proti tureckým útočným dronům Bayraktar. Rakouská společnost Rotax informovala o zastavení dodávek motorů pro turecké drony Bayraktar.
32; Porážka Sluhů národa a triumf místních stran. Senzace v Kyjevě. Jaké jsou hlavní výsledky místních voleb na Ukrajině? Prezidentská strana Sluha národa skončila nejčastěji na třetím místě. Mnohde se nedostala do druhého kola. Na Jihovýchodě prudce posílila strana „Opoziční platforma Za život“. Na pravici zůstal jen Porošenko. Triumfovaly malé strany místních starostů. Pokračuje soupeření stran míru a války.
33; „Celonárodní stávka“ v Bělorusku. Co ve skutečnosti probíhá v republice? Opoziční kanály informují o širokém protestu, který nabírá na obrátkách. Vláda popírá jakékoli větší protestní akce.
34; Charkov zvolil starostou Gennadije Kernese, kterého od 14. září nikdo neviděl ani neslyšel, protože leží v těžkém stavu v nemocnici s koronavirem.
35; Velitel 54. brigády ukrajinské armády rozkázal zaminovat ústupové cesty vlastních vojáků. Vůdcové nacionalistických batalionů se bojí přebíhání ukrajinských vojáků na stranu armády Doněcké republiky.
36; Jaceňuk označil za největší nebezpečí pro Ukrajinu, že v místních volbách se nevyprofilovala žádná stana, která by mohla být označena za vítěze voleb.
37; Zahraniční dělníky chtějí donutit,aby platili daně i na Ukrajině. Ukrajinci se bouří. Obě strany sporu mají svou „pravdu“: Dělníci se právem ptají, proč by měli platit daně zemi, která jim nedokázala zajistit práci. Ukrajinský stát se rovněž právem ptá, z čeho pak těmto zahraničním dělníkům bude Ukrajina platit důchody.
38; Nová nebezpečná infekce? V Dagestánu bylo hospitalizováno hned několik lidí, přijímají se mimořádná opatření. Stav hospitalizovaných je středně těžký. U všech se projevily kožní příznaky onemocnění.
39; Akce „Židé za Trumpa“ v New Yorku přerostla v hromadnou rvačku. Jsou hlášeni zranění. Útočníci strhávali z aut vlajky, házeli vejce, polévali barvou a dokonce útočili na aktivisty sedící na automobilech.
40; V Moskvě vyšel první příběh neonacistů z „Azova“. V moskevském obchodě „Listva“ proběhla prezentace knihy moskevského spisovatele Alexeje Kočetkova „Černé slunce Ukrajiny“.
41; V Karabachu se situace ještě vyostřila. Ázerbajdžán pálí ze „Smerčí“ a „Gradů“. 26. října večer přišly zprávy o prudkém zvýšení intenzity palby ze strany ázerbajdžánské armády.
42; Německo odpovědělo na Putinovu výzvu vzdát se rozmisťování raket v Evropě. S prohlášení vystoupila v Berlíně zástupkyně německého ministerstva zahraničí Andrea Sasse. Německá vláda vzala iniciativu prezidenta Putina na vědomí, ale nedůvěřuje jí.
43; Arménský lid je připraven k bolestným ústupkům ohledně Karabachu. Premiér Arménie nastolil otázku: Může Arménie za to, že se nedaří dosáhnout mírového urovnání v Karabachu?
44; Sberbanka má v úmyslu vysoudit na společnosti Ukroboronprom více než miliardu rublů. Ukrajinská dcera ruské Sberbanky zažalovala ukrajinskou zbrojařskou společnost Arťom.
45; Ukrajinský generál informoval o kritickém stavu ukrajinského letectva. Vojáci brání vzdušné hranice Ukrajiny na sovětských letadlech, kterým je 52 let.
46; Ukrajinský soud odmítl vydat na Janukoviče zatykač. Informuje o tom tisková služba Nejvyššího protikorupčního soudu.
47; Pro stávkující Bělorusy bylo sbírkami nashromážděno 7 milionů dolarů jako pomoc. Informovala o tom vůdkyně běloruské opozice Svetlana Tichanovskaja.
48; Pašiňanova manželka má v úmyslu projít vojenskou přípravou a vydat se bránit Karabach. Nesmíme ustupovat nepříteli Vlasti.
49; Ruská armáda připravila v Sýrii hotové peklo. Bomby letěly přímo do shluku teroristů v nepřátelském objektu.
50; Pokud zvítězí Trump, probudíme se v úplně jiném světě, varoval Biden. Ve svém plamenném projevu si ale nemohl vzpomenout na jméno svého soupeře a označil jej za „George“.
51; Erdogan slíbil „konec Evropy“. Obvinil francouzského prezidenta z podněcování proti islámské nenávisti v Evropě. V západních zemích je čím dál složitější být muslimem a vést islámský způsob života, prohlásil Erdogan. O tom, nakolik „jednoduchý“ je naopak v jeho zemi být křesťanem a vést křesťanský způsob života, se už ale nezmínil.
52; Ukrajina zasadila Maďarsku „odvetný úder“. Ukrajina zakázala vstup na území své země několika maďarským politikům a úředníkům, které spojuje s vměšováním do ukrajinských voleb v Zakarpatsku.
53; V ukrajinské vládě se neočekávaně vyjádřili k Minským dohodám. Kompletně splnit není možné, ale zcela odmítnout je také nelze, protože jde o mezinárodní dohodu mezi čtyřmi státy.
54; Bělorusko odmítlo vpustit téměř 600 „tvrdých hochů“ z Ukrajiny, Polska a Litvy na své území. Informuje o tom běloruský pohraniční výbor.
55; Terorista Macron zahájil útok na islám, říká čečenský muftí. Prohlásil, že kroky prezidenta Macrona jsou promyšleným a plánovaným útokem na islám.
56; Němci vyjádřili nespokojenost s chováním Navalného. Wolfgang Heinz obvinil prominentního Rusa ze zneužívání německé pohostinnosti.
57; Spor graduje. Francie se chystá odpověděl Turecku pomocí vojenského námořnictva. Vyostření ve vztazích mezi Paříží a Ankarou může vyústit z francouzské strany v sérii opatření zaměřených na potrestání Turecka.
58; Západ sklouzl k trhoveckému buranství a zdvojnásobil svá úsilí ohledně brždění rozvoje Ruska, říká Lavrov. USA a řada zemí EU uvalují nové sankce proti Moskvě, ale přitom neposkytují žádná fakta nebo důkazy svých obvinění.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!