Demokracie jako chronicky alegorický fetiš bezvýchodnosti

123246657_3452850238134799_3432705435647797221_nNevím, nakolik se tím dnes ještě někdo vůbec zabývá, ale co říkáte na bizarní paradox toho, že tu od roku 1989 nikdo veřejně nepoložil otázku: „Kdo a proč vymyslel, že je mezi liberální demokracií a kapitalismem rovnítko?" To je totiž docela zásadní a přesto přehlížený fenomén. Jinak to, co tu nyní je - je tzv. „demokracie elit". Neboli demokracie pro vyvolené. (Když opomeneme, že už samotná „demokracie" bez jakéhokoli přívlastku je vlastně z podstaty věci jasnou diktaturou vyvolených). Jediné demokracie pro „obyčejné lidi" tu již byla - tou je tzv. lidová demokracie s jasnou a tvrdou diktaturou proletariátu. Celá řecká demokracie byla funkční jen díky mase otroků, kteří přejímali pracovní břemena společnosti a přitom se nepodíleli na hlasování, pak skutečně mohl existovat demokratický systém několika málo plnohodnotných občanů. Další tři otrokářská společenství souvisejí s dobýváním a kolonizací Ameriky. V karibské oblasti od 16. století do 19. století, oblast dnešní Brazílie opět 16. – 19. století a jih Severní Ameriky od 17. do 19. století.

Diskurz volných práv by nemohl fungovat bez té masy jedinců nezahrnutých do všech práv. Expanze Římské říše je jednoznačně spojená s otroctvím. Kolonizace Ameriky by nebyla možná bez využití afrických otroků. Otrok je v 99 % případů cizinec, když už se tak stalo členovi společnosti, byl nejprve vyloučen a pak označen skarifikací, tetováním, odnětím jména. Společnost by nemohla fungovat, kdyby bylo dlouhodobě možné zotročovat příslušníky dané společnosti. Proto byli vytrhávání ze svého prostředí afričtí jedinci ze subsaharské Afriky. I po pádu římského otroctví je evropská společnost vždy společností s otroky a to po dobu celého středověku. Ibráhím ibn Jákúb zmiňuje export chlapců z okolí Prahy. Otroci bok po boku s nevolníky. Kontinentální Evropa vždy praktikovala otroctví, kolem Středozemního moře více, a to na všechny strany. Otroctví nebylo nikdy zpochybňováno a s objevením Ameriky bylo naopak jen zintenzivněno.

Katolická církev otroctví nenapadá, vnímá otroctví jako sociálně represivní mechanismus, pád a narušení prvotní nevinnosti, je nutné jej respektovat jako jiné mechanismy sociální hierarchizace, katolická církev se vůči otroctví vymezila až v II. vatikánském koncilu, do té doby jej prakticky ignoruje. Jezuitské mise v Angole. Spektakulární zisky z dobytí Incké a Aztécké říše jim stačily tak na jednu výpravu. Cukr učinil dobývání Ameriky tak lukrativním. Nový kontinent, přírodní zdroje - pracovní síla disciplinovaná pro úkony, které svobodní lidé odmítají dělat. Dobývání Afriky učinila lukrativním cukrová třtina, Portugalci ji pak začínají pěstovat podél afrického pobřeží, Kapverdy, začínají praktikovat otroctví černochů, otrok je zboží, které transportuje samo sebe i jiné zboží, v přístavech se prodávali otroci, Portugalci se jen napojují na existující dopravní trasy, až do druhé pol. 19. století vše organizují afričtí vládci, časem míšenecké elity. Napojí se i Španělé. Karibik a Brazílie třtině se daří. A otroci se využívají i k jiným činnostem. Obchod s kvazi americkými plodinami - trojúhelníkový obchod, atlantický systém, systém směny komodit, informací a lidí, navazují modernizační procesy v samotné Evropě, americké plodiny do Evropy, evropské zboží do Afriky, černoši do Ameriky.

Vždyť celá průmyslová revoluce byla nastartovaná jen díky ziskům z koloniálního podnikání, čili díky otrokářství. Jinak by nebylo možné mobilizovat finanční prostředky, navíc na tento koloniální obchod jsou navázány věci, jako je budování bankovního systému, pojišťovnictví, doprava, stavba lodí. Evropu zaplavují plodiny, které jsou jen pochutinami / drogami, cukr, kakao, tabák, později v 18. století káva. Dochází k jednoznačnému rozvoji moderního pojetí konzumerismu.

Transformace sociálního systému byla navázaná na otrokářství, stejně jako vytvoření dělnické třídy v Anglii, otroci pomohli vyprodukovat utlačovanou dělnickou třídu v průmyslových městech Anglie. Vznik průmyslových velkoměst by bez cukru nebyl možný, ranně novověká města totiž nemohla přes určitou velikost přerůst skrz dostačující dopravu potravin, z tradičního jídla polévky a mléka s chlebem se stává čaj s cukrem a chlebem s marmeládou, nemusím vařit dětem polévku, ale namažu jim marmeládu na chleba a můžu jít do práce. Otrocký systém prorůstá evropskou společností. I naše klasická literatura třeba v Babičce B. Němcové popisuje, jak tká babička houně pro vojáky. Ovšem už se nějak zapomíná zmínit o tom, že v Podkrkonoší a Podorličí se v dobách v míru tkaly látky hamburské s barevnými vzory, pašované přes Hamburk do Afriky a nakupovali se za ně otroci. Ale co, vždyť lidu bylo stejně jedno, co se za ně nakupuje. To samé výroba skleněných korálků. To byla ta středoevropská ekonomika vtažená do atlantského systému. Vlastenci se scházejí v kafírnách, z hospod na kavárny, logická změna způsobu komunikace. Otrokáři se podíleli na intelektuálním rozvoji, patroni Komenského byli zbožní otrokáři. Virginští plantážníci se věnují antické literatuře a pak realizují demokratický ideál.

A tohle všechno dnes opěvují a touží zažít „feťáci úspěchu". Prodavačka z Lidlu, vzhlídnuvší se v modelce z reklamy na Elseve, kadeřnice od Máni vedle ze sousedství při reklamě na Bohemia sekt nebo operátor výroby při reklamě na miliardáře ze Sportky. Liberální demokracie, či jakákoli jiná forma kapitalismu má propracovaný do dokonalosti jen jediný (!) bod, s nímž si, zdá se vystačí ještě dlouho. Výprodej iluzí. Osobně tomu říkám „Systém Aladinovy karafy". Očekávání z nabídky jsou vždy ještě větší, než neomezené nabídky samotné. A vymáhání jejich splnění nulové. I proto si tento systém tolik rozumí s církví. Jejich produkty a principy prodeje jsou totiž de facto totožné. A když se vzájemně podpoří, ani si nekonkurují. Uživí to všechny. Co na tom, že tento podvod stojí miliony životů. Jsou anonymní a tudíž neexistující. Ale tak, dokud Vás to baví.

P.S. Závěrem trochu odbočím, ale nedá mi to. Komu to vlastně budeme po koronavirové krizi dlužit všechny ty ohromné miliardy? My všechny země světa? Bohu? Vesmíru? Nebo tu jsou snad nějaké finanční orgány, které doslova vydělávají na smrti? To ale není hezké
16 Komentářů k Demokracie jako chronicky alegorický fetiš bezvýchodnosti

 1. Louis napsal:

  Komu budeme ty miliardy dluzit? No prece bankam. Ty ovladaji nase nadnarodni rizeni uz dlouho. Rikejme tomu kabala nebo jak chcete. Podrobeni lidstva skrze penize.
  Banky vyrabeji penize z niceho, pujcuji penize, ktere nevlastni (kapitalizace bank je nekolik procent vlastnich prostredku!) a jeste za ty penize pak uctuji urok. Lichva a dluhove hospodarstvi vyvinuli chazarsti bankeri k naproste dokonalosti. Vetsina centralnich bank zemi oni vlastni. Vlastni i FED.
  Zadluzeni zemi kredity slouzi k ovladnuti techto zemi. Podporuje paraziticky system, na kterem funguji zapadni zeme a predevsim USA. Ty vedi co maji, nezreknou se toho a trestaji kazdou neposlusnost agresemi, sankcemi, prevraty, informacni valkou.
  Dluhove hospodarstvi a lichva jsou nastrojem k ovladnuti lidstva. Jsou zabaleny do procesu pozadovane demokratizace zemi, coz je jen trojsky kun k ovladnuti zeme a jejich zdroju. Demokracie a svoboda jsou vytrubovany do sveta hegemonem, ktery je jenom hlasa a vsude pak potlacuje, dokonce i ve sve zemi.
  System vybudovany na klamu, lzi, parazitismu a podlosti nema nikdy dlouheho trvani.

 2. proud napsal:

  Demokracie neni vubec zadnej fetis bezvychodnosti,coz je nehorazna picovina,ale velice dobre promyslenej nastroj k dokonceni naseho totalniho zotroceni,ktery trva uz staleti salamovou metodou.Konecnej model je pul az jedna miliarda otroku za plotama co drou za kus zvance a piti(nepisu leky,ty se nevyplatej,kulka je levnejsi)a nadherna planeta pro elity(GP).

 3. .lak napsal:

  Z ae :lol:

  Dáša
  Rozbor jsem ještě celý nedočetla, ale už teď lze říci, že JUDr. Čaputová půjde odpoledne vrátit diplom.

  7OdpovězŘíj 31, 2020 9:12
  Dáša
  Návštěvník
  Dáša
  “Video nelze v tuto chvíli přehrát. Byl překročen počet povolených přehrání. Zkuste to později.”
  Už jsem to zkoušela dvakrát.

  0OdpovězŘíj 31, 2020 12:53
  Co dodat
  Návštěvník
  Co dodat
  Zkuste tor nebo duckduck go. Třeba i operu která s VPN automaticky dá přehození destinace třeba na jutub která je povolená. Mezi zavilými a zapšklými “elf krekry jsou i hekři u ajťáků kteří skřípnou prstíčky jezinkám prstíčky co si chtějí ohřát prstíčky “brutopýrace kradení identit akizmeticky jakkoliv kádrováky bosingostalkingových deviací onikavých mentálů vzteklých hořekování že informace jdou přes weby prozřetelných. :-)))

  0OdpovězUpravŘíj 31, 2020 13:00

  • .lak napsal:

   Někdo totiž s novou atrakcí pominutých na aeóálii lakuje tam pod mým akizmetkovaným nickem, najednou. Jen doufám že to není dosingularitní projektor zběsilé religiozity pseudoktora halíka smolíkovy rodiny či "tancoš "profesionálních odborných traktátů odborníků co nechtějí nic říct nulových sdělení co by otazník na doživotní kejkl či ob služní webu. :lol:

  • Louis napsal:

   Mate tu poruchu uz dlouho? Mel byste s ni neco delat. Nevim odkud berete tu jistotu, ze ty vase slinty nekdo cte?

 4. .lak napsal:

  Není divu že návštěvnost webu s aktivním šlakujícím dárečkem šla cca. na 20%, ale třeba jim to vyhovuje šikanou dementa. :lol:

  .lak
  Ano, ale kde vzít kvéry, a pak policie a Armáda je proti nám! To se to ale lehce radí z půl zeměkoule. Kup si letenku Canberra – Praha a přijeď to zorganizovat.

  0OdpovězŘíj 31, 2020 9:13
  Co dodat
  Návštěvník
  Co dodat
  Off topic provokatéra, takhle jako naprostý pitomec se tu chová zloděj identit a bossigostalkingový nálepkovač kádrovák onikající gramatický slabikář, nedávám pozvrata.

  0OdpovězUpravŘíj 31, 2020 19:20

  • .lak napsal:

   Všimně si dikce s čárkami na výheky a tak nepíši jak od gramatického slabikáře což je jistou indicií pominutého. :-D

   .lak
   Ano, ale kde vzít kvéry, a pak policie a Armáda je proti nám! To se to ale lehce radí z půl zeměkoule. Kup si letenku Canberra – Praha a přijeď to zorganizovat.

   Psát tam mne zakázaným nickem mechanickým a organickým akizmetkem, chytají zřejmě ímej je opravdu vrchol podlé zhovadilosti.

 5. .lak napsal:

  Dnes nad ránem fakt nemám co řešit. :lol:
  https://aeronet.cz/news/video-panecku-ta-sedla-prislusnik-policie-cr-bez-rousky-zacal-fackovat-duchodce-na-zastavce-mhd-za-to-ze-nemel-rousku-to-nevymyslis-duchodce-byl-pritom-na-zastavce-uplne-sam/

  Co dodat
  Samozřejmě vás na aeóálii všechny rád potěším za výkony a dám s chutí notičku z PL chechtáci i jiní.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Profesor-Flegr-se-s-tim-opet-neparal-S-detmi-by-se-melo-zachazet-jako-s-nebezpecnym-odpadem-642406/diskuse

  Tak nevím který ročník je ten idiot, eš, 01.11.2020 0:59:15
  Ale byla po družinářce druhá nejdůležitější vyznavačka talmudu že děti nejsou lidé a příkoří sociopatů zapomenou. První organizovala pedagogy psaním domácích úkolů na další den a přespolním kteří přijeli z vesnic před vyučováním na 8. hodinu dala napsat ty úkoly. OSTATNÍ ŠIKAN. Kryplice na povel školu a co pedagogy? :-))))
  Reagovat

  Re: Tak nevím který ročník je ten idiot, eš, 01.11.2020 1:04:36
  Jestli brutopýrně nerozumíte tak postrádáte v hlavě orgán nebo ho považujete na nadbytečný v úžeru.
  Reagovat

  0 OdpovězUpravLis 1, 2020 1:11

 6. Louis napsal:

  .Laku ty imbecile, bez se nalozit do laku. Chocholousek by byl na tebe kratkej.

 7. Inspektor Spekultátor napsal:

  Myslím, že švýcarská demokracie nikdy žádné otroky neměla. Islandská rovněž ne. Přehlížená staroruská novgorodská rovněž ne. Komunistická lidová demokracie nebyla opravdovou demokracii i když volby v ní byly... Ale skoro žádný výběr, žádná soutěž kandidátů na veřejnosti spojená se svobodnými diskusemi... Název plete. Avšak představa, že jen demokracie je pro lidi jediný možný úspěšný model vlády je mylná. Známe z historie příklady osvícených monarchů i diktátorů, kteří pozvedli za své vlády nebývale své státy... Čankajšek na Tchaj-wanu, náš Karel IV. atd. Problém ale je, že po odchodu osvíceného panovníka kolikrát nastoupil šílenec a dílo svého předchůdce zničil... Tohle v demokracii ne že není možné, ale je to značně omezené... Článek je plný mnoha zajímavých postřehů, ale i mylných koncepcí. Příklad - otrokářství v USA... Prvně se musela v USA objevit demokracie, a s ní souvisící svobodná diskuse. Díky ní se objevilo abolicionistické hnutí, které chtělo otroky pustit z okovů... Bez svobodné diskuse by se tohle nejspíše neobjevilo. Byla to především svobodná diskuse, která uznala, že rasová segregace je špatně... Díky svobodné diskusi se objevují i další věci... Na druhou stranu byl to papež v Římě, který v 10. století zakázal otrokářství, a tak se dostalo na svobodu hodně Slovanů (Sláve, tedy Slovan = slave, což je v angličtině a dalších jazycích otrok; Srb = Serve = servis...; Polish = polish, tedy leštit, atd....). Osobně bych tedy řekl, že ani tak netřeba klást důraz na formu vlády, jako na mravnost vládců.

  • proud napsal:

   Podobne jako je mylna koncepce zkouset se ohanet jakousi historii a nejakejma panovnikama z ni ,natoz jejim tvrzenim o tom co pokladal jeji vykladac za dobry a spatny,kdyz VSECHNO BYLO JINAK a vyklady historie byly vytvoreny a jsou tvoreny na objednavku,stejne jako ucivo o ni!Nakonec staci mi srovnat co vypravej jeste zijici primi pametnici valky s tim co se lidem sproste podvrhuje dnes a jsem jednim razem doma,a to jde jen o zasekany,malicky "cesko" s jeho zkurvenejma charakterama(kdyz dopustily a dopousteji to vsechno v nem),jakej rozmer to pak musi mit celosvetove.........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!