Rusvesna: Přehled zpráv – 27.10.2020

1_vladimir_zhirinovskiy_11; Žirinovskij navrhl, aby v Rusku zůstaly jen dvě strany. Návrh zazněl během setkání premiéra Mišustina s vedením Státní dumy a předsedy parlamentních frakcí.
2; Ve Francii oznámili kritickou situaci s koronavirem. Počet nových nakažených ve Francii za 24 hodin se pohybuje kolem 100 tisíc včetně bezpříznakových případů.
3; Su-27 vystartovaly proti stíhačkám NATO nad Černým mořem. Informuje o tom Národní centrum řízení obrany Ruské federace.
4; Rusko postaví tři nejmohutnější jaderné ledoborce na světě. V zemi se také objeví 16 záchranných plavidel různého výkonu pro případy havárií a nutnosti odtahu.
5; Covidové války. Institut Roberta Kocha v Berlíně byl atakován Molotovovými koktejly. Několik láhví se zápalnou směsí bylo vrženo včera ráno na budovu Institutu.
6; Turci si způsobují otravu alkoholem domácí pálenkou. Islamista Edogan bojuje proti oblíbenému osmanskému alkoholu. Pro mnoho Turků je anýzová rakije tradičným nápojem země.
7; Známe efektivní prostředky. Brazílie neočekávaně odmítla čínskou vakcínu proti COVID-19. Prezident zrušil vládou uzavřenou dohodu o nákupu vakcíny CoronaVac proti COVID-19, vyvinuté v Číně.
8; Drzoun Navalnyj pocítil na sobě hněv řadových Němců. Vyzývavé chování Alexeje Navalného může bloggera přijít draho.
9; Rusko se vrací na Balkán. Zástupce Kremlu se vydal na důležité turné. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov zahajuje pětidenní balkánské turné.
10; Ukrajinská armáda zahájila „koronavirovou válku“ proti obyvatelům Donbasu. Zmizela vojenská technická pomoc.
11; USA stojí před grandiózní výzvou. Rozhodlo se zákulisí roztrhnout zemi na dva kusy? Poprvé v historii probíhají volby na pozadí nesmiřitelného soupeření na hranici občanské války.
12; Ruské ministerstvo zdravotnictví potvrdilo nová doporučení ohledně prevence, diagnostiky a léčby COVID-19. Obsahují nová schémata umožňující efektivně léčit nejen pacienty s lehkým průběhem onemocnění.
13; V Ankaře začali skučet. Ruské letectvo kvůli Karabachu zlikvidovalo v Sýrii štáb a síly „oblíbeného tureckého uskupení“. Je mnoho zabitých.
14; Britské námořníky zaskočilo množství ruských ponorek v Atlantiku. Poblíž břehů Spojeného království byly pozorovány ruské těžko odhalitelné ponorky třídy Akula.
15; Nedobré vyhlídky. Rospotrebnadzor informoval, kdy je možné očekávat zeslábnutí pandemie. V Rusku je nyní nakaženo více než milion a půl lidí.
16; To je teprve začátek... Tichanovskaja z bezpečí litevského azylu vyhrožuje Lukašenkovi.
17; Zelenského spolustraník Alexandr Dubinskij si nebral servítky: Velmi hrubým slovníkem z anální a sexuální oblasti komentoval výsledky strany Sluha národa, zvláště v Kyjevě.
18; Byl zraněn ministr obrany Náhorního Karabachu. Poté byl uvolněn z funkce.
19; Co čeká koronavirus v zimě? Na jaře vědci jednohlasně tvrdili, že virus hyne na slunci a při horkém počasí. A co mrazy? Ty taky nakonec zázračně přežije?
20; Muž původem z Konga se (podle vlastních slov) pokusil ukrást v Louvru „to, co patří Africe“. Šlo ale o historický exponát vytvoření v Indonésii.
21; Cena plynu pro Ukrajince stoupla o třetinu. Naftogaz zvýšil cenu pro domácnosti o téměř 35%. V listopadu budou Ukrajinci platit 6,33 hřivny za kubický metr.
22; Byl zaznamenán rekordní počet úmrtí v Rusku za posledních 24 hodin. Ale už přicházejí i nadějnější zprávy: Za poslední den se vyléčilo téměř 13 tisíc pacientů.
23; Přestřelka pracovníků OMON a SOBR (zvláštním oddílem rychlého nasazení) v Čečně. Jsou hlášeni mrtví, mezi nimi i civilní osoba.
24; Unikli smrti jen o vlásek. V Karabachu proletěla raketa jen metr nad automobilem reportérů. Pár vteřin poté se za autem ozval výbuch.
25; Arménské ministerstvo obrany informuje o srážkách na hranici s Ázerbajdžánem.Už nejde o oblast Náhorního Karabachu, ale o jižní část arménsko-ázerbajdžánské hranice poblíž hranic s Íránem.
26; Ukrajinský krymskotatarský medžlis oznámil katastrofální situaci s CVOVID-19 na Krymu. V Rusku zakázaná extremistická skupina vyzývá mise OBSE a OSN, aby navštívily „okupovaný“ Krym.
27; COVID-19: Rospotrebnadzor zavedl celoruská omezení. Příslušné rozhodnutí bude platit od zítřka.
28; Ázerbajdžán vyhlásil, že je připraven likvidovat vojenské objekty nezávisle na tom, kde se nacházejí.Společné prohlášení učinily ministerstvo obrany a Pohraniční služba.
29; Proti Bělorusku byla zahájen teroristická válka, říká Lukašenko. To musíme utnout.
30; Zajatí syrští ozbrojenci informovali o účasti a ztrátách jejich band ve válce v Karabachu.
31; Vojáci syrské armády zajali proturecké ozbrojence, kteří při výslechu prozradili mnoho zajímavého. Zlikvidovaní i živí ozbrojenci ze Sýrie v Karabachu: Proč Alijev lže?
32; Prezident Ázerbajdžánu obvinil Rusko z dodávek zbraní pro arménskou stranu. Prohlášení o účasti tureckých vojáků v ázerbajdžánské operaci v Náhorním Karabachu označil za lež. Navrhuji těm, kdo nás chce obvinit, aby si nejprve vyřešili své vlastní problémy.
33; Poklonskaja vyvrátila fámy o tom, že jí byl znemožněn přístup na zasedání Státní dumy kvůli tomu, že odmítla test na koronavirus.
34; SBU používá nové způsoby sledování obyvatel Doněcké republiky. Pracovníci SBU pokračují v teroru proti civilnímu obyvatelstvu Republiky.
35; Lukašenko přísahal, že své záležitosti bude napříště už rozhodovat jen běloruský lid na celoběloruském shromáždění.
36; Svou podporou zbytečných provokací tlačí Macron muslimy k zločinům. Kroky urážející náboženské city dvou miliard muslimů po celém světě nelze označit za projev svobody slova, prohlásil nejvyšší představitel Čečny Ramzan Kadyrov v reakci na zveřejňování urážlivých karikatur proroka Mohameda.
37; Zelenského „Velká stavba“ byla financována z části peněz vyčleněných na onkologické pacienty z Ukrajiny. Z těchto peněz byly financovány opravy silnic a rekonstrukce budov Lvovské univerzity.
38; Koronavirus uvrhá svět do karantény. Zákazy vycházení, lockdowny a masové akce odporu. Vypadá to, že získat kontrolu nad situací už není možné, a začínají to přiznávat i vlády jednotlivých zemí.
39; Ázerbajdžán ukázal záběry z „likvidace“ karabašského ministra obrany. Karabašská strana prohlašuje, že záběry nemají s touto událostí nic společného.
40; V Moskevské oblasti vznikl problém s liškami. Hladová a vzteklinou nakažená zvířata čím dál častěji přicházejí k lidským příbytkům. Byla zveřejněna doporučení, jak se k takovému zvířeti chovat. Hlavně se na ně nesmát, protože odhalení zubů mohou lišky brát jako výhrůžný signál.
41; Shořte v pekle: Karabašská armáda ukázala záběry z likvidace syrských teroristů. Na záběrech je vidět útok na kolonu terénních automobilů.
42; Na Ukrajině otevřeně přiznávají, že v Rusku jsou „naivní“ politici. Slíbíme splnění Minských dohod a plnit je nebudeme. Tuto taktiku aplikujeme už několik let a oni nám to pořád žerou... Politický expert Luganské republiky Alexej Reznikov se ptá: Jak je možné se domluvit s lidmi, kteří považují „splníme“ a „vydupeme si změnu“ za jedno a totéž?
43; Nedá se ani popsat zápach hnijících mrtvol. Ázerbajdžán odmítá přebírat těla vojáků zlikvidovaných v Karabachu, a to přesto, že leží blíže k ázerbajdžánské hranici než k arménské.
44; Lavrov odešel do sebeizolace. Informovali o tom v odboru tisku a informací ruského ministerstva zahraničí?
45; Litevský ministr vysvětlil, proč nelze zavřít Porošenka. Jsou země a režimy, kde je pravidlem uvěznit opoziční předáky. Ale Ukrajina k takovým zemím patřit nechce.
46; Ve Slavjansku se veřejná činitelka dostala do „kotle“ za používání ukrajinštiny. Obyvatelé donbaského Slavjanska se bez skrupulí vyjádřili, co si myslí o požívá ní ukrajinského jazyka v ruskojazyčném městě. K incidentu došlo ve veřejné dopravě, kdy „činitelka“ ukrajinsky vytkla jinému cestujícímu špatné nasazení roušky.
47; Macronovo prohlášení na podporu zveřejňování urážlivých karikatur na adresu Mohameda vyvolalo masové protesty v Bangladéši. V hlavním městě vyšly do ulic tisíce demonstrantů a vyzývali k bojkotu francouzského zboží.
48; V USA skončily neúspěchem testy nového léku proti koronaviru. Jeden z preparátu se ukázal jako neúčinných při léčení závažných případů.
49; Divadýlko a fraška. V Radě federace zareagovali na možnost vytvoření „Krymské platformy“ pod záštitou Ukrajiny. Postoj Spojených států je očekávatelný a nepřekvapivý, prohlásil senátor za Republiku Krym Sergej Cekov.
50; Zacharova komentovala informaci agentury Bloomberg o propuštění dvou zadržovaných Rusů v Libyi. Kontakty na téma možného propuštění Maxima Šugaleje a Samera Suejfana byly zaktivizovány.
51; Nelidský koncentrák. Ruská armáda zaznamenává zločiny válečných zločinců v Idlíbu.
52; Mezinárodní agentura pro jadernou energii odhadlo šance Íránu na vytvoření jaderné zbraně. Podle poslední čtvrtletní zprávy MAAE disponuje Írán 2.105 kg nízkoobohaceného uranu.
53; Erdogan zavolal Putinovi, aby projednali Karabach a Sýrii. Mluvilo se i o libyjské problematice.
54; Na dnes proběhlém zasedání Rady bezpečnosti OSN některé země obvinily Rusko z útoku na Idlíb. „Víte vy vůbec, koho se tu snažíte bránit?“, kontroval Něbenzja.
55; Tajemná úmrtí ultrapravičáků. Houbař v lese našel mrtvolu spolubojovníka nacionalisty Maxima Marcinkeviče (Tesaka).
56; V EU prudce vzrostl počet úmrtí na koronaviurs. WHO bije na poplach. V průběhu posledního týdne v některých zemích prudce vzrostl čtyřiadvacetihodinový počet nových případů nákazy koronavirem. Zmíněny byly Velká Británie, Španělsko a Francie.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!