O HOMEOPATII, KORONAVIRU, ČERNÉ MAGII, MORFOGENETICKÝCH POLÍCH A SPOLEČNÉM DÝCHÁNÍ

121618524_193959748949623_8855514393015042947_oŽe je koronavirus černá magie, ví dneska každý ezoterik. Ovšem promluvit o tom tak trochu vědecky, aby to dokázalo nahlodat dogmatický antiezoterický materialismus, to už není jen tak. Nicméně mně se to podařilo, a sice v následujícím textu, který původně vznikl jako diskuzní příspěvek inspirovaný memem ze stránky propagující očkování Vaxinátor, na níž jsem v posledních dvou měsících vedl několik (ne)plodných diskuzí. A je to opět poměrně dlouhé, kdo to nechce přelouskávat, a přesto ho zajímá jádro pudla, ať skočí na poslední dva odstavce.

Následuje text tak, jak jsem ho sepsal v diskuzi:

Ale ne, s homeopatií je to celé přece jen trochu jinak... dovolte mi, abych se pokusil jako někdo, kdo má do dané problematiky určitý vhled, vyjasnit toto nedorozumění a poskytnout tak fanouškům zdejší stránky určitou osvětu.

Homeopatie není nevědecká a nesmyslná. Je vědecká a logická, ovšem až z perspektivy novějších vědeckých poznatků, které však nebyly zatím příliš pochopeny a přijaty do mainstreamové vědy. Jak ukazuje Thomas Kuhn v knize Struktura vědeckých revolucí, dominantní paradigmata ve vědě se mění jen velmi pomalu.

Je jasné, že z pohledu mechanistické vědy a medicíny, která hledá veškerou kauzalitu a realitu na úrovni fyziky a chemie, je homeopatie nesmyslná, protože z její perspektivy se v homeopatickém léku nevyskytuje... nic léčivého, žádná substance, která by mohla léčit. Ovšem z perspektivy, která přijímá existenci dalších, meta-fyzických a meta-chemických dimenzí, běžnými smysly nerozpoznatelných a stávajícími přístroji neměřitelných, už se otázka homeopatie jeví jinak. Příkladem může být teorie morfogenetických polí Ruperta Sheldrakea.

V medicíně pak takovéto nemechanistické perspektivě odpovídá medicína, které se někdy říká informační. V českém prostředí ji reprezentuje například Mudr. Tomáš Lebenhart, měl o tom před pár lety hezký rozhovor na Cestách sobě, doporučuju. Léčivým prvkem v informační medicíně není chemická látka ani fyzický zásah do organismu, nýbrž informace. Je-li do nemocného organismu, který můžeme vnímat jako rozladěný kód, vložena správná informace, dochází k jeho vyladění, k jeho překódování, a tím k léčení. A to je právě princip homeopatie. Oněmi složitými homeopatickými procesy dochází vlastně ke kódování léčivé zprávy tak, aby byla nemocným organismem rozpoznána jako něco, co mu chybí ke znovunastolení ztracené harmonie.

Vidíme, že z této perspektivy se náhle jeví homeopatie jako logická a sofistikovaná věda. Mechanistická medicína však její principy ze své podstaty nedokáže přijmout a pochopit, pročež se uchyluje k nicneříkajícímu heslu placebo. Tím odkazuje jevy, které jsou za hranicemi její viditelnosti, do sféry psychiky, čímž je činí nereálnými. To je ovšem princip, který se objevuje napříč mnoha různými obory a oblastmi lidské činnosti v naší moderní materialistické odduchovnělé společnosti, od psychiatrie až po potlačování nežádoucích informací.

Dalo by se tak říci, že nejnovější věda tak otevírá magii zadní vrátka. Sám pojem magie přitom zrcadlí neschopnost vysvětlit určité jevy, pročež je odkazuje do sféry paranormálna.

Když se pak z perspektivy informační medicíny podíváme na letošní koronavirové dění, spatříme, že se tu vrací do hry i téma magie černé. Můžeme tady použít slovo psychosomatika, případně – možná vám to bude bližší – nocebo-efekt jako opak placebo-efektu. Tak jako placebo nám vsugeruje víru v uzdravení, která je tak silná, že se skutečně uzdravíme, nocebo nám naopak dokáže vsugerovat nemoc, takže skutečně onemocníme. Jaký asi tak může mít na kulminaci současné pandemie vliv informování o ní, způsob komunikace, slovník, mediální obraz a příběh o pandemii? Celá ta vytrvalá několikaměsíční neutuchající mediální masáž, v níž je koronavirus líčen v žánrech apokalypsy, katastrofy, války a hororu? Zkrátka do jaké míry zde hraje roli informační dimenze problému? Jaký podíl může tento faktor mít? Jednotky procent? Desítky? Může to být polovina? Může to být snad dokonce více než polovina? Nevíme. Na tohle statistiky nemáme. Nicméně z perspektivy informační medicíny se ani jeden z odhadů nejeví jako nereálný. Je-li do kolektivního morfogenetického pole lidstva vložena informace o smrtící pandemii, tato informace tuto pandemii sama posiluje a produkuje.

Toliko pár úvah k tomu, jak by to mohlo být s homeopatií a s pandemií. Kdo se tomuto pohledu otevře, tomu to začne dávat smysl, kdo se mu brání, tomu to smysl dávat nebude, a bude se tomu vysmívat, to je zřejmé. Nicméně chtěl jsem svým vhledem ukázat, že homeopatie má své logické a vědecké opodstatnění a krom toho se může prokázat i skutečnou efektivitou a vyléčením mnoha pacientů a to bez vedlejších příznaků, kterou sebou nese invazivní farmakochemická medicína.

Tady končí můj původní komentář u Vaxinátora. Ještě bych dodal, že si nejsem úplně jistý, jestli jsem uchopil a interpretoval teorii morfogenetických polí správně a jestli se z ní dá odvodit propojení jednotlivých organismů přes prostorovou vzdálenost, o němž mluví fenomén sté opice (jestli neznáte, vygooglete si). Nicméně z myšlenky propojenosti a jednoty, která pro mě v noci za novoluní, kdy vznikl tento příspěvek, nebyla pouhou tezí, ale silně prožívaným vnitřním pocitem, se zrodila i idea, jejíž uskutečnění by nám mohlo pomoci projít oním jícnem, do něhož neúprosně míříme, o něco snadněji.

Nuže. Jestliže jsme skutečně všichni propojeni a jestliže koronavirus způsobuje především problémy s dýcháním, mohlo by pomoci posílit v morfogenetickém poli lidstva moment svobodného dýchání. To může dělat každý z nás jednotlivě: věnovat se svému dechu s myšlenkou, že tím pomáhá rozdýchat i plíce těch, kteří s tím aktuálně mají problém. Ale šlo by to zorganizovat i jako kolektivní akci společného dýchání, jako se iniciují společné meditace. S ohledem na to, že tato idea se zrodila za novoluní, zdá se, že ideální čas pro takovou událost by byl úplněk. A ten je v sobotu, přesný čas 15.51. Ta akce by se mohla jmenovat Pojďme to rozdýchat a mohl by se pro ni vytvořit hashtag. To je tedy můj nápad, nevím ovšem přesně, jak ho uvést v život a jestli mám na to energii a vhodnou karmu. Ale třeba tenhle můj příspěvek čte někdo, kdo s ním rezonuje a kdo by věděl, jak nápadu pomoci na svět, kdo by mu chtěl udělat PR. Máte k tomu někdo nějaké návrhy? A máte nějaké kritické či oslavné poznámky k

celé této mojí úvaze?

#pojdmetorozdychat

EDIT: Došlo mi, že jsem se nechal ovlivnit ezoterickou poučkou, která praví, že co se při novoluní upeče, to se při úplňku sní. Ale pak jsem si uvědomil z vlastní zkušenosti, že úplňky bývají náročné, zatímco novoluní jsou snadná, a proto se při nich také v jistém smyslu lépe dýchá. Proto má-li se mnou navržený happening uskutečnit, bude to lepší právě při příštím novoluní.

Jan Kubíček
10 Komentářů k O HOMEOPATII, KORONAVIRU, ČERNÉ MAGII, MORFOGENETICKÝCH POLÍCH A SPOLEČNÉM DÝCHÁNÍ

 1. Jane K. napsal:

  Pěkně jste to popsal. Lidé homeopatii nevěří, protože neznají co dovede. Když vezmete opravdu účinný homeopatický lék, tak je vliv okamžitý. Ovšem je těžké rozpoznat, co je ten pravý lék. Homeopaticky je celkem 6 druhů chřipek a na ně účinkuje 6 homeopatických léků. Mám je vyzkoušené i na druhých lidech, opravdu fungují a mohou se brát všechny zaráz, bez ohledu na druh chřipky. Říkají, že homeopatie účinkuje na bázi paměti látek. Účinná látka už tam dávno není, ale zůstala po ní paměť. To je, samozřejmě, málem spirituální vysvětlení.

  S dýcháním s Vámi úplně nesouhlasím, protože dýchání je jen důsledek. Tady by bylo potřeba odstranit důvod, proč ke špatnému dýchání dochází. Bylo by potřeba, aby se lidé PROBUDILI a začali se domáhat toho, co jim po právu náleží. Státy jsou pouze umělé konstrukty. Když posunete hranice kamkoliv, takto zabraná populace nebude za sto let vědět, že patřila jinému národu. Takže státy přicházejí a mizí, ale lidé zůstávají. A lidé jsou ti, co mají cenu; vlády by měly pracovat pro nás a ne proti nám. To je potřeba zařídit.

 2. proud napsal:

  V homeopatii verim,ve vladu rozhodne neverim.Kazda ti rada pomuze "to zaridit" aby si mohla nahrabat,to je jeji jedinej cil,sladkej zivot s cistejma rucickama a bourakama v garazich a MOC,tou se stastne zalyka. Tudy tedy cesta nevedla,nevede a nikdy nepovede. Je tisic duvodu proc ne a neni ani jedinej,proc by mela.Vlady a volby jsou systemovy prostredky GP a jak dobre fungujou vi kazdej kdo zna ty "hlavni rodiny" kazdyho naroda,ze by je lidi po staleti svobodne volili dokolecka dokola??? Az tak uz jsme pitomi ze bysme tomuhle fakt chteli verit??? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 3. openeyes napsal:

  Tradičná medicína uznáva negatívny vplyv stresu - t.j. informácie - na zdravotný stav. Je preto zaujímavé, že opačný prípad nefyzikálneho pôsobenia - pozitívny vplyv informácie na zdravie - už uznať nechce a nazýva ho placebo-efektom (pričom ho vedecky vysvetliť nevie).
  Podobné je to v dnešnej oficiálnej fyzike, kde súčasné teórie dokážu pokryť 4% známeho sveta. Ostatné je tmavá (rozumej nevysvetliteľná, nepochopiteľná) hmota a tmavá energia. Ale zmeniť svoj pohľad na svet, to nie...
  Snáď sa už blýska na lepšie časy, keďže epigenetika sa dostáva do oficiálneho "vedeckého" poznania.

 4. Jane K. napsal:

  Proude, není možno vůbec nijak zaručit nikde ve světě, že osoba, která se stala presidentem, byla opravdu lidmi zvolena. A skoro v každých volbách se stává, že oba (nebo všichni) kandidáti jsou ze stejného rodu, nebo aspoň klubu. Trocha pátrání v genealogii by zde neškodila. Jako na příklad, George Busch a Al Gore jsou bratranci a jejich další příbuzný je Princ Charles a i Clinton a Obama jsou jaksi do rodiny. Trump mezi ně nepatří.

  • proud napsal:

   Kdo vi. Ale podivej se radeji co Cech,jak to tu vypada s nasima "rodinama",napriklad Ruml,Havel,to by bylo popatranicko,i po tech co si schvalne nechali jmena zmenit a porad jsou to ti stejni.......Amici a jejich vztahy me malo zajimali i kdyz jsem tam zil,natoz ted,vyjma jejich systemu kterej je mistama poucnej.

  • proud napsal:

   Poslechni si tohle : https://www.youtube.com/watch?v=K1PGb29fMvY&t=5137s , a pak si uvedom o cem to je,rec je o presidentovi a vlade,ale ja bych to spis zaradil mezi povidani o muklech co patrej do kriminalu! To by skutecne zdravej a normalni clovek "volil"???!

 5. hordus22 napsal:

  Děkuji Vám za ten hezký a užitečný nápad. Věřím, že najde podporu mezí těmi, kteří už nespí...jen pro informaci proč to nerealizovat hned dnes? Dnes je úplněk. Ostatně proč to nezařadit do své každodenní ( nebo jakékoliv ) meditace na uzdravení? Věřím, že u nás ( ale nejen tady) to praktikuje spousta lidí, aniž by se s tím někde svěřovali... i když to v některých kruzích je zesměšňováno a někde i dokonce za veřejné meditování trestáno. Ti, co to chtějí pořád řídit se totiž bojí, že to funguje a že jim některé dušičky unikají z kontroly.
  Tak Všem přeji pevné zdraví a hluboký nádech a výdech!

 6. .lak napsal:

  A orientaci "nevolníkům, vzděláním kde? :lol:
  Z ae
  https://aeronet.cz/news/na-slovensku-se-bude-o-vikendu-provadet-plosne-testovani-obyvatelstva-na-covid-19-antigennimi-testy-ktere-do-teto-chvile-neschvalil-slovensky-statni-ustav-pro-kontrolu-leciv-sukl/

  Korunaminus
  “Koronafašismus” by se měl zařadit do slovníku, aby se červeně nepodtrhával jako překlep!

  3 OdpovězŘíj 30, 2020 7:29
  Co dodat
  Návštěvník
  Co dodat
  Další z hejblů kejklířů atrakcí z pandořiny skříňky kdy přesunují prostředky od většiny k aktivním taky “podnikatelům s politickými loutkami v síti zápřahu mamonu.
  Je to spojené se zákulisními hejbly řekněme “šlechty deep state NWO.
  https://pravyprostor.cz/kdyz-uz-je-toho-vazne-moc/#comment-1191604
  Z pp
  Joe Profaci 29.10.2020 09:25:36 Odpovědět
  Já jsem volil Zemana, musel jsem, protože jsem si na něj vsadil
  A vyhrál jsem dvojnásobně.comment imagecomment imagecomment imagecomment image

  .lak 30.10.2020 08:12:08 Odpovědět
  V pořádku a teď vezměte do úvahy na koho vsází volstríčtí řezníci. Kolik, proč a koho. Mameluci, sice nejedou oficiálními kanály ale za to jak profesionální karbaníci své koupené hry vlastními kekklířskými kartami a čím víc se budete hádat tím více se budou smát a mít vás doma na farmě choutek a vášní na užité, jakékoliv. Nechají nechají nesjednocené potit krev na variantu halal, košer. Ti upíři vás vykrví líp diag human.comment image comment image
  https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0
  https://www.youtube.com/watch?v=52zIso8OEuQ
  http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americkych_intervenci_tajnych_operaci_a_ruznych__275539487.html
  https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0

  0OdpovězUpravŘíj 30, 2020 8:30

 7. .lak napsal:

  Co dodat
  Jak to psala dáša? Že se jí vždy vybaví žlutý sluha komisaře krusoa a nazýval ho liškou záludnou? S nadsázkou nebo i ne jsou to asi i lokální hybridé – hiearchisté dobového šílenství €araboafriky kalergi kdy to koření ve vedení kontinentálními “space girls. Nejnovější z atrakcí mají covid 19. agend. A to nedoplatíte a můžete hlasovat proti. :-))
  https://www.youtube.com/watch?v=qn_KXW7i0rw
  https://www.youtube.com/watch?v=uj2eGSUVB_A
  https://www.youtube.com/watch?v=3wkuqRFXNvI

  0 OdpovězUpravŘíj 30, 2020 11:34
  VLK
  Návštěvník
  VLK
  Ak to spravne chapem, tak na Slovensku sa chysta stret armad. Ak ma Trump a Orban pod palcom americku a madarsku armadu, tak to vyzera ze Slovensko sa premeni na bojove pole!!! Slovenska vlada pozvala na vikend genocidy Slovenskeho naroda rakusku a cesku armadu! Nemusim tu pisat aky je suvis medzi Rakuskom a Kabalou to musi chapat kazdy. Cize je vysoko pravdepodobne ze americka+madarska a mozno +polska armada sa stretnu v boji proti rakuskej, ceskej, slovenskej, nemeckej? Ak su vsetky tieto armady pod jednym velenim, tak Slovensko bude vyvrazdene. Dufam, ze nebude platit nic z toho co som napisal.

  1 OdpovězŘíj 30, 2020 11:11

  https://www.youtube.com/watch?v=EgT_us6AsDg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!