Rusvesna: Přehled zpráv – 29.10.2020

samolet_an-74_ukraina_01; V ukrajinské vládě zhodnotili stav letecké techniky ukrajinské armády. Vicepremiér poznamenal, že vláda začala schvalovat rozhodnutí ohledně výměny letadel.
2; Jak Rusko odpoví na kroky Turecka v Karabachu? Přímé vměšování do konfliktu je velmi nebezpečná záležitost. Už jen proto, že obě strany konfliktu mají sklon obviňovat Rusko ze všeho možného.
3; Ázerbajdžán předal teroristům kontrolu nad částí fronty, hlásí arménské ministerstvo obrany.
4; V USA chytili čínské agenty. Pět obviněných bylo zatčeno FBI, další tři zůstávají na svobodě v Číně.
5; Čím je známý nový mluvčí Kyjeva v Třístranné kontaktní skupině pro Donbas? Arestovič je považován za nejzuřivějšího stoupence Petra Porošenka.
6; V řadách ozbrojenců v Donbasu našli „podporovatele Luganské republiky“. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
7; Země je v troskách. Je čas se utápět v drogovém rauši. Ukrajinci v průzkumu podpořili legalizaci marihuany.
8; Evropský bojovník za svobodu Doněcké a Luganské republiky a člen domobrany Donbasu Benes Ajo získal azyl v Rusku.
9; Zástupce Ruska přijel n Balkán a vyprávěl o podlých krocích rusofobních zemí EU. Ruský ministr zahraničí poskytl interview záhřebskému listu Večerní list.
10; Erdoganovy děsivé neoosmanské nápady: Proč prezident Turecka mluví o křížových výpravách? Vypadá to, že Erdogan postupně přichází o rozum.
11; Čím blíže je hodina voleb, tím výbušnější je atmosféra v ulicích. Filadelfie v ohni. Protesty BLM se staly omluvou pro rabování a ukrutnosti.
12; Ukrajinci se ve válkách vždy spolčovali s nepřítelem Ruska. List „Svoboda“ vycházející v USA už od roku 1893 byl časopisem Ruského národního svazu v Americe, tedy Rusů žijících v Americe. Od října 1914 se najednou jako mávnutím kouzelného proutku (během dvou dnů) stal vyloženě protiruskou tribunou „Ukrajinského národního svazu“ v Americe. Pikantní je, že dnes se toto periodikum označuje za „ukrajinský list vycházející už od roku 1893“.
13; Puškov informoval o tom, v čem Zelenskij překonal Porošenka. Vláda přešla k dlouhodobému budování Ukrajiny jako protiruské předsunuté pozice Evropy a Západu jako celku.
14; Když už, tak už. Deset tisíc ruských vojáků? Ruské velvyslanectví ve Španělsku odpovědělo na informace o bojovnících z Ruské federace vyslaných pro oddělení Katalánska. Klidně si k tomu číslu připište dvě další nuly, ať už ta dezinformace stojí za to...
15; Britská policie bude o Vánocích vtrhávat do soukromých domů na udání sousedů a bude kontrolovat dodržování zákazu shromažďování kvůli koronaviru.
16; Vy si vůbec nedokážete představit, co je Polsko za stát. Z Varšavy píše Moskvanka žijící už sedmnáctým rokem v Polsku. Stěžuje si na neuvěřitelný vliv katolické církve na politickou sféru.
17; N ruském ministerstvu předpověděli, kdy začne klesat nemocnost na koronavirus. Zatím je růst počtu nakažených exponenciální. Křivka se ale začne zaoblovat nejspíš už za tři týdny.
18; Už jsem to nemohl vydržet. V Itálii důchodce ubil svou ukrajinskou manželku kladivem, protože už nemohl vydržet její neustálý tlak na vydělávání peněz, které pak všechny posílala na Ukrajinu.
19; Ruské ministerstvo obrany ukázalo video ze startu nové protirakety.
20; Donbaská domobrana projedná vyslání dobrovolníků do Karabachu. Mimořádný sjezd Svazu dobrovolníků Donbasu se bude konat v nejbližší době.
21; Nová etapa deeskalace v Donbasu byla zmařena. Informovala o tom zvláštní představitelka OBSE v Třístranné kontaktní skupině Heidi Grau.
22; USA: Akciový trh se vyděsil a zhroutil se. Indikátor Cboe Volatility Index (VIX), který bývá nazýván indexem strachu Wall Streetu, se propadl o více než 40 bodů.
23; Plicní lékař zveřejnil nadějnou informaci pro drtivou většinu nemocných koronavirem. 80% nakažených se uzdraví přirozenou cestou díky adekvátní odpovědi imunitního systému.
24; Ničivý živel udeřil na jižní státy USA. Zeta se stala pátým letošním uragánem, který trápil jižní pobřeží.
25; Ukrajina porušila příměří. Byl zabit obránce Doněcké republiky. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Národní policie Doněcké republiky.
26; Krvavé fiasko. Obrovské množství mrtvol útočících vojáků a zlikvidovaná vojenská technika na severu Arcachu (Náhorního Karabachu). Záběry zveřejnil arménský vojenský portál.
27; V kostele v belgických Antverpách našli vzkaz z minulosti pro případ války. Autoři výzvy prožili dvě světové války a dali rady svým potomkům o tom, co je potřeba pro přežití.
28; Alijev porovnal arménskou armádu s hlodavci a krysami. Ve srovnání s tím, co ukazujeme na videích, je to, co probíhá v Karabachu, ještě daleko horší.
29; Ázerbajdžán sestřeluje „neviditelné“ útočné letouny nad Karabachem Příslušné prohlášení zveřejnilo ázerbajdžánské ministerstvo obrany.
30; Hrozba národní bezpečnosti. Zelenskij svolal naléhavé zasedání Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny kvůli rozhodnutí soudu pozastavit platnost důležitých protikorupčních zákonů.
31; Já jsem ho varoval, že dobře vnímám, co se děje. Lukašenko informoval, o čem telefonicky hovořil s Pompeem. To, co píší na Telegram kanálech, jsou bláboly. Nic po mně nechtěl, máme mezi sebou dobré vztahy. Rozhovor byl klidný až srdečný.
32; Na Ukrajině vymysleli, jak je možné provést „inauguraci“ zmizelého Kernese. Příběh se znovuzvolením Gennadije Kernese, který v důsledku svého onemocnění koronavirem „zmizel z radarů“, připomíná mystický seriál.
33; Masakr ve Francii?: Terorista s nožem vraždil v Nice lidi v kostele. Jedné ženě odřízl hlavu.
34; To vše díky Rusku: Ázerbajdžán předal Arménii těla padlých vojáků. Tisková mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stěpaňan vyjádřila zvláštní vděk ruské straně.
35; Ázerbajdžán publikuje záběry z likvidace arménských sil. Ázerbajdžánské ministerstvo obrany informovalo, že na bojištích byly zlikvidovány síly nepřítele, které útočily na město Barda.
36; SBU informovala v Kyjevě o zatčení zástupce velitele jednotky Armády Luganské republiky. Zatčený obyvatel Stachanova v Luganské oblasti se v roce 2014 přidal k Národní policii Luganské republiky.
37; Nově jmenovaného mluvčího Kyjeva v Třístranné kontaktní skupině pro Donbas si zvou do Nejvyšší rady na koberec. Mám jen jedno přání: Mé mučení proveďte v přímém přenosu a sdělte mi včas dress code.
38; Byli zmláceni a oloupeni. Ruští novináři byli v USA přepadeni. Během přípravy reportáže o rabujících „demonstrantech“ ve Filadelfii zaútočili na televizní štáb „Prvního kanálu“ neznámí útočníci.
39; Běloruské ministerstvo vnitra ukázalo záběry z výslechu výrostků, kteří hodili Molotovův koktejl na policejní automobil. Hledaní zločinci byli dopadeni teprve nedávno. Ukázalo se, že jde o výrostky, kteřípak svou vinu přiznali. Prohlásili, že jednali pod vlivem silných emocí.
40; Nepřítel se blíží k srdci Karabachu. Bylo zveřejněno mimořádné prohlášení nejvyššího představitele Náhorního Karabachu. Ázerbajdžánci se blíží k městu Šuši nad Stěpanakertem, ze kterého lze ostřelovat hlavní město, aniž by bylo nutné příliš mířit.
41; Putin informoval o tom, co je zapotřebí udělat pro vyřešení konfliktu v Karabachu. Každý má svou pravdu. Neexistují zde jednoduchá řešení. Uzel je zavázán příliš složitě.
42; Krajně cynická a amorální obvinění. Prigožin znovu zažaloval Navalného pro pomluvu. Obvinit otce od rodiny z obtěžování nezletilých je těžký zločin.
43; Bělorusko omezilo vstup Ukrajincům, Polákům a Pobalťanům. Informoval o tom oficiální zástupce Státního pohraničního výboru Běloruska Anton Byčkovskij.
44; Na Ukrajině chtějí „desovětizovat“ zákony. Informoval o tom první náměstek předsedy Nejvyšší rady, představitel prezidenta v parlamentu Ruslan Stěfančuk.
45; Útočí na nás kvůli našim hodnotám. Macron po sérii teroristických činů poslal do ulic armádu.
46; Bitva o Karabach: Chystá se údere, který může vyvolat intervenci Ruska. Útok ázerbajdžánské armády na území samotné Arménie umožní spustit mechanismus kolektivní bezpečnosti ODKB.
47; Alijev podepsal výnos o speciální administrativě v Karabachu. Ozbrojené síly Ázerbajdžánu od počátku bojů v zóně karabašského konfliktu (27.9.2020) ovládly 186 obcí.
48; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na slova maďarského premiéra o „pomníku sovětské okupace“. Maria Zacharova komentovala prohlášení maďarského premiéra o roli Rudé armády v Druhé světové válce. V bojích o Budapešť padlo 80 tisíc sovětských vojáků. Přinesli mír a svobodu. Rozhodně se nejednalo o okupanty.
49; Vědci varovali před rizikem dalších nových pandemií. V budoucnu budou lidstvo ohrožovat nové pandemie.
50; Šéfa ukrajinské společnosti v Lotyšsku připravili o status zahraničního Ukrajince kvůli „veřejnému prosazování ruského světa“. Informovalo o tom ukrajinské velvyslanectví v Lotyšsku s odvoláním na rozhodnutí národní komise Ukrajiny pro otázky zahraničních Ukrajinců.
51; Merkelová promluvila o kolapsu systému zdravotnictví v Německu. Podle jejích slov nynější úroveň nákazy představuje obrovskou hrozbu pro systém zdravotnictví v zemi.
52; Aby nevymývali mozky. Bělorusko nebude uznávat zahraniční diplomy. Bělorusko přijme v nejbližší době řadu opatření týkajících se získávání vzdělání v zahraničí.
53; WHO promluvila o krajním opatření v boji s koronavirem. Kluge si myslí, že evropský region prožívá nejmohutnější rozšíření COVID-19 od počátku pandemie.
54; Rusové si musí myslet, že nejsme normální, říká Trump o případu otce a syna Bidenových. Donald na předvolebním shromáždění na Floridě zhodnotil Bidenovo prohlášení o „ruském vměšování“ do voleb v USA.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!