Rusvesna: Přehled zpráv – 1.11.2020

obstrel_artilleriya_gaubica_vsu1; Co se děje v Donbasu? V Donbasu se znesvářeným stranám opět nepodařilo dohodnout dodatečné podmínky příměří.
2; Ruský herec Goša Kucenko, který dvakrát prodělal koronavirus, prohlašuje, že je nutné nosit roušky.
3; Vzdá se Francie teroristům stejně, jak ose kdysi vzdala Hitlerovi? Reakce Paříže na vnitřní krizi připomíná francouzský odpor německé okupaci.
4; Polská demokracie se změnila v cirkus morálních zrůd. Zbývá jen žasnout nad tím, jak evropští politici převlékají kabáty za pochodu. V tom Poláci předčí všechny ostatní.
5; Evropská unie odsoudila Erdoganovy totálně nepřijatelné provokace. Napětí se silně vyostřilo po Erdoganových buranských prohlášeních na Macronovu adresu.
6; Bělorusko a Rusko mají jednotný názor na hrozby v regionu. Situace na hranici Svazového státu se zeměmi NATO zůstává neklidná.
7; Masakr ve Francii. Jde o mazaný plán na likvidaci křesťanství? Kostely jsou vypáleny a věřící, kteří přežili, se bojí byť jen vzpomenout si na to, že jsou věřící.
8; Ohnivé peklo v Karabachu. Agresor začal vypalovat region zakázanými zbraněmi Ankara a Baku nespěchají se zakopáním válečné sekery a snaží se o eskalaci konfliktu s Jerevanem.
9; Speciální operace v USA. V Chicagu byly zabaveny velké sumy falešných dolarů z Ukrajiny. Falšování peněz se v USA považuje za vážný zločin.
10; USA a Velká Británie se pokoušejí zničit ruský systém A2/AD. A ruská armáda má nové cíle v Černém moři. Vojenské základny, které se velmi pravděpodobně objeví v okolí Nikolajeva a Oděsy Velká Británie a USA velmi potřebují.
11; Odporná událost v Německu. Auto vjelo v německém městě Kempen do davu. Jsou hlášeni zranění a jedno usmrcené dítě.
12; Čínské silové struktury vymyslely způsob, jak předejít revoluci v Hongkongu. Hlavní idea spočívá v tom, že se bude operativně čelit protistátní činnosti.
13; Okamžitá pomsta donbaské země. Ukrajinští okupanti nadále umírají v důsledku výbuchů vlastních min.
14; Málokdy se mýlí... Bookmakeři už určili, kdo se 3. listopadu stane prezidentem USA. Shodují se, že to bude Biden.
15; Armáda Ruska proti armádě USA v Sýrii: fosforové útoky, hory mrtvých a osvobození obrovských území. Vyplývá to z nové reportáže ze Sýrie.
16; Nehezké záběry z honu na příslušníky specnazu v Karabachu. Ázerbajdžánské drony likvidují postupnými údery skupinu arménských vojáků.
17; Trump informoval o tom, čím se bude zabývat po 3. listopadu. Podle očekávání prohlásil, že si půjde odpočinout.
18; Čeká nás dnes majdan v Moldávii? Dnes v Moldávii proběhly volby prezidenta.
19; Ústavní soud Ukrajiny porušil ústavu, prohlásil Leonid Kravčuk. Ale jak je možné porušit něco, co už je dávno rozdupáno?
20; Byly zveřejněny záběry ze vzdušného boje a z likvidace vojenského dronu v Karabachu. Pokračuje série sestřelování ázerbajdžánských dronů nad Karabachem.
21; Zamkněte dveře a nevycházejte z domu. Šílenec spáchal masakr v Kanadě. Jsou hlášeni mrtví. Muž s nožem napadal na kolem jdoucí.
22; Strana přátelství s Ruskem neprojde v Gruzii do parlamentu. Dnes probíhá sčítání hlasů.
23; Už třetí země překročila milion nakažených koronavirem. Po Španělsku a Francii přišla na řadu Velká Británie. Je to spíš symbolický údaj, neboť číslo je dáno hlavně velikostí země. V přepočtu na milion obyvatel dosahuje například Česká republika dvojnásobných hodnot.
24; V Hollywoodu bude zřízen pomník ruskému světci Janu Kronštadtskému.
25; V Baku se konal automobilový závod pod ruskými vlajkami. Byl organizován ruskou diasporou v Ázerbajdžánu. Heslo závodu bylo Karabach je Ázerbajdžán.
26; Koronavirus v Rusku: Počet nakažených zatím pořád ještě roste. Rychleji však přibývá uzdravených a vyléčených.
27; Ve Městě Mytišči došlo k mohutnému výbuchu. Jsou hlášení zranění. Ale pod sutinami mohou být ještě lidé.
28; Dostali jsme pod kontrolu 200 obcí v Karabachu, chlubí se Alijev. Dále prohlásil, že oficiální Jerevan nemá důvod obracet se na Rusko se žádostmi o pomoc.
29; Ve Vladimirské oblasti Ruska došlo k výbuchu. Muž v masce děda Mráze odpálil granát na tržišti města Kovrov. Zraněni byli tři lidé, jemu samotnému výbuch utrhl ruku.
30; Přijeli jsme řezat hlavy nevěřícím. V Karabachu byl dopaden a vyslechnut syrský ozbrojenec. Informovalo o tom arménské ministerstvo obrany.
31; Jihoafrická republika rozmístí na svém území ruský strategický objekt. Politické vedení země se nezaleklo tlaku odpůrců. Jde o ruský pozemní komplex automatického systému varování před nebezpečnými situacemi v blízkém kosmu, jaký funguje už například v Brazílii.
32; Angele Merkel zakázali chodit do pivnic. V Německu omezení nezavádějí jen úřady, ale také občané vůči mocným.
33; Umlátili ho láhvemi. V Charkově byl zabit člen ochranky poslance, který zahájil palbu v restauraci. Poslanec prohlašuje, že Ruslan Vadimovič Smirnov u něj nikdy nepracoval a že ho nezná.
34; Dochází ke vzájemným potyčkám mezi stoupenci Trumpa a Bidena. Trumpovi příznivci málem vytlačili ze silnice auto jedoucí v koloně Bidenových příznivců.
35; Protesty neutichají. Střelba a drsné zatýkání v Minsku.
36; Mohutný výbuch v Istanbulu. Černý kouř nad městem. Z mnoha míst města je vidět sloup hustého černého kouře. Podle předběžných zpráv hoří jedna z nemocnic.
37; Známý lékař předpověděl degeneraci koronaviru. Lékař a televizní moderátor Alexandr Mjasnikov prozradil, co se stane v budoucnu s novým koronavirem.
38; Ďáblové z politického pekla. Zelenskij promluvil o spiknutí oligarchů proti němu. Ukrajinský prezident komentoval rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení části ustanovení zákona o prevenci korupce.
39; Ruské velvyslanectví v Arménii odmítlo informace o smrti ruských pohraničníků v Arménii. Předtím média psala o smrti dvou ruských pohraničníků v důsledku úderů ázerbajdžánských vojsk.
40; V Radě federace vysvětlili nová omezení pro senátory. Nová omezení mají unifikovat volební legislativu v oblasti pasivního práva.
41; Američtí vědci zjistili, jak dlouho zůstávají v těle protilátky proti koronaviru. Shodli se na době pěti měsíců. Jde o výsledek zkoumání více než 30 tisíc případů.
42; Šílený Biden chce uzavřít USA do mnohaleté karantény, varuje Trump na své twitterové stránce.
43; V ruském Volgogradu byl zavražděn muž kvůli sporu o vypracovávání domácích úkolů dětí. Oba muži se pohádali při chatování o daném problému. Dali si schůzku v jedné z poboček Sberbanky a jeden z nich zasadil druhému smrtelnou ránu boxerem do hlavy. Oběť (Roman Grebeňuk) se starala o dvanáctiletou dceru a devadesátiletého otce.
44; V ukrajinské vládě označili Donbas za nemocné teritorium - nádor, který je podle slov vicepremiéra Reznikova třeba buď vyříznout z těla Ukrajiny nebo léčit drastickými metodami. Preferuje prý druhou z obou možností.
45; Ukrajina byla napadena. Zelenskij žádá „zahraniční partnery“ o pomoc. Prezident označil rozhodnutí Ústavního soudu ohledně protikorupčního zákona za spiknutí oligarchů a Moskvy.
46; Smrtící úder: Ázerbajdžánská vojska zlikvidovala vojenskou kolonu nepřítele. Samozřejmě bylo zveřejněno video.
47; Jsem neskutečně rozhořčena, prohlásila mluvčí opoziční strany Jednotné národní hnutí a bývalá šéfka Národní policie Ukrajiny Chatija Dekanoidze. Demonstranti v Gruzii postavili stany před parlamentem a protestují proti výsledkům nedávných voleb.
48; Římský papež kritizoval odpůrce karantény a vyzval k poslušnosti a solidaritě.
49; Polsko žádá Gazprom, aby snížil cenu plynu. Polsko se pravidelně soudí s Gazpromem a snaží se vynutit si výhodnější ceny plynu.
50; Válka klanů: Ve Francii došlo k rozsáhlé přestřelce. Podle informací policie došlo ke střetu dvou konkurenčních zločineckých band.
51; V Senátu USA obvinili Bidena mladšího z korupce přímo průmyslových rozměrů. Demokraté odmítají obvinění proti Bidenovi a označují je za dezinformaci.
52; Erdogan vyzval, aby byla islamofobie postavena na roveň antisemitismu. Zdůraznil nutnost vést boj proti nepřátelství vůči islámu stejně jako proti antisemitismu po holocaustu.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!